Züccaciye

Züccaciye

Son dakika Züccaciye haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Züccaciye gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Züccaciye haber sayfamızda...

Züccaciye haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 287 zuccaciye haberi bulunmuştur.

Müşterinin bıraktığı parayı böyle çaldılar
Müşterinin bıraktığı parayı böyle çaldılarBatman’da bir züccaciyeye giren 3 kadın, bir müşterinin bıraktığı parayı kaşla göz arasında alarak, kayıplara karıştı. Hırsızlık anı iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Olay, merkez Çamlıca Mahallesi’nde bulunan bir züccaciye dükkanında 17 Ocak’ta meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, dükkana gelen 3 kadın, bir süre etrafa bakındı. Daha sonra kadınlardan biri, bir müşterinin masanın üstüne bıraktığı 100 TL’yi önce kasıtlı bir şekilde yere düşürdü, sonra da alarak, avucunda sakladı. Bu sırada kadınlardan biri işletme sahibini gözetlerken, diğer kadın da eşyalara bakıyormuş gibi yaptı. 3 kadın, daha sonra dükkandan çıkarak hızla uzaklaştı. Hırsızlık anı, güvenlik kameralarına anbean yansıdı."Canımıza tak etti" İş yeri sahibi Mustafa Günel, zaman zaman ufak tefek hırsızlık olaylarıyla karşılaştıklarını ancak bunun artık canlarını tak ettiğini belirterek, “Bir müşteri ürün aldı 100 TL’sini bıraktı kasanın önüne. Ben o sıra paket yapıyordum, parayı alıp almama üzerine gidip geldim. Üç tane bayandı. Müşteri parayı bıraktı, arkadaki kadında paranın olduğu suplayı alıp yere devirdi. Para yere düştükten sonra avucunun içine saklıyor. Etrafa baktı kimse bir şey görmediğini anlayınca çıkıp gitti. Daha önce kamerada denk gelmişti. Ufak tefek şeyleri alıp cebine indirmesini gördük, çok dikkate almadık. 100 TL değeri yok ama böyle hırsızlığın olması çok kötü bir şey” dedi."İhtiyaç değil alışkanlık" Olaydan rahatsız olduğunu anlatan Günel, “Normal bir müşteri olarak gelip gidiyor zaman zaman. Daha önce de kendisini kaç defa gördük. Kadın olarak böyle bir şey yapması hoşumuza gitmedi. Benden istemiş olsaydı, gerçekten ihtiyacı olmuş olsaydı miktarı önemli değil ben verirdim. Onun ihtiyacı olduğu için yaptığını düşünmüyorum, alışkanlık olmuş. Giyimine kuşamına bakarsanız fakirlikten, ihtiyaçtan değil. Zevkine neden yaptı. Gereken mercilere de bildirdik gereken neyse yapılmasını istiyorum” diye konuştu.
11.09.2019Yaşam

Yazar Sonuçları