Botaş

Botaş

Son dakika botaş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan botaş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan botaş haber sayfamızda...

Botaş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.186 botaş haberi bulunmuştur.
Düşük tüketimli OSB sanayicilerine, doğal gazda bayram müjdesi
Düşük tüketimli OSB sanayicilerine, doğal gazda bayram müjdesiOrganize sanayi bölgelerinde üretim yapan, ancak yıllık doğal gaz tüketimi 300 bin metreküpün altında olmasına rağmen Kademe-1 yerine daha yüksek fiyatlı olan Kademe-2 tarifesinden doğalgaz kullanan sanayi tesislerinin mağduriyetleri ortadan kalktı.
30.04.2022Ekonomi
Artık enerjimizi uzun dönemli güvence altına almalıyız
Artık enerjimizi uzun dönemli güvence altına almalıyız2021 yılı ortasından itibaren, artık konjonktür değişti, farklı bir enerji güvenliği konseptine doğru evrildi. Rusya-Ukrayna savaşı da bunu daha da perçinledi. Hem Ruslarla bitecek kontratlarımız hem de uzun dönemli Amerikan LNG’si kontratlarını yenileyerek, artık uzun dönemli enerjimizi güvence altına almak zorundayız.
26.04.2022Vitrin
BOTAŞ duyurdu: Doğal gaza zam
BOTAŞ duyurdu: Doğal gaza zamBoru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü (BOTAŞ), Doğalgaz fiyatlarına 1 Nisan 20221 itibarıyla fiyat artışı gerçekleştirdiğini açıkladı. Buna göre, Konutlarda kullanılan doğalgazın birim fiyatında yüzde 35, elektrik üretimi için kullanılan doğalgazın birim fiyatında yüzde 44.30, elektrik üretimi dışında kullanılan doğalgazın birim fiyatında ise yüzde 50 artış oldu.
1.04.2022Uzmanpara
Mersin’de dev heyecan! Kadınlar basketbolda Türkiye Kupası heyecanı
Mersin’de dev heyecan! Kadınlar basketbolda Türkiye Kupası heyecanıKadınlar basketbolda Türkiye Kupası heyecanı bugün Fenerbahçe Safiport ile Galatasaray’ı çeyrek finalde karşı karşıya getiren maçla başlıyor.
22.03.2022Basketbol
Beşiktaş Icrypex'te kırmızı alarm! Serbest kalabilirler...
Beşiktaş Icrypex'te kırmızı alarm! Serbest kalabilirler...Beşiktaş Icrypex’te ödeme krizi yaşanıyor. Sözleşmelerinde 3 ay maaş alamazsa boşa çıkma hakları bulunan yabancı basketbolcular; Dedric Lawson, Josh Reaves, Isaiah Whitehead, Rondae Hollis-Jefferson, gelecek haftaya kadar ödeme alamazsa serbest kalabilir.
Akın’ın bir haftalık özeti
Akın’ın bir haftalık özetiTurgutlu Belediyesi’nin haftalık çalışmaları özet olarak sunduğu haber bülteni videosunun yedincisi yayınlandı.
4.03.2022Ege
Doğal gazda mesken ve sanayi tarifesi değişmedi
Doğal gazda mesken ve sanayi tarifesi değişmediBOTAŞ'ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine mart ayında uygulayacağı satış fiyatı sabit kalarak 1000 metreküp doğal gaz için 1860 lira oldu. Bilindiği üzere doğal gazda fiyat tarifeleri aylık olarak hesaplanıyor.
1.03.2022Ekonomi
Parkta lise öğrencisi genç kıza cinsel taciz!
Parkta lise öğrencisi genç kıza cinsel taciz!İstanbul Pendik’te parkta yürüyen 17 yaşındaki lise öğrencisini taciz ettiği iddia edilen Suat K. (38) "Çocuğun cinsel istismarı" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. İfadesinde suçlamayı kabul etmeyen Suat K.'nin "Cinsel taciz" ve "Taciz" suçlarından sabıka kaydı olduğu da öğrenildi.
28.02.2022Gündem
Sanayide doğal gaz kısıntısı sona erdi
Sanayide doğal gaz kısıntısı sona erdiBORU Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ), sanayi tesislerine uygulanan doğal gaz kısıntısının bugün saat 08.00 itibarıyla sonlandırılacağını açıkladı.
8.02.2022Ekonomi
BOTAŞ açıkladı! Sanayi tesislerine uygulanan kısıntı sona eriyor
BOTAŞ açıkladı! Sanayi tesislerine uygulanan kısıntı sona eriyorBoru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) sanayi tesislerine uygulanan doğal gaz kısıntısının yarın saat 08.00 itibarıyla sonlandırıldığını bildirdi.
7.02.2022Ekonomi
AK Parti'li Ünal: Dışarıda iktidar arayanlarla savaşmaya devam edeceğiz
AK Parti'li Ünal: Dışarıda iktidar arayanlarla savaşmaya devam edeceğizAK Parti Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, gönlü ve yüreği Türkiye'den yana olan, Türk bayrağının altında yaşamaktan mutlu olan herkesle kardeş olduklarını belirterek, "Milletten azade, dışarıda iktidar arayanlarla da sonuna kadar savaşmaya, mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi.
6.02.2022Siyaset
Ukrayna-Rusya gerilimi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar
Ukrayna-Rusya gerilimi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kritik Ukrayna ziyareti dönüşü basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Ukrayna ziyaretindeki temaslarıyla ilgili, ' Buradan alacağımız neticenin bölgede yeni bir oluşuma fırsat vereceğine inanıyorum. Zelenski’yle olan görüşmede bende bu umut doğdu.' açıklamasını yaptı. Trabzon mitingindeki çocuk tartışmalarıyla ilgili de konuşan Erdoğan, 'Esasında çocuk ne demiş önemli değil. Nihayetinde çocuktur. Ama bununla ilgili bir sürü şey konuşuldu. Onların öyle demesi, böyle demesi çok da önemli değil. Biz ne yaptığımıza bakacağız; bu ülkenin evlatları arasında hiçbir ayrım yapmadan yolumuza da aynı kararlılıkla devam edeceğiz.' dedi.
4.02.2022Siyaset
Şaziye İvegin Üner, kadın milli takımlar sorumlusu oldu
Şaziye İvegin Üner, kadın milli takımlar sorumlusu olduTürkiye Basketbol Federasyonu, Şaziye İvegin Üner’in kadın milli takımlar sorumlusu olduğunu açıkladı.
2.02.2022Basketbol
Daha fazla yenilenebilir, daha fazla verimlilik
Daha fazla yenilenebilir, daha fazla verimlilikHer yıl, "Rusya doğalgazı kesecekmiş" sendromu yaşarız. İran da her kış kendini hatırlatır. Doğalgazda ülke olarak Rusya, İran ve Azerbaycan'a tam bağımlıyız. Aslında sıfır noktasında değiliz. Elektrikte kurulu gücünün yüzde 54'ü yenilenebilir kaynaklardan oluşmakta. Ancak ihtiyacı üçte ikisi ithalatla karşılandığı için arz güvenliği ve verimlilik şart.
1.02.2022Ekonomi
Sanayide elektrik kısıtlaması bitti
Sanayide elektrik kısıtlaması bittiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, sanayi tesislerinde uygulanan elektrik kısıtlamasının bugün sona ereceğini, doğal gazdaki kısıntının ise 31 Ocak'tan itibaren yüzde 40'tan yüzde 20'ye düşürüleceğini bildirdi.
29.01.2022Ekonomi
Son dakika: BOTAŞ duyurdu: İran'dan gaz arzı sınırlı miktarda başladı
Son dakika: BOTAŞ duyurdu: İran'dan gaz arzı sınırlı miktarda başladıGelen son dakika haberine göre; BOTAŞ'tan yapılan açıklamada, "İran'dan Türkiye'ye gaz arzı test amaçlı olarak sınırlı miktarda başladı." ifadeleri yer aldı.
28.01.2022Ekonomi
Son dakika: Bakan Dönmez açıkladı: Sanayide enerji kısıtlaması sona eriyor
Son dakika: Bakan Dönmez açıkladı: Sanayide enerji kısıtlaması sona eriyorGelen son dakika haberine göre; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Sanayi tesislerine uygulanan elektrik kısıtlaması 29 Ocak itibarıyla son bulacak. Doğalgazda uygulanan kısıntı ise 31 Ocak’tan itibaren yüzde 40’tan yüzde 20’ye düşürülecek. Sanayicilerimize bu süreçte göstermiş oldukları anlayış ve iş birliğinden ötürü teşekkür ederiz." açıklamasında bulundu.
28.01.2022Ekonomi
Sanayiye yüzde 60 doğal gaz arzı
Sanayiye yüzde 60 doğal gaz arzıBoru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü (BOTAŞ), büyük sanayi tüketicileriyle elektrik santrallerine yüzde 60 seviyelerinde gaz arzı yapıldığını duyurdu.
28.01.2022Ekonomi
A Milli Kadın Basketbol Takımı, hazırlık kampı için toplanıyor
A Milli Kadın Basketbol Takımı, hazırlık kampı için toplanıyorA Milli Kadın Basketbol Takımı, FIBA 2023 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri hazırlıkları için 6-13 Şubat tarihlerinde Antalya'da kamp yapacak. Millerin kamp kadrosu da açıklandı.
27.01.2022Milli Takım
Son dakika: İşçi maaşlarına ek zam! Erdoğan müjdeyi canlı yayında açıkladı
Son dakika: İşçi maaşlarına ek zam! Erdoğan müjdeyi canlı yayında açıkladıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı canlı yayında işçi ücretlerine dair müjdeyi açıkladı. Erdoğan, "Memur sözleşmesinde yaptığımız gibi  kamu işçilerinin ücretleri yüzde 2,5'luk bir artış daha ilave ediyoruz. Böylece işçilerimizin ücretlerinde yüzde 28'i bulan bir artış sağlamış oluyoruz." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan İran'dan doğal gaz akışının kesilmesine dair "Bizim İran'a borcumuz söz konusu değil, tam aksine bu iddialar yalandır.10-15 gün içinde doğal gaz akışı devam edecek." açıklamasında bulundu. Kur korumalı TL mevduatı hesabına dair bilgi veren Erdoğan, "Bakiye 25 Ocak itibarıyla 203 milyar lirayı aşmış durumda." dedi. Erdoğan ayrıca, "KDV konusunda da Hazine ve Maliye Bakanlığımız şu anda çalışmalarını yürütüyor." bilgisini paylaştı.
26.01.2022Ekonomi
Son dakika: Erdoğan 'İran'a borcumuz yok' dedi ve açıkladı: Doğalgaz akışı devam edecek
Son dakika: Erdoğan 'İran'a borcumuz yok' dedi ve açıkladı: Doğalgaz akışı devam edecekGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan İran'dan doğal gaz akışının kesilmesine dair "Bizim İran'a borcumuz söz konusu değil, tam aksine bu iddialar yalandır.10-15 gün içinde doğal gaz akışı devam edecek." açıklamasında bulundu.
26.01.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan İstanbul'u esir alan karla mücadele eleştirisi: Bu tam anlamıyla basiretsizliktir
Son dakika: Erdoğan'dan İstanbul'u esir alan karla mücadele eleştirisi: Bu tam anlamıyla basiretsizliktirGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da yaşanan kar esaretine dair, "Bu tam anlamıyla basiretsizliktir. Ne yazık ki daha önceki uygulamaları bile devam ettiremeyen bir yönetim elinde İstanbul. Biz, İstanbul'umuzu kaderine terk edemeyiz." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere muhalefet belediyelerine genel bütçeden aktarılan paylar, 2019'dan bu yana aşağı yukarı 2 kat artırılmıştır." bilgisini paylaştı. Erdoğan açıklamalarında "CHP'li belediyelerin projelerini engelliyor demek çok büyük bir yalandır. İş yapmak istiyorsanız kimse sizin önünüzü kesemez. Hangi parti olursa olsun proje engellenmez." sözlerine yer verdi.
26.01.2022Siyaset
Temel gıda ve ilaç ‘gaz’ kesmiyor
Temel gıda ve ilaç ‘gaz’ kesmiyorSanayiciye uygulanacak enerji kesintilerinden süt ve et ile ilaç sektörleri muaf oldu. Genel olarak çeşitli sektörlerde ise yapısal sorun oluşturmayacak düzenlemeler yapılıyor.
25.01.2022Ekonomi
Maliyeti olacak
Maliyeti olacakBOTAŞ tarafından doğalgaz kullanımının yüzde 60 ile sınırlandırılması ardından TEİAŞ tarafından organize sanayi bölgelerinde 3 günlük kesinti yapılacağının duyurulması sanayicileri tedirgin etti. Kemalpaşa Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Seçil Beydemir Kaynak, üretimin ve ihracatın arttığı bir dönemde yaşanan elektrik kesintilerinin ekonomiye ve sanayiciye maliyetinin çok ağır olacağını söyledi.
24.01.2022Ege
Fransa'dan dönen Çukurova Basketbol, BOTAŞ'a hazırlanıyor
Fransa'dan dönen Çukurova Basketbol, BOTAŞ'a hazırlanıyorFransa deplasmanındaki Avrupa Kupası karşılaşmasının ertelenmesinin ardından kente dönen Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK) Mersin Yenişehir Belediyesi, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 14'üncü haftasında oynayacağı BOTAŞ karşılaşmasının hazırlıklarına ara vermeden başladı.
21.01.2022Basketbol

Benzer Haber Etiketleri

Botaş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.