yol kenarı

yol kenarı

Son dakika yol kenarı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yol kenarı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yol kenarı haber sayfamızda...

yol kenarı haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 392 yol kenari haberi bulunmuştur.

Gaziantepte 20 günde onlarca hayvan telef oldu
Gaziantep'te 20 günde onlarca hayvan telef olduGaziantep kırsalındaki 4 köyde son bir ay içerisinde art arda gerçekleşen hayvan ölümlerinde yüzlerce hayvan telef oldu. Hayvan ölümlerinin önüne geçemeyen köylüler, hayvanların şap hastalığından telef olduğunu ileri sürerek, yetkililerden yardım istedi. Gaziantep'in Şehitkamil ilçesine bağlı Bedir, Övündük, Atabek, Karasakar kırsal mahallerinde son bir ay içerisinde yüzlerce küçükbaş ve büyükbaş hayvan telef oldu. Art arda gelen hayvan ölümlerinin önüne geçemeyen mahalleli, önce hayvan birliklerine ardından ise Tarım Müdürlüğü yetkililerinden yardım istedi. Hayvanları kurtarabilmek için veterinerlere de müracaat ettiklerini anlatan mahalleli, bu girişimde hayvanların şap salgınına yakalandığı yönünde cevap aldıklarını ifade etti. Yazılan ilaçları da alıp, uygulamalarına rağmen hastalığın önüne geçemediklerini anlatan köylüler her gün onlarca hayvanın telef olmaya devam ettiğini kaydetti. Mahalleli, yetkili ve veterinerlerin şap salgınına karşı yapılacak bir şeyi olmadığı yönünde söylemlerde bulunduğunu belirterek, artık çöp, yol kenarı ve yamaçların telef hayvanlarla dolduğunu kaydetti. Övündük Mahalle Muhtarı Mehmet İncehöndük, ölümlerin şap hastalığından kaynaklandığını ifade ederken, hastalığın Muş’tan getirilen küçükbaşlardan bulaştığını ileri sürdü. İncehöndük, “Köyde yaklaşık bir aydır bu hastalık var. Komşularımızın kuzuları, oğlakları ve inekleri, doğan buzağıları, hepsi ölüyor. Benim şansıma günde 2,3 oğlak ölüyor. İki tane buzağım öldü. Bilgi verdiğimizde yetkililer, 'bulaştıktan sonra şap hastalığına bir çare yok' dediler.
11.09.2019Yaşam

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler
Bölümlere göre sonuçlar