Geri Dön
GündemYKS kısıtlamasından turistler muaf olacak

YKS kısıtlamasından turistler muaf olacak

İçişleri Bakanlığı, “LGS ve YKS Tedbirleri” konulu genelgesini ek kararlarla güncelledi. 27-28 Haziran’da yapılacak YKS kapsamında bugün saat 09.30-15.00 arasında ve yarın 09.30-18.30 saatleri arasında belirtilen istisnalar hariç 81 ilin sınırları içinde bulunan vatandaşların sokağa çıkmalarının kısıtlanacağı hatırlatılan genelgede, valiliklere gönderilen ek yazı ile istisna kapsamına yerli ve yabancı turistler ile sınav yapılacak okul ve merkezlerin çevresindeki kırtasiyeler ile buralarda çalışanlar da eklendi.

YKS kısıtlamasından  turistler muaf olacak

Ek genelge ile yerli ve yabancı turistler ile turistik faaliyetler hafta sonu Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) nedeniyle uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutuldu. Buna göre, önceden yapılmış rezervasyonların ve bundan sonra yapılacak tur satışlarının olumsuz etkilenmemesi adına halihazırda konaklayan ya da konaklama, tur rezervasyonları yaptırmış yerli ve yabancı turistlerin rezervasyon yaptırdıkları konaklama tesisine uçak, otobüs gibi toplu taşıma veya özel araçlarıyla gidebilecek, plajlardan (konakladıkları tesise ait plaj bulunmaması halinde halk plajları)yararlanabilecek, müze ve ören yerleri ile anıtları, ibadethaneleri, türbeleri ziyaret edebilecek.

Meteoroloji'den İstanbul'a son dakika uyarısıİstanbul'da aniden bastıran sağanak yağış sonrası Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika uyarı yapıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet