gösteri

gösteri

Son dakika gösteri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gösteri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gösteri haber sayfamızda...

gösteri haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 20.512 gosteri haberi bulunmuştur.

Çanakkale Gezilecek Yerler (2020) - Çanakkale Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Çanakkale Gezilecek Yerler (2020) - Çanakkale Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiÇanakkale, önemli tarihi miraslara sahip olmanın yanı sıra, doğal güzelliklere sahip bir şehrimizdir. Bizans ve Osmanlı gibi iki önemli tarih mabedine şahitlik etmiş bu şehrin tarihi açıdan ne kadar zengin olduğunu söylemek abes olacaktır. Bunun yanında Türk tarihinin en önemli zaferinin yaşandığı şehir olma hüviyetine sahip Çanakkale, sadece bununla da kalmıyor, doğallığıyla da gezi seveler için ihtişamlı bir gösteri sunuyor. Çanakkale'de gezip görülebilecek yerlerini sizler için hazırladığımız bu gezi rehberi listemiz ile sizler de en iyi seyahati yaşayabilirsiniz. İşte Çanakkale'de gezilebilecek tarihi yerler ve doğal güzellikler listesi. Roma, Bizans ve Osmanlı'ya ev sahipliği yapan, Kurtuluş Savaşında ise adeta destan yazan şehrimizin gezip görülebilecek birçok yeri bulunuyor. Şehrin önemli yerlerini gezmek istiyorsanız, yapacağınız planla, bunu 3 veya 4 gün içerisinde rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bölgenin tarihi açıdan zengin olması nedeniyle, Çanakkale şehrine ışık tutan adreslerin, müzeler ve tarihi semtler olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Çanakkale şehrini sadece tarihi olarak düşünmemek gerekiyor. Çünkü burada birbirinden güzel olan doğal farklılıkları da görebilir, kendinizi huzurun ellerine teslim edebilirsiniz. Türkiye'de gezip görülecek en iyi şehirler listesinde her zaman zirvelerde yer alan şehrimizin, tarihi ise Milattan Önce 3000 yılına kadar dayanıyor. Türkiye'nin en köklü şehirlerinden birisi olan Çanakkale, destanların yazıldığı, hayatların can bulduğu huzur ve sakinliğin başkenti niteliğindedir. Oldukça eski olan tarihi yapısı nedeniyle, planlarınızı yapmadan önce tavsiyemiz, listemizi baştan sona görmeniz ve buna göre hareket etmeniz olacaktır.
14.05.2020Tatil

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler
Bölümlere göre sonuçlar