Botaş

Botaş

Son dakika botaş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan botaş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan botaş haber sayfamızda...

Botaş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.285 botas haberi bulunmuştur.
Son dakika | Epiphanny Prince Galatasaray’da
Son dakika | Epiphanny Prince Galatasaray’da!Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, ABD’li oyun kurucu Epiphanny Prince kadrosuna kattığını açıkladı
14.01.2021Basketbol
TANAP yıllık 1,5 milyar doları aşkın gelir sağlayacak
TANAP yıllık 1,5 milyar doları aşkın gelir sağlayacakTrans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Genel Müdürü Saltuk Düzyol, projenin normal bütçesinden yüzde 45 daha düşük maliyetle hayata geçirildiğini belirterek, "Projede 2022 yılı gibi tam kapasiteye ulaştığımızda yıllık taşıma gelirimiz 1,5 milyar doları aşacak." dedi.
14.01.2021Uzmanpara
Doğal gaz fiyatına  yüzde 1 artış geldi
Doğal gaz fiyatına yüzde 1 artış geldiDoğal gazda ocak ayında geçerli olacak fiyat tarifelerinde konut, ticarethane, sanayi ve elektrik üretim santralleri abone gruplarında yüzde 1 zam yapıldı.
2.01.2021Ekonomi
İrandan gelen doğal gaz günlük kontrat miktarının üçte birine indi
İran'dan gelen doğal gaz günlük kontrat miktarının üçte birine indiİran'dan Türkiye'ye gönderilen doğal gazın miktarı, günlük kontrat miktarının yaklaşık üçte birine düştü.
1.01.2021Ekonomi
Doğal gazda kritik yıl: Türkiye kontratlarda esneklik ve indirim talep ediyor
Doğal gazda kritik yıl: Türkiye kontratlarda esneklik ve indirim talep ediyorTürk doğal gaz sektörü açısından kritik bir eşik olarak nitelendirilen 2021'de Türkiye'nin uzun vadeli doğal gaz kontratlarının önemli bir bölümünün süresi sona erecek. Bu kontratların yeniden müzakere edilmesi sürecinde kontrat yapısında esneklik ve fiyatlarda indirim yapılması, Türkiye'nin taleplerinin başında geliyor.
29.12.2020Ekonomi
Işıl Alben alışveriş turunda
Işıl Alben alışveriş turunda Uzun yıllar Galatasaray Basketbol Takımı'nda forma giydikten sonra bu yıl Botaş'a transfer olan milli basketbolcu Işıl Alben, önceki gün İstinyePark AVM'de objektiflere takıldı.
9.12.2020Cadde
TVF, 2021’de yeni  bono ihracı yapacak
TVF, 2021’de yeni bono ihracı yapacakTürkiye Varlık Fonu (TVF) Genel Müdürü Zafer Sönmez, “2021’de bono ihracı sürecine gireceğiz” dedi.
2.12.2020Ekonomi
Doğal gazda fiyatlar sabit kaldı
Doğal gazda fiyatlar sabit kaldıDoğal gazda aralık ayında geçerli olacak fiyat tarifeleri, tüm abone gruplarında sabit tutuldu.
1.12.2020Uzmanpara
Doğal gazda fiyatlar değişmedi
Doğal gazda fiyatlar değişmediDoğal gazda aralık ayında geçerli olacak fiyat tarifeleri, tüm abone gruplarında sabit tutuldu.
1.12.2020Ekonomi
Son Dakika | Kuanitra Holingsvorth Galatasarayda
Son Dakika | Kuanitra Holingsvorth Galatasaray'da!Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, bir dönem Fenerbahçe'de de forma giyen pivot Kuanitra Holingsvorth'u kadrosuna kattığını duyurdu.
24.11.2020Basketbol
Fenerbahçe Öznur Kablo - BOTAŞ: 79-51
Fenerbahçe Öznur Kablo - BOTAŞ: 79-51Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 9. haftasında Fenerbahçe Öznur Kablo, sahasında BOTAŞ'ı 79-51 mağlup etti.
21.11.2020Basketbol
A Milli Kadın Basketbol Takımı hazırlıklarına başladı
A Milli Kadın Basketbol Takımı hazırlıklarına başladı!A Milli Kadın Basketbol Takımı, Sırbistan ile karşılaşacağı müsabaka öncesinde bir araya gelerek çalışmalarına başladı.
6.11.2020Basketbol
Doğal gazda fiyatlar değişmedi
Doğal gazda fiyatlar değişmediDoğal gazda kasım ayında geçerli olacak fiyat tarifeleri, tüm abone gruplarında sabit tutuldu.
30.10.2020Ekonomi
Enerjide acele kamulaştırma kararları Resmi Gazetede
Enerjide acele kamulaştırma kararları Resmi Gazete'deHatay ve Bolu'da gerçekleştirilecek enerji projeleri için bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.
29.10.2020Gündem
Türkiyede iki yeni nükleer santral için çalışmalar sürecek
Türkiye'de iki yeni nükleer santral için çalışmalar sürecekTürkiye'de gelecek yıl, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) yanı sıra iki yeni NGS'nin kurulumuna yönelik çalışmalara devam edilecek.
29.10.2020Ekonomi
Karadeniz gazına Tuz Gölü deposu
Karadeniz gazına Tuz Gölü deposuEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Şu anda Fatih sondaj gemimiz hazırlıklarını tamamlamak üzere. 1 veya 2 Kasım gibi ikinci sondaj noktası Türkali-1’e gidecek” dedi.
28.10.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Dönmez tarih verdi: 1 veya 2 Kasımda gidecek
Son dakika... Bakan Dönmez tarih verdi: 1 veya 2 Kasım'da gidecekEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez son dakika açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez, 'Şu anda Fatih sondaj gemimiz hazırlıklarını tamamlamak üzere. 1 veya 2 Kasım gibi ikinci sondaj noktası Türkali-1'e gidecek' dedi.
27.10.2020Ekonomi
Galatasaray - BOTAŞ: 75-60
Galatasaray - BOTAŞ: 75-60Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 6. hafta maçında Galatasaray, BOTAŞ'ı 75-60 yendi.
24.10.2020Basketbol
Karadenizdeki keşif, uzun dönemli kontrat görüşmelerinde de avantaj sağlayacak
Karadeniz'deki keşif, uzun dönemli kontrat görüşmelerinde de avantaj sağlayacakOxford Enerji Enstitüsü Doğalgaz Araştırma Bölümü Kurucusu Prof. Dr. Jonathan Stern, Türkiye'nin Karadeniz'deki 405 milyar metreküplük doğal gaz keşfinin uzun dönemli kontratlarında Türkiye'nin elini güçlendireceğini belirterek, "Anladığım kadarıyla yıllık üretim 6 milyar metreküp düzeyinde olacak. Bu üretimin Gazprom ve diğerleriyle gerçekleşecek uzun dönemli kontrat görüşmelerinde etkisi olacaktır." dedi.
22.10.2020Ekonomi
BOTAŞı bıraktı, elma yetiştiriciliğine merak saldı
BOTAŞ'ı bıraktı, elma yetiştiriciliğine merak saldıBOTAŞ bünyesinde çeşitli kentlerde mühendis olarak çalışırken elma yetiştiriciliğine merak saran Murat Yıldız (40), 10 yıl önce kariyerini bırakıp, İtalya'da elma yetiştiriciliği üzerine eğitim gördü. Türkiye'ye dönen Yılmaz, Elazığ'da kardeşleri ile satın aldıkları arazide kurdukları elma bahçesinde 10 yılda 92 bin ağaca ulaştı. Her sezon 40 kişiyi istihdam eden Yıldız, yılda ortalama bin ton üretim gerçekleştiriyor.
20.10.2020Yaşam
Doğal gaz fiyatları değişmedi
Doğal gaz fiyatları değişmediDoğal gazda ekim ayında geçerli olacak fiyat tarifeleri, tüm abone gruplarında sabit tutuldu.
1.10.2020Ekonomi
Doğal gaz fiyatları değişmedi
Doğal gaz fiyatları değişmediDoğal gazda ekim ayında geçerli olacak fiyat tarifeleri, tüm abone gruplarında sabit tutuldu.
30.09.2020Uzmanpara
Doğal gaz fiyatları değişmedi
Doğal gaz fiyatları değişmediDoğal gazda ekim ayında geçerli olacak fiyat tarifeleri, tüm abone gruplarında sabit tutuldu.
30.09.2020Ekonomi
Bakan Dönmezden beklenen açıklama Fiyatların düşeceği tarih belli oldu...
Bakan Dönmez'den beklenen açıklama! Fiyatların düşeceği tarih belli oldu...Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez son dakika açıklamalarda bulunuyor. Bakan DönmezKaradeniz'deki doğal gazın keşfi ile ilgili olarak, çıkartmak için ortaklı bir çalışma planlamadıklarını belirtti. Dönmez, ithal edilen gazdan çok daha ucuza mal edileceğini de sözlerine ekledi. "Bulunan doğal gaz keşfinin fiyatlara nasıl yansıyacak?" sorusuna yanıt veren Bakan Dönmez, '2023'te sisteme dahil edilince fiyatlar da düşecek' dedi.
23.09.2020Haberler
Son dakika: Bakan Dönmezden beklenen açıklama Fiyatların düşeceği tarih belli oldu...
Son dakika: Bakan Dönmez'den beklenen açıklama! Fiyatların düşeceği tarih belli oldu...Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez son dakika açıklamalarda bulunuyor. Bakan Dönmez Karadeniz'deki doğal gazın keşfi ile ilgili olarak, çıkartmak için ortaklı bir çalışma planlamadıklarını belirtti. Dönmez, ithal edilen gazdan çok daha ucuza mal edileceğini de sözlerine ekledi. "Bulunan doğal gaz keşfinin fiyatlara nasıl yansıyacak?" sorusuna yanıt veren Bakan Dönmez, '2023'te sisteme dahil edilince fiyatlar da düşecek' dedi.
23.09.2020 Ekonomi
Son dakika... Bakan açıkladı: Yeni müjdeler alacağımız günler yakın
Son dakika... Bakan açıkladı: Yeni müjdeler alacağımız günler yakın!Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: sondaj çalışmaları ile ilgili "Karadeniz'den ve Doğu Akdeniz'den yeni müjdeler alacağımız günler yakındır." dedi.
12.09.2020Ekonomi
Bakan Dönmezden doğal gaz açıklaması Başladı...
Bakan Dönmez'den doğal gaz açıklaması! Başladı...Enerji Bakanı Fatih Dönmez, "Uygun bir modelle bu sahayı geliştirip üretime hazırlayacağız. Bunun için şu anda mühendislik çalışmaları başlamış durumda. İnşallah hedefimiz 2023 gibi üç yıl içerisinde Cumhuriyetimizin 100. yılında bu gazı kıyımıza getirip sisteme bağlamak. En yüksek üretim seviyesine çıkmak için belirli bir süreye ihtiyacımız olacak gibi öngörüyoruz ancak 2023 de karada ilk gaz teslimini yapacağız. Toplamda 30-40 kuyu açmayı planlıyoruz. Arkadaşlarımız şu anda bu çalışmayı yapıyor. Allah'ın izniyle çıkartacağız, bir sıkıntı görmüyoruz." dedi.
11.09.2020Ekonomi
Işıl Alben, BOTAŞla yeni başarılar hedefliyor
Işıl Alben, BOTAŞ'la yeni başarılar hedefliyorHerbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekibi BOTAŞ'ın yeni transferi Işıl Alben, yeni takımıyla başarılar kazanmak istediğini söyledi.
9.09.2020Basketbol
Türkiye, doğal gaz ticaret merkezlerinden biri olma yolunda ilerliyor
Türkiye, doğal gaz ticaret merkezlerinden biri olma yolunda ilerliyorKaradeniz'de gerçekleştirilen ilk milli sondajda, 320 milyar metreküp doğal gaz keşfi ve bu gazın 2023 itibarıyla üretime geçmesi hedefi, Türkiye'yi gelecek 5 yıl içinde kontratı sona erecek olan 30 bcm'lik uzun dönemli doğal gaz ithalatı müzakerelerinde güçlü konuma getiriyor.
2.09.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan güzel haberi verdi: Doğankente doğal gaz geliyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan güzel haberi verdi: Doğankent'e doğal gaz geliyorSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Giresun'da halka seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, selden zarar gören Giresun'un Doğankent ilçesine doğal gaz temin edileceğini bildirdi.
31.08.2020Siyaset
Dev doğal gaz keşfi kontrata yansıyacak
Dev doğal gaz keşfi kontrata yansıyacakTürkiye’nin Karadeniz’de yaptığı “dev” doğal gaz keşfi, ülkenin 2021 itibarıyla sona erecek toplam 11.6 milyar metreküplük uzun dönemli doğal gaz alım kontratlarının yenileme görüşmelerinde avantaj sağlayacak.
31.08.2020 Ekonomi
Sakarya gaz keşfi, 11,6 milyar metreküplük kontrat fırsatı oluşturacak
Sakarya gaz keşfi, 11,6 milyar metreküplük kontrat fırsatı oluşturacakTürkiye'nin Karadeniz'de yaptığı "dev" doğal gaz keşfi, ülkenin 2021 itibarıyla sona erecek toplam 11,6 milyar metreküplük uzun dönemli doğal gaz alım kontratlarının yenileme görüşmelerinde avantaj sağlayacak.
30.08.2020Ekonomi
Berat Albayrak’tan yeni dönemin kodları
Berat Albayrak’tan yeni dönemin kodları'Karadeniz’de bulunan doğal gaz, vatandaşın faturasına yansıyacak mı?' sorusuna Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak net bir dille, “Yansıyacak” dedi.
27.08.2020Siyaset
83 milyona indirim olarak yansıyacak
83 milyona indirim olarak yansıyacakHazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Karadeniz’deki gazın Türkiye’ye Merkez Bankası gibi bir rezerv sağladığını belirterek, gazı TPAO’nun çıkaracağını ve 83 milyon vatandaşın hayatına dokunacağını söyledi
26.08.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayraktan önemli açıklamalar
Son dakika... Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalarHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, katıldığı canlı yayın programında milli ekonomi hamleleri ve gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Bakan Albayrak Karadeniz'deki tarihi doğal gaz keşfi için, "Türkiye enerji bağımlılığı anlamında yeni bir çağın sürecini başlattı, hem psikolojik hem maddi olarak bir duvarı yıktı. Bu keşif Türkiye'yi dünya üreticisi haline getirecek. Burada söylenen çok büyük yatırımlardan çok daha uygun bir maliyette çıkarılacak. Türkiye'nin döviz fazlası vereceği yeni bir dönem başlıyor" şeklinde konuştu. Bakan Albayrak, 'Doğal gaza indirim ne zaman olur?' sorusuna, "Doğal gaz ve elektrik faturalarına indirim olarak yansıyacak. Bunu 2023'e yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz." cevabını verdi.
25.08.2020Ekonomi
Türkiyenin denizlerdeki enerji filosu
Türkiye'nin denizlerdeki enerji filosuTürkiye, enerji piyasasındaki gücünü artırmak ve enerji bağımsızlığı yolunda hızla ilerlemek için 3 sondaj gemisi ve 2 sismik araştırma gemisiyle Doğu Akdeniz başta olmak üzere denizlerde Türk bayrağını dalgalandırmaya devam ediyor.
22.08.2020Ekonomi
Son dakika...Doğal gaz keşfi Türkiye’nin rolünü değiştiriyor
Son dakika...Doğal gaz keşfi Türkiye’nin rolünü değiştiriyorSon yıllarda sahip olduğu jeopolitik konum nedeniyle hep enerjide transit ülke ya da enerji koridoru gibi kavramlarla anılan Türkiye, Karadeniz’deki keşifle beraber enerjide merkez olma hedefi için önemli bir adım attı. Uzmanlara göre Türkiye için asıl önemli olan bu rezervin yanında bölgede olduğu tahmin edilen daha büyük miktardaki gazın ekonomiye kazandırılması.
22.08.2020 Ekonomi
Son dakika... Doğal gazda yeni uygulama
Son dakika... Doğal gazda yeni uygulamaBOTAŞ, başta sanayici olmak üzere geniş kesimlerin merakla beklediği ağustos ayı doğal gaz tarifelerini belirledi. Doğal gaz fiyatları, tüm abone grupları için “sabit” tutuldu. Ancak BOTAŞ, gaz tüketimini “teşvik” edecek önemli bir adım attı. Sanayici ve elektrik üreten santrallar, sözleşmelerinin üstünde gaz talep etti ya da çekti. Bu durumda, her bin metreküp gazı bin 400 TL yerine bin 260 TL’den tüketecek.
30.07.2020Ekonomi
Kısaltmaların Yazımı Nasıl Olur Örnekler İle Kısaca Kısaltmalar Konu Anlatımı
Kısaltmaların Yazımı Nasıl Olur? Örnekler İle Kısaca Kısaltmalar Konu AnlatımıBirçok farklı terim ya da özel adın kısaca ifade edilmesi adına kısaltmalar kullanılmaktadır. Tabii dil bilgisi açısından ele alındığı zaman kısaltmalar farklı yerlerde amaca göre değişik biçimler üzerinden değerlendirilir. Peki, kısaltmaların yazımı nasıl olur? Örnekler ile kısaca kısaltmalar konu anlatımı hakkında bilinmesi gerekenler.
22.07.2020Eğitim
TESKten elektrik faturalarında indirim talebi
TESK'ten "elektrik faturalarında indirim" talebiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Yüzde 20'si vergi ve kesintiler olan elektrik faturalarında mutlaka indirime gidilerek hem vatandaşlar hem de esnafımız sevindirilmelidir." ifadelerini kullandı.
7.07.2020Ekonomi
Formula 1de en yaşlı pilot Raikkonen
Formula 1'de en yaşlı pilot RaikkonenBu sezon mücadele edecek 20 pilot içinde en yaşlısı Raikkonen, en genci ise Norris. 20 pilottan 3'ü dünya şampiyonluğu yaşadı, 13'ü ise henüz yarış kazanamadı.
Türkiyenin günlük doğal gaz üretiminin yüzde 30unu karşılayacak
Türkiye'nin günlük doğal gaz üretiminin yüzde 30'unu karşılayacakAksaray'ın Sultanhanı ilçesinde yapımı devam eden Tuz Gölü Yer Altı Doğal Gaz Depolama Tesisi, tamamlandığında 5,4 milyar metreküp depolama kapasitesine sahip olacak. Tesisin yaklaşık 2 milyar dolarlık yatırım olduğunu belirten Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, "Bu tesis tamamlandığı zaman Türkiye'deki doğal gaz tüketiminin günlük yüzde 30'unu karşılamış olacak. Silivri ile birlikte günlük yüzde 60'ını karşılayacak. Burada çok büyük istihdam var. Yaklaşık 2 milyar dolarlık yatırım'' dedi.
1.07.2020Ekonomi
Sanayi doğalgazına indirim
Sanayi doğalgazına indirimElektrik santralleri, sanayi ve ticarethanelerin kullandığı doğalgaza indirim geldi.
1.07.2020Ekonomi
Son dakika: Bakan Albayraktan indirim açıklaması
Son dakika: Bakan Albayrak'tan indirim açıklaması!Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sanayicilerin kullandığı doğal gazın fiyatında yapılan indirime yönelik, "Pandemi döneminde desteklerle koruduğumuz sanayimizin ve ekonomimizin hızlı toparlanmasına katkı sağlayacak bu indirimin hayırlı olmasını diliyorum." ifadesini kullandı.
30.06.2020Ekonomi
Son dakika Elektrik fiyatına 3 ay zam yapılmayacak
Son dakika! Elektrik fiyatına 3 ay zam yapılmayacakGelen bir son dakika haberine göre; elektrik fiyatlarına önümüzdeki 3 ay zam yapılmayacak. Ayrıca Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, doğal gaza yapılan indirimi Twitter hesabından duyurdu.
30.06.2020Ekonomi
Son dakika... BOTAŞtan doğal gaza indirim geldi
Son dakika... BOTAŞ'tan doğal gaza indirim geldiSon dakika haberine göre Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) doğal gazdan elektrik üreten santrallere sattığı gaz fiyatında yüzde 12,5 indirime gitti.
30.06.2020Ekonomi
Osman Şenher: Kaptan parayı tercih etti
Osman Şenher: Kaptan parayı tercih etti!Galatasaray Kadın Basketbol Takımı'nın kaptanı Işıl Alben geçtiğimiz günlerde sarı-kırmızılı yönetimi ilgisizlikle suçlayıp BOTAŞ'a imza atmıştı. Milliyet Gazetesi spor yazarı Osman Şenher, Işıl'ın ayrılığının perde arkasını yazdı.
1.07.2020Basketbol

Yazar Sonuçları

Melis GüvençMilliyet Yazarı
Bahar Çağlar: “300 bin lisanslı basketbolcunun sadece 5’te 1’i kadın”Kısa bir süre önce Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı’ndan ayrılarak yeni sezonda BOTAŞ Spor Kulübü forması giyeceğini duyuran Bahar Çalar, bugünlerde başka bir heyecan da yaşıyor...
7.10.2020PN Yaşam
Didem Özel TümerMilliyet Yazarı
Müjdeye dair sorular ve cevaplarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen cuma günü, 21 Ağustos 2020’de, Karadeniz’de 320 milyar metreküplük doğalgaz keşfini daha açıklarken konu tartışılmaya başlandı...
26.08.2020Siyaset
Osman ŞenherMilliyet Yazarı
Muslera efsanedirTürkiye’de yabancı bir futbolcunun herkes tarafından bu kadar çok sevilmesi kolay kolay gördüğümüz bir olay değil...
19.06.2020Skorer

Benzer Haber Etiketleri

doğal gazgazBotaşdoğalkaradeniz

Botaş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.