Aston Martin

Aston Martin

Son dakika Aston Martin haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Aston Martin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Aston Martin haber sayfamızda...

Aston Martin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 558 aston martin haberi bulunmuştur.
En çok satılan otomobiller belli oldu
En çok satılan otomobiller belli olduTürkiye'de bu yılın kasım ayında en çok satılan otomobil markaları sırasıyla Fiat, Renault ve Volkswagen olurken, 2019 kasımda yüzde 34,46 olan otomobil satışlarındaki yerli payı, bu yılın kasım ayında yüzde 42,62'ye yükseldi.
4.12.2020Uzmanpara
Kasımda en çok satılan otomobil markaları belli oldu
Kasımda en çok satılan otomobil markaları belli olduTürkiye'de bu yılın kasım ayında en çok satılan otomobil markaları sırasıyla Fiat, Renault ve Volkswagen olurken, 2019 kasımda yüzde 34,46 olan otomobil satışlarındaki yerli payı, bu yılın kasım ayında yüzde 42,62'ye yükseldi.
4.12.2020Ekonomi
Red Bull Pit Stop Challengeda en hızlı piti yapanlar, Albon ve Verstappen ile buluştular
Red Bull Pit Stop Challenge'da 'en hızlı pit'i yapanlar, Albon ve Verstappen ile buluştularFormula 1 tarihinin en hızlı pit stop rekorunu elinde tutan Aston Martin Red Bull Racing takımının rekor zamanına ulaşmak isteyenlerin mücadelesi olan Red Bull Pit Stop Challenge'da kazananlar belli oldu.
19.11.2020Motor Sporları
Aston Martin DB5 Junior Türkiye’ye geliyor
Aston Martin DB5 Junior Türkiye’ye geliyorAston Martin ve The Little Car Company, markanın en ikonik otomobilinin elektrikli bir versiyonu olan Aston Martin DB5 Junior için bir arada… Aston Martin Türkiye Distribütörü D&D Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya, bu tarz modellerin Türkiye’ye geliş hikayesini anlattı.
2.11.2020Otomobil
Mercedes, Aston Martin hisselerini arttırıyor
Mercedes, Aston Martin hisselerini arttırıyorMercedes-Benz, Aston Martin hisselerini arttırmayı hedefliyor. İngiliz otomobil üreticisinin kurtarma planının bir parçası olarak Aston Martin Lagonda'daki hissesini artıracak.
29.10.2020Otomobil
Aston Martin, firma hisselerinin %20sini Mercedese verdi
Aston Martin, firma hisselerinin %20'sini Mercedes'e verdiAston Martin, hisselerinin %20’sini Mercedes-Benz’ vererek Mercedes’in ileri teknolojilerinden faydalanma imkanına sahip oldu. Anlaşmayla sonuçlanan görüşmeler 6 ay sürdü.
29.10.2020Teknoloji
Alman devi Aston Martinin yüzde 20 hissesini alacak
Alman devi Aston Martin'in yüzde 20 hissesini alacakAlman Mercedes-Benz, İngiliz otomobil üreticisinin kurtarma planının bir parçası olarak Aston Martin Lagonda'daki hissesini artıracak.
28.10.2020Uzmanpara
Bond’un 50 yılına damga vuran otomobiller Satmıyor...
Bond’un 50 yılına damga vuran otomobiller! Satmıyor...James Bond, zaman zaman başka markalar da kullansa, şayet bir filminde Aston Martin’siz kalmışsa bilin ki, bir takım aksilikler olmuştur.
25.10.2020Ekonomi
Max Verstappen ve Alex Albon, Türk Formula 1 tutkunlarıyla buluşacak
Max Verstappen ve Alex Albon, Türk Formula 1 tutkunlarıyla buluşacak2019 yılında en hızlı pit stop rekorunu 3 kez kıran ve süreyi 1.82 saniyeye çeken Aston Martin Red Bull Racing, Türkiye’den kendisinin rekorunu kıracak Formula 1 hayranlarını bekliyor. Red Bull Pit Stop Challenge oyununda en iyi zamanı elde eden 3 kişi, takım pilotları Max Verstappen ve Alex Albon ile tanışma şansını elde edecek.
Çifte zafer
Çifte zaferMotor sporlarının maratonu olarak kabul edilen Le Mans 24 Saat Yarışı’nda Aston Martin ile mücadele eden takımlar çifte zafere imza attı.
25.09.2020Cadde
Vettel 2021den itibaren Aston Martinde
Vettel 2021'den itibaren Aston Martin'deFormula 1'de Alman pilot Sebastian Vettel, 2021'den itibaren Aston Martin takımıyla yarışacak.
10.09.2020Motor Sporları
Oyuncağı bile servet
Oyuncağı bile servetİngiliz ajan film serisi “James Bond”ta yer alan otomobil devi Aston Martin’in ikonik DB5 modelinin çocuklar için oyuncak versiyonu üretildi.
29.08.2020Dünya
Otomobil pazarının lideri belli oldu
Otomobil pazarının lideri belli olduTürkiye'de temmuz ayı sonu itibarıyla en fazla satılan otomobil markası Renault oldu. En çok satılan hafif ticari araç markası da Ford olarak kayıtlara geçti.
7.08.2020Ekonomi
Otomobilde Renault, ticaride Ford tercih edildi
Otomobilde Renault, ticaride Ford tercih edildiTürkiye'de bu yılın haziran ayı sonu itibarıyla en fazla satılan otomobil markası Renault, en çok satılan hafif ticari araç markası da Ford oldu.
10.07.2020Ekonomi
Otomotiv sektörü pandemi sürecinden bir an önce çıkacaktır
"Otomotiv sektörü pandemi sürecinden bir an önce çıkacaktır"Aston Martin Türkiye distribütörü D&D Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya “Türkiye olarak son yıllarda birçok sınavdan başarıyla çıktık ve pandemi sürecinin olumsuzluklarını da en az hasar ile atlatacağımıza yürekten inanıyorum” derken Yeniköy Motors ve Aston Martin Türkiye ailesi olarak yatırımlarına ara vermeden devam ettiklerini söyledi.
22.06.2020Otomobil
Ayhancan Güven’den büyük zafer
Ayhancan Güven’den büyük zaferTürkiye’nin en başarılı motor sporları pilotlarından Red Bull sporcusu Ayhancan Güven, dünyanın en önemli dayanıklılık yarışlarından biri olarak değerlendirilen Sanal Le Mans 24 Saat yarışında şampiyon oldu.
Otomotiv satışında 4 marka nisanda sıfır çekti
Otomotiv satışında 4 marka nisanda "sıfır çekti"Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkilerinin en fazla hissedildiği nisan ayında, Türkiye otomotiv pazarında dört markadan hiç araç satılmazken, 2 marka ise birer adet araç satışı yaptı.
8.05.2020Ekonomi
Türkiye, Avrupada otomotiv satışları artan tek ülke
Türkiye, Avrupa'da otomotiv satışları artan tek ülkeTürkiye, bu yılın ilk çeyreğinde 2019'un aynı dönemine göre yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde Avrupa'da otomotiv satışlarını artıran tek ülke olurken, en fazla otomobil ve hafit ticari araç satan 7. ülke konumuna da yükseldi.
29.04.2020Ekonomi
Otomobil satışları Avrupada düşüşte Türkiyede yükselişte
Otomobil satışları Avrupa'da düşüşte Türkiye'de yükselişteAvrupa'da bu yılın ilk çeyreğinde otomobil satışları 2019'un aynı dönemine göre yüzde 26,3 azalırken, bu dönemde satışlarını artıran 3 ülkeden biri olan Türkiye, yaklaşık yüzde 45 artışla en yüksek artış oranına sahip ülke oldu.
22.04.2020Otomobil
Otomobil satışları Avrupada frene, Türkiyede gaza bastı
Otomobil satışları Avrupa'da frene, Türkiye'de gaza bastıAvrupa'da bu yılın ilk çeyreğinde otomobil satışları 2019'un aynı dönemine göre yüzde 26,3 azalırken, bu dönemde satışlarını artıran 3 ülkeden biri olan Türkiye, yaklaşık yüzde 45 artışla en yüksek artış oranına sahip ülke oldu.
20.04.2020Ekonomi
Aston Martin’den yeni bir dönem
Aston Martin’den yeni bir dönem!1968’den beri Aston Martin’in ilk şirket içi ürettiği, hacmi 3.0 litre olan çift turboşarjlı V6 motorunun kod adı; TM01 olarak lanse edildi. Aston Martin modellerinde kullanılan, sistem geliştirme çalışmaları da devam eden en güçlü motor Hibrit / Plug-in hibrit motor olacak. ‘Sıcak V’ konfigürasyonu yüksek performanslı elektrik sistemini ve gelecekteki emisyon uyumunu sağlayacak.
30.03.2020Otomobil
Formula 1 takımları, solunum cihazı üretimine destek verecek
Formula 1 takımları, solunum cihazı üretimine destek verecek!Koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için Formula 1 takımları, solunum cihazı ve diğer tıbbi donanımların üretimine destek olacak.
1.07.2020Diğer
Daniel Craig’e izin çıkmamış
Daniel Craig’e izin çıkmamış!Daniel Craig’in, son ‘James Bond’ filminde direksiyon başında rol yapmasına izin verilmedi
29.02.2020Cadde
DB11 V8 Shadow Edition tanıtıldı
DB11 V8 Shadow Edition tanıtıldı!Aston Martin DB11 V8 Shadow Edition spor araçlar dünya çapında 300 adet ile sınırlı bir şekilde satışa çıkıyor.
21.02.2020Otomobil
Aston Martin Vantage üstünü açtı
Aston Martin Vantage üstünü açtıYeni Vantage Roadster, Aston Martin'in en sürücü odaklı model sınıfına Coupe'nin yanında katıldı.
17.02.2020Otomobil
Otomotiv dünyasında hareketli bir hafta...
Otomotiv dünyasında hareketli bir hafta...Otomotiv dünyası, geçtiğimiz haftayı oldukça hareketli ve pek çok önemli gelişmeyle kapattı. Dünya devleri, özellikle Çin’de Koronavirüs nedeniyle zorlu günler yaşarken, İngiltere’nin 31 Ocak itibariyle Avrupa Birliği’nden ayrılması, burada üretim yapan firmaları etkiliyor... İşte, geçtiğimiz haftanın hareketliliği...
3.02.2020Ekonomi
Türkiye otomotiv pazarı 22 Avrupa ülkesini geçti
Türkiye otomotiv pazarı 22 Avrupa ülkesini geçtiTürkiye, geçen yıl Avrupa'da en fazla otomobil ve hafit ticari araç satan 9. ülke olarak kayıtlara geçerken, 22 Avrupa ülkesini de geride bıraktı.
2.02.2020Ekonomi
Ultra lüks araç gaz kesmedi
Ultra lüks araç gaz kesmedi!Geçen yıl binek ve hafif ticari araç pazarı yüzde 22.85, daha çok makam araçlarını içeren E segmentinde satışlar yüzde 32.9 daralırken ultra lüks araçları içeren F segmentinde sadece yüzde 1.4 azalış oldu. Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) verilerine göre F segmentinde 2 bin 946 adet araç satıldı.
14.01.2020Ekonomi
Lüks ve ultra lüks otomobil satışlarında lider belli oldu
Lüks ve ultra lüks otomobil satışlarında lider belli olduTürkiye'de geçen yıl lüks ve ultra lüks segmenti toplamında en fazla satış yapan marka 2 bin 836 ile BMW oldu.
13.01.2020Ekonomi
Elektrikli araçları ‘halı’yla ısıtacak
Elektrikli araçları ‘halı’yla ısıtacak!1987 yılında kurulan ve üretimini yaptığı bebek bezi ürünlerinden otolara bagaj kaplaması geliştiren Hassan Tekstil, şimdi de yeni geliştirdiği elektrikli araçlara yönelik “ısıtmalı halı” üretimine hazırlanıyor.
2.12.2019Ekonomi
Red Bull ve Toro Ross, Honda ile sözleşme uzattı
Red Bull ve Toro Ross, Honda ile sözleşme uzattıFormula 1 takımları Aston Martin Red Bull ve Scuderia Toro Rosso, motor teknolojisini kullandıkları Honda ile birer yıllık sözleşme uzattı.
Aston Martin Red Bull Racing’den pit stop rekoru
Aston Martin Red Bull Racing’den pit stop rekoru!Aston Martin Red Bull Racing Formula 1 Takımı bir ilke daha imza attı. 2019 Formula 1 sezonunda en hızlı pit stop rekorunu 3 kez kıran Aston Martin Red Bull Racing, pistlerde rakibi kalmayınca rekorlarını yerçekimsiz ortama taşıdı. Ekip, Rusya’daki Star City Uzay Tesisi’nde 33bin feet’teki, 16 pit görevlisiyle 20 saniyede yerçekimsiz ortamda pit stop’u tamamlayarak yeni bir rekora daha imza attı.
Aston Martin ilk SUV modelini tanıttı: DBX
Aston Martin ilk SUV modelini tanıttı: DBX!Spor otomobil üreticisi Aston Martin ilk SUV aracını tanıttı. Los Angeles'ta düzenlenen Auto Show etkinliğinde tanıtılan Aston Martin DBX'in fiyatı ve özellikleri burada!
20.11.2019Otomobil
Max Verstappenin yeni takım arkadaşı Alexander Albon oldu
Max Verstappen'in yeni takım arkadaşı Alexander Albon olduAston Martin Red Bull Racing, Scuderia Toro Rosso'nun 23 yaşındaki genç pilotu Alexander Albon'u takıma kattığını açıkladı.
Aston Martin satış tahminini düşürdü
Aston Martin satış tahminini düşürdüİngiliz lüks spor otomobil imalatçısı Aston Martin, 2019 yılının tamamı için öngördüğü satış adedini düşürdü.
24.07.2019Ekonomi
James Bond’un otomobili satışta
James Bond’un otomobili satışta‘James Bond’ filmlerinin simgelerinden biri haline gelen ve sağlamlığını hâlâ koruyan üç Aston Martin’den biri olan DB5 model otomobilin açık artırmayla satışa çıkarılacağı belirtildi.
14.06.2019Dünya
Pahalı ve ‘eşsiz’
Pahalı ve ‘eşsiz’Süper lüks otomobil üreticileri, bundan yıllar önce moda olan “kişiye özel araç” konseptini yeniden canlandırdı. Özel siparişler arasında müşterinin en sevdiği oje rengi bile var!
10.06.2019Ekonomi
Aston Martin DB11 V12 AMR Türkiyede İşte fiyatı
Aston Martin DB11 V12 AMR Türkiye'de! İşte fiyatıAston Martin’in ünlü ‘DB’ serisinin amiral gemisi olarak üretilen ‘DB11 V12 AMR’ İstanbul’a geldi. DB11 V12 AMR, Onyx Black ve Quantum silver olmak üzere iki renk seçeneğiyle satışa sunuluyor.
19.07.2019Otomobil
Aston Martin, DBS Superleggera Volante’yi tanıttı
Aston Martin, DBS Superleggera Volante’yi tanıttı!Aston Martin, tarihindeki en hızlı üstü açık modeli olan, DBS Superleggera Volante’yi tanıttı. 5.2 litre V12 motora sahip model, 0’dan 100 kilometre 3.6 saniyede ulaşabiliyor. İkonik modelin 2019’un 3’üncü çeyreğinde üretilmesi planlanıyor.
6.05.2019Otomobil
Aston Martinin ilk elektrikli modeli Rapide E üretime hazır
Aston Martin'in ilk elektrikli modeli Rapide E üretime hazır!Dünyanın ilk sıfır emisyonlu spor otomobili Aston Martin Rapide E’nin örtüsü açıldı. Tamamen elektrikli iki motora sahip olan Rapid E, dünya çapında 155 adet üretilecek.
2.05.2019Otomobil
Clubbaba Köyiçi sezonu açıyor
Clubbaba Köyiçi sezonu açıyorModern yaşam ile Alaçatı kültürünü harmanlayan Clubbaba Köyiçi, yeni sezonu Alaçatı Ot Festivali ile açıyor
6.04.2019Ege
Aston Martin ve Zagatodan 60. yıla özel iki efsane model
Aston Martin ve Zagato'dan 60. yıla özel iki efsane modelAston Martin ve tasarım devi Zagato, 60 yıllık işbirlikleri şerefine 2 yeni efsane model üretme kararı aldı.
1.04.2019Otomobil
Son İngiliz arabası İtalyanların oluyor
Son İngiliz arabası İtalyanların oluyorSon İngiliz otomobil markalarından Morgan Motor Company, İtalyanların oldu. Retro tarz klasik spor otomobiller üreten 110 yıllık firmanın çoğunluk hissesi İtalyan yatırım firması Investindustrial’a geçti. İtalyan firma bir başka otomobil firması olan Aston Martin ile motosiklet üreticisi Ducati’de de hissedar.
19.03.2019Ekonomi
Aston Martinin ilk SUVu DBX zorlu testlerden geçiyor
Aston Martin'in ilk SUV'u DBX zorlu testlerden geçiyorAston Martin’in ilk SUV modeli DBX, Pirelli’nin İsveç’teki test merkezinde zorlu kış şartlarına karşı uyum testlerinden geçiriliyor.
18.03.2019Otomobil
Otomotivin hedefi yüksek teknoloji
Otomotivin hedefi yüksek teknolojiOSD, bu yıl bir yandan üretim seviyesini korumaya odaklanırken, diğer yandan da otomotivdeki yüksek teknolojilere yönelik yasal düzenlemeler üzerinde çalışacak
18.03.2019Ekonomi
Dizelden kaçış Avrupa’da ters tepti
Dizelden kaçış Avrupa’da ters tepti!Dizel motorlu araçların satışlarında ciddi oranda düşüşler sürerken Avrupa’da emisyon oranlarının yükselmeye başladığı belirtiliyor. Bunda, elektrikli araçlara yeterli destek verilmemesi de rol oynuyor
11.03.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Levent KöprülüMilliyet Yazarı
Bond’un 50 yılına damga vuran otomobillerJames Bond, zaman zaman başka markalar da kullansa, şayet bir filminde Aston Martin’siz kalmışsa bilin ki, bir takım aksilikler olmuştur Lotus EspritBelki de konuştuğum kişilerin seçici algısıdır, bilemiyorum...
25.10.2020Pazar
Levent KöprülüMilliyet Yazarı
Bir garip ziyaret!Tesla’nın patronu Elon Musk, Almanya’da inşa çalışmalarını başlattığı fabrikanın, elektrikli otomobiller konusunda dönüm noktası olacağını söylerken, bu ülkedeki gezisini, en büyük rakibinin CEO’suyla görüşerek sonlandırdı!Elektrikli otomobiller konusunun bu denli hareketlenmesi ve tartışılmasını sağlayan firmaların başında Tesla, kişilerin başındaysa şirketin CEO’su Elon Musk gelir kuşkusuz...
7.09.2020Pazar
Levent KöprülüMilliyet Yazarı
Otomotivde ‘duruş’ tamamen bitiyorTürkiye’de ana üreticilerin ardından tedarik sanayi de normale dönme yönünde adımlar atmaya devam ediyor...
1.06.2020Pazar

Benzer Haber Etiketleri

Aston Martinotomobilsatışformula 1Red Bull

Aston Martin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.