Şiirleri

Şiirleri

Son dakika şiirleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan şiirleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan şiirleri haber sayfamızda...

Şiirleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.270 siirleri haberi bulunmuştur.
Son dakika... 119uncu doğum gününde Nazım Hikmete armağan ettiler
Son dakika... 119uncu doğum gününde Nazım Hikmet'e armağan ettilerGelen son dakika haberine göre, Küçükçekmece Belediyesinin Nâzım Hikmetin 119uncu doğum gününe armağan olarak nitelediği M. Melih Güneşin kaleminden Ellerinin İzinde adlı kitabının lansmanı Belediye Başkanlık Binasında yapıldı.
15.01.2021Gündem
Nazım Hikmet kimdir, kaç yaşında vefat etti Nazım Hikmet Ran şiirleri - biyografisi
Nazım Hikmet kimdir, kaç yaşında vefat etti? Nazım Hikmet Ran şiirleri - biyografisiNazım Hikmet aslen nereli? Güzel Yüzlü Şair, Mavi Gözlü Dev adları ile anılan Nazım Hikmet Ran, döneminin çok ilerisinde şair ve yazarları arasında yer alıyordu. Şiirleri ve yazıları ile dikkatleri çeken Ran, uzun süre tutukluluk süreci geçirmiştir. Eserlerinin yanı sıra aşkları ile de bugün bile en çok konuşulanlar arasında yer alıyor. İşte, Nazım Hikmet Ran hayatı...
15.01.2021Gündem
Küfe şiiri - Mehmet Akif Ersoy
Küfe şiiri - Mehmet Akif ErsoyKüfe şiiri, Mehmet Akif Ersoy şiirleri içerisinde sosyal dramları en güzel anlatan şiirlerden birisidir. Şiirin konusu İstanbul sokaklarının perişanlığı, babası ölen bir hammal çocuğunun babasının iş vasıtası olan küfesine karşı tavrı ve Akif'in nasihatleridir. İşte Küfe şiirinin sözleri.
15.01.2021Şiirler
Orhan Veli Bütün Şiirleri ile Can Yayınlarında
Orhan Veli Bütün Şiirleri ile Can Yayınları'ndaOrhan Veli’nin Bütün Şiirleri, Can Yayınları’nda yayımlanan derlemeden yola çıkılarak hazırlanmış bir baskıyla, Erdal Öz’ün güncellediği Garip önsözleriyle bir kez daha okurlarla buluşuyor.
13.01.2021Kültür Sanat
Cahit Zarifoğlu Sözleri: Cahit Zarifoğlu Şiirlerinden Alıntılar Ve En Güzel Sözler
Cahit Zarifoğlu Sözleri: Cahit Zarifoğlu Şiirlerinden Alıntılar Ve En Güzel SözlerTürk edebiyatının unutulmaz şairlerinden biri Cahit Zarifoğlu’dur. Cahit Zarifoğlu kalplere dokunan, insanı büyüleyen sözleri, yazıları ve şiirleri bulunmaktadır. En sevilen, en beğenilen şairlerden biri olan Cahit Zarifoğlu’nun sözleri nelerdir? İnsanların kalplerine dokunan, hisleri coşturan, en güzel Cahit Zarifoğlu sözleri nelerdir? İşte hayatlarımıza bu kadar dokunan, içimize işleyen satırların sahip olan Cahit Zarifoğlu’nun sözleri.
12.01.2021Güzel Sözler
Ünlü eserler İş Sanat Okuma Tiyatrosu’nda
Ünlü eserler İş Sanat Okuma Tiyatrosu’ndaÜnlü tiyatro eserlerinden bölümlerin seslendirildiği “İş Sanat Okuma Tiyatrosu” ocak ayında da devam ediyor. Deniz Türkali ve Ushan Çakır, Henrik İbsen’in Norveç masallarındaki bir karakterden etkilenerek yazdığı “Peer Gynt” adlı eserinden bir bölümü bugün seslendirecek.
Shakespeare Sözleri: William Shakespearein Aşk Ve Hayat Üzerine En Anlamlı Sözleri
Shakespeare Sözleri: William Shakespeare'in Aşk Ve Hayat Üzerine En Anlamlı SözleriBirçok sözü oldukça bilinen Shakespeare sözleri oldukça beğenilmektedir. Tüm dünyada ünlü bir yazar olan William Shakespeare' in özellikle aşk üzerine anlamlı sözlerini sizlerde paylaşabilirsiniz. Bu anlamlı Shakespeare sözleri: William Shakespeare'in aşk ve hayat üzerine en anlamlı sözlerini sizler için derledik.William Shakespeare (1564-1616) dünyaca tanınan en büyük yazarlardan biri olarak kabul edilmektedir. Hayat, aşk gibi konularda oyun, sone ve öykü tarzında şiirleri bulunmaktadır.Tüm dünyanın tanımış olduğu yazarın en anlamlı sözlerini sosyal platformlarda resimli olarak kolaylıkla paylaşabilirsiniz. En anlamlı Shakespeare Sözlerini paylaşarak düşüncelerinizi yansıtabilirsiniz.
Anladım şiiri - Can Yücel
Anladım şiiri - Can YücelCan Yücel, gerçekten de tüm zamanlarda okunmuş, hissedilmiş şiirleri kaleme alan, edebiyatımızın önemli bir şairidir. Anladım adlı şiiri ise duygusal boyutta incelenecek türden bir şiirdir. Bu şiirde ayrılıktan, hayattan, sevdadan bahsetmiştir. İşte Can Yücel'in anladım şiirinin sözleri
12.01.2021Şiirler
Çoban çeşmesi şiiri - Faruk Nafiz Çamıbel
Çoban çeşmesi şiiri - Faruk Nafiz ÇamıbelÇoban Çeşmesi şiiri içeriğimizde, Faruk Nafiz Çamlıbel’in Çoban Çeşmesi şiirini okurlarımızla paylaşıyoruz. Çoban Çeşmesi şiiri, Çamlıbel’in en çok ilgi gören şiirleri arasında yer almaktadır. Şiire baktığımızda, şairin aslında anlatmak istediği şeyin çoban çeşmesi olmadığını anlıyoruz. İşte Çoban çeşmesi şiirinin sözleri.
12.01.2021Şiirler
Atilla İlhan Sözleri: Atilla İlhanın Aşk Şiirlerinden En Güzel Alıntılar Ve Sözler
Atilla İlhan Sözleri: Atilla İlhan'ın Aşk Şiirlerinden En Güzel Alıntılar Ve SözlerAtilla İlhan, oldukça önemli bir şairdir. Siz de birbirinden güzel Atilla İlhan sözleri için sitemiz de bulunan içerikleri inceleyebilirsiniz. Özellikle Atilla İlhan sözlerini nerelerde kullanabilirim? Kimlere gönderebilirim? Diye düşünen kişiler için yazımızda bilgilendirmeler mevcut olarak bulunmaktadır. Atilla ilhan şiirleri ve sözlerinin kullanım alanları olarak neresi söylenebilir? Siz de eğer Atilla İlhan sözlerinin kullanım alanları ve gönderebileceğiniz kişiler ile ilgili olarak bilgi edinmek isterseniz sizin için Atilla İlhan sözlerini derledik.
Güzel günler göreceğiz şiiri - Nazım Hikmet Ran
Güzel günler göreceğiz şiiri - Nazım Hikmet RanŞiirleriyle Türk Edebiyatının ünlü şairlerinden biri olan Nazım Hikmet. daha çok aşk şiirleriyle tanınır. . Yaşamı boyunca büyük aşklar yaşayan Nazım, bunu kusursuz bir biçimde kağıda dökmüştü. Bazen hüzünlü, bazen mutlu, bazen hasretle yazdığı aşk şiirleri; bize çok yoğun duygular yaşatmayı başarıyor. Bununla birlikte Nazım Hikmet, toplumsal gerçekçi şiirin önemli bir temsilcisi ve edebiyatımızdaki öncüsüydü. İşte Nazım Hikmet'in en ünlü şiirlerinden biri olan güzel günler göreceğiz şiirinin sözleri.
12.01.2021Şiirler
Koray Avcı kimdir, kaç yaşında Koray Avcı nereli, şarkıları neler
Koray Avcı kimdir, kaç yaşında? Koray Avcı nereli, şarkıları neler?Koray Avcı, Çok Güzel Hareketler 2 yılbaşı özel bölümü konukları arasında yer alıyor. Yeni yılın gelişi Kanal D ekranlarında Çok Güzel Hareketler 2 programı ile kutlanıyor. Program pek çok ünlü isim olarak olarak katıldı. Peki Koray Avcı kimdir, kaç yaşında?
31.12.2020Cadde
Sevi şiiri - Ümit Yaşar Oğuzcan
Sevi şiiri - Ümit Yaşar OğuzcanTürk edebiyatının sevilen isimlerinden biri olan Ümit Yaşar Oğuzcan, aşk temalı şiirleri ön plana çıkmıştır. Sevi isimli şiirinde de şair, bir kadına olan duygularını kaleme dökmüş ve şiiriyle seslendiği aşkına sen benim her şeyimsin, aldığım nefessin mesajı vermek istemiştir. İşte Ümit Yaşar Oğuzcan'ın Sevi şiirinin sözleri.
12.01.2021Şiirler
Turgut Uyar Sözleri: Turgut Uyarın Şiirlerinden Aşk Şiirlerinden En Güzel Alıntılar
Turgut Uyar Sözleri: Turgut Uyar'ın Şiirlerinden Aşk Şiirlerinden En Güzel AlıntılarTurgut Uyar'ın geçmişten günümüze kadar gelmiş unutulmaz sözleri bulunur. Özellikle aşk ve sevgi üzerine hazırlanmış olan harika şiirler, onun kaleminden günümüze gelmiş durumda. Derinden etkileyen ve duygu ve düşünceleri en iyi şekilde ifade etme imkanı tanıyan bu şiirleri, özel olarak hazırlanmış biçimde değerlendirebilirsiniz. İşte Turgut Uyar sözleri: Turgut Uyar'ın şiirlerinden aşk şiirlerinden en güzel alıntılar sizlerle.
26.12.2020Güzel Sözler
Prof. Dr. Orhan Kural kimdir Orhan Kural kaç yaşında ve neden öldü
Prof. Dr. Orhan Kural kimdir? Orhan Kural kaç yaşında ve neden öldü?Koronavirüs tedavisi gören Prof. Dr. Orhan Kural hayatını kaybetti. 9 Aralık'tan bu yana yoğun bakımda tedavi gören Kural'ın vefatının ardından Prof. Dr. Orhan Kural kimdir? Kural kaç yaşına ve neden öldü? soruları sorulmaya başlandı.
23.12.2020Gündem
Orhan Kural kimdir Orhan Kural nereli, kaç yaşında Orhan Kural kitapları...
Orhan Kural kimdir? Orhan Kural nereli, kaç yaşında? Orhan Kural kitapları...Prof. Dr. Orhan Kural, yüksek mühendis ve gezgin olarak biliniyor. Birçok kitaba da imza atan isim, İTÜ Maden Fakültesi'nde eğitim gördü. New York Columbia Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kitaplarında gezdiği ve gördüğü yerleri kaleme alan Orhan Kural sağlık durumu nasıl?
22.12.2020Gündem
Mevlana kimdir Mevlana Celaleddin-i Rumi hayatı, biyogafisi...
Mevlana kimdir? Mevlana Celaleddin-i Rumi hayatı, biyogafisi...Mevlana Celaleddin-i Rumi, Mesnevi eseriyle bilinen ünlü mutasavvıftır. Afganistan sınırları içerisinde yer alan Vahş'da doğdu. Celâleddin lakabı ile anılan Mevlana'nın birçok tasavvufi eserleri vardır. Dünya çapında hala birçok okulda gösterilir. İşte, Mevlana Celaleddin-i Rumi eserleri...
17.12.2020Gündem
Şairleri tanıyalım: Cemal Süreyya kimdir
Şairleri tanıyalım: Cemal Süreyya kimdir?Türk edebiyatında sayısız şair ve yazar var. Her biri birbirinden değerli bu isimlerden biri de Türk şiirine modern bir soluk getiren Cemal Süreya.
Şairleri tanıyalım: Ataol Behramoğlu kimdir ve şiirleri
Şairleri tanıyalım: Ataol Behramoğlu kimdir ve şiirleriŞiirleriyle birçok şair adayına ilham kaynağı olan Ataol Behramoğlu, kendi şiirlerinin yanı sıra şiir antoloji kitaplarıyla da Türk şairlerinin en güzel şiirlerini bir araya getirerek şiirseverlere armağan etmiş değerli bir büyüğümüz.
İlk kitabı raflarda
İlk kitabı raflardaİzmirli iş insanı Melis Bozkurt, ilk kitabı ‘Ben Kendimi Hiç Böyle Görmemiştim Senden Önce’yi beğeniye sundu.
11.12.2020Ege
Kaymakam Dinç ve Başkan Ensariden özel eğitim alan öğrencilere ziyaret
Kaymakam Dinç ve Başkan Ensari'den özel eğitim alan öğrencilere ziyaretÇaldıran Kaymakamı Yusuf Durani Dinç ve Belediye Başkanı Şefik Ensari, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla özel eğitim alan öğrencileri ziyaret etti.
7.12.2020Gündem
İş Sanatta Aralık programı
İş Sanat'ta Aralık programıİş Sanat’ın bu yıl merakla beklenen Yeni Yıl Konseri’nin konuğu dünyaca ünlü tenor Murat Karahan olacak. Türk Sanat Müziği yorumcusu Melihat Gülses nostaljik bir konserle izleyicilerle buluşacak. Klasikler serisinde Semplice Quartet, İklim Tamkan ile Senem Demircioğlu ve Iraz Yıldız sahne alacak. Nâzım Hikmet’in şiirleri, Yazarının Sesinden serisinde usta kalemlerin eserleri, Okuma Tiyatrosu’nda dünya edebiyatından klasikler ve çocuklar için Masal Tiyatrosu’nda sahnelenen ünlü masallar sanatseverlerin karşısında olacak.
Öğretmenler Günü paylaşımları : Instagram, Facebook, Twitter, WhatsApp mesajları, sözleri ve şiirleri 2020
Öğretmenler Günü paylaşımları : Instagram, Facebook, Twitter, WhatsApp mesajları, sözleri ve şiirleri 2020Öğretmenler Günü ile ilgili araştırmalar hız kesmiyor. Kimi Instagram, Facebook gibi uygulamalar üzerinden Öğretmenler Günü mesajı iletmek isterken kimi ise Twitter veya WhatsApp uygulamalarından paylaşım yapmak istiyor. 24 Kasım Öğretmenler Günü'ne özel mesajları tercihe göre derledik. Dilediğiniz mesajı öğretmeninize iletmek için haberimizin içeriğinden istediğiniz mesajı paylaşabilirsiniz.
24.11.2020Gündem
2,4,6,8 kıtalık Öğretmenler Günü şiirleri | 24 Kasım en güzel, en anlamlı Öğretmenler Günü şiirleri...
2,4,6,8 kıtalık Öğretmenler Günü şiirleri | 24 Kasım en güzel, en anlamlı Öğretmenler Günü şiirleri...Her yıl 24 Kasım tarihinde kutlanan Öğretmenler Günü bu yılda yurdun dört bir yanında öğretmenini unutmayan bir kalp tarafından kutlanacak. Ailemizin ardından bizim başımızı şefkatle okşayan düştüğümüzde elimizden tutan, ağladığımızda bizi avutan tüm kıymetli öğretmenlerin bu özel gününü en içten dileklerimizle kutluyoruz. Bu özel günde 2,4,6 ve 8 kıtalık şiirleri aramaya koyulan binlerce öğrenci araştırmalarına devam ediyor. İşte 24 Kasım 2,4,6,8 kıtalık en güzel, en anlamlı Öğretmenler günü şiirleri...
23.11.2020Gündem
Öğretmenler Günü mesajları ve şiir çeşitleri bu sayfada 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun
Öğretmenler Günü mesajları ve şiir çeşitleri bu sayfada! 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun!24 Kasım Öğretmenler Günü'ne saatler kaldı. Yarın Öğretmenler için en anlamlı gün olacak. Öğrenciler ise öğretmenleri için araştırmalara başladı. En güzel mesajları ve şiirleri öğretmeniyle paylaşmak isteyenler haberimizin içeriğindeki 24 Kasım Öğretmenler Günü şiirleri ve mesaj seçeneklerini inceleyebilir.
23.11.2020Gündem
Yunus Emre Sözleri: Yunus Emrenin Şiirlerinden Özlü Sözler Ve Aşk Üzerine Güzel Sözleri
Yunus Emre Sözleri: Yunus Emre'nin Şiirlerinden Özlü Sözler Ve Aşk Üzerine Güzel SözleriYunus Emre Sözleri en bilinen, en çok paylaşılan ve beğenilen sözlerdir. Sizde Yunus Emre Sözlerinipaylaşarak duygularınızı anlatabilirsiniz. Sizler için Yunus Emre sözleri: Yunus Emre'nin şiirlerinden özlüsözler ve aşk üzerine güzel sözlerini derledik.
23.11.2020Gündem
Anlar şiiri - Jorge Luis Borges
Anlar şiiri - Jorge Luis BorgesAnlar şiiri kime aittir? Jorge Luis Borges'in Anlar şiirinin sözleri, işte Anlar şiirinin sözleri
23.11.2020Şiirler
İstanbulu dinliyorum şiiri - Orhan Veli Kanık
İstanbu'lu dinliyorum şiiri - Orhan Veli KanıkErken ve zamansız kaybıyla Türk edebiyatını takip eden herkesi derin hüzne boğan Orhan Veli Kanık'ın "İstanbul'u dinliyorum" isimli şiiri Türk edebiyatının en çok okunan şiirlerinden birisi olmuştur. Orhan Veli Kanık, şiirlerinde duyguyu okuyucuya çok iyi aktarmış ve saygınlığını bu güne dek korumayı başarmıştır. İşte "İstanbul'u dinliyorum" şiirinin sözleri.
24.11.2020Şiirler
24 Kasım Öğretmenler Günü resmi tatil mi 2020 Resmi tatiller arasında 24 Kasım Öğretmenler Günü var mı
24 Kasım Öğretmenler Günü resmi tatil mi? 2020 Resmi tatiller arasında 24 Kasım Öğretmenler Günü var mı?24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili büyük merak devam ediyor. Yarının resmi tatil olup olmadığı öğrenilmek isteniyor. Bunu araştıran vatandaşlar, 2020 resmi tatiller arasında 24 Kasım Öğretmenler Günü var mı yok mu soruşturuyor. İşte son günlerin en çok merak edilen sorusu ve cevabı...
23.11.2020Gündem
2020 Öğretmenler günü ne zaman Öğretmenler günü şiirleri
2020 Öğretmenler günü ne zaman? Öğretmenler günü şiirleriBaşöğretmen Atatürk’ün birer yansıması olan öğretmenlerin en özel günü için sayılı günler kaldı. Öğrenciler ve veliler öğretmenlere gününe kısa bir süre kala Öğretmenler Günü ne zaman? sorusunu sıklaştırdı.
22.11.2020Gündem
Öğretmenler Günü ne zaman Öğretmenler Günü şiirleri...
Öğretmenler Günü ne zaman? Öğretmenler Günü şiirleri...Öğretmenler Günü yaklaşıyor. Çocukların yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakarlığı gösteren öğretmenlerin bu özel günü tarih olarak merak edilirken en güzel şiirler de aratılmaya başlandı.
20.11.2020Gündem
Anlatamıyorum şiiri - Orhan Veli Kanık
Anlatamıyorum şiiri - Orhan Veli KanıkErken ve zamansız kaybıyla Türk edebiyatını takip eden herkesi derin hüzne boğan Orhan Veli Kanık'ın "Anlatamıyorum" isimli şiiri Türk edebiyatının en çok okunan şiirlerinden birisi olmuştur. Orhan Veli Kanık, şiirlerinde duyguyu okuyucuya çok iyi aktarmış ve saygınlığını bu güne dek korumayı başarmıştır. İşte "Anlatamıyorum" şiirinin sözleri.
18.11.2020Şiirler
Sis şiiri - Tevfik Fikret
Sis şiiri - Tevfik FikretCumhuriyet öncesi edebiyatın en bilinen şairlerinden biri olan Tevfik Fikret, "Sis" isimli şiirinde İstanbul'u bir kişi gibi düşünerek onunla konuşur. Tevfik Fikret aslında şehirle konuşurken dönemin sıkıntılarından bahseder. İşte "Sis" şiirinin sözleri.
18.11.2020Şiirler
Öğretmenler Günü ne zaman Öğretmenler Günü bu yıl hangi güne denk geliyor
Öğretmenler Günü ne zaman? Öğretmenler Günü bu yıl hangi güne denk geliyor? Kasım ayının ikinci haftasında olmamızla birlikte Öğretmenler Günü'nün ne zaman kutlanacağı merak edilmeye başladı. Bu yıl Öğretmenler Günü hangi güne denk geliyor? İşte her yıl düzenli olarak aynı gün kutlanan Öğretmenler Günü ne zaman sorusunun yanıtı...
16.11.2020Gündem
2020 Öğretmenler Günü hangi güne denk geliyor Öğretmenler Günü şiirleri ve mesajları
2020 Öğretmenler Günü hangi güne denk geliyor? Öğretmenler Günü şiirleri ve mesajlarıÖğretmenler Günü için geri sayım başladı. Pek çok ülkede kutlanan Öğretmenler Günü, Mustafa Kemal Atatürk'ün Başöğretmenliği'ni kabul ettiği gündür. Peki, Öğretmenler Günü ne zaman? İşte Öğretmenler Günü şiirleri ve mesajları
13.11.2020Gündem
Şair Çetin yaşamını yitirdi
Şair Çetin yaşamını yitirdiŞair Mehmet Çetin, İstanbul’da yaklaşık bir yıldır tedavi gördüğü hastanede vefat etti.
11.11.2020Kültür Sanat
10 Kasım mesajları, sözleri ve şiirleri: Atatürkün 82. ölüm yıl dönümü anma resimli mesajları, yeni, kısa-uzun sözleri
10 Kasım mesajları, sözleri ve şiirleri: Atatürk'ün 82. ölüm yıl dönümü anma resimli mesajları, yeni, kısa-uzun sözleri10 Kasım mesajları, Atatürk'ü anma sözleri bugün araştırılan konular arasında yer alıyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk 10 kasım 1938 tarihinde saat 9'u 5 geçeyi gösterdiği zaman dünyaya gözlerini kapadı. Her sene 10 Kasım tarihinde ulu önder Mustafa Kemal Atatürk anılıyor. Bu günde Atatürk'ü anma mesajları ve sözleri araştırılıyor. İşte en yeni resimli 10 Kasım mesajları ve Atatürk'ü anma sözleri...
10.11.2020Gündem
10 Kasım Atatürk mesajları, sözleri, resimleri  82. Yılda büyük özlem...
10 Kasım Atatürk mesajları, sözleri, resimleri! 82. Yılda büyük özlem...10 Kasım 1938'de hayatını kaybeden Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü anma mesajlarını haberimize ekledik. Tercihe göre kısa-uzun, anlamlı, duygu dolu, özlem dolu 10 Kasım mesajlarını bir araya getirdik. Aynı zamanda 10 Kasım şiirlerini de araştıran vatandaşlar için 10 Kasım şiirlerini haberimizde derledik. İşte ölümünün 82. yılında anılan Atatürk mesajları...
10.11.2020Gündem
10 Kasım tatil mi Yarın okul ve iş var mı İşte en güzel 10 Kasım şiirleri - mesajları ve Atatürk sözleri
10 Kasım tatil mi? Yarın okul ve iş var mı? İşte en güzel 10 Kasım şiirleri - mesajları ve Atatürk sözleri10 Kasım gününe saatler kaldı. Mustafa Kemal Atatürk'ü anacağımız bu gün hakkında sorular ise peş peşe geliyor. Öğrencilerin ve çalışanların merakla araştırdığı 10 Kasım tatil mi, resmi tatil mi soruları yoğun ilgi görüyor. Aynı zamanda 10 Kasım şiirleri ve mesajları da büyük heyecanla araştırılıyor. İşte Atatürk resimleri, sözleri, 10 Kasım şiirleri...
9.11.2020Gündem
Türk Dili Ve Edebiyatı Bölümü Nedir, Dersleri Nelerdir Mezunu Ne İş Yapar
Türk Dili Ve Edebiyatı Bölümü Nedir, Dersleri Nelerdir? Mezunu Ne İş Yapar?Türk Dili ve Edebiyatı bölümü, tarihten günümüze kadar Türk Edebiyatının geçirdiği evreleri inceler. Derslerde hem sözlü hem de yazılı edebiyatın temsilcilerinin eserleri incelenir. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü 4 yıllıktır. Bölümü bitirenler öğretmenlik, editörlük, okutmanlık ve yazmanlık yapabilir. Türk dili ve edebiyatı bölümü nedir, dersleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
5.11.2020Kariyer
10 Kasım bu yıl hangi gün 10 Kasım 2020 resmi tatil mi, o gün okul ve iş var mı
10 Kasım bu yıl hangi gün? 10 Kasım 2020 resmi tatil mi, o gün okul ve iş var mı?10 Kasım 2020 gününe geri sayım başladı. Atatürk'ün ölümünün 82. yılı anılacak. 10 Kasım 1938'de gözlerini yuman Mustafa Kemal Atatürk kalbimizde yaşıyor. Bu anlamlı gün hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 10 Kasım 2020 resmi tatil mi, o gün okul ve iş var mı? 10 Kasım resmi tatil mi arayışına geçiyor. İşte 10 Kasım hakkında merak edilenler...
5.11.2020Gündem
Ümit Yaşar Oğuzcan kimdir, ne zaman öldü İşte Ümit Yaşar Oğuzcan eserleri...
Ümit Yaşar Oğuzcan kimdir, ne zaman öldü? İşte Ümit Yaşar Oğuzcan eserleri...Ümit Yaşar Oğuzcan kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. 22 Ağustos 1926 yılında Mersin'in Tarsus ilçesinde dünyaya gelen Ümit Yaşar Oğuzcan 4 Kasım 1984 yılında hayatını kaybetti. Kariyerine bankacı olarak başladıktan sonra 1977 yılında kendi isteğiyle emekliliğe ayrılan Oğuzcan birçok şiir kitabı ve biyografik eser geride bıraktı. Peki Ümit Yaşar Oğuzcan kimdir, eserleri nelerdir?
4.11.2020Gündem
24 Kasım resmi tatil mi 24 Kasım Öğretmenler Günü şiirleri - mesajları
24 Kasım resmi tatil mi? 24 Kasım Öğretmenler Günü şiirleri - mesajlarıTürkiye’de her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanır. Bu, 1981 yılında başlamış bir uygulamadır. 24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletininin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün "Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği"ni kabul ettiği gündür. Vatandaşlar ise bu özel gün hakkında araştırma yapıyor. 24 Kasım resmi tatil mi? sorusu yoğu ilgi görürken, 24 Kasım Öğretmenler Günü şiirleri ve mesajları da araştırılıyor.
3.11.2020Gündem
29 Ekim şiirleri ve sözleri En güzel, uzun-kısa, yeni 1, 2,3,4,5,6 kıtalık 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı şiiri ve sözleri...
29 Ekim şiirleri ve sözleri! En güzel, uzun-kısa, yeni 1, 2,3,4,5,6 kıtalık 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı şiiri ve sözleri...29 Ekim şiirleri araştırılmaya başlandı. 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet yönetim şekli ilan edildi. Her sene Cumhuriyetin ilan edildiği gün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı olarak kutlanıyor. Bu önemli günün gelmesiyle 2,3,4 ve 5 kıtalık şiirler araştırılmaya başlandı. İşte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı şiirleri...
29.10.2020Gündem
Trabzonda, Cumhuriyet Bayramı coşkusu
Trabzon'da, Cumhuriyet Bayramı coşkusuTrabzon'da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97’nci yılı coşkuyla kutlandı.
29.10.2020Gündem
29 Ekim mesajlarını sıraladık 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı fotoğrafları, Atatürk anıları...
29 Ekim mesajlarını sıraladık! 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı fotoğrafları, Atatürk anıları...29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yılı kutlanıyor. Bu özel günün anlam ve önemini anlatan mesajlar ise yoğun ilgi görüyor. 29 Ekim mesajları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı fotoğrafları araştırılıyor. Haberimizin içeriğinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili mesajlar, sözler, Atatürk'ün bulunduğu anılara ulaşabilirsiniz.
29.10.2020Gündem
2,4,6 kıtalık 29 Ekim şiirleri En güzel, en anlamlı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı şiirleri
2,4,6 kıtalık 29 Ekim şiirleri! En güzel, en anlamlı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı şiirleri!29 Ekim Cumhuriyet Bayramına özel en yeni, en güze ve en farklı şiir seçenekleri araştırma konusu olmaya devam ediyor. Cumhuıriyetin kuruluşunun 97. yıl dönümüne özel en anlamlı, en çoşkulu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı şiirleri öğrenciler tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da çoşku ile kutlanacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için en anlamlı, en güzel2, 4, ve 6 kıtalık cumhuriyet bayramı şiirlerini haberimizde bulabilirsiniz.
29.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

DÜŞÜNENLERİN DÜŞÜNCESİMilliyet Yazarı
Bir Türk dosttan, komşumuz Rusya’ya açık mektupBÜLENT AKARCALIAşağıdaki yazının Rusça çevirisi Rus Sosyal Medyasında yayınlanmaktadır...
23.12.2020Gündem
Samed KaragözMilliyet Yazarı
Sivas’ın sanatıBirçok yazarın, şairin doğduğu ve mimari harikalara ev sahipliği eden Sivas’ın dününe ve bugününe bakalım...
14.11.2020Cumartesi

Benzer Haber Etiketleri

şiirleri2020mesajlarıŞiirsözleri

Şiirleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.