Can Yeleği

Can Yeleği

Son dakika Can Yeleği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Can Yeleği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Can Yeleği haber sayfamızda...

Can Yeleği haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 470 can yelegi haberi bulunmuştur.

Karaburundaki faciada ölenlerden 4ünün cesetleri teslim alındı
Karaburun'daki faciada ölenlerden 4'ünün cesetleri teslim alındıİZMİR'in Karaburun ilçesinde, bindikleri tenkenin batmasıyla denize düşüp boğulan ve İzmir adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapılan 8 kaçak göçmenden kimlikleri belirlenen 4'ünün cenazesi, Irak'ın Zaho kentine götürülmek üzere yakınları tarafından teslim alındı. 28 saat denizde kalıp, mucize eseri sağ kurtulan Mıhabat İsmael Ali, eşinin ve oğlunun cenazelerini teşhis etmek için gediği morgda gözyaşlarına hakim olamadı. Dehşet anlarını anlatan talihsiz kadın, bir süre eşiyle beraber yüzdüğünü, ancak onun daha sora dayanamayıp boğulduğunu söyledi.Geçen 10 Ekim Çarşamba günü saat 23.54'te, üzerinde can yeleği bulunan ve bütün kıyafetleri ıslak olan Irak uyruklu bir kadın, Karaburun İlçe Jandarma Komutanlığı'na giderek yardım istedi. Iraklı kadın, bir gün önce saat 20.00 sıralarında bir tekne ile toplam 35 kişi, Foça'dan denize açıldıklarını söyledi. Denizde ilerlerken teknelerinin su alarak battığını ve kendisinin sürüklenerek Karaburun'da Kuyucak Plajı'ndan karaya çıktığını, diğerlerinin ise kaybolduğunu anlattı. Bunun üzerine, kayıp olan kaçak göçmenlerin bulunması için Sahil Güvenlik tarafından denizde arama kurtarma çalışmalarına başlandı. Aramalarda 8 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Bu kişiler otopsi ve kimlik tespiti için İzmir Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Ölenlerden 4'ünün kimlikleri, yakınlarının gelmesiyle tespit edildi.EŞİM DE BİR SÜRE BENİMLE BERABER YÜZDÜ' Bu cesetlerden 2'sinin tekne kazasından sonra 28 saat denizde kalarak sağ kurtulan Mıhabat İsmael Ali'nin eşi İsa Abdurrahman Ahmet'e (36) ve oğlu Abdullah İsa'ya (11) ait olduğu belirlendi. İzmir Adli Tıp Kurumu'na gelen Mıhabat İsmael Ali, cesetlerin teşhis edilmesi sırasında gözyaşlarına hakim olamadı. Talihsiz kadın, tekne battıktan sonra bir süre eşiyle beraber yüzdüğünü, ancak onun dayanamayarak boğulduğunu söyleyerek, Karaya çıktıktan sonra bir süre yürüdüm. Bir evin kapısını çaldım ancak açan olmadı. Daha sonra yolda yürürken iki tane adamla karşılaştım.
11.09.2019Haberler
Sırılsıklam halde jandarmaya koştu
Sırılsıklam halde jandarmaya koştuİzmir'in Karaburun ilçesinde düzensiz göçmenleri taşıyan teknenin alabora olması sonucu yaşanan faciada ölü sayısı 8'e çıkarken, arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Tam 28 saat üzerindeki can yeleği sayesinde yüzerek karaya çıkıp kurtulan Iraklı kadının emniyetteki ifadeleri ise sürüyor.İzmir'in Karaburun ilçesinde düzensiz göçmenleri taşıyan teknenin su alıp batması sonucu, 35 kişiden 8’i hayatını kaybetti. Teknede olan diğer kişiler için Sahil Güvenlik ekipleri denizden, jandarma ve emniyet birimleri de karadan çalışma sürdürüyor. Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamada, "İfade veren göçmen dışında 6 düzensiz göçmenin karada, 2 düzensiz göçmenin ise denizde olmak üzere toplam 8 düzensiz göçmenin cansız bedenine ulaşılmıştır. Kayıp olduğu değerlendirilen yaklaşık 25 düzensiz göçmenin bulunması maksadıyla arama kurtarma faaliyetlerine halen devam edilmektedir" ifadelerine yer verildi. Emniyetteki ifadesi devam ediyor Öte yandan, dün saat 23.54’te üzerinde can yeleği bulunan ve bütün kıyafetleri ıslak olan Irak uyruklu bir kadın, Karaburun İlçe Jandarma Komutanlığına ulaşarak yardım istedi. İfadesinde 8 Ekim tarihinde saat 20.00 sularında bir tekne ile denize açıldıklarını, tekne içerisinde yaklaşık 35 kişi olduklarını, denize açıldıktan kısa bir süre sonra teknelerinin su alarak battığını ve kendisinin denizde sürüklenerek Kuyucak Plajı'ndan karaya çıktığını söyledi. Diğer şahısların ise kaybolduğu bilgisini verdi. Kadın, Karaburun İlçe Devlet Hastanesindeki sağlık kontrolünün ardından Karaburun İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Emniyet önünde kadının olay sırasında üzerinde bulunan giysileri ve can yeleği dikkat çekerken, Irak uyruklu düzensiz göçmenin emniyetteki ifadesi devam ediyor. Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı bir korvet, iki bot ve uçakla hem denizde hem de havada arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Jandarma ve emniyet birimleri de karada çalışmalara destek veriyor.
11.09.2019Yaşam

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler