Geri Dön
GündemYÖKDİL ne zaman yapılacak? ÖSYM duyurdu: YÖKDİL sınav giriş yeri sorgulama

YÖKDİL ne zaman yapılacak? ÖSYM duyurdu: YÖKDİL sınav giriş yeri sorgulama

YÖKDİL için geri sayım başladı. ÖSYM tarafından belirlenen takvime göre bu hafta sonu uygulanması beklenen Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı için adaylar heyecanlı. Peki, YÖKDİL ne zaman, saat kaçta yapılacak? İşte ÖSYM tarafından yapılan bilgilendirmeler.

YÖKDİL ne zaman yapılacak? ÖSYM duyurdu: YÖKDİL sınav giriş yeri sorgulama

ÖSYM tarafından uygulanacak olan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) için heyecanlı bekleyiş. Sınava girecek adaylar sınav bilgilerini araştıyor. Peki, YÖKDİL sınavı nasıl yapılacak?

YÖKDİL NE ZAMAN?

ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre YÖKDİL 28 Mart 2021 Pazar günü uygulanacak. Sınav saat 10.15'te başlayacak. Adaylar saat 10.00'a kadar sınav binalarına giriş yapmalılar.

YÖKDİL SINAV GİRİŞ BELGESİ NEREDEN ALINIR?

Hafta sonu uygulanacak olan YÖKDİL için giriş yerleri belli oldu. Sınav giriş belgesini almak isteyen adaylar ÖSYM AİS'e T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapacaklar. Sınav giriş belgesi olmayan adaylar sınava giremeyecek.

SINAV GİRİŞ BELGESİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
10 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 318 bin 835 Kovid-19 testi yapıldı, 23 bin 562 kişinin testi pozitif çıktı, 214 kişi hayatını kaybetti.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner