Geri Dön
GündemYÖKDİL başvuruları ÖSYM tarafından alınmaya başladı! YÖKDİL başvuru kılavuzu yayımlandı

YÖKDİL başvuruları ÖSYM tarafından alınmaya başladı! YÖKDİL başvuru kılavuzu yayımlandı

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı için başvurular ÖSYM tarafından alınmaya başlandı. Adayların kendi alanlarında yabancı dil becerilerini gerçekleştirmeye yönelik ÖSYM tarafından gerçekleştiriliyor. YÖKDİL sınav başvurusunda bulunmak isteyen adaylar ÖSYM'nin resmi sitesi üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaptıktan sonra işlemi gerçekleştirebilecek.

YÖKDİL başvuruları ÖSYM tarafından alınmaya başladı! YÖKDİL başvuru kılavuzu yayımlandı

YÖKDİL başvuruları ÖSYM tarafından alınmaya başlandı. Bugün sabah saatlerinde yayımlanan YÖKDİL başvuru kılavuzuna göre başvuru işleminde bulunacak olan adaylar bu işlemleri 16 Ocak tarihine kadar resmi site olan ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirebilecek. 

ÖSYM'DEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE;

Başkanlığımız tarafından ilk kez 03 Kasım 2019 tarihinde yapılan 2019 Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2019-YÖKDİL) Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerinde alana özgü olarak Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında uygulanmıştır.

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

2020 yılında YÖKDİL Sınavları alana özgü olarak 2019-YÖKDİL sınavına giren aday sayıları göz önünde bulundurularak, İlkbahar Döneminde (2020-YÖKDİL/1) İngilizcede Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ile Sosyal Bilimler alanlarında, Arapçada Sosyal Bilimler alanında; Sonbahar Döneminde ise (2020-YÖKDİL/2) İngilizcede Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ile Sosyal Bilimler alanlarında, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinde Sosyal Bilimler alanında yapılacaktır.

2020 Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2020-YÖKDİL/1), 01 Mart 2020 tarihinde uygulanacaktır. Sınava başvurular, 08-16 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10.00'dan itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapabileceklerdir.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2020-YÖKDİL Kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar Kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Sınava başvuracak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Bakan Çavuşoğlu, AB Komisyon Başkan Yardımcısı Borrell ile görüştüDışişleri Bakanı Çavuşoğlu AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Borrell ile İsveç’in başkenti Stokholm’de görüştü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler