Geri Dön
GündemZoom Meeting nedir, nasıl kullanılır? Zoom üzerinden online ders nasıl yapılır?

Zoom Meeting nedir, nasıl kullanılır? Zoom üzerinden online ders nasıl yapılır?

Uzaktan eğitim süresinin 30 Nisan tarihine kadar uzatılma kararının alınmasının ardından öğretmenler artık kendileri normal süre zarfında eğitim verdikleri okullarda zoom adlı program üzerinden kendi öğrencilerine ders anlatmaya başlayacak. Hal böyle olunca binlerce öğretmen Zoom nasıl kullanılır, ve online ders nasıl yapılır soularına yanıt aramaya başladı. Peki zoom online eğitim nasıl verilir?

Zoom Meeting nedir, nasıl kullanılır? Zoom üzerinden online ders nasıl yapılır?

MEB ile Zoom arasında hali hazırda bir anlaşma bulunmaktadır. Bu nedenle bu program üzerinden uzaktan eğitim dersleri verilecektir. Gelelim Zoom uygulamasının nasıl kullanılacağı ve uzaktan eğitimin nasıl verileceği kısmına...

ZOOM UYGULAMASI NASIL KULLANILIR?

İlk olarak zoom.us adlı sitenin kendi ana sayfasını açıyoruz. Açılan ekran üzerinden Sign Up Frre seçeneğinine tıkladıktan sonra çıkan ekrana mail adresimizi yazıyoruz. Mail adresine gelen doğrulama linkini aldıktan sonra download & run zoom dedikten sonra programı indirme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

ZOOM'DA UZAKTAN ONLİNE EĞİTİM NASIL VERİLİR?

Zoom programını indirdikten sonra ana ekran üzerinde yer alan ifadeler kısmında Online ders yapmak için tıkla, Yeni bir online derse katılma, ders planlama gibi farklı ingilizce seçenekler yer alıyor. Öğretmenler online ders yapmak için new meeting, yeni bir online derse katılmak isteyen öğrenciler Join, Ders planlama kısmı ise meetings olarak yer alıyor.

Yeni bir ders başlatmak için “New Meeting” ikonuna tıklıyoruz.Burada size verilen meeting İD numarasını öğrencilere veriyorsunuz. Start Meeting tuşuna basıp derse başladıktan sonra öğrencileriniz ile ID'yi paylaşığ derse başlayabiliryosunuz. Açılan ekran üzerinden mikrofon ayarı video açıp kapatma ekran paylaşma katılan öğrencilerin sayısını gösteren ifadeler yer alıyor.

Öğrenciler verdiğiniz ID ile zoom uygulaması üzerinden herhangi bir üyelik işlemi yapmadan derse katılılım sağlayabiliyor.

 

Motosikletin otomobile çarpma anı güvenlik kamerasına yansıdıSAKARYA'nın Sapanca ilçesinde yola çıkan otomobil ile çarpışan motosiklet sürücüsü havaya fırlayarak yola düştü. Motosiklet sürücüsü ağır yaralanırken, kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet