Geri Dön

Ziya Selçuk kimdir? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un kariyeri

Cumhurbaşkanlığı kabinesi Pazartesi akşamı açıklandı. Yeni kabinede kendine yer bulan Ziya Selçuk vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Kabinede Milli Eğitim Bakanı olarak görev yapan Ziya Selçuk ismi birçok ismi heyecanlandırdı. İşte yeni Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un kariyeri...

Ziya Selçuk kimdir? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un kariyeri

Yeni kabinede Milli Eğitim Bakanı olarak görev yapacak olan Ziya Selçuk, vatandaşlar tarafından aranmaya devam ediyor. Çok sayıda eğitim-öğretim kurumunun açılması ve kurulmasında etkin rol oynayan Ziya Selçuk, Cumhurbaşkanlığı yeni kabine sisteminde Milli Eğitim Bakanı olarak görev yapacak. Peki Ziya Selçuk kimdir?

PROF. DR. ZİYA SELÇUK KİMDİR?

1961 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde lisansını, aynı üniversitede gelişim psikolojisi alanında yüksek lisansını yaptı. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanında doktorasını tamamladı. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde doçentlik ve profesörlük unvanlarını aldı.

TED Üniversitesi’nin yanısıra, çok sayıda özel eğitim-öğretim kurumunun kuruluşunu gerçekleştirdi. Türkiye Zeka Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜBİTAK Grup Yürütme Komitesi Üyesidir.

2003-2006 yılları arasında Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı yapmış, müfredat reformunu yürütmüştür. AB müzakerelerinde de eğitim ve bilim başlığı görüşülürken ülkemizi temsil etmiştir.

İnsan ilişkileri, gelişim, öğrenme, çocuklarda dikkat eksikliği, rehberlik uygulamaları gibi alanlarda çok sayıda kitabı, hakemli dergilerde basılmış makaleleri vardır.

İngilizce biliyor. Evli, üç çocuk sahibidir.

Akın akın geliyorlar, cadde doldu taştıBulgaristan'ın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerini esnetmesinin ardından Bulgar vatandaşların alışveriş turizmi için ilk tercihleri Edirne oldu. Sosyete pazarında adım atılacak yer kalmazken, şehrin hemen hemen noktasında Bulgar plakalı araçlar adeta şehri istila etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber