Pınarhisar

Pınarhisar

Son dakika Pınarhisar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Pınarhisar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Pınarhisar haber sayfamızda...

Pınarhisar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 358 pinarhisar haberi bulunmuştur.
AK Partiden 18. yıl videosu
AK Parti'den 18. yıl videosuKuruluşunun ikinci yılında Genel Başkan Erdoğan'ın aday olamadığı seçimlerde iktidarı yakalayan AK Parti, iktidardaki 18'inci yılını doldurdu. Öte yandan AK Parti'nin iktidara gelişinin 18. yılı dolayısıyla sosyal medya hesabından bir video paylaştı.
3.11.2020Haberler
AK Partiden 18. yıl videosu
AK Parti'den 18. yıl videosuKuruluşunun ikinci yılında Genel Başkan Erdoğan'ın aday olamadığı seçimlerde iktidarı yakalayan AK Parti, iktidardaki 18'inci yılını doldurdu. Öte yandan AK Parti'nin iktidara gelişinin 18. yılı dolayısıyla sosyal medya hesabından bir video paylaştı.
3.11.2020Siyaset
Son dakika... Kırklarelide Kaynarca Belediye Başkanı Türkerin testi pozitif çıktı
Son dakika... Kırklareli'de Kaynarca Belediye Başkanı Türker'in testi pozitif çıktı!Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesine bağlı Kaynarca beldesi Belediye Başkanı CHP'li Serdar Türker'in, koronavirüs testi pozitif çıktı.
26.10.2020Gündem
Kırklarelinde durdurulan kamyonetten kaçak malzeme fışkırdı
Kırklareli'nde durdurulan kamyonetten kaçak malzeme fışkırdı!Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Pınarhisar ilçesinde durdurulan kamyonetten 320 kilogram tütün ve tütün ürünleri ile 50 kilogram kaçak çay ele geçirildi.
15.10.2020Gündem
Marmara Bölgesi İlleri Ve İlçeleri Nelerdir İsimleri Ve Nüfusları İle Marmara Şehirleri
Marmara Bölgesi İlleri Ve İlçeleri Nelerdir? İsimleri Ve Nüfusları İle Marmara ŞehirleriMarmara Bölgesi, Türkiye’de yer alan 7 bölgeden biridir. Asya ve Avrupa’yı birbirine bağladığı için coğrafik olarak önemli bir konuma sahiptir. Marmara Bölgesi illeri ve ilçeleri nelerdir, nüfusu ve yüzölçümü nedir sorularının cevaplarını sizler için derledik.
3.10.2020Eğitim
Kırklareli Haritası: Kırklareli İlçeleri Nelerdir Kırklareli İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır
Kırklareli Haritası: Kırklareli İlçeleri Nelerdir? Kırklareli İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Ülkemizin her bölgesinin kendine has fiziki ve kültürel özellikleri bulunur. Yöreden yöreye değişen yaşam koşullarının iklim, bitki örtüsü ve yer şekilleri ile doğrudan doğruya ilgisi vardır. Kırklareli ülkemizin en kuzeyinde yer alan ilimizdir. Kırklareli hakkında araştırmalar yapanlar için Kırklareli kaç ilçesi vardır? Kırklareli nüfusu ne kadar? Kırklareli ilçeleri nelerdir? İşte detaylar.
18.09.2020Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan: AK Partinin hikayesi, bir milletin aşk hikayesidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: AK Parti'nin hikayesi, bir milletin aşk hikayesidirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 19. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla paylaşımda bulundu.
14.08.2020Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğandan AK Partinin 19. yılı paylaşımı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AK Parti'nin 19. yılı paylaşımıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 19. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla paylaşımda bulundu.
14.08.2020Siyaset
Bakan Karaismailoğlu açıkladı İstanbul-Edirne 1 saat 20 dakikaya düşecek
Bakan Karaismailoğlu açıkladı! İstanbul-Edirne 1 saat 20 dakikaya düşecekUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Saray-Kırklareli Yolu Temel Atma Töreni’ne katıldı. Kırklareli’nin büyürken artan ihtiyaçlarını karşılayacak yeni projeler ürettiklerini belirten Bakan Karaismailoğlu, özellikle tarıma dayalı sanayinin hızla geliştiği Kırklareli’nde büyük projelere imza atmaya devam edeceklerini söyledi. Bugüne kadar Kırklareli’nin ulaşım ve iletişim altyapısına yaklaşık 2 milyar 337 milyon lira yatırım yaptıklarını vurgulayan ve Cumhuriyetin 100. Yılı için koyulan hedeflere hep birlikte ulaşarak gururlanacaklarını kaydeden Bakan Karaismailoğlu, “Ulaştırma ve altyapı projelerimiz tüm dünyada ses getiriyor. Hizmet aşkı ile çıktığımız bu yolda bizi yolumuzdan alıkoyabilecek hiçbir güç yoktur.” diye konuştu.
3.08.2020Siyaset
İletişim Başkanı Fahrettin Altun Ayasofyaya ilişkin paylaşımda bulundu
İletişim Başkanı Fahrettin Altun Ayasofya'ya ilişkin paylaşımda bulunduİletişim Başkanı Fahrettin Altun, Ayasofya'nın 86 yıl sonra tekrar ibadete açılmasına ilişkin sosyal medya hesabından son dakika açıklaması yaptı.
24.07.2020Haberler
İletişim Başkanı Fahrettin Altundan dikkat çeken Ayasofya Camii paylaşımı
İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan dikkat çeken Ayasofya Camii paylaşımıSon dakika gelen habere göre; İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Ayasofya'nın 86 yıl sonra tekrar ibadete açılmasına ilişkin sosyal medya hesabından son dakika açıklaması yaptı.
24.07.2020Siyaset
Manyetik yolu duyan denemek için geliyor
Manyetik yolu duyan denemek için geliyor!Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesine bağlı Yenice beldesi yakınlarındaki yoldan geçenler, vitesi boşa alınan araçlarının yokuş yukarı hareketini şaşkınlıkla izliyor. Halk arasında 'manyetik yol' olarak adlandırılan yolun özelliğini duyanlar, bölgeye gelip, araçlarıyla deneme yapıyor. Bölgede Devlet Su İşleri (DSİ) heyetinin inceleme yaptığını söyleyen, harita yüksek mühendisi Yılmaz Eren, "Nivelman ölçümlerinde anormal durum görmedik. Nivelman dediğimiz, aradaki kot farkını ölçen mesleki alet. Bununla yaptığımız ölçümlerde çok hafif eğim çıktı ki bu da normaldir. Burada algı yanılması var" dedi.
15.07.2020Haberler
Duyanlar sürüş yapmaya geliyor Manyetik çekim mi var yoksa göz yanılması mı
Duyanlar sürüş yapmaya geliyor! Manyetik çekim mi var yoksa göz yanılması mıKırklareli'nin Pınarhisar ilçesine bağlı Yenice beldesi yakınlarındaki yoldan geçenler, vitesi boşa alınan araçlarının yokuş yukarı hareketini şaşkınlıkla izliyor. Halk arasında 'manyetik yol' olarak adlandırılan yolun özelliğini duyanlar, bölgeye gelip, araçlarıyla deneme yapıyor. Bölgede Devlet Su İşleri (DSİ) heyetinin inceleme yaptığını söyleyen, harita yüksek mühendisi Yılmaz Eren, "Nivelman ölçümlerinde anormal durum görmedik. Nivelman dediğimiz, aradaki kot farkını ölçen mesleki alet. Bununla yaptığımız ölçümlerde çok hafif eğim çıktı ki bu da normaldir. Burada algı yanılması var" dedi.
15.07.2020Gündem
Kırklarelideki manyetik yolu duyan deneme sürüşü yapıyor
Kırklareli'deki 'manyetik yol'u duyan deneme sürüşü yapıyor!Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesine bağlı Yenice beldesi yakınlarındaki yoldan geçenler, vitesi boşa alınan araçlarının yokuş yukarı hareketini şaşkınlıkla izliyor. Halk arasında 'manyetik yol' olarak adlandırılan yolun özelliğini duyanlar, bölgeye gelip, araçlarıyla deneme yapıyor. Bölgede Devlet Su İşleri (DSİ) heyetinin inceleme yaptığını söyleyen, harita yüksek mühendisi Yılmaz Eren, "Nivelman ölçümlerinde anormal durum görmedik. Nivelman dediğimiz, aradaki kot farkını ölçen mesleki alet. Bununla yaptığımız ölçümlerde çok hafif eğim çıktı ki bu da normaldir. Burada algı yanılması var" dedi.
15.07.2020Gündem
Kırklareli Valisi, selin vurduğu ilçeleri gezdi
Kırklareli Valisi, selin vurduğu ilçeleri gezdiKırklareli Valisi Osman Bilgin, şiddetli sağanak nedeniyle ev ve iş yerlerinde hasar oluşan Pınarhisar ve Babaeski ilçelerinde incelemelerde bulundu.
24.06.2020Haberler
Kırklareli Valisi, selin vurduğu ilçeleri gezdi: Tek tesellimiz can kaybı yaşanmaması
Kırklareli Valisi, selin vurduğu ilçeleri gezdi: Tek tesellimiz can kaybı yaşanmamasıKırklareli Valisi Osman Bilgin, şiddetli sağanak nedeniyle ev ve iş yerlerinde hasar oluşan Pınarhisar ve Babaeski ilçelerinde incelemelerde bulundu.
24.06.2020Gündem
Kırklarelide sel yolları kapattı
Kırklareli'de sel yolları kapattıKırklareli'nin Pınarhisar ilçesinde şiddetli yağış ve Istranca Dağları'ndan gelen sel ilçe merkezinde su baskınlarına neden olurken, araçlarda mahsur kalanlar oldu. Sel suları nedeniyle Pınarhisar-Vize karayolu ulaşıma kapandı.
21.06.2020Haberler
Kırklareliden sıcak görüntü Kurtarılmayı böyle beklediler
Kırklareli'den sıcak görüntü! Kurtarılmayı böyle bekledilerKırklareli'nin Pınarhisar ilçesinde şiddetli yağış ve Istranca Dağları'ndan gelen sel ilçe merkezinde su baskınlarına neden olurken, araçlarda mahsur kalanlar oldu. Sel suları nedeniyle Pınarhisar-Vize karayolu ulaşıma kapandı.
21.06.2020Gündem
Son dakika... Kırklarelide sel Yol kapandı, araçlar mahsur kaldı
Son dakika... Kırklareli'de sel! Yol kapandı, araçlar mahsur kaldıKırklareli'nin Pınarhisar ilçesinde şiddetli yağış ve Istranca Dağları'ndan gelen sel ilçe merkezinde su baskınlarına neden olurken, araçlarda mahsur kalanlar oldu. Sel suları nedeniyle Pınarhisar-Vize karayolu ulaşıma kapandı.
21.06.2020Gündem
Nadir görülen geyik böceği Kırklarelinde görüntülendi
Nadir görülen "geyik böceği" Kırklareli'nde görüntülendiKırklareli'nin Pınarhisar ilçesi Kaynarca beldesinde, alabalık tesisi işleten Hamit Yen, nesli tükenen ve kırmızı listede bulunan geyik böceği buldu. Koruma altında bulunan geyik böceği, yetkililere teslim edilerek yeniden doğal ortamına bırakıldı.
11.06.2020Gündem
Trakya’da karantinaya alınan ilk köy
Trakya’da karantinaya alınan ilk köyKırklareli’nin Pınarhisar ilçesine bağlı Kurudere köyü, Trakya’da corona virüs nedeniyle karantinaya alınan ilk köy oldu. Köye giriş ve çıkışlar jandarma ekipleri tarafından durdurulurken, 2 kişinin korona virüs pozitif çıktığı 350 nüfuslu köyden sadece muhtarlık izin belgesi eşliğinde tarımsal faaliyetler için çıkış yapılıyor.
7.04.2020Haberler
Son dakika haberler: Trakya’da karantinaya alınan ilk köy
Son dakika haberler: Trakya’da karantinaya alınan ilk köySon dakika haberlere göre, Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesine bağlı Kurudere köyü, Trakya’da corona virüs nedeniyle karantinaya alınan ilk köy oldu. Köye giriş ve çıkışlar jandarma ekipleri tarafından durdurulurken, 2 kişinin korona virüs pozitif çıktığı 350 nüfuslu köyden sadece muhtarlık izin belgesi eşliğinde tarımsal faaliyetler için çıkış yapılıyor.
7.04.2020Gündem
Pınarhisar mahpusundan Devlet Mahallesi’ne
Pınarhisar mahpusundan Devlet Mahallesi’ne 3 Kasım 2002 seçimlerinden birincilikle çıkan AK Parti’nin Genel Başkanı Erdoğan, vekil olmadığı için başbakan da olamadı. 58. Hükümet’te yer almayan Erdoğan Siirt’te yenilenen seçim sonucunda TBMM’ye girdi ve 14 Mart 2003’te 59. Hükümet’i kurarak başbakan oldu...
14.03.2020Gündem
Tekirdağ - Çanakkale yolu karla kaplandı
Tekirdağ - Çanakkale yolu karla kaplandıMeteoroloji Genel Müdürlüğünün çeşitli uyarılarının ardından Tekirdağ merkez ilçesi Süleymanpaşa’da kar yağışı başladı. Kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle yollarda aksamalar yaşanıyor.
7.01.2020Gündem
Son dakika | Bu bölgelerde oturanlar dikkat Uyarı üstüne uyarı geliyor
Son dakika | Bu bölgelerde oturanlar dikkat! Uyarı üstüne uyarı geliyorMarmara, Kuzey Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Erzurum çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Meteoroloji Marmara ve Ege kıyılarında fırtınanın hızının 110 km'yi bulacağını duyurdu. İstanbul'da 2 gündür etkisini sürdüren yağış ve fırtına sebebiyle ana arterlerde trafik zaman zaman durma noktasına geldi. Saat 08.40 itibarıyla yoğunluk haritasında trafik yüzde 70'lere geldi. Çanakkale'de yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle Çanakkale Boğazı transit gemi geçişlerine kapatıldı, bazı vapur seferleri de durduruldu.
7.01.2020Gündem
İstanbulda yarın hava durumu nasıl olacak, yağış devam edecek mi Meteorolojiden son dakika İstanbul uyarısı
İstanbul'da yarın hava durumu nasıl olacak, yağış devam edecek mi? Meteoroloji'den son dakika İstanbul uyarısıİstanbul'da havaların iyice kötüleşmesi sonrası gözler Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM)'ye çevrilmiş durumda. Konuyla ilgili olarak en çok merak edilen soru ise yarın havanın nasıl olacağı. İşte kuvvetli yağışının etkili olduğu İstanbul'da genelinde 7 Ocak Salı gününe ilişkin son dakika hava durumu tahminleri..
6.01.2020Gündem
6 Ocak Hava durumu | Meteorolojiden kuvvetli yağış, kar ve rüzgar uyarısı
6 Ocak Hava durumu | Meteoroloji'den kuvvetli yağış, kar ve rüzgar uyarısı!Hava durumuna ilişkin Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan son verilere göre kuvvetli yağış, kar ve rüzgar uyarısında bulunuldu. Gece yarısından itibaren İstanbul'da etkili olan sağanak yağış ve rüzgar etkisini sürdürüyor. Öte yandan Çanakkale'nin doğusu Balıkesir'in batı, Kırklareli'nin doğu ve Tekirdağ'ın Kuzeydoğu bölgelerinde kuvvetli kar yağışı uyarısında bulunuldu. İşte hava durumuna ilişkin son gelişmeler...
6.01.2020Gündem
Meteorolojiden son dakika yağmur ve kar yağışı uyarısı 6 Ocak İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu
Meteoroloji'den son dakika yağmur ve kar yağışı uyarısı! 6 Ocak İstanbul, Ankara, İzmir hava durumuYurt genelinde havaların iyice soğumasıyla beraber yağmur ve kar yağışlarında da ciddi bir artış görülmeye başlandı. Peki bugün hava nasıl olacak? Haftanın ilk iş gününde İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerimiz başta olmak üzere 6 Ocak hava durumunu derledik...
5.01.2020Gündem
Meteorolojiden son dakika uyarısı: Buzlanma ve don
Meteoroloji'den son dakika uyarısı: Buzlanma ve don!Marmara Bölgesi'nde Sakarya'nın güneyi ile Trakya'nın batısında buzlanma ve don uyarısı yapıldı.
5.12.2019Gündem
Avlanması yasak olan karaca, tabancayla öldürüldü
Avlanması yasak olan karaca, tabancayla öldürüldüKırklareli'nde avlanması yasak olan karaca, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce tabancayla vurularak öldürüldü.
30.10.2019Gündem
Pekmez kazanına düşmüştü... Yaşam mücadelesini kaybetti
Pekmez kazanına düşmüştü... Yaşam mücadelesini kaybettiKırklareli'nin Pınarhisar ilçesinde, kaynayan pekmez kazanına düşmesi sonucu yaralanan Ahmet Yörük (71), ambulans helikopter ile sevk edildiği İzmir'deki hastanede 4 günlük mücadelenin ardından yaşamını yitirdi.
14.10.2019Gündem
Apartmanın altından Osmanlı tüneli çıktı
Apartmanın altından Osmanlı tüneli çıktı!Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesinde bir inşaatın temel kazısında Osmanlı döneminde yapıldığı değerlendirilen tünel bulundu.
20.09.2019Gündem
10 günde 21 bin kilometrelik konser maratonu
10 günde 21 bin kilometrelik konser maratonuKırklareli Pınarhisar Belediyesi tarafından düzenlenen 10’uncu Pınarhisar Gençlik Festivali'nin ilk gününde Derya Uluğ rüzgarı esti.
9.09.2019Cadde
Aradığı evi buldu
Aradığı evi bulduMerve Özbey, 10’uncu Pınarhisar Gençlik Festivali’nde yaklaşık 10 bin hayranına unutulmaz bir gece yaşattı.
9.09.2019Cadde
3 günde 250 kişi hastaneye başvurdu Belediye Başkanından açıklama
3 günde 250 kişi hastaneye başvurdu! Belediye Başkanı'ndan açıklamaKırklareli'nin Pınarhisar ilçesinde 3 günde yaklaşık 250 kişi bulantı, kusma, karın ağrısı ve ishal şikayetiyle hastaneye başvurdu.
3.09.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiyenin başarıları kasıtlı bir şekilde görülmüyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'nin başarıları kasıtlı bir şekilde görülmüyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneğinin düzenlediği Medya Oscarları ödül töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Uluslararası basında Türkiye'nin başarıları kasıtlı bir şekilde görülmüyor." dedi.
30.08.2019Siyaset
Sıcaklık artacak 45 derece olacak
Sıcaklık artacak 45 derece olacakKandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Adil Tek, ‘Güneydoğu Anadolu’da 45 dereceler olacak. Antalya, Adana, Mersin 40, 41, 42 dereceyi görebilir. Ege’de özellikle Aydın çevresi 44-45 derecelere kadar da çıkıyor’ dedi ve ekledi: İstanbul, İzmir ve Ankara sıcak hava dalgasından etkilenecek
2.08.2019Gündem
30 Temmuz Salı hava durumu nasıl olacak Meteorolojiden yağış açıklaması
30 Temmuz Salı hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji'den yağış açıklamasıYurt genelinde hava değişimlerine bağlı olarak sıklaşan ani yağmurlar nedeniyle hava durumuna ilişkin aramalar iyice arttı. Peki yarın yağış olacak mı? İşte yurt genelinde 30 Temmuz Salı hava durumu...
29.07.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan sürpriz telefon: Çok mutlu oldum
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sürpriz telefon: Çok mutlu oldumCumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan, 1999 yılında 9 yaşındayken Pınarhisar Cezaevi'nde kendisini ziyaret eden  ve "Ben de senin düğününe geleceğim." dediği Muhammed Malik Taylan'ı, Tacikistan  ziyareti nedeniyle katılamadığı düğünü için arayarak tebrik etti.
14.06.2019Siyaset
Son dakika... Korkunç olayda 4 yıl sonra sıcak gelişme
Son dakika... Korkunç olayda 4 yıl sonra sıcak gelişme!2015’te İzmir Alsancak’ta intihar ettiği öne sürülen ve cesedi apartmanın hava boşluğunda bulunan Ufuk Çezik’in dosyası tekrar incelendi. O tarihte olaya tanıklık eden Murat Bilgitay ile ev arkadaşı Hakan Bozkurt ‘kasten cinayet’ten tutuklandı.
14.05.2019Gündem
CHP seçim analizi raporunu tamamladı
CHP seçim analizi raporunu tamamladı31 Mart yerel seçimlerine ilişkin rapor hazırlayan CHP yönetimi, CHP’nin çabasıyla “sosyal, muhafazakâr, milliyetçi ve Kürt demokratların” bir araya gelerek “demokratlar ittifakını” oluşturduğunu kaydetti. CHP’nin 10 ilde ilk kez belediye kazandığı belirtilen raporda, İYİ Parti ile yapılan ittifakın CHP’ye 72 belediye kazandırdığı bilgisi yer aldı
30.04.2019Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Ne gereği var sözlerine sert yanıt
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Ne gereği var?' sözlerine sert yanıt"Bin yıl sürecek denilen 28 Şubat zihniyetinden geriye pek bir şey kalmadı" ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, cezaevinden oğluna yazdığı mektubu okudu. Erdoğan, "Birisi çıkmış diyor ya, 'Büyük Çamlıca'ya 60 bin kişilik caminin ne gereği var?' Nereden nereye...Bu hesabı kalk bir de Kanuni'ye sorsana, bu hesabı kalk bir de Fatih'e sorsana?" dedi.
13.04.2019Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Ne gereği var sözlerine sert yanıt
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Ne gereği var?' sözlerine sert yanıt"Bin yıl sürecek denilen 28 Şubat zihniyetinden geriye pek bir şey kalmadı" ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, cezaevinden oğluna yazdığı mektubu okudu. Erdoğan, "Birisi çıkmış diyor ya, 'Büyük Çamlıca'ya 60 bin kişilik caminin ne gereği var?' Nereden nereye...Bu hesabı kalk bir de Kanuni'ye sorsana, bu hesabı kalk bir de Fatih'e sorsana?" dedi.
13.04.2019Siyaset
Sonuçları merakla bekleniyordu... Trakyanın incisi haline getireceğiz
Sonuçları merakla bekleniyordu... 'Trakya'nın incisi haline getireceğiz'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 26 Mart 1999'da hapse girdiği Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesi, 31 Mart'ta gerçekleşen yerel seçimlerle birlikte AK Parti'ye geçti. CHP tarafından yönetilen ilçede, AK Parti adayı İhsan Talay büyük bir başarı gösterdi.
4.04.2019Siyaset
DSP’de hayal kırıklığı
DSP’de hayal kırıklığıYerel seçimler, özellikle CHP’den istifa edenlerin aday gösterilmesiyle çok konuşulan, Bülent Ecevit’li dönemlerinin ardından yeni çıkış arayan DSP için hayal kırıklığıyla sonuçlandı.
1.04.2019Siyaset
Muhtarlık için bilgisayar öğrendi
Muhtarlık için bilgisayar öğrendiTürk Telekom, Habitat Derneği ve UNDP iş birliğiyle yürütülen ‘İnternetle Hayat Kolay Projesi’ kapsamında, Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesine bağlı Kaynarca beldesinde muhtar adaylarına yönelik internet eğitimi verildi.
12.03.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan ABDye: Mesele S-400 değil Suriye
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye: Mesele S-400 değil SuriyeCumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin kendi ayakları üstünde yükselmesinden rahatsız olanlar olduğunu vurgulayarak “Amerika’nın S-400’lerle ilgili tavrı bunun bir örneğidir. Mesele S-400 değil, Türkiye’nin Suriye başta olmak üzere bölgesindeki gelişmeler konusunda kendi iradesiyle hareket ediyor olmasıdır” dedi
10.03.2019Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığda mektup arkadaşıyla görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ'da mektup arkadaşıyla görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1999 yılında Pınarhisar Cezaevi'ndeyken mektuplaştığı Elazığ'da yaşayan o dönem 11 yaşında olan Burak Soylu ile bir araya geldi. O dönemde Milli Gençlik Vakfı'nda olan Burak Soylu, Erdoğan'a cezaevi yıllarında yazdığı mektupta duygularını ifade ederek, hukuk fakültesi okuyacağını belirtmişti.
9.03.2019Siyaset
28 Şubattan en fazla istifade eden FETÖydü
'28 Şubat'tan en fazla istifade eden FETÖ'ydü'İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Kadın Danışma Konseyi  Başkanı Dr. Esra Albayrak, 28 Şubat sürecinde imam hatiplerde güç kaybı  yaşanırken, güç kazanan bir yerler olduğunu belirterek, "Bunlar da ağırlıklı  olarak, bugün FETÖ dediğimiz yapının o dönem sayısı hızla artan okullarıydı. O  süreçten en fazla istifade eden FETÖ grubuydu. Sistem, 'dindarları baskılayayım'  derken, aslında çok daha kontrolü zor olan, adeta şeceresi belli olmayan bir  hareketi desteklemiş oldu." dedi.
1.03.2019Gündem
28 Şubattan en fazla istifade eden FETÖydü
'28 Şubat'tan en fazla istifade eden FETÖ'ydü'İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Kadın Danışma Konseyi  Başkanı Dr. Esra Albayrak, 28 Şubat sürecinde imam hatiplerde güç kaybı  yaşanırken, güç kazanan bir yerler olduğunu belirterek, "Bunlar da ağırlıklı  olarak, bugün FETÖ dediğimiz yapının o dönem sayısı hızla artan okullarıydı. O  süreçten en fazla istifade eden FETÖ grubuydu. Sistem, 'dindarları baskılayayım'  derken, aslında çok daha kontrolü zor olan, adeta şeceresi belli olmayan bir  hareketi desteklemiş oldu." dedi.
1.03.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

KırklareliPınarhisarak partiRecep Tayyip Erdoğansel

Pınarhisar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.