Geri Dön

2019 YKS ek tercih sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanır?

Yeni haftanın ikinci gününde beklentiler iyice artmış durumda... Geçen hafta biten YKS ek tercih başvurularının sonuç tarihi on binlerce kişi tarafından araştırılıyor. Pazartesi günü olması sebebiyle "YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusu gündem olmuş durumda...

2019 YKS ek tercih sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanır?

 

YKS ek tercih başvuruları 5-11 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti. Bugün itibarıyla aradan 6 gün geçmiş durumda... Yeni haftanın ikinci gününde ÖSYM'den bir açıklama bekleniyor. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'ün sosyal medya hesabı da sık sık kontrol ediliyor. Peki geçen sene nasıl bir süreç yaşandı.

YKS EK TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS ek tercih sonuçları hakkında ÖSYM'den yapılan bir yok. Geçen sene başvurular 14-20 Eylül tarihlerinde gerçekleşmiş, sonuçlar 28 Eylül tarihinde açıklanmıştı. Bu süre baz alındığında bu yılki ek tercih sonuçlarının 19 Eylül'de açıklanması bekleniyor.

YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA KAYIT İŞLEMLERİ

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 23-25 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt tarihleri, adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında da yer alacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer almaktadır.

Azerbaycan-Ermenistan hattında çatışmalar sürüyorErmenistan-Azerbaycan cephe hattında, Ermeni güçlerinin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine çıkan çatışmalar devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber