Fotokapan

Fotokapan

Son dakika fotokapan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fotokapan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fotokapan haber sayfamızda...

Fotokapan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 198 fotokapan haberi bulunmuştur.
Doğada, fotokapana yakalanan Dağların oğluna kısıtlamayı ihlalden ceza
Doğada, fotokapana yakalanan 'Dağların oğlu'na kısıtlamayı ihlalden cezaErzurum'un İspir ilçesinin kırsal Yedigöl Mahallesi'nde oturan ve yörede 'Dağların oğlu' olarak tanınan Bülent Erkan sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 13 Aralık Pazar günü Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından ormanlık alana yerleştirilen fotokapana yakalandı. Erkan, kısıtlamayı ihlal ettiği gerekçesiyle 789 lira para cezasına çarptırıldı.
26.12.2020Haberler
Ormanda fotokapana yakalandı, kısıtlamayı ihlalden ceza yedi
Ormanda fotokapana yakalandı, kısıtlamayı ihlalden ceza yediErzurum İspir ilçesinin kırsal Yedigöl Mahallesi'nde oturan ve yörede 'Dağların oğlu' olarak tanınan Bülent Erkan (41), sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 13 Aralık Pazar günü Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından ormanlık alana yerleştirilen fotokapana yakalandı. Erkan, kısıtlamayı ihlal ettiği gerekçesiyle 789 lira para cezasına çarptırıldı.
26.12.2020Gündem
Ormanlardaki yaşam fotokapanlarla izleniyor
Ormanlardaki yaşam fotokapanlarla izleniyorTarım ve Orman Bakanlığı Türkiye’nin dört bir yanında ormanlara yerleştirdiği foto kapanlardan yeni görüntüler paylaştı. Paylaşılan görüntülerde tilkilerin avlanması kayıt altına alınırken, yaban domuzu, karaca, kurt, vaşak, ayı, sincap ve tavşanlarda görüntülerde yer aldı.
23.12.2020Yaşam
Bursa’da belgesellik görüntüler...Fotokapana böyle takıldılar
Bursa’da belgesellik görüntüler...Fotokapana böyle takıldılarBursa’da doğa ve yaban hayat tutkunu Samet Asutay’ın Uludağ eteklerinde kurduğu fotokapanlara takılan görüntüler belgeselleri aratmadı.
19.11.2020Haberler
Düzce’de yaban hayat fotokapanlara takıldı
Düzce’de yaban hayat fotokapanlara takıldıTarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye’nin dört bir tarafında ormanlarına kurulan foto kapanlar, Düzce’de ki yaban hayatı görüntüledi. Görüntülerde kamerayı fark eden bir karacanın hareketleri dikkat çekti.
4.11.2020Haberler
Yaban hayvanları foto kapanlara takıldı
Yaban hayvanları foto kapanlara takıldıBilecik’te görüntülenen yaban hayvanları doğa ve ormanların yalnız olmadığını gösterdi.
27.10.2020Haberler
Merakım başıma bela oluyordu
"Merakım başıma bela oluyordu"Erzurum'da, devlet büyüklerini korumak amacıyla havalimanı güzergahına yerleştirilen emniyete ait fotokapanlardan birini 'telefon ya da walkman' zannederek alıp evine götüren temizlik işçisi Taner Akkuş, hırsızlık suçundan 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada beraat etti. Emniyet Müdürlüğü avukatının itirazıyla dosya Bölge Adliye Mahkemesi'ne taşındı. İstinaf mahkemesinde de hakim karşısına çıkan Akkuş'a burada da beraat kararı verildi. Cezaevine girme korkusuyla günlerce uyuyamadığını söyleyen Taner Akkuş, "Merakım başıma bela oluyordu" dedi.
21.10.2020Haberler
Merakım başıma bela oluyordu
"Merakım başıma bela oluyordu"Erzurum'da, devlet büyüklerini korumak amacıyla havalimanı güzergahına yerleştirilen emniyete ait fotokapanlardan birini 'telefon ya da walkman' zannederek alıp evine götüren temizlik işçisi Taner Akkuş, hırsızlık suçundan 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada beraat etti. Emniyet Müdürlüğü avukatının itirazıyla dosya Bölge Adliye Mahkemesi'ne taşındı. İstinaf mahkemesinde de hakim karşısına çıkan Akkuş'a burada da beraat kararı verildi. Cezaevine girme korkusuyla günlerce uyuyamadığını söyleyen Taner Akkuş, "Merakım başıma bela oluyordu" dedi.
21.10.2020Gündem
Muğlada karakulak fotokapanla görüntülendi
Muğla'da karakulak fotokapanla görüntülendiMuğla'da, nesli tükenme tehlikesinde olan kedigiller familyasından karakulak, yaban hayvanlarını izlemek için kullanılan fotokapana yansıdı.
4.10.2020Gündem
Ormana yerleştirilen fotokapan belgesellik görüntüler kaydetti
Ormana yerleştirilen fotokapan belgesellik görüntüler kaydettiErzurum'da bir vatandaş tarafından ormana yerleştirilen fotokapan, belgesellik görüntüler kaydetti. Fotokapan, ayı, kurt, domuz, köpek, karga, gibi hayvanları görüntüledi.
29.09.2020Yaşam
3 bin fotokapan 7/24 av peşinde
3 bin fotokapan 7/24 av peşindeYaban hayatını gözlemlemek amacıyla yerleştirilen fotokapanlar, orman suçlarının tespitinde de etkin şekilde kullanılıyor
23.09.2020Gündem
Avokado hırsızları fotokapanla yakalandı Şüpheli çift tutuklandı
Avokado hırsızları fotokapanla yakalandı! Şüpheli çift tutuklandıAntalya'nın Alanya ilçesinde, bir bahçeden piyasa değeri 32 bin TL olan 4 bin avokado çalan 1'i kadın 4 şüpheli, jandarma tarafından kurulan fotokapanla tespit edilerek, yakalandı. Şüphelilerden karı-koca olan çift tutuklanırken, 2'si serbest bırakıldı.
10.09.2020Gündem
Yaban hayatları fotokapanlara takıldı
Yaban hayatları fotokapanlara takıldı!Düzce’deki yaban hayatı fotokapanlarla izlenirken, görüntülere en çok ayı, kurt, geyik ve karacalar takıldı.
10.09.2020Gündem
Bayburtta kurt sürüsü fotokapanla böyle görüntülendi
Bayburt'ta kurt sürüsü fotokapanla böyle görüntülendiBayburt’un Aydıntepe ilçesi kırsalında bir grup doğasever fotokapanla, kurt sürüsünü görüntüledi.
4.09.2020Yaşam
Kurt sürüsü fotokapanla görüntülendi
Kurt sürüsü fotokapanla görüntülendiBayburt’un Aydıntepe ilçesi kırsalında bir grup doğasever fotokapanla, kurt sürüsünü görüntüledi.
4.09.2020Gündem
Tokat Niksarda çevreye çöp atanlara ceza uygulanacak
Tokat Niksar'da çevreye çöp atanlara ceza uygulanacakTokat'ın Niksar ilçesinde kaymakamlık ve belediye işbirliğinde, 83 köy, 4 belde ve 23 mahallede çevre temizliği yapıldı. Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, mesire alanları ve ilçe merkezinde yerlere çöp atanların, kameralarla izlenerek cezai işlem uygulanacağını söyledi.
30.06.2020Gündem
Dağların oğlu yaban hayatın fotokapanı gibi
'Dağların oğlu' yaban hayatın fotokapanı gibiErzurum'un İspir ilçesinin kırsal Yedigöl Mahallesin'de oturan ve yörede 'Dağların oğlu' olarak tanınan Bülent Erkan (40), yıllardır yaban hayatını gözlemliyor. Dağlarda gezen Erkan, karşılaştığı bozayı, vaşak, kartal, şahin, kurt, tilki ve yaban keçisi gibi hayvanları görüntülüyor.
30.06.2020Gündem
Validen aslanla ilgili açıklama
Validen aslanla ilgili açıklamaVali Mustafa Çiftçi, Çorum'un Bayat ilçesine bağlı Aşağı Emirhalil köyünde görüldüğü iddia edilen ve aramalarda izine rastlanılmayan 'aslan' ile ilgili açıklama yaptı. Çiftçi, "Aslan emaresine rastlamadık. Ben yabani hayvanların, kurtlar olduğunu düşünüyorum" dedi.
25.06.2020 Yaşam
Vali son noktayı koydu Çorumda görülen aslan...
Vali son noktayı koydu! Çorum'da görülen aslan...Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Bayat ilçesine bağlı Aşağı Emirhalil köyünde görüldüğü iddia edilen ve aramalarda izine rastlanılmayan 'aslan' ile ilgili açıklama yaptı. Çiftçi, "Aslan emaresine rastlamadık. Ben yabani hayvanların, kurtlar olduğunu düşünüyorum" dedi.
25.06.2020Gündem
Çivili yol, valiliği harekete geçirdi
Çivili yol, valiliği harekete geçirdiKütahya'nın Emet ilçesinde, mantar toplamaya gidenlerin yol güzergahına kimliği belirsiz kişilerce çivi yerleştirilmesi üzerine Kütahya Valiliği, harekete geçti. Yolun iş makineleriyle temizlendiğini açıklayan valilik, çivileri yerleştiren şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldığını bildirdi.
20.06.2020Gündem
250 kilometrelik dev göç başladı Hepsi o bölgeye gidiyor...
250 kilometrelik dev göç başladı! Hepsi o bölgeye gidiyor... Kars'ın Sarıkamış ilçesinde yaşayan ve uydu vericileriyle izlenen bozayılar, yaz aylarında daha iyi beslenmek ve üremek için Artvin, Erzurum ve Ardahan'a göç etmeye başladı. Uydu vericisiyle ilk takip edilen bozayının 250 kilometreden fazla yol yürüdüğü ortaya çıktı.
20.06.2020Gündem
Göç yolculuğuna başlayan bozayılar adım adım izleniyor
Göç yolculuğuna başlayan bozayılar adım adım izleniyor Kars'ın Sarıkamış ilçesinde yaşayan ve uydu vericileriyle izlenen bozayılar, yaz aylarında daha iyi beslenmek ve üremek için Artvin, Erzurum ve Ardahan'a göç etmeye başladı.
20.06.2020Gündem
Mantar dağı yoluna döşenen çivi olayına Kütahya Valiliği el koydu
Mantar dağı yoluna döşenen çivi olayına Kütahya Valiliği el koyduKütahya’nın Emet ilçesinde, mantar toplamaya giden vatandaşlara çivili tuzak haberi ve sosyal medya paylaşımlarına lişkin Kütahya Valiliği'nden basın açıklaması geldi.
20.06.2020Gündem
Çorum’da aslan iddiaları çobanları korkutuyor
Çorum’da 'aslan' iddiaları çobanları korkutuyor!Gelen bir son dakika haberine göre, Çorum’un Bayat ilçesine bağlı Aşağı Emirhalil köyünde, aslan görüldüğü yönündeki iddialara ilişkin başlatılan arama çalışmalarında, herhangi bir bulguya rastlanmadı. Bölgede hayvanlarını otlatan çobanlar, korku ve endişe yaşadıklarını belirtti.
16.06.2020Gündem
Çorumda aslan izi avı
Çorum'da aslan izi avıÇorum’un Bayat ilçesine bağlı Aşağı Emirhalil Köyü'nde, aslan görüldüğü yönündeki iddianın ardından Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ile avcılar, bölgede iz takip çalışması yaptı.
13.06.2020Haberler
Çorum’da aslan izi aranıyor
Çorum’da 'aslan' izi aranıyorÇorum’un Bayat ilçesine bağlı Aşağı Emirhalil Köyü'nde, aslan görüldüğü yönündeki iddianın ardından Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ile avcılar, bölgede iz takip çalışması yaptı. Fotokapanla domuz görüntülendi, çakal ve tilki izine rastlandı ancak aslana dair bir iz bulunamadı. Bölgedeki fotokapan sayısı 3’ten 10’a yükseltildi.
13.06.2020Gündem
Çorum’da aslan izi aranıyor
Çorum’da 'aslan' izi aranıyorÇorum’un Bayat ilçesine bağlı Aşağı Emirhalil Köyü'nde, aslan görüldüğü yönündeki iddianın ardından Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ile avcılar, bölgede iz takip çalışması yaptı. Fotokapanla domuz görüntülendi, çakal ve tilki izine rastlandı ancak aslana dair bir iz bulunamadı. Bölgedeki fotokapan sayısı 3’ten 10’a yükseltildi.
13.06.2020Gündem
Çorumda jandarma ve avcılar aslan izi sürecek
Çorum'da jandarma ve avcılar "aslan" izi sürecekÇorum'un Bayat ilçesine bağlı Aşağı Emirhalil köyü kırsalında görüldüğü iddia edilen aslanın bulunması için Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü görevlilerince jandarma ve avcıların da katılımıyla iz sürme çalışması yapılacak.
12.06.2020Gündem
Doğal yaşam fotokapana yansıdı
Doğal yaşam fotokapana yansıdıDoğa tutkunu Çağdaş Keçeci, fotokapanla ormanlık alanda boz ayıyı görüntüledi.
11.06.2020Haberler
Yasa dışı avlanmaya 10 bin 265 lira ceza
Yasa dışı avlanmaya 10 bin 265 lira cezaHatay'da yasa dışı avlandıkları fotokapanla tespit edilen 5 avcıya, 10 bin 265 lira ceza kesildi.
10.06.2020Gündem
Beyaz gelincik Erzincanda fotokapana böyle yakalandı
'Beyaz gelincik' Erzincan'da fotokapana böyle yakalandıErzincan’ın Çağlayan beldesi yakınlarında beyaz kürklü gelincik fotokapanla görüntülendi. Gelinciğin muhtemelen aç kaldığı için köy içine kadar geldiği tahmin edildi.
20.05.2020Yaşam
Ormanların korunmasına fotokapan desteği
Ormanların korunmasına fotokapan desteğiOrman Genel Müdürlüğü, orman suçlarının tespiti ve önlenmesi amacıyla ülke genelinde olayların yoğun yaşandığı ve otlatma baskısının olduğu stratejik 1800 noktaya fotokapan yerleştirdi.
7.05.2020Ekonomi
Fotokapanlar yaban hayatını görüntüledi
Fotokapanlar yaban hayatını görüntülediAralarında Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Malatya'nın da yer aldığı bir çok ilde yaban hayatı, kurulan fotokapanlarla görüntülendi. Görüntülere koruma altında bulunan vaşak,dağ keçileri, dahil bir çok hayvan yansıdı.
4.05.2020Haberler
Düzcede yabani hayvanlar fotokapanlarla izleniyor
Düzce'de yabani hayvanlar fotokapanlarla izleniyorDÜZCE Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, havaların ısınmasıyla birlikte yaban hayvanlarının hareketlerini fotokapanlarla izlemeye başladı.
2.05.2020Haberler
Coronalı günlerde hayvanlar alemi kamerada
Coronalı günlerde hayvanlar alemi kameradaDünyanın korona virüs ile mücadele ettiği bu günlerde hayvanların rahat yaşam sürdürdüğü anlar fotokapanlara yansıdı.
28.04.2020Yaşam
Fotokapana takılan yaban hayvanlarından belgesellik görüntüler
Fotokapana takılan yaban hayvanlarından belgesellik görüntülerBursa’da yaşayan iki arkadaşın Uludağ eteklerinde kurduğu fotokapanlara takılan görüntüler belgeselleri aratmadı.
27.04.2020Haberler
Kurt, avıyla görüntülendi
Kurt, avıyla görüntülendiArdahanlı doğa tutkunu Çağdaş Keçeci, Yalnızçam ormanlık alanına kurduğu fotokapanla yaban hayvanların doğal yaşamını kaydediyor. Fotokapanla ağzında yakaladığı av ile kurt görüntülendi.
27.04.2020Haberler
Kurt, avıyla görüntülendi
Kurt, avıyla görüntülendiArdahanlı doğa tutkunu Çağdaş Keçeci, Yalnızçam ormanlık alanına kurduğu fotokapanla yaban hayvanların doğal yaşamını kaydediyor. Fotokapanla ağzında yakaladığı av ile kurt görüntülendi.
27.04.2020Gündem
Önce fotokapana sonra jandarmaya suçüstü yakalandı
Önce fotokapana sonra jandarmaya suçüstü yakalandıAntalya'da birinci derecede arkeolojik sit alanında kazı yapan şüpheliler, orman işletmesinin fotokapanından kaçamadı. Orman işletmesi görevlilerinin fotokapanda görerek ihbarda bulunduğu defineciler, kazı yaptıkları sırada İlçe Jandarma Komutanlığı JASAT ekiplerince suçüstü yakalandı.
23.04.2020Haberler
Kütahyada mazot hırsızları fotokapana yakalandı
Kütahya'da mazot hırsızları fotokapana yakalandıKütahya'da iki şüphelinin Orman Bölge Müdürlüğüne ait iş makinesinden mazot çalma anları fotokapan ile kaydedildi.
22.04.2020Gündem
Kütahyada akılalmaz olay Fotokapana yakalandılar
Kütahya'da akılalmaz olay! Fotokapana yakalandılarKütahya'da iki şüphelinin Orman Bölge Müdürlüğüne ait iş makinesinden mazot çalma anları fotokapan ile kaydedildi.
22.04.2020Gündem
Kahramanmaraşta çizgili sırtlan ve porsuk görüntülendi
Kahramanmaraş'ta çizgili sırtlan ve porsuk görüntülendi!Kahramanmaraş’ta varlıkları bilinen ancak bugüne kadar hiç görüntülenmeyen çizgili sırtlan ve porsuk, fotokapana yakalandı.
21.04.2020Gündem
Böyle gözdağı verdi: Kiminle dans ettiğini gör...
Böyle gözdağı verdi: 'Kiminle dans ettiğini gör...'Adana’nın Kozan ilçesinde bahçesine diktiği incir fidanları çalınan tarla sahibi hırsızlara isyan etti. Hırsıza afiş hazırlayan tarla sahibinin ilginç notu dikkat çekti.
19.04.2020Gündem
Pes dedirten görüntü Fotokapan ile yakalandılar
'Pes' dedirten görüntü! Fotokapan ile yakalandılarCorona virüs salgınına karşı alınan tedbirleri ve yasakları fırsat bilen defineciler Şile'de aralarında Bizans döneminden kalan ve su sarnıcı olduğu tahmin edilen tarihi yapının da bulunduğu birçok tarihi yapıyı tahrip etti. 3 defineci Jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınırken, gözaltına alındıkları anlar fotokapana yansıdı.
17.04.2020Gündem
Nesli tükenen vaşak ve Kızıl Geyik fotokapanla görüntülendi
Nesli tükenen vaşak ve Kızıl Geyik fotokapanla görüntülendiDoğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, ormanlarda devam eden yaban hayatın görüntülerini paylaştı. Fotokapanlarla çekilen görüntülerde nesli tükenmekte olan vaşak ve Kızıl Geyik görüntülendi.
1.04.2020Haberler
Bayburtta doğal hayat fotokapanla görüntülendi
Bayburt'ta doğal hayat fotokapanla görüntülendiBayburt’ta doğal hayat "fotokapan"la görüntülendi.
23.03.2020Haberler
Kış uykusundan uyanan ayılar fotokapana yakalandı
Kış uykusundan uyanan ayılar fotokapana yakalandıDoğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından Düzce'de kış uykusundan uyanan ayıların hareketleri fotokapanlarla izlendi.
4.03.2020Gündem
Antalyanın yaban hayatı fotokapanda
Antalya'nın yaban hayatı fotokapandaDoğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 6'ncı Bölge Müdürlüğü Antalya Şube Müdürlüğü'nün fotokapan çalışmaları kapsamında, anavatanı Türkiye olan alageyikler, vaşaklar, karakulak ve yaban keçileri, doğal ortamında görüntülendi.
3.03.2020Gündem
Milli parktaki yaban hayatı, fotokapanla izleniyor
Milli parktaki yaban hayatı, fotokapanla izleniyorBartın ile Kastamonu arasında bulunan Küre Dağları Milli Parkı'na, yaban hayatının izlenmesi için 7 fotokapan kuruldu. Fotokapanlar ile şu ana kadar yaban kedisi, su samuru, karaca, yaban domuzu ve ayı görüntülendi.
20.02.2020Haberler

Yazar Sonuçları

Gürkan AkgüneşMilliyet Yazarı
Vurmayın artık, öldüm!Biyolojik çeşitlilik bakımından en zengin ülkelerden biriyiz; ama bu zenginliğe ne denli bilinçli yaklaşıyoruz acaba?Yarın, “Nesli Tehlike Altındaki Türler Günü”...
6.09.2020Pazar

Benzer Haber Etiketleri

fotokapanÇorumaslanerzurumyaban hayatı

Fotokapan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.