Fotokapan

Fotokapan

Son dakika fotokapan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fotokapan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fotokapan haber sayfamızda...

Fotokapan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 214 fotokapan haberi bulunmuştur.
İlk kez canlı görüntülendi! Varlığı kanıtlandı
İlk kez canlı görüntülendi! Varlığı kanıtlandıNesli tükendiği düşünülen Anadolu parsının, Şırnak Cudi Dağı eteklerinde kurulan fotokapanlarla, soyu tükendiği düşünülen Anadolu parsına ait üç fotoğraf elde edildi. Türkiye'nin her yerini gezdiklerini söyleyen Karataş, "Envanter çalışması sırasında binlerce fotokapan görüntüsü içinde bunlar da denk geldi. Anadolu parsı bilim dünyasında ilk defa 1856 yılında İzmir'in Nif Dağı'nda vurulan bir örnekle tanıtılıyor. O günden beri, yani yaklaşık 160 yıldan fazladır Türkiye'de bu hayvanın varlığını biliyoruz" dedi.
11.05.2021 Gündem
Bozayılar fotokapanla görüntülendi
Bozayılar fotokapanla görüntülendiTunceli'de 2 bozayı, doğal yaşam alanlarında Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi ekiplerinin kurduğu fotokapan tarafından görüntülendi. Ayılardan biri fotokapanın önünde takla atıp, pençeleriyle dokundu.
7.05.2021Yaşam
Bilecik’te bozayılar fotokapanla görüntülendi
Bilecik’te bozayılar fotokapanla görüntülendiBilecik Yaban Hayatı Topluluğu üyeleri ormanlık alanlara kurdukları fotokapanlarla bölgede ender rastlanan bozayıları görüntüledi.
5.05.2021Gündem
Yaban hayatının bahar hareketliliği görüntülendi
Yaban hayatının bahar hareketliliği görüntülendiDüzce Doğa Koruma ve Milli Parkla Şube Müdürlüğü ekiplerinin ormana yerleştirdiği fotokapanlarla baharın gelmesiyle hareketlenen yaban hayatı görüntülendi.
1.05.2021Haberler
Türk profesörden dünyanın en kapsamlı fotokapan literatürü
Türk profesörden dünyanın en kapsamlı fotokapan literatürüDoğu Anadolu ve ABD'nin Utah eyaletinin yaban hayatını yıllardır araştıran Utah ve Koç üniversitelerinde öğretim üyesi Prof. Dr. Çağan Şekercioğlu ile öğrencileri, 3 bin 326 bilimsel makaleyi sentezleyerek, fotokapan literatürüne ilişkin dünyanın en kapsamlı çalışmasını yayımladı.
1.05.2021Haberler
Türk profesörden dünyanın en kapsamlı fotokapan literatürü
Türk profesörden dünyanın en kapsamlı fotokapan literatürüDoğu Anadolu ve ABD'nin Utah eyaletinin yaban hayatını yıllardır araştıran Utah ve Koç üniversitelerinde öğretim üyesi Prof. Dr. Çağan Şekercioğlu ile öğrencileri, 3 bin 326 bilimsel makaleyi sentezleyerek, fotokapan literatürüne ilişkin dünyanın en kapsamlı çalışmasını yayımladı.
1.05.2021Gündem
Kırıkkale'de yaban hayatı fotokapanla görüntülendi
Kırıkkale'de yaban hayatı fotokapanla görüntülendiKırıkkale'de yaban hayatı, ormanlık alanlara kurulan fotokapanlara yansıdı.
28.04.2021Yaşam
Burdur'da kurtlar fotokapanla görüntülendi
Burdur'da kurtlar fotokapanla görüntülendiDoğa Koruma ve Milli Parklar Burdur (DKMP) 6'ncı Bölge Müdürlüğü'nün yaban hayatını izlemek için yerleştirdiği fotokapanlara bu defa bölgede yaşayan kurtlar yansıdı.
22.04.2021Yaşam
Muğla'da karakulak fotokapan tarafından görüntülendi
Muğla'da karakulak fotokapan tarafından görüntülendiMuğla'da nesli tükenme tehlikesi altındaki karakulak, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde (MSKÜ) Öğretim Görevlisi Dr. Yasin İlemin tarafından araziye yerleştirilen fotokapan tarafından görüntülendi.
19.04.2021Haberler
Muğla'da nesli tükenme tehlikesindeki karakulak fotokapanla görüntülendi
Muğla'da nesli tükenme tehlikesindeki karakulak fotokapanla görüntülendiGelen son dakika haberine göre; Muğla'da nesli tükenme tehlikesi altındaki karakulak, ormanlık alana yerleştirilen fotokopana takıldı. Fotokapanı kuran Dr. Yasin İlemin çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte haberin ayrıntıları...
18.04.2021Gündem
Dilek Yarımadası Milli Parkı'nda alageyik sayısı 10 yılda 2.5 kat arttı
Dilek Yarımadası Milli Parkı'nda alageyik sayısı 10 yılda 2.5 kat arttıAydın'dan Kuşadası ilçesindeki Dilek Yarımadası Milli Parkı'nda, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü'nün yaptığı fotokapan çalışmasında anavatanı Türkiye olan alageyikler, doğal ortamında görüntülendi. Fotokapan verilerine göre yapılan sayımda 10 yıl önce 20 olan alageyik sayısının 51 civarına ulaştığı belirlendi.
8.04.2021Haberler
Aydın'dan sevindiren haber! Alageyik sayısı 2.5 kat arttı
Aydın'dan sevindiren haber! Alageyik sayısı 2.5 kat arttıAydın'dan Kuşadası ilçesindeki Dilek Yarımadası Milli Parkı'nda, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü'nün yaptığı fotokapan çalışmasında anavatanı Türkiye olan alageyikler, doğal ortamında görüntülendi. Fotokapan verilerine göre yapılan sayımda 10 yıl önce 20 olan alageyik sayısının 51 civarına ulaştığı belirlendi.
8.04.2021Gündem
Fotokapana yakalanan uyuşturucu tacirlerine 17 yıl 6'şar ay hapis cezası
Fotokapana yakalanan uyuşturucu tacirlerine 17 yıl 6'şar ay hapis cezasıSamsun'da jandarmanın geçen yıl ‘fotokapan’ kurarak düzenlediği uyuşturucu operasyonunda, tarlada 170 bin 500 kök kenevir bitkisi yetiştirdiği tespit edilen anne ve oğulun da aralarında bulunduğu 4 kişi, yargılandıkları davada 17 yıl 6'şar ay hapis cezasına çarptırıldı.
30.03.2021Haberler
Günlerce süren takip 'fotokapan'da bitti! Cezası 17 yıl
Günlerce süren takip 'fotokapan'da bitti! Cezası 17 yılSamsun'da jandarmanın geçen yıl ‘fotokapan’ kurarak düzenlediği uyuşturucu operasyonunda, tarlada 170 bin 500 kök kenevir bitkisi yetiştirdiği tespit edilen anne ve oğulun da aralarında bulunduğu 4 kişi, yargılandıkları davada 17 yıl 6'şar ay hapis cezasına çarptırıldı.
30.03.2021Gündem
17 bin TL harcadı, ağaçlarını keseni fotokapanla yakaladı
17 bin TL harcadı, ağaçlarını keseni fotokapanla yakaladıElazığ’da bir kişi kayısı bahçesindeki ağaçları kesip, kıran kişiyi yakalamak için 17 bin TL masraf edip foto kapan yerleştirdi. Şahıs ağaçlara zarar verirken görüntülenip, yakalandı hakkında yasal işlem yapıldı.
28.01.2021Haberler
Elazığ'da görüntüleri izleyince şoke oldu! Fotokapanla böyle yakalandı
Elazığ'da görüntüleri izleyince şoke oldu! Fotokapanla böyle yakalandıElazığ’da bir kişi kayısı bahçesindeki ağaçları kesip, kıran kişiyi yakalamak için bahçeye fotokapan yerleştirdi. Bahçeye saldıranı tespit edebilmek için 17 bin lira harcayan Ahmet Kürüm, bahçesine saldıranın kimliğini öğrenince şaştı kaldı.
28.01.2021Gündem
Yaban hayatının gün yüzüne çıkan görüntüleri fotokapanda
Yaban hayatının gün yüzüne çıkan görüntüleri fotokapandaKırıkkale’de ormanlık alana kurulan fotokapanlara vaşak, yaban kedisi, karaca, porsuk ve yaban domuzu görüntüleri yansıdı.
25.01.2021Gündem
Doğada, fotokapana yakalanan 'Dağların oğlu'na kısıtlamayı ihlalden ceza
Doğada, fotokapana yakalanan 'Dağların oğlu'na kısıtlamayı ihlalden cezaErzurum'un İspir ilçesinin kırsal Yedigöl Mahallesi'nde oturan ve yörede 'Dağların oğlu' olarak tanınan Bülent Erkan sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 13 Aralık Pazar günü Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından ormanlık alana yerleştirilen fotokapana yakalandı. Erkan, kısıtlamayı ihlal ettiği gerekçesiyle 789 lira para cezasına çarptırıldı.
26.12.2020Haberler
Ormanda fotokapana yakalandı, kısıtlamayı ihlalden ceza yedi
Ormanda fotokapana yakalandı, kısıtlamayı ihlalden ceza yediErzurum İspir ilçesinin kırsal Yedigöl Mahallesi'nde oturan ve yörede 'Dağların oğlu' olarak tanınan Bülent Erkan (41), sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 13 Aralık Pazar günü Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından ormanlık alana yerleştirilen fotokapana yakalandı. Erkan, kısıtlamayı ihlal ettiği gerekçesiyle 789 lira para cezasına çarptırıldı.
26.12.2020Gündem
Ormanlardaki yaşam fotokapanlarla izleniyor
Ormanlardaki yaşam fotokapanlarla izleniyorTarım ve Orman Bakanlığı Türkiye’nin dört bir yanında ormanlara yerleştirdiği foto kapanlardan yeni görüntüler paylaştı. Paylaşılan görüntülerde tilkilerin avlanması kayıt altına alınırken, yaban domuzu, karaca, kurt, vaşak, ayı, sincap ve tavşanlarda görüntülerde yer aldı.
23.12.2020Yaşam
Bursa’da belgesellik görüntüler...Fotokapana böyle takıldılar
Bursa’da belgesellik görüntüler...Fotokapana böyle takıldılarBursa’da doğa ve yaban hayat tutkunu Samet Asutay’ın Uludağ eteklerinde kurduğu fotokapanlara takılan görüntüler belgeselleri aratmadı.
19.11.2020Haberler
Düzce’de yaban hayat fotokapanlara takıldı
Düzce’de yaban hayat fotokapanlara takıldıTarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye’nin dört bir tarafında ormanlarına kurulan foto kapanlar, Düzce’de ki yaban hayatı görüntüledi. Görüntülerde kamerayı fark eden bir karacanın hareketleri dikkat çekti.
4.11.2020Haberler
Yaban hayvanları foto kapanlara takıldı
Yaban hayvanları foto kapanlara takıldıBilecik’te görüntülenen yaban hayvanları doğa ve ormanların yalnız olmadığını gösterdi.
27.10.2020Haberler
"Merakım başıma bela oluyordu"
"Merakım başıma bela oluyordu"Erzurum'da, devlet büyüklerini korumak amacıyla havalimanı güzergahına yerleştirilen emniyete ait fotokapanlardan birini 'telefon ya da walkman' zannederek alıp evine götüren temizlik işçisi Taner Akkuş, hırsızlık suçundan 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada beraat etti. Emniyet Müdürlüğü avukatının itirazıyla dosya Bölge Adliye Mahkemesi'ne taşındı. İstinaf mahkemesinde de hakim karşısına çıkan Akkuş'a burada da beraat kararı verildi. Cezaevine girme korkusuyla günlerce uyuyamadığını söyleyen Taner Akkuş, "Merakım başıma bela oluyordu" dedi.
21.10.2020Haberler
"Merakım başıma bela oluyordu"
"Merakım başıma bela oluyordu"Erzurum'da, devlet büyüklerini korumak amacıyla havalimanı güzergahına yerleştirilen emniyete ait fotokapanlardan birini 'telefon ya da walkman' zannederek alıp evine götüren temizlik işçisi Taner Akkuş, hırsızlık suçundan 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada beraat etti. Emniyet Müdürlüğü avukatının itirazıyla dosya Bölge Adliye Mahkemesi'ne taşındı. İstinaf mahkemesinde de hakim karşısına çıkan Akkuş'a burada da beraat kararı verildi. Cezaevine girme korkusuyla günlerce uyuyamadığını söyleyen Taner Akkuş, "Merakım başıma bela oluyordu" dedi.
21.10.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

fotokapanerzurumdüzceyaban hayatıBilecik

Fotokapan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.