Ysk

Ysk

Son dakika YSK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan YSK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan YSK haber sayfamızda...

Ysk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.887 ysk haberi bulunmuştur.
CHP’nin sistem taslağında yargıya yeni dizayn
CHP’nin sistem taslağında yargıya yeni dizaynCHP, güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmasını 28 Haziran’da Merkez Yürütme Kurulu’nda (MYK), 30 Haziran’da ise Parti Meclisi’nde (PM) ele alacak.
26.06.2021Siyaset
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve Yüksek Seçim Kurulu personel alacak
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve Yüksek Seçim Kurulu personel alacakİçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü sürekli işçi kadrosuna 225 temizlik görevlisi, Yüksek Seçim Kurulu da sözleşmeli olarak 6 çözümleyici ve 3 programcı alacak.
13.06.2021Gündem
Seçimi kazandı, '2 gün ikamet ihlali' ile muhtarlıktan oldu
Seçimi kazandı, '2 gün ikamet ihlali' ile muhtarlıktan olduTrabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı Çömlekçi Mahallesi'nde 2 adayın yarıştığı muhtarlık ara seçimini 6 oy farkla İsmail Taşlı kazandı. Rakibinin itirazı üzerine, adaylık için mahallede 180 günlük oturma şartını 2 günle ihlal ettiği belirlenen Taşlı, mazbatasını alamadı. Muhtarsız kalan mahallede, İlçe Seçim Kurulu'nun kararı bekleniyor.
13.06.2021Gündem
CHP, 200 bin kişiyi  ‘saha’ya hazırlıyor
CHP, 200 bin kişiyi ‘saha’ya hazırlıyorCHP Parti İçi Eğitim Sorumlusu Atıcı, “sokak örgütlenmesi” modeliyle sahada etkinliğini en yüksek seviyeye çıkaracaklarını belirterek, “Örgütlenilmeyen sokak, girilmeyen ev kalmayacak” dedi
1.06.2021Siyaset
İstanbul'da FETÖ operasyonunda 29 şüpheli yakalandı
İstanbul'da FETÖ operasyonunda 29 şüpheli yakalandıİstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik operasyonda, 29 şüpheli gözaltına alındı.Şüphelilerin örgüt içi motivasyonu artırmak amacı ile birbirlerine mail gönderdikleri, 7 Haziran 2015 seçimleri öncesi örgüt üyelerini müşahit olmak için YSK'ye başvurmaya yönlendirdikleri tespit edildi
5.05.2021Gündem
İstanbul’un vekil sayısı bir eksildi
İstanbul’un vekil sayısı bir eksildiYüksek Seçim Kurulu (YSK), seçim çevreleri ve her seçim çevresinin çıkaracağı milletvekili sayısını güncelledi. Güncellemeyle İstanbul ve Bayburt’un milletvekili sayısı bir düşerken, Mersin ve Tunceli’nin vekil sayıları ise bir arttı. Buna göre İstanbul’un vekil sayısı 98’den 97’ye indi, Mersin’in çıkaracağı milletvekili sayısı 12’den 13’e çıktı.
28.03.2021Siyaset
Son dakika! YSK'dan, illerin milletvekili sayısına yeni düzenleme
Son dakika! YSK'dan, illerin milletvekili sayısına yeni düzenlemeGelen bir son dakika haberine göre; Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK), 2020 nüfus bilgilerine göre illerin çıkarabileceği milletvekili sayılarına ilişkin kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
27.03.2021Gündem
Barolarda ‘seçim’ bilmecesi
Barolarda ‘seçim’ bilmecesiYSK’dan baro seçimlerine vize çıktı. Ancak Avukatlık Kanunu’nda seçimlerin pazar günü yapılması şartı, koronavirüs tedbirleri kapsamında pazar günleri sokağa çıkma yasağının uygulandığı illerde seçimleri imkansızlaştırıyor
12.03.2021Siyaset
YSK üyelerine hakaret davasında ifade verdi
YSK üyelerine hakaret davasında ifade verdiİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine yönelik ifadeleri nedeniyle Antalya 14. Asliye Ceza Mahkemesi’nce “hakaret” suçundan yargılandığı dava kapsamında, Ankara Adliyesi 50. Asliye Ceza Mahkemesi’nde talimatla ifade verdi.
6.02.2021Siyaset
'YSK’yı da düzelten bir sisteme sahibiz'
'YSK’yı da düzelten bir sisteme sahibiz'Seçim verisini en iyi takip eden partinin CHP olduğunu savunan Adıgüzel, “YSK’yı bile birçok noktada uyaran, düzelten bir sistemimiz var. Her sandığı tek tek takip edebildiğimiz bir paralel sistematiğimiz var” dedi.
1.02.2021Siyaset
KKTC'de yeni Cumhurbaşkanı Ersin Tatar mazbatasını aldı
KKTC'de yeni Cumhurbaşkanı Ersin Tatar mazbatasını aldıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yeni Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, mazbatasını aldı.
19.10.2020Dünya
KKTC'de YSK kesin sonuçları açıkladı
KKTC'de YSK kesin sonuçları açıkladıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Yüksek Seçim Kurulu (YSK), bugün gerçekleştirilen cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunun resmi olmayan kesin sonuçlarını açıkladı.
18.10.2020Dünya
KKTC’de ikinci tur heyecanı
KKTC’de ikinci tur heyecanıSon dakika haberlere göre Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) halk, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için oy kullanıyor. Kıbrıs Türk halkı, gelecek 5 yıl görev yapacak cumhurbaşkanını belirlemek üzere saat 08.00'den itibaren sandık başına gitmeye başladı. Seçimin ikinci turunda Başbakan ve Ulusal Birlik Partisinin (UBP) cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar ile Cumhurbaşkanı ve bağımsız cumhurbaşkanı adayı Mustafa Akıncı yarışacak.
18.10.2020Dünya
KKTC'de oy verme işlemi sona erdi
KKTC'de oy verme işlemi sona erdiKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki (KKTC) cumhurbaşkanlığı seçimi için oy verme işlemi sona erdi.
11.10.2020Haberler
KKTC yarın cumhurbaşkanını seçiyor
KKTC yarın cumhurbaşkanını seçiyor11 adaylı yarışta seçmenler, yüksek mahkeme yargıçlarının sayısının artırılmasını öngören anayasa değişikliği için de oy kullanacak. Seçmenler, koronavirüs tedbirleri çerçevesinde sandığa maske ve eldivenle gidecek.
10.10.2020Dünya
Baro seçimleri genelgeye takıldı
Baro seçimleri genelgeye takıldıİçişleri Bakanlığı, Kovid-19 tedbirleri kapsamında, STK’lar, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, birlikler ile kooperatiflerce düzenlenecek etkinlikleri 1 Aralık’a kadar erteledi. Bu kapsamda illerdeki baro seçimleri ve buna bağlı olarak Türkiye Barolar Birliği (TBB) Genel Kurulu da ertelenecek.
3.10.2020Siyaset
‘Bin Günde Memleket Hareketi başlatıyorum’
‘Bin Günde Memleket Hareketi başlatıyorum’“Parti kurmayacağım, hareket başlatacağım” diyen Muharrem İnce, beklenen açıklamasını dün yaptı. İnce “Bin Günde Memleket Hareketi”ni Sivas Kongresi’nin yıl dönümünde 4 Eylül’de Sivas’tan başlatacağını ilan etti.
14.08.2020Siyaset
Son dakika... Muharrem İnce tarih verip duyurdu! Başlıyor
Son dakika... Muharrem İnce tarih verip duyurdu! BaşlıyorMuharrem İnce son dakika açıklamalarında bulundu. Muharrem İnce, 'Bugün başlattığımız hareketin adı "Bin Günde Memleket" hareketidir" dedi ve "4 Eylül’de hareketimizi başlatacağız" açıklamasını yaptı.
13.08.2020Siyaset
“En önde oturup  tahtayı göremezdim”
“En önde oturup tahtayı göremezdim”Bu hafta açıklanan YKS sonuçlarına göre, Temel Yeterlilik Testi Türkiye birincisi olan Halid Oğuz Serçe, engel tanımayan binlerce gençten biri. Doğuştan yüzde 60 görme engelli Serçe, “En ön sıraya oturmama rağmen tahtayı göremezdim. Öğretmenlerime yazdıklarını bir yandan da söylemeleri için rica ederdim” diyor
2.08.2020Pazar
Hayatlarının en önemli gününde kaza geçirdiler!
Hayatlarının en önemli gününde kaza geçirdiler!Adana'da, ailece Yükseköğretim Kurumu Sınavı'na giden kardeşler, babaları Aldülmelik Bozdağ'ın kullandığı otomobilin trafik kazası yapması dolayısıyla sınava giremedi. Sınava girecek kız kardeşler, okula 200 metre kala meydana gelen kazada yaralanarak hastaneye kaldırıldı.
27.06.2020Haberler
Hayatlarının en önemli günü kabusa döndü!
Hayatlarının en önemli günü kabusa döndü!Adana'da, Yükseköğretim Kurumu Sınavı için ailece, babaları Aldülmelik Bozdağ'ın kullandığı otomobille yola çıkan Ayşe-Songül Bozdağ kardeşler, geçirdikleri trafik kazası nedeniyle sınava giremedi. Ailenin sınava girecek 2 kızı, okula 200 metre kala meydana gelen kazada yaralanarak hastaneye kaldırıldı.
27.06.2020Gündem
YKS kısıtlamasından  turistler muaf olacak
YKS kısıtlamasından turistler muaf olacakİçişleri Bakanlığı, “LGS ve YKS Tedbirleri” konulu genelgesini ek kararlarla güncelledi. 27-28 Haziran’da yapılacak YKS kapsamında bugün saat 09.30-15.00 arasında ve yarın 09.30-18.30 saatleri arasında belirtilen istisnalar hariç 81 ilin sınırları içinde bulunan vatandaşların sokağa çıkmalarının kısıtlanacağı hatırlatılan genelgede, valiliklere gönderilen ek yazı ile istisna kapsamına yerli ve yabancı turistler ile sınav yapılacak okul ve merkezlerin çevresindeki kırtasiyeler ile buralarda çalışanlar da eklendi.
27.06.2020Gündem
YSK, siyasi parti kongreleriyle oda ve sendika seçimlerinin yapılabileceğine hükmetti
YSK, siyasi parti kongreleriyle oda ve sendika seçimlerinin yapılabileceğine hükmettiYüksek Seçim Kurulu (YSK), yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgını sonrası normalleşme süreci kapsamında siyasi parti kongreleri ile oda ve sendika seçimlerinin yapılabileceğine karar verdi.
3.06.2020Gündem
Veri sızıntısına yerli ‘Bariyer’
Veri sızıntısına yerli ‘Bariyer’Yerli siber güvenlik çözümü HAVELSAN Bariyer, ulusal ve uluslararası güvenlik ve uygunluk sertifikasyon süreçlerini tamamladı.
29.05.2020Ekonomi
Veri sızıntısına karşı HAVELSAN'dan yerli yazılım 'Bariyer'
Veri sızıntısına karşı HAVELSAN'dan yerli yazılım 'Bariyer'Yerli siber güvenlik çözümü HAVELSAN Bariyer, ulusal ve uluslararası güvenlik ve uygunluk sertifikasyon süreçlerini tamamladı.
28.05.2020Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

yskseçimkktcchpyüksek seçim kurulu

Ysk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.