liman

liman

Son dakika liman haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan liman gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan liman haber sayfamızda...

liman haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.761 liman haberi bulunmuştur.

Zonguldak Gezilecek Yerler (2020) - Zonguldak Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Zonguldak Gezilecek Yerler (2020) - Zonguldak Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiZonguldak Türkiye'nin gezilebilecek en güzel şehirlerinden biridir. Hem tarihi yerlerin fazlalığı hem de doğal güzelliği ile Zonguldak her mevsim gidilip görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Zonguldak şehrine gitmeden önce şehir hakkında detaylı bilgi edinmekte fayda vardır. Son zamanlarda Zonguldak şehrine gelmeden önce Zonguldak hakkında araştırma yapanların sayısı bir hayli fazladır. Peki, Zonguldak gezilecek yerler nerelerdir? Zonguldak mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesinde hangi yerler var? İşte Zonguldak gezi rehberiniz.Zonguldak Türkiye'nin Karadeniz bölgesinde yer alan bir şehirdir. Tarihi yerleri ve müzeleri bakımından oldukça zengin bir şehirdir. Kültür çeşitliliği arıyorsanız Zonguldak şehri tam size göre. Zonguldak Türkiye'nin deniz ticareti açısından önemli bir liman şehridir. Yaklaşık 200 bin nüfusu ile Türkiye'nin seyrek nüfuslu illerinden biridir. Zonguldak'ta gezip görmeniz gereken pek çok doğal yapı bulunuyor. Ayrıca şehirde Osmanlı döneminden ve diğer uygarlıklardan kalma eserler de yer almaktadır.Eğer tarih tutkunuz var ise ve doğayı çok seviyorsanız Zonguldak şehri mutlaka gezip görmeniz ve keşfetmeniz gereken şehirlerin başında yer alıyor. Zonguldak gölleri ve plajları bakımından çeşitliliğin bol olduğu bir şehirdir. Mağaralar, yemyeşil doğa ve kanyonlar şehir de sıklıkla rastlanmaktadır. Zonguldak Türkiye'nin gelişen illerinden biridir. Özellikle kömür üretimde Zonguldak ili başı çekiyor. Tatil olanakları açısından en iyi olanaklara sahip şehirlerden biri olan Zonguldak konaklama imkanları da bulunuyor. Şehri ziyaret ederken bütün bu olanaklardan yararlanabilir muhteşem bir doğal gezintiye çıkarak Zonguldak şehrinin sonuna kadar tadını çıkararak eğlenebilirsiniz.
25.05.2020Tatil
Doğu Akdenizin cenneti Mersinde görülmesi gereken yerler
Doğu Akdeniz'in cenneti Mersin'de görülmesi gereken yerlerGezilip görülmesi gereken yerler bakımından zengin bir kataloğa sahip olan Mersin, deniz ve tarih severler için ayrı bir önem ifade ediyor. Akdeniz bölgesinin farklı bir şehri olan Mersin'in görülmesi gereken müzeleri, eğlence mekanları ve etkinlikleri ile ziyaretçilere çok sayıda seçenek sunabiliyor. Tarihi yerler açısından en zengin illerimizin baş sıralarında bulunan şehir, merkez ve merkezin dışında kalan güzellikleriyle ön plana çıkıyor. Bu yazımızda Mersin'de görülmesi gereken yerleri inceleyebilir, dilediğiniz yeri tercih edip tura başlayabilirsiniz. İşte Mersin'in gezilip görülmesi gereken tüm mekanları. Mersin ilinin bir gezi rehberi niteliğinde olan listemizi dikkatle takip ederek, eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Semtlerinin her biri ayrı sevilen Mersin'i yazımızı okudukça keşfedebilirsiniz. Mersin 2 milyona yaklaşan nüfusuyla, Türkiye'nin en büyük şehirlerinden birisidir. Akdeniz bölgesinde yer alan şehrin komşu şehirler, Adana, Niğde, Konya, Antalya ve Karaman'dır. Liman şehir özelliği olan Mersin'in tantunisi ve balıkları meşhurdur. Tatil yapmak açısından birçok ile göre daha ucuz olduğu söylenen Mersin'in ziyaretçi turist sayıları, her geçen yıl katlanarak artıyor. Tatilinizi Mersin'de geçirmek istiyorsanız veya Mersin'in tarihini tanımak amacındaysanız, zaman kaybetmeden yola çıkmanızı tavsiye edebiliriz. Kalelerden, mağaralara, çaylardan, türbelere kadar çok zengin bir kültürü bağrında tutan şehri tanıdıkça daha çok sevebilirsiniz. Doğayla barışık olan yapısıyla dikkat çeken şehirde, hemen her yerde dinlenme alanları bulabilirsiniz. İsterseniz tek başınızda dilerseniz ailenizle birlikte Mersin keşif turuna çıkabilir, güzel ve eğlenebileceğiniz bir zaman geçirebilirsiniz.
13.05.2020Tatil

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler
Bölümlere göre sonuçlar