Togg

Togg

Son dakika TOGG haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TOGG gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TOGG haber sayfamızda...

Togg

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 313 togg haberi bulunmuştur.
TOGG’un Gemlik tesisi inşaatına 1500 istihdam
TOGG’un Gemlik tesisi inşaatına 1500 istihdamTürkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), Gemlik  Tesisi’ndeki üst yapı inşaatı için bu ay 220, toplamda ise 1.500 personelin istihdam edileceği bildirildi.
19.01.2021Ekonomi
Bugün açıklandı Bin 500 kişi istihdam edilecek
Bugün açıklandı! Bin 500 kişi istihdam edilecekTürkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), Gemlik Tesisi'ndeki üst yapı inşaatı için bu ay 220, toplamda ise 1.500 personelin istihdam edileceği bildirildi.
18.01.2021Ekonomi
Dizel motorlara veda ediyorlar
Dizel motorlara veda ediyorlarDizel motorlara veda eden bir başka firma da Hyundai oldu. Güney Koreli üretici Hyudnai, mevcut dizel motorları güncelledikten sonra aşama aşama üretimini durduracağını duyurdu.
16.01.2021Otomobil
Önemli yerli otomobil açıklaması Türkiyenin çıkış noktası...
Önemli yerli otomobil açıklaması! Türkiye'nin çıkış noktası...Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) ülkenin yeni nesil sektörlere geçişinde en önemli dönüştürücü olacağını belirtti.
16.01.2021Otomobil
Satılan 3 araçtan 1’i SUV
Satılan 3 araçtan 1’i SUVTürkiye otomobil pazarında geçen yıl SUV pazarı bir önceki yıla kıyasla yüzde 84,3 büyürken, SUV'un satışlardan aldığı pay da yüzde 29,8'e yükseldi, böylelikle Türkiye'de satılan yaklaşık 3 otomobilden biri SUV oldu.
15.01.2021Otomobil
Türkiyede satılan 3 otomobilden biri SUV oldu
Türkiye'de satılan 3 otomobilden biri SUV olduTürkiye otomobil pazarında geçen yıl SUV pazarı bir önceki yıla kıyasla yüzde 84,3 büyürken, SUV'un satışlardan aldığı pay da yüzde 29,8'e yükseldi, böylelikle Türkiye'de satılan yaklaşık 3 otomobilden biri SUV oldu.
15.01.2021Uzmanpara
Son dakika: Türkiyede bu otomobilin satışları patladı
Son dakika: Türkiye'de bu otomobilin satışları patladıSon dakika haberlere göre, Türkiye otomobil pazarında geçen yıl SUV pazarı bir önceki yıla kıyasla yüzde 84,3 büyürken, SUV'un satışlardan aldığı pay da yüzde 29,8'e yükseldi, böylelikle Türkiye'de satılan yaklaşık 3 otomobilden biri SUV oldu.
15.01.2021Ekonomi
TOGG fabrikası üst yapı inşaatına 5 bin kişi istihdam edilecek
TOGG fabrikası üst yapı inşaatına 5 bin kişi istihdam edilecekTürkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından yerli otomobilin üretileceği fabrikanın bu ay başlayacak üst yapı inşaatında 5 bin kişinin istihdam edileceğinin açıklanması, ilçede sevinç yarattı. TOGG’un inşaat alanındaki gelinen son nokta DHA dronu tarafından görüntülendi.
2.01.2021Haberler
Son dakika: Büyük sevinç ve bu ay başlıyor 5 bin kişiyi işe alacaklar
Son dakika: Büyük sevinç ve bu ay başlıyor! 5 bin kişiyi işe alacaklarTürkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından yerli otomobilin üretileceği fabrikanın bu ay başlayacak üst yapı inşaatında 5 bin kişinin istihdam edileceğinin açıklanması, ilçede sevinç yarattı. TOGG’un inşaat alanındaki gelinen son nokta DHA dronu tarafından görüntülendi.
2.01.2021Otomobil
Enerjisi yüksek bir yıl
Enerjisi yüksek bir yılSalgının küresel ekonomiye damga vurduğu 2020’de Türkiye ekonomisinde önemli gelişmeler oldu. Karadeniz’deki gaz keşfi bunların başında gelirken TOGG iş dünyasına moral verdi
1.01.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Tarih verildi Yerli oto fabrikasında 5 bin kişiye iş
Son dakika haberi: Tarih verildi! Yerli oto fabrikasında 5 bin kişiye işTürkiye’nin otomobili TOGG’un fabrikasının inşaatını yapacak olan Yapı Merkezi’nin patronu Başar Arıoğlu, “Ocakta inşaatı başlatıyoruz. Toplam 5 bin kişiye istihdam sağlayacağız” dedi.
29.12.2020Ekonomi
Yerli otomobile fabrika imzası
Yerli otomobile fabrika imzası!TOGG’un Gemlik Tesisi’nin üst yapı inşaatını Yapı Merkezi gerçekleştirecek. 16 şirket arasından belirlenen Yapı Merkezi ocakta üst yapı çalışmalarını başlatacak.
29.12.2020Ekonomi
TOGG Gemlik tesisinin üstyapı inşaatı için imzalar atıldı
TOGG Gemlik tesisinin üstyapı inşaatı için imzalar atıldıTürkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) "Bir Fabrikadan Daha Fazlası" olarak tanımlanan Gemlik tesisinin üstyapı inşaatını Yapı Merkezi gerçekleştirecek.
28.12.2020Ekonomi
Son dakika: TOGGdan flaş hamle Yeni özelliği duyurdu
Son dakika: TOGG'dan flaş hamle! Yeni özelliği duyurduGelen son dakika haberine göre; Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş, salgın döneminde araca yeni bir özellik ekleme planları olup olmadığına ilişkin sorulan soru üzerine önemli bir detay paylaştı! İşte son dakika haberinin detayları...
27.12.2020Ekonomi
Merakla bekleniyordu Yerli otomobilden heyecanlandıran paylaşım
Merakla bekleniyordu! Yerli otomobilden heyecanlandıran paylaşım!Gelen son dakika haberine göre; Türkiye’nin Otomobili sosyal medya hesabından heyecanlandıran bir paylaşım geldi. TOGG'un Twitter hesabından yapılan paylaşımda 1 yıl boyunca yapılan işler tek tek sıralandı.
27.12.2020Haberler
Son dakika: Merakla bekleniyordu Yerli otodan heyecanlandıran paylaşım
Son dakika: Merakla bekleniyordu! Yerli otodan heyecanlandıran paylaşım!Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) sosyal medya hesaplarından Türkiye'nin Otomobili'nin tanıtımından bu yana yaşanan gelişmelere ilişkin bir video paylaştı.
27.12.2020Ekonomi
Yerli otoda yerli lityum kullanılacak
Yerli otoda yerli lityum kullanılacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir’in Seyitgazi ilçesi Etimaden Kırka Tesisleri’nde yer alan lityum karbonat üretim tesislerinin açılışına telekonferans yöntemiyle katıldı. Erdoğan yaptığı konuşmada, “TOGG otomobilinin pillerinde kullanılacak lityumu da yine buradan temin etmeyi planlıyoruz” dedi.
27.12.2020Siyaset
TOGGdan heyecanlandıran paylaşım 27 Aralık 11.00...
TOGG'dan heyecanlandıran paylaşım! 27 Aralık 11.00...Türkiye’nin Otomobili sosyal medya hesabından heyecanlandıran bir paylaşım geldi.
26.12.2020Haberler
26 Aralık 2020 Günün Özeti Milliyette
26 Aralık 2020 Günün Özeti Milliyet'te26 Aralık 2020 Günün Özeti Milliyet'te
26.12.2020Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi törende açıkladı: Yerli otomobil müjdesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi törende açıkladı: Yerli otomobil müjdesi!Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Gölbaşı Şehir Geçişi Açılışı'na canlı bağlantı ile katıldı. Erdoğan konuşmasında, "Her sınamadan alnımızın akıyla çıktık. Ok yaydan çıkmıştır ve hedefine doğru ilerlemektedir. Türkiye yeni küresel mimaride siyasi ve ekonomik olarak hak ettiğini mutlaka alacaktır." ifadelerini kullandı. ETİ Maden Lityum Üretim Tesisi Açılış Töreni'nde konuşan Erdoğan, "Ülkemizdeki bor rezervleri lityum da içeriyor. Projemiz TOGG otomobilinin pillerinde kullanılacak lityumun da buradan temin edilmesini planlıyoruz." dedi.
26.12.2020Haberler
TOGGdan heyecanlandıran paylaşım 27 Aralık 11.00...
TOGG'dan heyecanlandıran paylaşım! 27 Aralık 11.00...Türkiye’nin Otomobili sosyal medya hesabından heyecanlandıran bir paylaşım geldi.
26.12.2020Ekonomi
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi törende açıkladı: Yerli otomobil müjdesi
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi törende açıkladı: Yerli otomobil müjdesi!Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Gölbaşı Şehir Geçişi Açılışı'na canlı bağlantı ile katıldı. Erdoğan konuşmasında, "Her sınamadan alnımızın akıyla çıktık. Ok yaydan çıkmıştır ve hedefine doğru ilerlemektedir. Türkiye yeni küresel mimaride siyasi ve ekonomik olarak hak ettiğini mutlaka alacaktır." ifadelerini kullandı. ETİ Maden Lityum Üretim Tesisi Açılış Töreni'nde konuşan Erdoğan, "Ülkemizdeki bor rezervleri lityum da içeriyor. Projemiz TOGG otomobilinin pillerinde kullanılacak lityumun da buradan temin edilmesini planlıyoruz." dedi.
26.12.2020Siyaset
Son dakika: Dünyada ilk olacak Türkiye üretecek...
Son dakika: Dünyada ilk olacak! Türkiye üretecek...Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Yüzde yüz yerli Ar-Ge ile rafine bor üretimi esnasında ortaya çıkan sıvı atıklardan lityum üreteceğiz. Bu yöntemle lityum üretimi Eti Maden'e özgü ve dünyada bir ilk." dedi.
26.12.2020Ekonomi
TOGG CEOsundan yerli otomobil açıklaması
TOGG CEO'sundan yerli otomobil açıklamasıTürkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş, tamamıyla fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye'ye ait küresel bir marka olmak üzere yola çıktıklarını belirterek, "Önümüzdeki 15 sene içerisinde de bizim planlarımız ve programlarımız, hedeflerimiz doğrultusunda uygulanacak." dedi.
26.12.2020Ekonomi
Son Dakika: Yüzde 95in üzerinde Yeniden hayat buldu
Son Dakika: Yüzde 95'in üzerinde! Yeniden hayat bulduTürkiye'nin Otomobili ön gösterim araçlarının kamuoyuna tanıtılmasının üzerinden geçen 1 yılda, üretim tesisi inşaatına başlanması, tasarımların tescili ve araçların bataryalarının üretimi gibi kritik konularda önemli mesafe alındı. Türkiye'nin Otomobili'ne ilişkin yapılan araştırmalarda, projeyi destekleme oranının yüzde 95'in üzerinde olduğu da görüldü.
26.12.2020Teknoloji
Yerli oto için lityum tesisi
Yerli oto için lityum tesisiEskişehir’in Seyitgazi ilçesinde kurulu Eti Maden Tesisleri’ndeki lityum karbonat üretim tesisi bugün açılacak.
26.12.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirli, 3. Tarım Orman Şurası kararlarının birinci yılını değerlendirdi
Bakan Pakdemirli, 3. Tarım Orman Şurası kararlarının birinci yılını değerlendirdiTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarım sektörünün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen büyümeye devam ettiğini belirterek, "İlk 3 çeyrek ortalamasında Türkiye yüzde 0,5 büyüme gösterirken, tarım yüzde 5,3 büyüyerek ekonomimize önemli katkı sağladı. İnşallah bu yılı tarımda önemli bir büyümeyle kapatacağız." dedi.
23.12.2020Ekonomi
Almanya bu süreçte kendi yükümlülüklerini yerine getirmiyor
'Almanya bu süreçte kendi yükümlülüklerini yerine getirmiyor'AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Altay Tankı'nın seri üretiminin Almanya'nın yükümlüklerini yerine getirmediği için geciktiğini söyledi.
16.12.2020Siyaset
Son dakika... Bakan Varanktan yerli otomobil için flaş açıklama
Son dakika... Bakan Varank'tan yerli otomobil için flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; TBMM Genel Kurulu’nda, 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi'nin maddelerinin görüşmeleri sürüyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin otomobili tersine beyin göçünü de ciddi manada teşvik ediyor. Küresel tecrübesi olan genç mühendislerimiz, yazılımcılarımız, yöneticilerimiz; yurt dışındaki işlerini bırakıp Türkiye'nin otomobili için vatanlarına döndüler." ifadelerini kullandı.
11.12.2020Siyaset
Son dakika... Bakan Dönmezden yerli otomobil için flaş açıklama
Son dakika... Bakan Dönmez'den yerli otomobil için flaş açıklamaEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez: Yerli elektrikli otomobilimiz TOGG banttan inmeden şarj altyapı çalışmalarımızı büyük oranda tamamlamış olacağız" açıklamasında bulundu.
11.12.2020Siyaset
Herkese yüz vermeyin
Herkese yüz vermeyin!Günümüzde her yer kameralarla dolarken, yüz tanıma teknolojisi de gelişiyor. Görsel veri işleme alanında dünyada öne çıkan Türk girişimi Syntonym’in kurucusu Özcan, “Yüz bir insanın genetik verilerini barındırıyor. Sosyal medyadaki bu yöndeki uygulamaları kullanmayın” dedi.
8.12.2020Ekonomi
Son dakika... Bütçe görüşmeleri başladı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan açıklama
Son dakika... Bütçe görüşmeleri başladı! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan açıklamaGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Tekrar uygulamaya konulan salgın kısıtlamalarına rağmen, 2020 yılını pozitif bir büyüme ile kapatmayı öngörüyoruz. Ekim ve Kasım ayına ilişkin ilk öncü göstergeler de bu beklentimizi doğrular niteliktedir." dedi.
7.12.2020Siyaset
Fırsat kapısı açık temkinli iyimseriz
Fırsat kapısı açık temkinli iyimserizTürk sanayisi pandemide iyi bir sınav veriyor. “Biraz daha sabır” diyen İstanbul Sanayi Odası Başkanı Bahçıvan, temkinli bir iyimserlik içinde. Doğru adımlar atılırsa Türk sanayisi için fırsat dönemi başlayacağını düşünen Bahçıvan, reform için KDV, istihdam ve finansmanı vurguluyor
7.12.2020Ekonomi
Bakan Varanktan yabancı araştırmacı ve iş insanlarına çağrı
Bakan Varank'tan yabancı araştırmacı ve iş insanlarına çağrı!Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı ile katma değerli üretimi ve ihracatı artırmayı hedeflediklerini belirterek, "Kapılarımız dünyanın her yerinden araştırmacılara ve iş insanlarına her zaman açık." dedi.
1.12.2020Ekonomi
‘101 tedarikçiden 75’i yerli’
‘101 tedarikçiden 75’i yerli’Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, “Tedarikçi seçimlerini tamamladık. Toplam 101 tedarikçinin yüzde 75’i yerli ve bunun da çoğunluğu TAYSAD üyesi kuruluşlardan, yüzde 25’i ise tüm dünyadan kuruluşlardan oluşuyor” dedi.
27.11.2020Ekonomi
Üç yılda yüzde 68 yerli içerik oranı hedefliyoruz
'Üç yılda yüzde 68 yerli içerik oranı hedefliyoruz'TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş, "TOGG’da elektrikli araç üretiminde deneyimi olmayan bir tedarik sanayi ile üretime yüzde 51 ile başlayıp, takip eden üç yılda tedarik sanayini dönüştürerek yüzde 68 yerli içerik oranı hedefliyoruz" dedi.
26.11.2020Ekonomi
Yerli gazla oyunun kuralı tekrar yazılacak
Yerli gazla oyunun kuralı tekrar yazılacakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin yenilenebilir enerji kurulu gücünün ve bu kaynakların elektrik  üretimindeki payının giderek arttığını belirterek, “Bu yıl devreye aldığımız yenilenebilir kurulu güç miktarı, Avrupa’daki 17 ülkenin yenilenebilir kurulu gücünden daha fazla” dedi.
24.11.2020Ekonomi
Türkiye, Avrupa ülkelerini geride bıraktı
Türkiye, Avrupa ülkelerini geride bıraktıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin yenilenebilir enerji kurulu gücünün ve bu kaynakların elektrik üretimindeki payının giderek arttığını belirterek, "Bu yıl devreye aldığımız yenilenebilir kurulu güç miktarı, Avrupa’daki 17 ülkenin yenilenebilir kurulu gücünden daha fazla." dedi.
23.11.2020Uzmanpara
Bakan Dönmez açıkladı 23 aydır yüzde 50nin üzerinde...
Bakan Dönmez açıkladı! 23 aydır yüzde 50'nin üzerinde...Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Yerli kaynakların elektrik üretimindeki payı Aralık 2018’den bu yana aralıksız olarak 23 aydır aylık bazda yüzde 50’nin üzerinde seyrediyor." dedi.
23.11.2020Ekonomi
Otoparklarda TOGG için de yer ayrılacak
Otoparklarda TOGG için de yer ayrılacakYerli otomobil için çalışmaların sürdüğünü belirten Bakan Kurum, AVM’lerdeki otoparklarda her 50 park yerinde en az bir elektrikli araca park yeri zorunluluğu getirileceğini söyledi
22.11.2020Siyaset
Üretim ve ihracatta güçlü ivme
Üretim ve ihracatta güçlü ivmeSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “İmalat sanayisinde kapasite kullanımı, siparişler, üretim ve ihracat güçlü bir ivme yakaladı. Daha da önemlisi, sabit yatırımlarda ciddi artış görüyoruz” dedi.
19.11.2020Ekonomi
Bakan Varanktan yerli otomobil açıklaması
Bakan Varank'tan yerli otomobil açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobilde dünyada rekabetçi olacak çok önemli bir projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, "Bu araçlar 2022'nin sonunda yola çıktığında yerlilik oranı yüzde 51 olacak. 2026 yılında yerlilik oranı yüzde 68 seviyelerine çıkacak." dedi.
18.11.2020Uzmanpara
Yerli otomobil de yerini aldı MÜSİAD EXPO fuarı açıldı
Yerli otomobil de yerini aldı! MÜSİAD EXPO fuarı açıldıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobilde dünyada rekabetçi olacak çok önemli bir projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, "Bu araçlar 2022'nin sonunda yola çıktığında yerlilik oranı yüzde 51 olacak. 2026 yılında yerlilik oranı yüzde 68 seviyelerine çıkacak." dedi. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu da sosyal medya hesabı üzerinden fuarda bulundukları konumu paylaştı.
18.11.2020Otomobil
Günsel Türkiyeye geliyor
Günsel Türkiye'ye geliyorKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yerli otomobili “GÜNSEL”, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi'nde, 18-21 Kasım 2020'de düzenlenecek “MÜSİAD Expo 2020” fuarında meraklılarıyla buluşmak üzere Türkiye’ye geliyor.
12.11.2020Ekonomi
Yerli otonun sileceği bile hava tahminine yarayacak
Yerli otonun sileceği bile hava tahminine yarayacak!Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Türkiye’nin Otomobili’ne meteorolojik veri desteği sağlayacak.
7.11.2020Ekonomi
Son dakika haberleri: Yerli otomobilde heyecanlandıran özellik
Son dakika haberleri: Yerli otomobilde heyecanlandıran özellik!Gelen bir son dakika haberine göre; Türkiye’nin Otomobili’ne ilişkin çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Yapılan son açıklamayla gelecek yeni özellik duyuruldu. İşte heyecanlandıran haberin detayları...
6.11.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Levent KöprülüMilliyet Yazarı
Türkiye pazarına bir marka daha...İngilizlerin “efsanevi” markalarından olan ve Çinlilerin elinde yeniden doğan MG, Türkiye’de tekrar satışa sunulacak...
4.01.2021Pazar
Levent KöprülüMilliyet Yazarı
‘Dünyaya da açılmak için çalışıyoruz’TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, rekabetçi bir fiyata ulaşmak için çalıştıklarını kaydederken pazara çıktıklarında karşılarında elektriklilerden çok içten yanmalı SUV araçlar olacağını, bu yüzden rekabetçi fiyata sahip olmaları gerektiğini söyledi...
28.12.2020Pazar
Levent KöprülüMilliyet Yazarı
Avrupa yollarda voltajı artıracak!Avrupa Komisyonu, 2030 yılına kadar Avrupa yollarındaki elektrikli araç sayısının 30 milyona ulaşması için bir strateji belgesi hazırladı...
21.12.2020Pazar

Benzer Haber Etiketleri

toggyerli otomobilotomobiltürkiyeYerli oto

Togg ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.