osman çakmak

osman çakmak

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce 1 .sıra Adayı.Çakmak, ilk, orta ve lise eğitimini Düzce'de tamamlayan Çakmak, Balıkesir Necatibey Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu.Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Türk Dili alanında yüksek lisans yaptı. 1998 yılından itibaren Düzce'de öğretmenlik yapan Çakmak, 2010 yılından itibaren Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı olarak görev yaptı.Çakmak, evli ve 4 çocuk babasıdır.

osman çakmak haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 497 osman cakmak haberi bulunmuştur.

Sarıkamış şehitleri için yürüdüler
Sarıkamış şehitleri için yürüdülerKars'ın Sarıkamış ilçesinde, Sarıkamış Harekatı'nın 103.  yılı anma etkinlikleri çerçevesinde, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve çok sayıda vatandaşın  katılımıyla düzenlenen yürüyüş başladı.  Bakanlar Bak ve Arslan'ın yanı sıra birçok ilden ve yurt dışından genç  yaşlı binlerce kişi, 1. Dünya Savaşı'nda Enver Paşa komutasındaki Osmanlı  ordusunun, Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için başlattığı ve 90 bin  askerin askerin şehit olduğu Sarıkamış Harekatı'nın 103. yılı dolayısıyla  Sarıkamış ilçesinde bir araya geldi. Katılımcılar sabahın erken saatlerinde, "Gençlik Şühedanın İzinde"  temasıyla düzenlenen "Türkiye Şehitleriyle Yürüyor" yürüyüşüne katılmak üzere,  harekat sırasında yoğun çatışmalar yaşanan, birçok askerin çatışmada ya da  donarak şehit düştüğü Soğanlı ve Allahuekber Dağları arasındaki Kızılçubuk  Zirvesi'nde toplandı.   Burada Kur’an-ı Kerim okundu, tekbir ve salavatlar getirildi ve  şehitler için dualar edildi.  Soğuk havaya rağmen komando timlerinin de aralarında bulunduğu  binlerce kişi, ellerinde Türk bayraklarıyla tekbir ve salavatlar getirerek Yukarı  Sarıkamış Şehitliği'ne yürüyüşe geçti.  Katılımcılar, yürüyüşte sırasında ellerinde Türk bayraklarının yanı  sıra Azerbaycan ve Filistin bayrakları da taşıdı.  Mehteran takımının seslendirdiği marşlar eşliğinde süren yürüyüşe  bakanlar Bak ve Arslan'ın yanı sıra Kars Valisi Rahmi Doğan, çevre illerin  valileri, kaymakamlar, Samsun'da düzenlenen 2017 İşitme Engelliler  Olimpiyatları'nda altın madalya kazanan İlhan Çıtak, 2017 Avrupa Şampiyonu Ampute  Milli Futbol Takımı'nın kaptanı Osman Çakmak, milli cimnastikçiler Tutya Yılmaz  ve Ferhat Arıcan, milli atletler Kıvılcım Kaya Salman ve Tayfur Salman ile milli  güreşçiler Metehan Başar ve Cenk İldem de katılıyor.SOLO TÜRK GÖSTERİ YAPACAK! Yaklaşık 4,5 kilometre sürecek yürüyüşün ardından ulaşılacak  şehitlikte, Kur'an
11.09.2019Haberler

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler