simitçi

simitçi

Son dakika simitçi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan simitçi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan simitçi haber sayfamızda...

simitçi haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 524 simitci haberi bulunmuştur.

16. intihar girişiminden kaymakam vazgeçirdi
16. intihar girişiminden kaymakam vazgeçirdiBursa'da üç bin lira borcu olduğu öğrenilen simitçi, cenaze namazı sırasında kaymakamlık binasının çatısına çıkarak intihara kalkıştı. Olay, öğle saatlerinde Kestel Kaymakamlığı binasının çatısında meydana geldi. 35 yaşındaki seyyar simitçi İbrahim A, üç bin lira borcu olduğu ve bazı ilaçlarını alamadığını söyleyerek kaymakamlık binasının çatısına çıktı. Kaymakamlık binasında görevli polis memurlarının müdahale etmesine karşı kendini atmaya kalkışan İbrahim A.'nın yanına emniyet müdürü ve kaymakam yardımcıları geldi. Ekiplerden borcunu ödeyemediği ve ilaçlarını alamadığı için yardım isteyen İbrahim A, yaklaşık 2 saat boyunca direndi. Bu sırada bitişikteki camide cenaze namazı kılındı. Tabutlar kaymakamlık binasının önünden geçerken ortaya farklı görüntüler çıktı.Bazı vatandaşlar o anları cep telefonları ile çekerken, kaymakamlığın yanında bulunan ilkokul öğrencileri, simitçiye atlamaması için hep bir ağızdan bağırdılar. Yoldan geçen bazı vatandaşlar ise, '' Atla! Yaşayarak ne yapacaksın?'' diye tepki gösterdi.Olay yerine gelen kaymakam, intihar için çatıya çıkan İbrahim A.'yı üç bin lira vererek aşağı indirdi. Çatıdan indirildikten sonra polis otosuna bindirilen İbrahim A. ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.Şahsın Türkiye'nin çeşitli vilayetlerinde 15 defa intihara teşebbüs ettiği öğrenildi.
11.09.2019Haberler
Yakalamak için kılıktan kılığa girmişler
Yakalamak için kılıktan kılığa girmişlerADANA'da, kendisini 'başkomiser' olarak tanıtıp, özel güvenlik görevlisi Ahmet Bayçoral'ı dolandırmak isteyen Hüseyin Yavuz'u (35), polis ekipler simitçi, bakkal çırağı ve yöresel bibici tatlısı satıcısı kılıklarına girerek yakaladığı ortaya çıktı. Olay, 21 Haziran'da Seyhan ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesi'nde meydana geldi. Hüseyin Yavuz, iddiaya göre, özel güvenlik görevlisi Ahmet Bayçoral'ı telefonla arayarak, kendisini 'başkomiser Kemal' olarak tanıtıp, "Bir kuyumcu soyuldu. Zanlılar, adınıza düzenlenmiş sahte kimliği olay yerine atmış. Sizin masum olduğunuzu biliyoruz; ancak her ihtimale karşı evinizde altın ve para varsa bunları kuyumcudakilerle karşılaştırmamız gerek" dedi. Bayçoral da telefondaki dolandırıcıya, bankada 40 bin lirasının olduğunu ve seve seve yardımcı olacağını söyledi. Telefondaki kişinin polis olmadığını ve kendisini dolandırmak istediğini anlayan Bayçoral, dolandırıcıya fark ettirmeden polisle irtibata geçti. Bayçoral, ulaştığı polise dolandırılmak üzere olduğunu söyledi. Polis ise Bayçoral'dan dolandırıcının isteklerini yerine getirmesini talep etti. Ahmet Bayçoral, parayı çekmek için bankaya giderken, Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri ise dolandırıcıyı yakalamak için gazete kağıtlarını para şeklinde keserek, poşetin içine koydu. Poşeti polislerden alan Bayçoral, dolandırıcıyla buluşma noktasına gitti. Bu sırada, dolandırıcı tekrar arayıp, Bayçoral'dan para dolu poşeti mahallede bulunan çocuk parkına bırakmasını istedi. KILIKTAN KILIĞA GİRDİLER Hızla harekete geçen ekiplerden bazıları; simitçi, bakkal çırağı ve bici bici tatlısı satıcısı kılığına girip çevrede bekleyeme başladı. Poşeti çocuk parkındaki oturma bankına koyan Bayçoral, olay yerinden ayrıldı. Bir süre sonra parka gelen dolandırıcı, yakındaki dükkanın önünde bakkal gibi bekleyen polis tarafından yakalandı.
11.09.2019Yaşam
280 bin lira dolandıran sahte polisi, simitçi ve bici bicici polisler yakaladı
280 bin lira dolandıran sahte polisi, 'simitçi' ve 'bici bicici' polisler yakaladıAdana'da daha önce 4 kişiyi arayıp kendisini 'Komiser Kemal' olarak tanıtıp vatandaşlardan 280 bin lira dolandırdığı ileri sürülen zanlı, özel güvenlik elemanını arayınca suçüstü yakalandı. Edinilen bilgiye göre, merkez Seyhan ilçesi, Yeşilyurt Mahallesi'nde meydana gelen olayda, özel güvenlik görevlisi olarak çalışan 40 yaşındaki Ahmet B. evinde otururken, cep telefonu çaldı. Ahmet B. telefonu açtığında karşısındaki kişi kendisinin 'Komiser Kemal' olduğunu söyleyerek, "Ahmet Bey kimliğiniz bir kuyumcuda bulundu. Bu kuyumcuda da gece hırsızlık oldu. Kuyumcudan altın ve para çalındı. Biz bu hırsızlığı sizin yapmadığınızı biliyoruz ancak kimliğiniz kuyumcuda bulunduğu için biz sizde bulunan paraları alıp kuyumcuda çalınan paraların seri numarası ile eşleştirme yapmamız gerekiyor. Ayrıca sizde bulunan altınlardan da hem parmak izi hem de kuyumcuya ait olup olmadığına bakmamız gerekiyor" dedi. Bunun üzerine özel güvenlikçi karşısındaki kişinin gerçek polis olmadığını anlayarak yanında bulunan annesine işaret ederek 155'i arayıp bilgi vermesini istedi. Anne 155'i arayarak oğlunun sahte polisler tarafından dolandırılmaya çalışıldığını söyledi. Bunun üzerine Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğinin deneyimli ekipleri şahsın telefonu kapatmamasını her dediğini harfiyen yapmasını istedi. Bu arada Ahmet B. parasının bankada olduğunu, 40 bin lirası olduğunu söyledi. Sahte polis bankaya gidip parayı çekmesini istedi. Ahmet B. hemen bankaya gitti bu arada bankaya sivil polisler de geldi. Burada Ahmet B. ile gerçek polisler plan yaparak zanlının park ya da açık bir alana gelmesini istedi. Polis, 'simitçi', 'bici bici satıcısı', 'bakkal çırağı' oldu Ahmet B.'nin verdiği park adresinin etrafında hemen önlem alan polis, burada parka yakın yerde 'bakkal çırağı', parkta 'simitçi' ve 'bici bici satıcısı' oldu. Ancak zanlı Ahmet B.'nin takip edilip edilmediğini öğrenmek için birkaç kez adres değiştirdi. Daha sonra da 40
11.09.2019Haberler
15inci kez intihara kalkışan simitçiye vatandaşlardan tepki
15'inci kez intihara kalkışan simitçiye vatandaşlardan tepkiBeyoğlu'nda 15’inci kez intihara kalkışan simitçi bir şahıs, vatandaşlar tarafından verilen bir ramazan kolisine ve bin 500 liraya ikna olarak çatıdan indirildi. Yardım eden vatandaşlar şahsın sürekli intihar teşebbüsünde bulunan bir kişi olduğunu anlayınca tepki gösterdi. Olay, geçtiğimiz Çarşamba günü saat 15.00 sıralarında Beyoğlu Kulaksız Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, İstanbul’un çeşitli semtlerinde 15 defa intihar girişiminde bulunan İbrahim A. isimli simitçi, bu defada Beyoğlu Kulaksız Mahallesi'nde intihara teşebbüste bulundu. Simit tepsisini dışarıda bırakıp inşaatın 4’üncü katına çıkan İbrahim A. bir buçuk saat itfaiye ekiplerini ve polisi meşgul etti. Vatandaşlar durumu iyi olmadığı için intihara kalkıştığını düşündükleri simitçiye, yardım amacıyla bir kutu ramazan kolisi hazırladı. Vatandaşların duygularını sömüren simitçi, bin 400 lira borcu olduğunu belirterek, para istedi. Bunun üzerine simitçinin intihar için çıktığı apartmanın sahibi, İbrahim A’ya bin 500 lira para verdi. Yaklaşık bir buçuk saat direnen İbrahim A. parayı aldıktan sonra aşağıya indi. Fakat vatandaşların basından takip ederek, İbrahim’in İstanbul’un çeşitli bölgelerinde borcu olduğunu belirterek defalarca intihar teşebbüsünde bulunduğunu öğrenince, şahsa tepki gösterdi. Polis ekipleri İbrahim A.’yı öfkeli vatandaşın elinden güçlükle kurtarabildi. Ekipler tarafından polis aracına bindirilen İbrahim A. ifadesi alınmak üzere ilçe karakoluna götürüldü.
11.09.2019Yaşam

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler