Geri Dön
GündemYKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 2022 Üniversite sınavı YKS: TYT - AYT - YDT sonuçları hangi gün, ayın kaçında belli olacak?

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 2022 Üniversite sınavı YKS: TYT - AYT - YDT sonuçları hangi gün, ayın kaçında belli olacak?

ÖSYM tarafından uygulanan üniversite sınavı YKS için sonuç tarihi belli oldu. 2022 ÖSYM sınav takviminde yer alan tarih adayları meraklandırdı. Bugün YKS'nin ilk oturumu olan TYT'nin uygulanmasıyla birlikte YKS sonuçları ne zaman açıklanacak araştırması başladı. Peki TYT - AYT - YDT sınav sonuçları ne zaman belli olur? İşte ÖSYM'nin belirlediği YKS sonuçları 2022 tarihi...

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 2022 Üniversite sınavı YKS: TYT - AYT - YDT sonuçları hangi gün, ayın kaçında belli olacak?

2022 Yılının üniversite sınavına katılabilmek için başvuru işlemleri 11 Şubat'ta başladı ve 7 Mart'ta sona erdi. Ardından başvuru tarih aralığını kaçıran adaylar için 16-17 Mart günlerinde YKS geç başvuru işlemi yapıldı. Beklenen gün geldi ve bugün YKS'nin ilk oturumu TYT uygulandı. Yarın ise geriye kalan iki oturum olan AYT ve YDT uygulanacak. Peki YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2022 YKS sonuçları tarihi belli oldu. İşte ÖSYM'nin takvimde duyurduğu heyecan dolu o gün...

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS sonuçları 20 Temmuz 2022 tarihinde açıklanacak.

Sonuçlar, ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden erişime açılacak. YKS'ye katılım sağlayan adaylar, ÖSYM giriş sistemine gerekli bilgileri yazarak sınav başarı puanlarını kolaylıkla öğrenebilecek.

YKS SONUÇLARI KAÇ GÜN SONRA AÇIKLANACAK?

YKS sonuçları, ÖSYM'nin sınav takvimine göre tam 1 ay sonra açıklanacak.