Geri Dön
GündemYKS ek tercihler ne zaman başlıyor? İşte üniversite boş kontenjanları ve taban puanları...

YKS ek tercihler ne zaman başlıyor? İşte üniversite boş kontenjanları ve taban puanları...

YKS ek tercihleri için geri sayım başladı. Bugün ÖSYM kılavuzu yayımlanırken üniversite adayları boş kontenjanları ve taban puanlarını inceledi. Peki. YKS ek tercihler ne zaman başlıyor?

YKS ek tercihler ne zaman başlıyor? İşte üniversite boş kontenjanları ve taban puanları...

ÖSYM tarafından YKS ek tercik kılavuzu 17 Eylül Cuma günü yayımlandı. Şimdi adaylar tercih işlemlerini iple çekiyor. Sıklıkla "YKS ek tercihler ne zaman başlıyor?" sorusuna cevap aranırken öte yandan üniversite boş kontenjanları ve taban puanları araştırılıyor.

YKS EK TERCİHLER NE ZAMAN BAŞLIYOR?

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2021-2022 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından yapılacak.

ÖSYM'den yapılan açıklamada "Adaylar, 2021-YKS Ek Yerleştirme tercihlerini, 20-23 Eylül 2021 tarihleri arasında T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından bireysel olarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 20 Eylül 2021 tarihinde saat 10.00’da başlayacak, 23 Eylül 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir." denildi.

2021-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzu

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Otomobili çizildiği için tartıştığı site görevlisini öldürdüKonya'da otomobilinin sağ kapısı çizilen Ahmet Ü. (32), görevini yapmadığı gerekçesiyle tartıştığı site görevlisi 2 çocuk babası Adem Topbaş'ı (24) bıçaklayarak öldürdü.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler