Geri Dön
GündemYÖKDİL başvuruları ne zaman bitiyor, nasıl yapılır? Sınav ücreti ne kadar?

YÖKDİL başvuruları ne zaman bitiyor, nasıl yapılır? Sınav ücreti ne kadar?

2022 YÖKDİL/1 başvuruları devam ediyor. Başvuru yapmak isteyen adaylar kılavuza ulaşmak isterken aynı zamanda "YÖKDİL başvuruları ne zaman bitiyor, nasıl yapılır? Sınav ücreti ne kadar?" sorusuna cevap arıyor.

YÖKDİL başvuruları ne zaman bitiyor, nasıl yapılır? Sınav ücreti ne kadar?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2022-YÖKDİL/1) 13 Mart 2022 tarihinde uygulanacak. Sınava başvurular, 21 – 31 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacak. Henüz işlem yapmayanlar "YÖKDİL başvuruları ne zaman bitiyor, nasıl yapılır? Sınav ücreti ne kadar?" diye soruyor.

SINAV BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecekler. Sınav ücreti ise her bir oturum için 185 TL...

 BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.

2022-YÖKDİL: Kılavuz ve Başvuru Bilgileri