Geri Dön

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite kayıtları ne zaman yapılacak?

YKS ek tercih işlemleri dün sona erdi. Başvuru işlemlerinin sona ermesiyle birlikte sonuçlar iççin aramalar sıklaştı. Başvuru yapan her bir üniversite adayı şimdi yoğun bir şekilde 'YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna cevap arıyor.

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite kayıtları ne zaman yapılacak?

YKS ek tercih işlemleri 5-11 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti. Üniversite adayları özellikle bugün yani başvurular biter bitmez sonuçlara odaklandı. Her bir adayın dillerinden düşürmediği soru "YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?" şeklinde...

YKS EK TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS ek tercih sonuçları hakkında ÖSYM'den yapılan bir yok. Geçen sene başvurular 14-20 Eylül tarihlerinde gerçekleşmiş, sonuçlar 28 Eylül tarihinde açıklanmıştı. Bu süre baz alındığında bu yılki ek tercih sonuçlarının 19 Eylül'de açıklanması bekleniyor.

YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA KAYIT İŞLEMLERİ

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 23-25 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt tarihleri, adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında da yer alacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer almaktadır.

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak Üniversite kayıtları ne zaman yapılacak

 

Milliyet'te Gündem (11 Şubat 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet