Şerafettin Elçi

Şerafettin Elçi

Son dakika Şerafettin Elçi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Şerafettin Elçi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Şerafettin Elçi haber sayfamızda...

Şerafettin Elçi haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 465 serafettin elci haberi bulunmuştur.

Adana-Şırnak uçak seferleri başladı
Adana-Şırnak uçak seferleri başladıÖzel bir havayolu firmasının Adana-Şırnak hattını ulaşıma açmasıyla birlikte Adana’dan Şırnak’a ilk uçak seferi gerçekleşti. Şırnak’a 160 yolcu ile inen ilk uçak, su takı seremonisiyle karşılandı. Özel bir havayolu firması tarafından Adana-Şırnak uçak seferleri başladı. Adana Şakir Paşa Havalimanından kalkarak Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanına inen ilk uçak ve 168 yolcusu Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkanı Faik Arıcan, Havalimanı Müdürü Şükrü Benek, İlçe Jandarma Komutanı Serkan Baykan, TSO Başkanı Salih Sefinç ve AK Parti İlçe Başkanı Cihan Güven tarafından karşılandı. İlk sefer nedeniyle su takı seremonisi de yapıldı.Cizre Kaymakamı Faik Arıcan, “2010 yılında 120 trilyona ihale edilerek yapımına başlanan ve 26 Temmuz 2013’te hizmete açılan Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanımız açıldığı yılda haftada sadece 3 adet İstanbul-Şırnak seferi yaparken, şimdi ise haftada 56 sefer düzenlemektedir. Açıldığı 2013 yılında 39 bin 74 yolcu uçakla taşınırken 2017 yılı sonu itibari 342 bin yolcu taşınmıştır. 5 yıllık süre zarfında 1 milyon 400 bin yolcuya hizmet verilmiştir.2018 yılının ilk beş ayında mayıs sonu itibariyle 190 bin yolcuya hizmet verilmiştir” dedi.“Suudi Arabistan’a seferler başlayacak” Vatandaşların hac ve umre ziyaretleri için daha önce çevre illerdeki havalimanından seyahat ettiğini ifade eden Arıcan, “Temmuz ayı sonu itibari ile Şırnak’tan Suudi Arabistan’a direk seferler başlayacak. Havalimanımızda gümrükleme işlemlerinin alt yapı çalışmalarında sona yaklaşılmış olup temmuz ayı sonu itibariyle yurtdışı gümrükleme işlemleriyle birlikte özellikle hac ve umre seferleriyle direk Suudi Arabistan’a uçabilecek şekilde hazır hale gelecektir. Havalimanımıza sefer düzenleyen firmalara teşekkür ediyoruz. Bu anlamda da bu hizmetlerde bizlerden desteklerini esirgemeyen ve bu güzel ulaşım olanaklarınız sağlayan başta Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Ulaştırma Bakanımıza ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürüne hem şahs
11.09.2019Haberler
Komuta kademesi bayram namazını Cizrede kıldı
Komuta kademesi bayram namazını Cizre'de kıldıGenelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, beraberindeki kuvvet komutanlarıyla geceyi Şırnak'ta geçirdi, bayram namazını Cizre'de vatandaşlarla kıldı. Orgeneral Akar "Ülkemizin ve milletimizin sahip olduğu milli ve yerli tüm kaynakları kullanmak suretiyle hep birlikte asil milletimizden aldığımız sevgi ve destekle bu işi bitireceğiz. Bu konuda kararlıyız. Bu konuda ısrarlıyız" dedi.Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, sınır ötesindeki operasyonun devam ettiğini belirterek, "Ülkemizin ve milletimizin sahip olduğu milli ve yerli tüm kaynakları kullanmak suretiyle hep birlikte asil milletimizden aldığımız sevgi ve destekle bu işi bitireceğiz. Bu konuda kararlıyız. Bu konuda ısrarlıyız." dedi. Akar, akşam saatlerinde geldiği Şerafettin Elçi Havalimanı'nda Vali Mehmet Aktaş ve öteki ilgililer tarafından karşılandı.Orgeneral Akar buradan beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal ile askeri helikopterle 23. Piyade Tümen Komutanlığına geçti. Brifing alan Orgeneral Akar, önce Şırnak Valiliğini ardından Çakırsöğüt Komando Tugay Komutanlığını ziyaret etti.Tugay komutanlığında ramazan ayının son iftarını şehit aileleri, gaziler ve komandolarla yapan Orgeneral Akar, güvenlik güçlerinin en önemli görevinin vatanı korumak ve kollamak olduğunu belirtti.Görevleri arasındaki birinci önceliğin terörle mücadelede olduğunu vurgulayan Akar, "Bugüne kadar olduğu gibi bugün ve yarın da en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Bunu yaparken güvenlik kuvvetlerimiz arasında bir fark yok. Omuz omuza et ve tırnak gibi bu mücadeleyi sonuna kadar azimle, kararlılıkla sürdürdük, sürdüreceğiz." diye konuştu.
11.09.2019Haberler
Şehit Yüzbaşı ve Güvenlik Korucusu memleketlerine uğurlandı
Şehit Yüzbaşı ve Güvenlik Korucusu memleketlerine uğurlandıŞırnak Şehit Yüzbaşı ve Güvenli Korucusu memleketlerine uğurlandı Şırnak şehitleri için uğurlama töreni ŞIRNAK ile Cizre İlçesi arasında yapımı devam eden yolun güvenliğini sağlayan güvenlik güçlerine yönelik, dün teröristler tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Yüzbaşı Mustafa Erdal ve güvenlik korucusu Dündar Page için uğurlama töreni düzenlendi. Dün akşam saatlerinde Şırnak-Cizre arasındaki yeni yol güvenliğini sağlayan güvenlik güçlerine PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen ve 3 güvenlik korucusunun da yaralandığı saldırıda şehit olan Yüzbaşı Mustafa Erdal (33) ve Güvenlik Korucusu Dündar Page (32) için 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nda uğurlama töreni düzenlendi. Törene Vali Mehmet Aktaş, 2'inci Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Salih Karataş, Şırnak Belediye Başkanvekili Turan Bedirhanoğlu, asker, polis, sivil toplum kuruluşları ve şehit güvenlik korucusu Dündar Page'nin akrabaları katıldı. Şehit naaşlarının kalafata konulmasından sonra saygı duruşuyla başlayan tören, şehitlerin öz geçmişi ve duaların okunmasıyla devam etti. Daha sonra şehit Yüzbaşı Mustafa Erdal'ın naaşı helikopter ile Şerafettin Elçi Havalimanı'na ordan da uçak ile Ankara'ya gönderildi. Şehit Güvenlik Korucusu Dündar Page'nin cenazesi ise ambulans ile toprağa verilmek üzere Cizre'ye gönderildi. Tören sırasında sinir krizi geçiren şehit güvenlik korucusu Dündar Page'nin yakınların, görevli askerler teselli etti.
11.09.2019Yaşam
Şırnak şehitleri memleketlerine uğurlandı
Şırnak şehitleri memleketlerine uğurlandıŞırnak’ın Uludere ilçesi kırsalında araçla intikal halindeki güvenlik güçlerine PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan 3 asker için uğurlama töreni düzenlendi.ırnak’ın Uludere ilçesi Elmalı Üs bölgesine yemek götüren askeri araca PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Şenel Ağıl, Jandarma Onbaşı Sinan Hamza, Jandarma Er Muhammed Furkan Demirel’in naaşı düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı. Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığındaki törene 23. Jandarma Sınır Tümen Komutan Tümgeneral Veli Tarakçı, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak, Belediye Başkanvekili Turan Bedirhanoğlu, vatandaşlar ile şehitlerin silah arkadaşları katıldı.Astsubay Şenel Ağıl, Jandarma Onbaşı Sinan Hamza, Jandarma Er Muhammed Furkan Demirel’in Türk bayrağına sarılı naaşları Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığına getirilerek katafalka konuldu. Törende, şehitlerin öz geçmişleri okunarak dualar edildi.Tümen Komutanı Tümgeneral Veli Tarakçı, Şehit Jandarma Er Muhammed Furkan Demirel’in ağabeyine sarılarak teselli etti.Duaların ardından, Jandarma Astsubay Üstçavuş Şenel Ağıl Tokat'ın cenazesi Turhal ilçesine, Jandarma Onbaşı Sinan Hamza'nın cenazesi Samsun’a ve Jandarma Er Muhammed Furkan Demirel’in naaşı ise Ankara’ya gönderilmek üzere helikopterle Şerafettin Elçi Havalimanına götürüldü.
11.09.2019Haberler

Yazar Sonuçları