Şiirleri

Şiirleri

Son dakika şiirleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan şiirleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan şiirleri haber sayfamızda...

Şiirleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.950 siirleri haberi bulunmuştur.
Polis haftası mesajları için en yeni en farklı seçenekler 2021! Polis Haftası sözleri ve şiirleri...
Polis haftası mesajları için en yeni en farklı seçenekler 2021! Polis Haftası sözleri ve şiirleri...Polis Haftası ne zaman sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. İlk olarak 10 Nisan 1845 yılında temelleri atılan Polis Teşkilatı'nın bu yıl 176. yıl dönümü kutlanacak. Polis Haftası içerisinde ailesinden veya arkadaş çevresinde bu mesleği gönül veren polis arkadaşları, evlatları, kardeşleri için en güzel Polis Haftası mesajları bu yüce mesleğe görev verenlerin özel gününü kutluyor. Peki Polis Haftası ne zaman? İşte Polis Haftasına özel en güzel mesajlar, sözler ve şiirler...
10.04.2021Gündem
Çeyiz sandığından taze çıktı
Çeyiz sandığından taze çıktıModanın kalbi şu aralar naftalinli çeyiz sandıklarında atıyor. Dünyanın önde gelen markaları dantelleri yeniden özgürlüğüne kavuştururken Z kuşağı büyüklerine farklı bir kanaldan bağlanıyor.
10.04.2021Cumartesi
23 Nisan şiirleri 2021 seçenekleri: En güzel 2,3,4 kıtalık 23 Nisan şiirleri (1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve üstleri...)
23 Nisan şiirleri 2021 seçenekleri: En güzel 2,3,4 kıtalık 23 Nisan şiirleri (1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve üstleri...)23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na sayılı günler kala milyonlarca öğrenci 23 Nisan şiirleri ile ilgili araştırmalara başladı. 2021 Yılına ait 23 Nisan şiir seçeneklerini haberimize ekledik. 1.2.3.4. sınıflara göre 23 Nisan şiirleri haberimizde mevcut. Aynı zamanda 2 kıtalık, 3 kıtalık, 4 kıtalık 23 Nisan şiirleri de haberimizde bulunuyor. İşte ülkemiz için en önemli ve en özel günlerden biri olan 23 Nisan'ı en güzel anlatan şiirler haberimizde...
9.04.2021Gündem
Tanzimat şiirleri
Tanzimat şiirleriKonulardaki büyük değişikliğe karşın, Tanzimat şiiri teknik bakımdan Divan şiirinden çok ayrılamamıştır. Hece ölçüsüne verilen yer artmış da olsa daha çok aruz kullanılmıştır. Yeni nazım biçimlerinin yanında Divan nazmının özellikle gazel, terkib-i bent, kıta biçimleri ve edebi sanatları da görülmektedir.Tanzimat dönemi şairleri dili yalınlaştırmaya çalışmış, konuşma dili ve anlatımına yönelmişlerdir. Biçim bakımından olduğu kadar, konu bakımından da eski şiirden uzaklaşmaya çalışmışlardır. Özellikle Tanzimat'ın Şinasi, Namık Kemal ve Ziya Paşa'dan oluşan ilk kuşağının şiirlerinde uygarlık, hak, adalet, yasa, özgürlük, vatan gibi toplumsal konular ağır basar. İkinci kuşağın Recaizade Ekrem, Abdülhak Hamit gibi önde gelen şairleri ise Tanrı, madde, ruh gibi fizik ötesi konulara yönelerek bu konuları ikinci plana atmışlardır.
7.04.2021Şiirler
Garip şiirleri
Garip şiirleriGarip ya da Birinci Yeni, Orhan Veli, Oktay Rıfat ve Melih Cevdet Anday'ın öncülüğünü yaptığı şiir akımının adıdır. Türk şiirinde o güne kadar yer etmiş kalıp ve anlayışlardan kurtulmak gerektiğini savunur ve biçimciliğe, duygusallığa karşı çıkıp, söyleyiş güzelliğini esas alır. 1941'de Orhan Veli, M. Cevdet Anday ve Oktay Rifat üçlüsü, şiirde var olan aşırı duygusallığa, şairaneliğe, basmakalıp söyleyişe başkaldıran şiirlerini Garip adıyla bir kitapta topladılar. Kitaba koyulan Garip adı zamanla hem üç şairi yansıtan bir kimlik kazandı hem de Türk şiirinde yeni başlayan akımı yansıttı.
7.04.2021Şiirler
Yağmur Kaçağı şiiri - Atilla İlhan
Yağmur Kaçağı şiiri - Atilla İlhanAtilla İlhan Türk edebiyatının en ünlü isimlerinden birisidir. Şair pek çok konuda şiirler yazar. Aşk, sevgi temalı ve toplumsal olayları konu alan şiirleri vardır.Yağmur kaçamağı isimli şiirde de aşk teması işlenmiştir. İşte yağmur kaçağı şiirinin sözleri.
7.04.2021Şiirler
Yeşilay şiirleri
Yeşilay şiirleriYeşilay bağımlılıkla mücadele amacıyla yüzlerce yıldır görevini sürdüren bir kuruluştur. Sigara ve alkol gibi sağlığa zararlı maddeler yaşamımızı kötü etkiler. Yeşilay bunun önüne geçmek için mücadele etmektedir. Yeşilay konulu şiirlerde de kötü alışkanlıkların etkisinden bahseder. İşte Yeşilay şiirleri.
7.04.2021Şiirler
Ayrılıklardan şiiri - Turgut Uyar
Ayrılıklardan şiiri - Turgut Uyar Turgut Uyar’ın şiir yaşamının temelini İkinci Yeni Dönemi oluşturur. Birinci yeni şiirinin ardından, oluşan şiir alanındaki boşluğu yeni bir şiir anlayışı olan İkinci Yeni dolduracaktır. Yeniliğe açık bir yapısı olan Turgut Uyar da bu hareketin öncüleri arasındadır. Şairin şiirleri edebiyat severler tarafından oldukça sevilir. Ayrılıklar şiirinde de melankolik bir hava vardır. İşte ayrılıklardan şiirinin sözleri.
7.04.2021Şiirler
Yerli malı şiirleri
Yerli malı şiirleriÜlkemizde üretilen, yetiştirilen ürün ve malların tüketimini arttırmak için her yıl çeşitli etkinliklerin düzenlediği Yerli Malı Haftası, 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanıyor. Yerli malı haftasında özellikle gelecek nesillerde duyarlılık oluşması için okullarda çeşitli etkinlikler yapılıyor. Bunlardan birisi de şiirler okumak. İşte yerli malı haftası ile ilgili şiirler.
7.04.2021Şiirler
Yılbaşı ağacı şiiri - Nazım Hikmet
Yılbaşı ağacı şiiri - Nazım HikmetNazım Hikmet Toplumcu gerçekçi bir şair olarak Türk edebiyatında önemli bir yer edinmiştir. Özellikle toplumun sorunlarına değindiği şiirlerinde eşitlikçi barışçıl bir dünya isteğiyle şiirler kaleme almıştır. Nazım Hikmet düşünceleri sebebiyle çeşitli yıllarda defalarca hapis yatmıştır. Şair aşk hayatıyla ve aşk temalı şiirleri ile de adından fazlaca söz ettirmiştir. Yılbaşı ağacı isimli şiirde de şair özlem temasını işlemiştir. İşte yılbaşı ağacı şiirinin sözleri.
7.04.2021Şiirler
19 Mayıs şiirleri
19 Mayıs şiirleriAtatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı her yıl 19 Mayıs tarihinde kutlanıyor. Milli mücadelenin başlangıcı olan 19 Mayıs Türk tarihinde de önemli bir yere sahip. İşte 19 Mayıs şiirleri.
7.04.2021Şiirler
10 Kasım şiirleri
10 Kasım şiirleri10 Kasım 1938 Türk halkını derin yasa boğan bir gün olarak tarihe geçmiştir. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatını kaybettiği tarih olan 10 Kasım her yıl Türk halkı tarafından anılmaktadır. Saat 09.05'te sirenler çalmaya başladığında tüm halk Ataya olan saygısını gösterir. İşte 10 Kasım ile ilgili şiirler.
7.04.2021Şiirler
Sabah şiiri - Ahmet Hamdi Tanpınar
Sabah şiiri - Ahmet Hamdi TanpınarAhmet Hamdi Tanpınar, Cumhuriyet sonrası edebiyatında kendine özgü şiirleriyle öne çıkmıştır. Şiirleri sade ve anlaşılır bir diş üzerine inşa edilmiştir. Sabah şiirinde de şair yeni doğan günü selamlamış ve sevdiğini yeni doğan güne benzetmiştir. İşte sabah şiirinin sözleri.
7.04.2021Şiirler
Babalar günü şiiri
Babalar günü şiiriBabalar günü çocukların büyük bir heyecanla beklediği bir gündür. Birçok çocuk babalar gününü hevesle bekler. Babalarına çeşitli hediyeler alırlar. Çocuklar babalarına çeşitli hediyeler alıyor olsa da aslında babaları için en güzel hediye kendileridir. İşte babalar günü şiirleri.
7.04.2021Şiirler
Öğretmenler günü şiirleri
Öğretmenler günü şiirleriHer yıl 24 Kasım'da öğretmenler günü coşkuyla kutlanır. Gelecek nesillere yön veren, onları şekillendiren öğretmenler toplum tarafından büyük saygı görmektedir. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu baş öğretmen Mustafa Kemal Atatürk'te "Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır" demiştir. İşte öğretmenler günü şiirleri.
7.04.2021Şiirler
Cumhuriyet şiirleri
Cumhuriyet şiirleriHer yıl 29 Ekim'de Cumhuriyet Bayramı yaklaştıkça tüm yurtta bayram coşkusu yaşanmaya başlar. 29 Ekim şiirleri, okullarda düzenlenecek etkinliklerin vazgeçilmezleri arasındadır. 29 Ekim 1923'te Türk tarihinde yeni bir sayfa açılmış ve Türk milleti Cumhuriyet rejimiyle tanışmıştır. İşte törenlerde okunmak üzere en güzel 29 Ekim şiirleri
7.04.2021Şiirler
23 Nisan şiirleri
23 Nisan şiirleri23 Nisan Ulusal egemenlik ve çocuk bayramı Türk milletinin tarihindeki dönüm noktalarından birisidir. 23 Nisan 2020 Çocuk Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte öğrenciler de en güzel 23 Nisan şiirleri için arayışa girdi. Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı tarih olan 23 Nisan her yıl yurtta coşkuyla kutlanmaktadır. Kutlama törenlerinde birçok şiir okunmaktadır. Özellikle öğrenciler her yıl tarih yakınlaştığında şiir arayışına girerler. İşte 23 Nisan şiirleri.
7.04.2021Şiirler
Her şey sende gizli şiiri - Can Yücel
Her şey sende gizli şiiri - Can YücelCan Yücel, gerçekten de tüm zamanlarda okunmuş, hissedilmiş şiirleri kaleme alan, edebiyatımızın önemli bir şairidir. Can Yücel, 7 yıl Milli Eğitim Bakanlığı yapan Hasan Ali Yücel’in oğludur. Can Yücel “Her Şey Sende Gizli” şiirinde insanın dertlerine ancak kendinin derman olacağını anlatmaya çalışmıştır. İşte Her şey sende gizli şiirinin sözleri.
6.04.2021Şiirler
Kız çocuğu şiiri - Nazım Hikmet
Kız çocuğu şiiri - Nazım HikmetNazım Hikmet Toplumcu gerçekçi bir şair olarak Türk edebiyatında önemli bir yer edinmiştir. Özellikle toplumun sorunlarına değindiği şiirlerinde eşitlikçi barışçıl bir dünya isteğiyle şiirler kaleme almıştır. Nazım Hikmet düşünceleri sebebiyle çeşitli yıllarda defalarca hapis yatmıştır. Şair aşk hayatıyla ve aşk temalı şiirleri ile de adından fazlaca söz ettirmiştir. Kız çocuğu şiiri de şairin en ünlü şiirlerinden biridir. İşte Kız çocuğu şiirinin sözleri
6.04.2021Şiirler
Aşk  iki kişiliktir şiiri - Ataol Behramoğlu
Aşk iki kişiliktir şiiri - Ataol BehramoğluŞiirleriyle birçok şair adayına ilham kaynağı olan Ataol Behramoğlu, kendi şiirlerinin yanı sıra şiir antoloji kitaplarıyla da Türk şairlerinin en güzel şiirlerini bir araya getirerek şiir severlere armağan etmiştir. Şair İlk, orta ve lise eğitiminin ardından meraklısı olduğu Rus edebiyatının da etkisiyle Ankara Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmış. Okul yıllarında şiir yazmaya ve üretmeye devam etmiştir. Çeşitli dergilerde ve gazetelerde şiirleri çıkan yazar, üniversiteyi bitirince bir dönem Moskova, Londra ve Paris’te yaşamıştır.. Paris’te yaşadığı dönemde Paris Sorbonne Üniversitesi'nde Rus edebiyatı ve karşılaştırmalı edebiyat konularında çalışmalar yapan yazar yurda döndükten sonrada yazarlık hayatına devam etmiştir. Şair çok sayıda aşk ve sevgi temalı şiir yazmıştır. Aşk iki kişiliktir şiiri de bunlardan biridir. İşte aşk iki kişiliktir şiirinin sözleri.
6.04.2021Şiirler
Bir gün anlarsın şiiri - Ümit Yaşar Oğuzcan
Bir gün anlarsın şiiri - Ümit Yaşar OğuzcanTürk edebiyatının sevilen isimlerinden biri olan Ümit Yaşar Oğuzcan, aşk temalı şiirleri ön plana çıkmıştır. İçinde tutamadığı cümleleri ve melonkoli ruh yapısı onu edebiyat dünyasının en ünlü isimlerinden biri haline getirmiştir. Bir gün anlarsın şiirinde de melankolik bir hava vardır. Şair şiirinde sevdiğinin bir gün onun değerini anlayacağından bahseder. İşte bir gün anlarsın şiirinin sözleri.
5.04.2021Şiirler
Delikanlım şiiri - Nazım Hikmet Ran
Delikanlım şiiri - Nazım Hikmet RanNazım Hikmet Toplumcu gerçekçi bir şair olarak Türk edebiyatında önemli bir yer edinmiştir. Özellikle toplumun sorunlarına değindiği şiirlerinde eşitlikçi barışçıl bir dünya isteğiyle şiirler kaleme almıştır. Nazım Hikmet düşünceleri sebebiyle çeşitli yıllarda defalarca hapis yatmıştır. Şair aşk hayatıyla ve aşk temalı şiirleri ile de adından fazlaca söz ettirmiştir. Delikanlım şiiri de şairin en çok bilinen şiirlerinin başında gelir. İşte delikanlım şiirinin sözleri.
1.04.2021Şiirler
Ömer Hayyam Sözleri: Ömer Hayyam Şiirlerinde Geçen En Güzel Ve En Anlamlı Sözler
Ömer Hayyam Sözleri: Ömer Hayyam Şiirlerinde Geçen En Güzel Ve En Anlamlı SözlerKendi çağında bilim ve edebiyat dünyasına sağladığı katkılar ile tarihe geçen Ömer Hayyam, aynı zamanda pek çok özel ve anlamlı sözleri günümüze kadar getirdi. Özellikle birbirinden etkili şiirleri aşk ve sevgi ile beraber hayat üzerine çok güzel mesajlar sunmaktadır. Onun yaşanmış olaylar üzerinden ele aldığı birbirinden özlü sözlerini, farklı yerlerde amaca uygun olarak kullanabilirsiniz. İşte Ömer Hayyam sözleri: Ömer Hayyam şiirlerinde geçen en güzel ve en anlamlı sözler sizlerle.
Oğuz Atay Sözleri: Oğuz Atay'ın Kitapları Ve Şiirlerinden En Güzel Sözler
Oğuz Atay Sözleri: Oğuz Atay'ın Kitapları Ve Şiirlerinden En Güzel SözlerOğuz Atay Sözleri internet üzerinde ve sosyal medya platformlarında karşımıza çıkmaktadır. Özellikle bazı sözleri artık bir ekol haline gelen Oğuz Atay sözleri: Oğuz Atay'ın kitapları ve şiirlerinden en güzel sözler paylaşılmaktadır. Sizde derlediğimiz Oğuz Atay sözleri: Oğuz Atay'ın kitapları ve şiirlerinden en güzel sözlerini ve detaylarını derledik.Oğuz Atay1934-1977 yılları arasında yaşamış, Türk edebiyatının usta yazarları arasındadır. Türk edebiyatına birçok eser vermiş olan yazara ait şiirler de bulunmaktadır. Oğuz Atay Sözlerine özel bir ilgisi olan hayran kitlesine sahip bir yazardır. Şiirleri hala herkesin hayran olduğu dizelerle doludur. En güzel Oğuz Atay Sözleri arasından sizde sayfanızda paylaşımlar yapabilir, dostlarınızla Oğuz Atay'ı anabilirsiniz.
31.03.2021Güzel Sözler
Musammat Gazel Nedir, Özellikleri Nelerdir? Musallat Gazel Örnekleri Nelerdir?
Musammat Gazel Nedir, Özellikleri Nelerdir? Musallat Gazel Örnekleri Nelerdir?Klasik Türk Edebiyatı, Divan Edebiyatı ismi ile de bilinmektedir. Burada yer alan şiir türlerinden biri de gazeldir. Gazel de kendi içerisinde farklı türlere ayrılmıştır. Musammat Gazel de bunlardan biridir. Musammat Gazel nedir, özellikleri nelerdir? Musallat Gazel örnekleri nelerdir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.
30.03.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

ŞiirEdebiyat23 nisanNazım HikmetGüzel sözler

Şiirleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.