Dolandırıcılık

Dolandırıcılık

Son dakika dolandırıcılık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dolandırıcılık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dolandırıcılık haber sayfamızda...

Dolandırıcılık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.507 dolandiricilik haberi bulunmuştur.
Vergi kaçakçılığı ve nitelikli dolandırıcılığa operasyon Kod adı: Silici
Vergi kaçakçılığı ve nitelikli dolandırıcılığa operasyon! Kod adı: Siliciİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında, İstanbul merkezli eş zamanlı 50 ilde akaryakıta bağlı vergi kaçakçılığı ve nitelikli dolandırıcılık yapan bir suç örgütüne yönelik ''Silici" kod adlı operasyon gerçekleştirildi.
16.01.2021Haberler
Kızı bize ‘Zeynep’ diğer aileye Derya diye verdiler
"Kızı bize ‘Zeynep’ diğer aileye 'Derya' diye verdiler"Mersin'de, birbirlerinden habersiz Y.S. isimli kadın ile evlenmek isteyen iki damat adayından Ankara'nın Kalecik ilçesinde oturan inşaat işçisi Fatih Karadoğan yaşadıkların anlattı. Karadoğan, "Nişan oldu, yüzükleri taktık. '1 ay sonra düğün yapacağız' dediler. Biz de başlık parasını ödedik, altınlarını aldık. Kızla 2-3 hafta konuştuk. Daha sonra telefonunu kapattı, ulaşamadık. Parayı aldılar, irtibatı kestiler" dedi. Baba Karadoğan ise gelin adayının kendilerine 'Zeynep', diğer aileye 'Derya' olarak tanıtıldığını söyledi.
16.01.2021Haberler
Kızı bize ‘Zeynep’ diğer aileye Derya diye verdiler
"Kızı bize ‘Zeynep’ diğer aileye 'Derya' diye verdiler"Mersin'de, birbirlerinden habersiz Y.S. isimli kadın ile evlenmek isteyen iki damat adayından Ankara'nın Kalecik ilçesinde oturan inşaat işçisi Fatih Karadoğan yaşadıkların anlattı. Karadoğan, "Nişan oldu, yüzükleri taktık. '1 ay sonra düğün yapacağız' dediler. Biz de başlık parasını ödedik, altınlarını aldık. Kızla 2-3 hafta konuştuk. Daha sonra telefonunu kapattı, ulaşamadık. Parayı aldılar, irtibatı kestiler" dedi. Baba Karadoğan ise gelin adayının kendilerine 'Zeynep', diğer aileye 'Derya' olarak tanıtıldığını söyledi. Öte yandan yakalanan gelinin ifadesi ortaya çıktı. Olayın yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını belirten Y.S., "Fatih Karaduman'ı ben hiç görmedim. V.T. ile de ciddi düşünüyordum, evlenecektim" dediği ortaya çıktı.
16.01.2021Gündem
Son dakika Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu Kod adı: Silici
Son dakika! Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu! Kod adı: Siliciİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında, İstanbul merkezli eş zamanlı 50 ilde akaryakıta bağlı vergi kaçakçılığı ve nitelikli dolandırıcılık yapan bir suç örgütüne yönelik ''Silici" kod adlı operasyon gerçekleştirildi.
16.01.2021Gündem
Özgürlüğüne kavuşturabileceğini sandı 210 bin dolarını kaptırdı
Özgürlüğüne kavuşturabileceğini sandı 210 bin dolarını kaptırdıKıbrıs'ta yaşayan iş insanı Sibel Bal Kotan eşinin cezaevinden çıkması için 350 bin dolar anlaştığı avukata 210 bin dolar ödedi. Yüksek fiyatlarda ödeme yaptığı kişiden bir sonuç alamayınca durumdan şüphelendi. Kotan, anlaştığı şüphelinin avukat olmadığını öğrenince soluğu poliste aldı. Kotan: "Bu adam kendisinin bazı devlet büyükleriyle ikili ilişkilerinin iyi olduğunu ileri sürerek eşimi özgürlüğüne kavuşturabileceğini vadetti. Ben bu parayı ödedikten sonra fark ettim ki bu insan avukat bile değilmiş"
16.01.2021Gündem
Son dakika... Çanakkalede nefes kesen takip Para ve altınlarla yakalandı
Son dakika... Çanakkale'de nefes kesen takip! Para ve altınlarla yakalandıGelen son dakika haberine göre; Çanakkale'de kendisini telefonda polis olarak tanıtıp dolandırıcılık yapan şüpheli polis ekiplerince yakalandı.
15.01.2021Gündem
12 yaşındaki küçük kızı kandırıp, evden 300 bin liralık altını çaldı
12 yaşındaki küçük kızı kandırıp, evden 300 bin liralık altını çaldıÇanakkale'de 12 yaşındaki küçük kızı, evde yalnız olduğu anda telefonla arayıp dolandıran Akın O., 300 liralık altın ve parayı alıp kaçtı. Ailenin durumu polise bildirmesiyle takip edilen Akın O. altın ve paralar ile birlikte Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde yakaladı.
15.01.2021Gündem
Özel ekip kuruldu Polis her yerde gelin adayını arıyor
Özel ekip kuruldu! Polis her yerde gelin adayını arıyorMersin'de, evlenme vaadiyle kandırdıkları ve paralarını aldıkları damat adaylarını, aynı gün "nişan" merasimi için eve çağrılmasıyla ortaya çıkan dolandırıcılık olayı sonrası özel ekip kuruldu. Polis gelin adayı Y.S., annesi H.S. ve diğer ağabeyi M.S. ile mağdur ailelere aracılık yapan E.T.'nin peşine düştü. Gelin adayı Y.S. ile annesi H.S.'yi saklandıkları evde yakaladı.
15.01.2021Gündem
Son Dakika Haberi: Jigolo çetesinden pes dedirten kadın müşteri yöntemi
Son Dakika Haberi: Jigolo çetesinden 'pes' dedirten kadın müşteri yöntemi!Gelen son dakika haberine göre, İstanbul'da internet sitelerine jigolo ilanları verip 6 ayda 9 milyon lira dolandırıcılık yaptığı ortaya çıkan 91 kişilik suç örgütü hakkında dava açıldı. Çetenin kullandığı yöntemler ise 'pes' dedirtti.
15.01.2021Gündem
Mersinde evlenme vaadiyle dolandırıcılık iddiasına 3 gözaltı
Mersin'de evlenme vaadiyle dolandırıcılık iddiasına 3 gözaltıMersin'de, evlenme vaadiyle kandırdıkları 2 kişiyi aynı gün aynı saatte "kız isteme" merasimi için eve çağırdılar. Kapıya damat adayları dolandırıldıkları anlayınca hayatlarının şokunu yaşadı.
14.01.2021Gündem
Mersinde inanılmaz olay 1 geline 2 damat
Mersin'de inanılmaz olay! 1 geline 2 damat Mersin'de, evlenme vaadiyle kandırdıkları 2 kişiyi aynı gün aynı saatte "kız isteme" merasimi için eve çağırdılar. Kapıya damat adayları dolandırıldıkları anlayınca hayatlarının şokunu yaşadı.
14.01.2021Haberler
Mersinde inanılmaz olay 1 geline 2 damat
Mersin'de inanılmaz olay! 1 geline 2 damatMersin'de, evlenme vaadiyle kandırdıkları 2 kişiyi aynı gün aynı saatte "nişan" merasimi için eve çağırdılar. Kapıya gelen damat adayları dolandırıldıkları anlayınca hayatlarının şokunu yaşadı.
14.01.2021Gündem
Parola vatan dolandırıcılığı
'Parola vatan' dolandırıcılığıYaşlı olduğunu düşündükleri ve eskiden daha çok kullanılan Ayşe, Fatma, Mehmet, Hüseyin gibi isimleri taşıyan vatandaşları arayıp yaklaşık 900 bin lira dolandıran sahte polis çetesi çökertildi. Dolandırıcıların yaşlı vatandaşlara, "evine gelen kişiye şifre soracaksın o da sana parola soracak şifre 'vatan' parola 'bayrak', eğer şifreyi bilmezse para ya da altınları verme" diyerek güven sağladıkları öğrenildi.
14.01.2021Gündem
Polis böyle bastı Evi eğlence mekanına çevirmişler...
Polis böyle bastı! Evi eğlence mekanına çevirmişler...Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde eğlence mekanına çevrilen bir evde koronavirüs tedbirlerine uymayan 8 kişiye toplam 25 bin 200 lira idari ceza uygulandı.
14.01.2021Haberler
Son dakika... Polis böyle bastı Odalardan topladılar
Son dakika... Polis böyle bastı! Odalardan topladılarGelen son dakika haberine göre, Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde eğlence mekanına çevrilen bir evde koronavirüs tedbirlerine uymayan 8 kişiye toplam 25 bin 200 lira idari ceza uygulandı.
14.01.2021Gündem
YÖKten suç duyurusu Para karşılığı hazırlatanlara için harekete geçildi
YÖK'ten suç duyurusu! Para karşılığı hazırlatanlara için harekete geçildiSon dakika gelen habere göre; Para karşılığı tez ve ödev hazırlayan ve hazırlatan şüpheliler hakkında YÖK tarafından suç duyurusunda bulunuldu.
13.01.2021Gündem
İstanbul’da film sahnelerini aratmayan tuzak
İstanbul’da film sahnelerini aratmayan tuzak Kadıköy’de yaşlı bir kadın, kendilerini ‘hakim’, ‘savcı’ ve ‘polis’ olarak tanıtıp “adınız terör soruşturmasına karıştı” diye arayan dolandırıcıları suç üstü yakalattı. Polis, kandırma yöntemiyle yaşlı kadını dolandırmaya kalkan yabancı uyruklu zanlıları film sahnelerini aratmayan operasyonla suçüstü yakaladı. Dolandırıcılar böyle yakalandı.
12.01.2021Gündem
Evlilik vaadiyle dolandırıcılık yapan çete çökertildi
Evlilik vaadiyle dolandırıcılık yapan çete çökertildi!Van’da, birçok kişiyi 'evlenme' vaadiyle kandırarak, toplam 120 bin 600 TL ve ziynet eşyası alıp, kaçan 3 şüpheli, polis ekiplerince 90 saatlik güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmesinin ardından gözaltına alındı. Şüpheliler, mahkemece tutuklandı.
12.01.2021Haberler
Evlilik vaadiyle dolandırıcılık yapan çete çökertildi
Evlilik vaadiyle dolandırıcılık yapan çete çökertildi!Van’da, birçok kişiyi 'evlenme' vaadiyle kandırarak, toplam 120 bin 600 TL ve ziynet eşyası alıp, kaçan 3 şüpheli, polis ekiplerince 90 saatlik güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmesinin ardından gözaltına alındı. Şüpheliler, mahkemece tutuklandı.
12.01.2021Gündem
Adnan Oktar davasında karar
Adnan Oktar davasında karar!Adnan Oktar suç örgütü davasında örgüt lideri Adnan Oktar, Bin 75 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
11.01.2021Haberler
Dolandırıcıların aşı randevusu yöntemine karşı avukattan uyarı
Dolandırıcıların 'aşı randevusu' yöntemine karşı avukattan uyarıKoronavirüs aşısının gündemde olduğu bugünlerde dolandırıcılar, sağlık üzerinden vatandaşı mağdur ediyor. Farklı meslek gruplarında çalışanların sosyal medyadaki profil fotoğraflarını kullanan dolandırıcılar, o isimlerle de başka hesap açarak, takipçilerine 'aşı randevusu oluşturma' adıyla link gönderiyor. Linke girilmesi halinde GSM operatörleri aracılığıyla kesilen para da vatandaşın faturasına yansıyor. Avukat Mehmet Altın, böyle mağduriyet durumunda mesajlaşma içeriğinin silinmemesi ve ekran görüntüsünün alınması gerektiğini belirterek, "Kendisini dolandıran veya mağdur eden kişinin profil bilgilerinin de ekran görüntüsünü ismi tam çıkacak şekilde almalarını tavsiye ediyoruz. Bu görüntüleri aldıktan sonra zaman kaybetmeden karakola veya savcılığa gitmek lazım" dedi.
11.01.2021Gündem
İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman, nasıl yapılır Sözleşmeli personel alımı 2021 başvuru şartları, kadroları...
İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman, nasıl yapılır? Sözleşmeli personel alımı 2021 başvuru şartları, kadroları...İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ilanı yayımladı. Sözleşmeli personel temini başvuru ekranı sorgulanıyor. KPSS lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeylerinde 1.772 personel alınacak. Bakanlığın yayımladığı kılavuzda 81 ilde gerçekleştirilecek personel alımı unvanları ve maaşları da yer aldı. Peki, İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvurusu ne zaman?
10.01.2021Ekonomi
ATMde işlem yapan vatandaşları dolandıran şüpheli tutuklandı
ATM'de işlem yapan vatandaşları dolandıran şüpheli tutuklandıGaziantep’te, PTT ve ATM'den para çekmek isteyen vatandaşları dolandıran, otomobilden hırsızlık yaparak 7 ayrı suça karışan ve kameradan tespit edilen şüpheli yakalanarak, tutuklandı.
10.01.2021Haberler
ATMde işlem yapan vatandaşları dolandıran şüpheli tutuklandı
ATM'de işlem yapan vatandaşları dolandıran şüpheli tutuklandı!Gaziantep’te, PTT ve ATM'den para çekmek isteyen vatandaşları dolandıran, otomobilden hırsızlık yaparak 7 ayrı suça karışan ve kameradan tespit edilen şüpheli yakalanarak, tutuklandı.
11.01.2021Gündem
Son dakika... Dailymotion Türkiyeye temsilci atadı
Son dakika... Dailymotion Türkiye'ye temsilci atadıTürkiye'de temsilcilik açma kararı alan dijital medya platformlarına Dailymotion da katıldı.
9.01.2021Teknoloji
Özel hastanede büyük oyun 6 milyon lira...
Özel hastanede büyük oyun! 6 milyon lira...İstanbul’da, hastane başhekimi ve sahibinin de aralarında bulunduğu 13 kişi, “Kampanya var” diyerek 291 hastanın sağlıklı gözlerine lazer tedavisi uyguladı. Zanlıların, bu yolla SGK’yı 6 milyon lira dolandırdığı ortaya çıktı.
9.01.2021Gündem
Aşı dolandırıcılığına dikkat
Aşı dolandırıcılığına dikkat!Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyeleri, vatandaşları koronavirüs aşısı dolandırıcılığına karşı uyardı. Prof. Dr. Ateş Kara, evlere gidilerek aşılama yapılmayacağı, Sağlık Bakanlığı'nın aşılama programında mail ya da mesaj ile bilgilendirmenin olmadığını söyledi. Prof. Dr. Sema Turan da "Mesajlar ya da mailler tamamen dolandırıcılık üzerine yapılan iletiler. Sağlık Bakanlığı'nın böyle bir uygulaması yok" dedi.
8.01.2021Haberler
Çarptığı kadının telefonunu çalıp özür dileyerek uzaklaştı, güvenlik kamerasından yakalandı
Çarptığı kadının telefonunu çalıp özür dileyerek uzaklaştı, güvenlik kamerasından yakalandıMersin'de kaldırımda çocuğuyla yürüyen kadına arkadan çarpıp cep telefonunu çalan, ardından da özür dileyerek uzaklaşan İlyas G., güvenlik kameralarından tespit edilerek, yakalandı. Kent merkezindeki bir parkta sızmış halde bulunan İlyas G. ifadesinde uyurken telefonun başka biri tarafından çalındığını öne sürdü.
8.01.2021Haberler
Çarptığı kadının telefonunu çalıp özür dileyerek uzaklaştı, güvenlik kamerasından yakalandı
Çarptığı kadının telefonunu çalıp özür dileyerek uzaklaştı, güvenlik kamerasından yakalandıMersin'de kaldırımda çocuğuyla yürüyen kadına arkadan çarpıp cep telefonunu çalan, ardından da özür dileyerek uzaklaşan İlyas G., güvenlik kameralarından tespit edilerek, yakalandı. Kent merkezindeki bir parkta sızmış halde bulunan İlyas G. ifadesinde uyurken telefonun başka biri tarafından çalındığını öne sürdü.
8.01.2021Gündem
Son dakika Uyarı geldi: Sağlık Bakanlığının böyle bir uygulaması yok
Son dakika! Uyarı geldi: Sağlık Bakanlığı'nın böyle bir uygulaması yokSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyeleri, vatandaşları koronavirüs aşısı dolandırıcılığına karşı uyardı. Prof. Dr. Ateş Kara, evlere gidilerek aşılama yapılmayacağı, Sağlık Bakanlığı'nın aşılama programında mail ya da mesaj ile bilgilendirmenin olmadığını söyledi. Prof. Dr. Sema Turan da "Mesajlar ya da mailler tamamen dolandırıcılık üzerine yapılan iletiler. Sağlık Bakanlığı'nın böyle bir uygulaması yok" dedi.
8.01.2021Gündem
İstanbul merkezli 8 ilde sahte altın operasyonu
İstanbul merkezli 8 ilde sahte altın operasyonuAtölyelerde ürettikleri ayarı düşürülmüş altınları İstanbul ve yurt genelindeki kuyumculara satarak örgütlü halde nitelikli dolandırıcılık suçuna karışan şebekeye bu sabah operasyon başlatıldı. İstanbul merkezli 8 ilde 103 şüphelinin yakalanması için başlatılan operasyonda çok sayıda şüphelinin yakalandığı öğrenildi.
8.01.2021Gündem
Yerli aşı malzemelerini çaldılar İstanbulda büyük operasyon
Yerli aşı malzemelerini çaldılar! İstanbul'da büyük operasyonAlmanya'dan ithal edilen ve özel bir firmanın Kovid-19 aşısı geliştirmek için kullandığı 1,5 milyon lira değerinde malzemeyi çalan çete polis tarafından yakalandı. İkitelli'de bir depoya baskın yapan polis çalınan malzemeyi ele geçirdi. Yerli aşı geliştirmek için çok önemli olduğu öğrenilen çalınıp bulunan malzemeler "Acil" olarak Adıyaman'da bulunan aşı geliştirilen firmaya ulaştırıldı. Olayla ilgili 3 kişi tutuklandı. Depoya yapılan baskın ve şüphelilerin TIR'la kaçış anları kameralara yansıdı.
7.01.2021Haberler
Son dakika... Yerli aşı malzemelerini çaldılar İstanbulda büyük operasyon
Son dakika... Yerli aşı malzemelerini çaldılar! İstanbul'da büyük operasyonGelen son dakika haberine göre, Almanya'dan ithal edilen ve özel bir firmanın Kovid-19 aşısı geliştirmek için kullandığı 1,5 milyon lira değerinde malzemeyi çalan çete polis tarafından yakalandı. İkitelli'de bir depoya baskın yapan polis çalınan malzemeyi ele geçirdi. Yerli aşı geliştirmek için çok önemli olduğu öğrenilen çalınıp bulunan malzemeler  "Acil" olarak Adıyaman'da bulunan aşı geliştirilen firmaya ulaştırıldı. Olayla ilgili 3 kişi tutuklandı. Depoya yapılan baskın ve şüphelilerin TIR'la kaçış anları kameralara yansıdı.
7.01.2021Gündem
Son dakika... Sağlık Bakanlığından vatandaşlara uyarı Aşılar için...
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan vatandaşlara uyarı! Aşılar için...Son dakika haberine göre; Sağlık Bakanlığı, koronavirüs aşı uygulaması konusunda vatandaşlara 'tanımadığınız numaralardan gelen çağrı ve mesajlara itibar etmeyiniz' uyarısında bulundu.
6.01.2021Gündem
Kedi ve köpek fotoğraflarıyla akılalmaz vurgun 5 ayda 69 bin
Kedi ve köpek fotoğraflarıyla akılalmaz vurgun! 5 ayda 69 binAdana'da, sosyal medyadan hesap açıp, paylaştığı kedi ve köpek fotoğraflarıyla hayvanları sahiplendirdiğini öne sürerek yüzlerce kişiyi 69 bin lira dolandırdığı iddia edilen Serkan B., yakalandı. Serkan B.’nin, dolandırdığı kişilerden gelen paraların takibini zorlaştırmak için elektronik paraya dönüştürüp, kız kardeşi Cennet B.ile nişanlısı Azize P.’nin hesaplarına gönderdiği öğrenildi. Polisin gözaltına aldığı Serkan B., çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
6.01.2021Gündem
Bankaya yatırması için verilen 2 milyon lirayı çaldı
Bankaya yatırması için verilen 2 milyon lirayı çaldıKocaeli'nin Çayırova ilçesinde çalıştığı bir fabrikadan kendisine bankaya yatırması için verilen 2 milyon TL ile 20 gün önce ortadan kaybolup, para ile lüks otellerde kalıp, 4 otomobil ve taksi plakası satın alan muhasebe elemanı A.C.O. ve suç ortakları yakalandı. A.C.O.'nun kaldığı otelde paraları ve eşyaları çarşafla bohça yapıp taşıması güvenlik kamerasına yansıdı.
5.01.2021Haberler
2 milyonu bohça içinde taşıdı Lüks hayat yaşadı
2 milyonu bohça içinde taşıdı! Lüks hayat yaşadıKocaeli'nin Çayırova ilçesinde çalıştığı bir fabrikadan kendisine bankaya yatırması için verilen 2 milyon TL ile 20 gün önce ortadan kaybolup, para ile lüks otellerde kalıp, 4 otomobil ve taksi plakası satın alan muhasebe elemanı A.C.O. ve suç ortakları yakalandı.  A.C.O.'nun kaldığı otelde paraları ve eşyaları çarşafla bohça yapıp taşıması güvenlik kamerasına yansıdı.
5.01.2021Gündem
Siber dolandırıcıların yeni yöntemi parayla aşı randevusu
Siber dolandırıcıların yeni yöntemi parayla aşı randevusuDolandırıcıların yeni tuzağı koronavirüs aşıları oldu. Vatandaşların cep telefonuna ya da maillerine mesaj gönderen internet dolandırıcıları, para karşılığı aşı randevusu vereceklerini belirterek, kredi kartı ve kimlik bilgilerini çalıyor.  Uzmanlar ise özellikle aşının ücretsiz yapılacağına dikkat çekiyor. Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, aşı uygulamasının e-Nabız uygulaması ve 184 numaralı hat üzerinde yapılacağını belirterek, "Aşıyla ilgili bir kısa mesaj gelmesi veya elektronik posta gelmesi söz konusu değildir. Zaten şu anda da ülkemizde aşılama başlamış değildir. Eğer size böyle bir mesaj veya elektronik posta gelirse bunun şüpheli olduğunu göz önünde bulundurmalısınız ve kesinlikle bu mesajlardaki bağlantıya tıklayarak kişisel bilgilerinizi vermemelisiniz. Kimlik bilgileriniz olabilir, banka hesap numaralarınız olabilir, kredi kartı bilgileriniz olabilir, bunları kesinlikle paylaşmamalısınız. Sağlık Bakanlığı sizden banka hesap numaranızı, kredi kartı numaranızı kesinlikle talep etmez" uyarısında bulunuyor.
5.01.2021Gündem
Arabasını internetten satışa çıkardı Hayatının şokunu yaşadı
Arabasını internetten satışa çıkardı! Hayatının şokunu yaşadıİstanbul'da yaşayan Selahattin Aydemir (27), internet sitesi üzerinden satışa çıkardığı otomobilini, Ankara'ya götürüp, 85 bin TL karşılığında anlaştığı E.Ş.'ye, ekspertize götürmesi ve eksik olan parayı tamamlayıp getirmesi için teslim etti. E.Ş., Aydemir'e, arkadaşı A. ile geldikleri araçta beklemesini söyleyerek ayrıldı. Bu sırada yandaki büfeye su almaya giden Aydemir, arkasını döndüğünde A.'nın geldikleri araçla gittiğini gördü. Dolandırıldığını anlayan ve karakola giderek şikayetçi olan Aydemir, aracını satmak isteyenlere de uyarıda bulunarak, "Beni mağdur ettiler. Aracımın bulunmasını istiyorum. Kaparo bile vermiş olsa, kesinlikle ve kesinlikle hiçbir şekilde güvenmeyin" dedi.
5.01.2021Gündem
Son dakika... Berdan Mardiniyi dolandırmaya çalışan kişi futbolcu çıktı
Son dakika... Berdan Mardini'yi dolandırmaya çalışan kişi futbolcu çıktıGelen son dakika haberine göre; Türkücü Berdan Mardini’yi, yardıma muhtaç bir aile için destek isteyerek dolandırmaya çalışan kişinin, Karaköprü Belediyespor’da forma giyen Tolgahan Nurhak olduğu ortaya çıktı. Futbolcunun 10 yıla kadar hapsi isteniyor.
5.01.2021Cadde
Son dakika... Görüntüleri infiale yol açmıştı Sahte hocaya terör davası
Son dakika... Görüntüleri infiale yol açmıştı! Sahte hocaya terör davasıİstanbul Esenler'de kendisini hoca olarak tanıttığı kadınları evliliklerini kurtarma vaadiyle dolandırdığı iddiasıyla, "Dini inanç ve duygularının istismarı suretiyle dolandırıcılık" suçundan 7 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Burhan Dalğali hakkında "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan ayrıca bir iddianame düzenlendi. Dalğali hakkındaki iddianamede, 10 yıla kadar hapsi talep edildi.
4.01.2021Gündem
Dolandırıcıların gösterdiği ilgiden memnun kaldı Üç dakikada 19 bin lirası gitti
Dolandırıcıların gösterdiği ilgiden memnun kaldı! Üç dakikada 19 bin lirası gittiTelefon dolandırıcılarının hedefinde bu kez İstanbul’da yaşayan diş hekimi Zafer Gültekin (58) yer aldı. Dolandırıcılık şebekesi Gültekin’e ait sanal kartın bilgilerini ele geçirdi. Üç dakika içinde Gültekin’in hesabından 19 bin liralık iki cep telefonunu Ankara’dan alan şüphelilerin 3 dakikada gerçekleştirdikleri vurgunun yöntemi ise şaşırttı.
2.01.2021Ekonomi
Rusyada sahte polisler yakalandı
Rusya'da sahte polisler yakalandıRusya’nın St. Petersburg kentinde polis kılığına giren dolandırıcılar, hiç beklemedikleri anda baskın yedi.
1.01.2021Haberler
Kimlik kontrolü yapan sahte polislere gözaltı
Kimlik kontrolü yapan 'sahte polislere' gözaltıRusya’nın St. Petersburg kentinde polis kılığına giren dolandırıcılar, hiç beklemedikleri anda baskın yedi.
1.01.2021Dünya
Gümüşün de sahtesi çıktı
Gümüşün de sahtesi çıktıTürkiye'de son dönemde tavan yapan altın fiyatlarının ardından vatandaşların gözdesi haline gelen gümüşün de sahtesi çıktı. Gaziantep'in tarihi çarşılarında yıllarca gümüş satan esnaflar, korona virüs ile yaygınlaşan internetten alışverişi fırsat bilenlerin, sahte ve ayarı düşük gümüşleri gerçek ve yüksek ayar diye sattığını belirterek vatandaşları uyardı.
1.01.2021Ekonomi
İstanbul Valisi Yerlikayadan önemli açıklamalar
İstanbul Valisi Yerlikaya'dan önemli açıklamalarİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Valiliği'nde gerçekleştirilecek "2020 Yılı Asayiş Değerlendirme ve 2021 Yılbaşı Tedbirleri Toplantısı" ardından yaptığı açıklamada, "1 Aralık Perşembe günü saat 21.00'den, 1 ocak 2021 Cuma günü 10.00'a kadar tüm girişler sınırlandırılacaktır. Yılbaşı gecesi; 4 bin 871 jandarma, 24 bin 298 polis, 4 bin 918 bekçi ve 160 sahil güvenlik mensubu olmak üzere, toplam 34 bin 247 arkadaşımız, görevinin başında olacak." dedi.
31.12.2020Gündem
O konuşursa Muhsin Yazıcıoğlu suikasti çözülecek FETÖnün kilit ismi yakalandı
O konuşursa Muhsin Yazıcıoğlu suikasti çözülecek! FETÖ'nün kilit ismi yakalandı!İstanbul’da düzenlenen operasyonda, FETÖ’nün en kritik isimlerinden Kamil Bakum ve Eşref Üstünova gözaltına alındı. FETÖ’nün avukatlardan sorumlu mahrem imam olan Kamil Bakum, Muhsin Yazıcıoğlu’nun düştüğü helikopterden cihazları söken iki astsubayın avukatlığını yapan Mustafa Atalar’ı yönlendiren kişi olarak da aranıyordu. FETÖ itirafçısı olan, Abdullah Önder’de, ‘Bakum’un da aralarında bulunduğu 6 isim konuşursa, Muhsin Yazıcıoğlu suikasti çözülür’ demişti.
31.12.2020Haberler
Son dakika O konuşursa Muhsin Yazıcıoğlu suikasti çözülecek FETÖnün kilit ismi yakalandı
Son dakika! O konuşursa Muhsin Yazıcıoğlu suikasti çözülecek! FETÖ'nün kilit ismi yakalandı!Gelen bir son dakika haberine göre; İstanbul’da düzenlenen operasyonda, FETÖ’nün en kritik isimlerinden Kamil Bakum ve Eşref Üstünova gözaltına alındı. FETÖ’nün avukatlardan sorumlu mahrem imam olan Kamil Bakum, Muhsin Yazıcıoğlu’nun düştüğü helikopterden cihazları söken iki astsubayın avukatlığını yapan Mustafa Atalar’ı yönlendiren kişi olarak da aranıyordu. FETÖ itirafçısı olan, Abdullah Önder’de, ‘Bakum’un da aralarında bulunduğu 6 isim konuşursa, Muhsin Yazıcıoğlu suikasti çözülür’ demişti.
31.12.2020Gündem
43 yıl hapis cezası bulunan kadın yakalandı
43 yıl hapis cezası bulunan kadın yakalandı!Hakkında 43 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan kadın Antalya'da yakalandı.
30.12.2020Gündem
İnternetten alışveriş kabusu
İnternetten alışveriş kabusuİzmir'de bir kadın, bir alışveriş sitesinin büyük indirim kampanyasından alışveriş ettiği sırada banka hesabındaki tüm paranın çekildiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.
30.12.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

dolandırıcılıkmersinoperasyondolandırıcıistanbul

Dolandırıcılık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.