Ysk

Ysk

Son dakika YSK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan YSK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan YSK haber sayfamızda...

Ysk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.916 ysk haberi bulunmuştur.
‘Seçmen bilgisi’ tartışması büyüdü
‘Seçmen bilgisi’ tartışması büyüdüAK Parti’li Çelik’in, “YSK’nin elinde olmayan bilgilere Sayın Kılıçdaroğlu nasıl erişti?” açıklamasına CHP’li Öztrak, “Çelik seçmen listelerindeki hataları bulup düzelttirdiğimiz için bize teşekkür edeceğine spekülasyon yapıyor” yanıtını verdi.
11.08.2022Siyaset
AK Parti'li Çelik: Kılıçdaroğlu'nun 'YSK'da olmayan veriler bizde var' demesi çok sorunlu bir ifadedir
AK Parti'li Çelik: Kılıçdaroğlu'nun 'YSK'da olmayan veriler bizde var' demesi çok sorunlu bir ifadedirAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Yüksek Seçim Kurulu'yla (YSK) ilgili sözleriyle ilgili, "Sn Kılıçdaroğlu'nun 'YSK'da olmayan veriler bizde var' demesi çok sorunlu bir ifadedir. Zira bir yanlış YSK tarafından düzeltilmişse bile sonuçta ortaya çıkan yine bir YSK verisidir" dedi.
10.08.2022Siyaset
İçişleri Bakanlığı'ndan Kılıçdaroğlu'na çağrı: Kaynağın neresi olduğunu kamuoyuna açıklayın
İçişleri Bakanlığı'ndan Kılıçdaroğlu'na çağrı: Kaynağın neresi olduğunu kamuoyuna açıklayınİçişleri Bakanlığı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bizim elimizdeki seçmen bilgileri YSK’nın elinde yok” ifadeleri üzerine, “Kılıçdaroğlu’nun YSK’da olmayan ancak kendilerinde bulunduğunu iddia ettiği bilgileri nasıl temin ettiğini açıklaması gerekmektedir. Aksi halde Bakanlığımızca suç duyurusunda bulunulacaktır” açıklamasını yaptı.
10.08.2022Gündem
AK Partili Turan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Toplumsal kaos hedefliyor
AK Partili Turan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Toplumsal kaos hedefliyorAK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun sözlerine tepki gösterdi. Turan, “Seçim kazanmak uğruna devletin işleyişine zarar verecek adımları atmaktan çekinmiyor” dedi.
10.08.2022Siyaset
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'nun YSK açıklamasına tepki
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'nun YSK açıklamasına tepkiAK Parti İl Başkanlığı'nın düzenlediği "Yüz Yüze 100 Gün" projesi çerçevesinde Tuzla'da konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "CHP Genel Başkanı 'YSK'nın elinde dahi bizdeki veriler yok' diyerek, 60 milyona yakın seçmenimizin kişisel verilerini bir şekilde aldıklarını ifade etmiştir. Bu çok ciddi bir meseledir. Bunun üzerine biz sonuna kadar gideceğiz" dedi.
10.08.2022Siyaset
‘Hazreti Hüseyin’in adaletinden yanayız’
‘Hazreti Hüseyin’in adaletinden yanayız’İstanbul’daki Aşura Matem Merasimi’nde konuşan Kılıçdaroğlu “Hz. Hüseyin Kerbela’da şüphesiz adaleti temsil ediyordu. Adaletten tarafız. Ancak Hazreti Hüseyin’e ağlayanlardan olup Yezid gibi davrananlardan da değiliz” dedi...
9.08.2022Siyaset
‘YSK’nın bilmediği bilgiyi nasıl elde etmiş?’
‘YSK’nın bilmediği bilgiyi nasıl elde etmiş?’AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AK Parti Genel Merkezi’nde toplandı.
9.08.2022Siyaset
AK Parti Sözcüsü Çelik: Amaçlananın ne olduğunu biliyoruz, izin vermeyiz
AK Parti Sözcüsü Çelik: Amaçlananın ne olduğunu biliyoruz, izin vermeyizAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, YAŞ kararlarına yönelik eleştirilere, “Bunlar önceki kararları da eleştiriyor. Arzu ettikleri siyasete müdahale eden bir mekanizma. Birileri Yassıada zihniyetini diriltme çabasında” yanıtını verdi. Sözcü Çelik, cemevi saldırılarına ilişkin olarak, "Amaçlarının ne olduğunu biliyoruz, izin vermeyiz" açıklamasında bulundu. Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Yüksek Seçim Kurulu’nun elinde olmayan seçmen bilgilerinin kendilerinde olduğuna yönelik açıklamalarına tepki gösterdi.
8.08.2022Siyaset
AYM’nin “Millet ittifakı” ismiyle ilgili kararı Resmi Gazete’de! ‘Millet İttifakı hukuken yok’
AYM’nin “Millet ittifakı” ismiyle ilgili kararı Resmi Gazete’de! ‘Millet İttifakı hukuken yok’Anayasa Mahkemesi’nin (AYM), Millet Partisi’nin, “Millet İttifakı” adının kullanılmaması için yaptığı başvuruyu reddetmesine ilişkin gerekçeli kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.
23.07.2022Siyaset
Bir erken seçim kararı çıkabilir
Bir erken seçim kararı çıkabilirErdoğan’ın ancak TBMM’de erken seçim kararıyla yeniden aday olabileceği belirtilen raporda normal secim takvimine 15-20 gün kala erken seçim kararının desteklenip desteklenmemesine altılı masanın karar vereceği vurgulandı.
11.07.2022Siyaset
Bakan Bozdağ'dan 'stokçuluk ve fahiş fiyat' açıklaması: Cezaların alt ve üst sınırı artırılıyor
Bakan Bozdağ'dan 'stokçuluk ve fahiş fiyat' açıklaması: Cezaların alt ve üst sınırı artırılıyorAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin konuları değerlendirdi. Bozdağ, stokçuluk ve fahiş fiyat uygulayanlara cezaların artırılacağını, uzlaştırma alanının genişletileceğini ve 6’lı masada yer alan partilerin henüz bir isim açıklamadığına değindi.
9.06.2022Ekonomi
24 maddede sandık takibi
24 maddede sandık takibiAltılı masada kurulan Seçim Güvenliği Komisyonu çalışmaları sonucunda hazırladığı raporu dün kamuoyuna açıkladı.
7.06.2022Siyaset
‘YSK’ya hakaret’ davası ertelendi
‘YSK’ya hakaret’ davası ertelendiİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan seçimlerin iptaline ilişkin yaptığı açıklamada, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine ‘ahmak’ dediği iddiasıyla, açılan davaya dün devam edildi.
2.06.2022Siyaset
Ekrem İmamoğlu'nun yargılandığı dava 21 Eylül'e ertelendi
Ekrem İmamoğlu'nun yargılandığı dava 21 Eylül'e ertelendi31 Mart 2019 seçimlerinin iptal edilmesinin ardından YSK üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle 4 yıl 1 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun karar çıkması beklenen duruşmasında sanık avukatı, mahkemeye YSK üyelerinin şikayetçi olmadığına dair dilekçe sundu. Savcılık, yeni gelişmenin değerlendirmesinin ardından yeni bir mütalaa sunmak için süre talep etti.
1.06.2022Siyaset
Oy pusulası şablonu geliştirildi! Kabul edilirse seçimlerde kullanılacak
Oy pusulası şablonu geliştirildi! Kabul edilirse seçimlerde kullanılacakKocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Beyazay Derneği arasında protokol yapıldı. Uygulamalı olarak tanıtılan saydam şablon, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından kabul edilirse, önümüzdeki seçimlerde yurt genelinde kullanılacak.
21.05.2022Haberler
Görme engelliler için oy pusulası şablonu geliştirildi
Görme engelliler için oy pusulası şablonu geliştirildiKocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Beyazay Derneği arasında yapılan protokolle görme engellilerin yanında başka birisi olmadan oy kullanmasını sağlayan saydam şablon geliştirildi. Uygulamalı olarak tanıtılan saydam şablon, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından kabul edilirse, önümüzdeki seçimlerde yurt genelinde kullanılacak.
21.05.2022Gündem
Oy pusulası şablonu geliştirildi! Kabul edilirse seçimlerde kullanılacak
Oy pusulası şablonu geliştirildi! Kabul edilirse seçimlerde kullanılacakKocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Beyazay Derneği arasında protokol yapıldı. Uygulamalı olarak tanıtılan saydam şablon, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından kabul edilirse, önümüzdeki seçimlerde yurt genelinde kullanılacak.
21.05.2022Gündem
Son dakika... YSK üyelerine hakaret davası! İmamoğlu için istenen ceza belli oldu
Son dakika... YSK üyelerine hakaret davası! İmamoğlu için istenen ceza belli oldu31 Mart 2019 seçimlerinin iptal edilmesinin ardından YSK üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun davasında mütalaasını açıklayan savcılık 4 yıl 1 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.
20.04.2022Gündem
Milli Eğitim Bakanı Özer, Katarlı mevkidaşı Al-Nuaimi ile bir araya geldi
Milli Eğitim Bakanı Özer, Katarlı mevkidaşı Al-Nuaimi ile bir araya geldiMillî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Katar'daki resmî temasları kapsamında Eğitim ve Yüksek Öğretim Bakanı Buthaina bint Ali Al-Jabr Al-Nuaimi ile bir araya geldi.
12.04.2022Siyaset
İllerin milletvekili sayısı güncellendi
İllerin milletvekili sayısı güncellendiYüksek Seçim Kurulu (YSK) milletvekillerinin illere göre dağılımını ve illerin seçim bölgesi sayılarını belirledi. Karar uyarınca, mevcuda göre Eskişehir, Denizli ve Muş'un çıkaracağı vekil sayısı birer düşerken, Antalya, Tekirdağ ve Bayburt'un milletvekili sayısı da birer arttı.
6.04.2022Siyaset
Seçim barajı yüzde 7 oldu
Seçim barajı yüzde 7 olduYeni Seçim Yasası Teklifi'nin Meclis’te kabul edilen maddelerine göre; seçim barajı yüzde 10'dan 7'ye düşürüldü. İttifakla yüzde 7 barajını geçen partiler, milletvekili çıkarabilmek için ittifakın artık oyundan faydalanamayacak.
31.03.2022Siyaset
İmamoğlu'nun avukatlarından reddi hakim talebi
İmamoğlu'nun avukatlarından reddi hakim talebi31 Mart 2019 seçimlerinin iptal edilmesinin ardından YSK üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla hakkında 4 yıl 1 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun avukatları mahkemede reddi hakim talebinde bulundu. Mahkeme, sanık avukatlarının talebinin yargılamayı uzatmaya yönelik olduğunu değerlendirerek Ağır Ceza Mahkemesi’nce itiraz yolu açık olmak üzere reddi hakim talebinin reddine karar verdi.
23.03.2022Siyaset
'Anayasa hükmü açık, tartışmayız'
'Anayasa hükmü açık, tartışmayız'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden adaylığı önünde hukuki bir engel olmadığını belirten AK Parti, "Anayasa'da hüküm açık. Cumhurbaşkanı anayasa değişikliğine göre 2023 seçimlerinde ikinci kez aday olacak. Biz bunu tartışmayız" değerlendirmesini yapıyor.
10.02.2022Siyaset
Seçim verisine siber güvenlik
Seçim verisine siber güvenlikCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından başlatılan projeyle HAVELSAN tarafından Yüksek Seçim Kurulu'na yeni veri merkezi yapılıyor.
31.01.2022Siyaset
Savunma Sanayii Başkanlığı’ndan YSK’ya yüksek teknolojili yeni veri merkezi
Savunma Sanayii Başkanlığı’ndan YSK’ya yüksek teknolojili yeni veri merkeziCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından başlatılan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Veri Merkezi Projesinin Faz-1 aşamasının tamamlanması, Faz-2 aşamasının sözleşme imzası için SSB’de tören düzenlendi.
30.01.2022Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Ysk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.