Gündem Zeydan Karalar koltuğunu minik Ata Ergül’e teslim etti

Zeydan Karalar koltuğunu minik Ata Ergül’e teslim etti

23.04.2024 - 13:18 | Son Güncellenme:

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle başkanlık koltuğunu 10 yaşındaki Ata Kemal Ergül’e devretti.

Zeydan Karalar koltuğunu minik Ata Ergül’e teslim etti

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Uğur Mumcu Meydanı’nda düzenlenen kutlama törenine katıldı. Adana Valisi Yavuz Selim Köşger ve kent protokolünün katıldığı resmi törende 23 Nisan kutlandı, renkli görüntüler oluştu.

Haberin Devamı

Başkan Zeydan Karalar, törenin ardından belediye binasında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını Cebesoy İlköğretim Okulu 4’üncü sınıf öğrencisi Ata Kemal Ergül’e teslim etti. Makam teslim törenine, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, öğretmenler ve Ata Kemal Ergül’ün ailesi de katıldı.

İLK TALİMAT, SPOR VE EĞLENCE KOMPLEKSİ

Başkan Zeydan Karalar, başkanlık koltuğunu devrettiği Ergül’ün talimatlarını dinledi ve yanıt verdi. Ergül, Başkan Zeydan Karalar’dan yaz kış açık olması şartı ile aileleriyle birlikte kullanacakları; içinde eğlence, spor ve dinlenme merkezlerini barındıracak bir kompleks talebinde bulundu.

Makam teslim töreni Başkan Zeydan Karalar’ın hediye takdiminin ardından son buldu.