Geri Dön

YKS tarihi ne zaman? 2018 YKS tarihi ne zaman? YÖK resmen açıkladı!

YKS tarihi değişti. Milyonlarca aday YKS tarihi ne zaman sorusunun cevabını arıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın erken seçim açıklaması sonrası gözler YÖK'e çevrildi ve YKS tarihi açıklaması geldi. Peki 2018 YKS ne zaman?

YKS tarihi ne zaman? 2018 YKS tarihi ne zaman? YÖK resmen açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, erken seçim tarihini 24 Haziran 2018 olarak açıkladı. YKS ise o tarihlere denk geldiği için YÖK, tarihle ilgili açıklama yapacağını duyurdu.

YKS TARİHLERİ

YÖK: 24 Haziran 2018’de gerçekleştirileceği açıklanan erken seçim tarihinin Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) yapılacağı tarihle aynı güne denk gelmesi üzerine, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) olarak YKS’nin 30 Haziran 2018 – 01 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılmasına karar verilmiştir.

Kardeşini öldüren zanlıdan kan donduran ifadeAntalya'nın Manavgat ilçesinde 8 yaşındaki kardeşini ormanlık alanda bıçaklayarak öldüren şahıs, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ağabey mahkemede ifadesinde, "Ben bilerek ve isteyerek öldürdüm. Babam bana ve diğer kardeşime ilgi göstermezken kardeşim Taha’nın üzerine titriyordu. Bu yüzden sırf babam acı çeksin diye sevmeme rağmen kardeşimi öldürdüm. 15 gündür onu nasıl öldüreceğimi tasarlıyordum" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber