10 Yıl

10 Yıl

Son dakika 10 yıl haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 10 yıl gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 10 yıl haber sayfamızda...

10 Yıl

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 139.846 10 yıl haberi bulunmuştur.
'Öğretmen Akademisi ile atamalarda mülakata son veriliyor'
'Öğretmen Akademisi ile atamalarda mülakata son veriliyor' TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi AK Parti Konya Milletvekili Latif Selvi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2025 yılından itibaren öğretmen atamalarında uygulamayı planladığı 'Öğretmen Akademisi'nin, bu hafta Meclis gündemine gelmesi beklenen 'Öğretmenlik Meslek Kanunu' ile resmileştirileceğini açıkladı.
18.05.2024 Gündem
Düğün salonundaki dekor 4 yaşındaki Deniz'in sonu olmuştu! İstenen ceza belli oldu
Düğün salonundaki dekor 4 yaşındaki Deniz'in sonu olmuştu! İstenen ceza belli oldu İzmir'in Torbalı ilçesinde, düğün salonunda dekor amaçlı kullanılan duvarın altında kalan Deniz Efe Çelebi'nin (4) öldüğü, 2 çocuğun da yaralandığı olayla ilgili hazırlanan iddianamede iş yeri mesul müdürü tutuklu sanık Salih Deniz Şenman (41) ve işletme sahibi tutuksuz sanık Süleyman Tüner (74) için 2 yıldan 6 yıla kadar hapis istendi.
18.05.2024 Gündem
Yumuşama buysa normalleşmeyi düşünemiyoruz
Yumuşama buysa normalleşmeyi düşünemiyoruz DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, Kobani davası kararı sonrası toplanan MYK’da alınan kararları düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.
18.05.2024 Gündem
Ata Emre cinayetinde adı geçen kadın ilk kez konuştu! '12 senedir bu aileyle mücadele ediyorum'
Ata Emre cinayetinde adı geçen kadın ilk kez konuştu! '12 senedir bu aileyle mücadele ediyorum' Balıkesir’de E.Ö. (17) tarafından öldürülen motokurye Ata Emre Akman'ın (20) sipariş götürdüğü apartmanda yaşadığı ortaya çıkan ve bugün tutuklanan Orhan Özdemir'in önceden dini nikahla birlikte yaşadığı Sultan Durmaz (38), ilk kez konuştu. Durmaz'ın katilin dedesi ile ilgili söyledikleri ise kan dondurdu.
17.05.2024 Gündem
Harvard, Oxford, Stanford'dan kabul alan öğrenciler buluştu
Harvard, Oxford, Stanford'dan kabul alan öğrenciler buluştu Harvard, Oxford, Manchester, Stanford gibi dünyanın en iyi üniversitelerinden kabul alan Türkiye’nin farklı şehirlerinde eğitim gören öğrenciler İstanbul'da bir araya geldi.
17.05.2024 Eğitim
Fransa’nın ‘uzak’ baş ağrısı durulmuyor
Fransa’nın ‘uzak’ baş ağrısı durulmuyor Fransa’nın deniz aşırı toprağı Yeni Kaledonya’da anakaradan gelen Fransız vatandaşlarının 10 yıl ikamet ettikten sonra eyalet seçimlerinde oy kullanmasına olanak sağlayan yasa tasarısı nedeniyle başlayan ayaklanma sürüyor.
17.05.2024 Dünya
Kobani davasında karar! Sanıklara ceza yağdı
Kobani davasında karar! Sanıklara ceza yağdı Kobani’deki çatışmalar sebebiyle 6-8 Ekim 2014 tarihlerinde Türkiye’de düzenlenen protestolar sonrasında, ‘terör faaliyetiyle devletin birliğine ve bütünlüğünü bozma’ suçlamasıyla 2016’da tutuklanan ve 2021’den bu yana da yargılanan HDP’li siyasetçiler için karar çıktı.
17.05.2024 Gündem
'Kobani' bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin davada karar!
'Kobani' bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin davada karar! 6-8 Ekim 2014'te çıkan sokak eylemlerine ilişkin Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) eski eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın da yargılandığı davada kararlar açıklandı.
16.05.2024 Haberler
Son dakika...'Kobani' bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin davada karar! Ahmet Türk, Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ...
Son dakika...'Kobani' bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin davada karar! Ahmet Türk, Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ... 6-8 Ekim 2014'te çıkan sokak eylemlerine ilişkin Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) eski eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın da yargılandığı davada kararlar açıklandı.
16.05.2024 Gündem
Fransa ordu gönderdi! TikTok yasaklandı, mağazalar yağmalandı, en büyük çatışma
Fransa ordu gönderdi! TikTok yasaklandı, mağazalar yağmalandı, en büyük çatışma Fransa’nın 1850’lerden bu yana sömürgesi olan ve zengin nikel kaynaklarıyla bilinen Yeni Kaledonya’da, Paris yönetimince kabul edilen seçim yasası reformu yüzünden tam bir iç savaş görüntüsü veren şiddet olaylarına sahne oluyor. Adada dükkanlar yağmalandı ve ateşe verildi, araçlar, kilise ve okullar yakıldı. Yaşanan ayaklanmaların ikinci gecesinde, dört kişi yaşamını yitirdi.
16.05.2024 Dünya
Isparta'da FETÖ operasyonu! İki kişi yakalandı
Isparta'da FETÖ operasyonu! İki kişi yakalandı Isparta'da FETÖ'ye üye olma suçundan aranan Ö.P. ve Y.D. gözaltına alındı.
16.05.2024 Gündem
Doğurganlık hızı 1.51’e düştü! '10 yıl sonra avantajı yitireceğiz'
Doğurganlık hızı 1.51’e düştü! '10 yıl sonra avantajı yitireceğiz' Türkiye’de doğurganlık hızı geçen yıl 1.51’e düştü. Doğurganlık hızı, nüfusun yenilenme oranı olan 2.1’in altında kalırken geçen yıl doğan bebek sayısı da 1 milyona ulaşamadı.
16.05.2024 Ekonomi
Kazakistan'da eşini döverek öldüren eski Bakan Kuandık Bişimbayev'e 24 yıl hapis
Kazakistan'da eşini döverek öldüren eski Bakan Kuandık Bişimbayev'e 24 yıl hapis Duruşma sırasında izletilen kamera görüntülerinde Kuandık Bişimbayev'in eşi 31 yaşındaki Saltanat Nukenova'yı defalarca yumruklayıp tekmelediği ve yarı çıplak bir halde saçlarından sürükleyerek daha sonra ölü bulunduğu bir odaya götürdüğü görülüyor.
15.05.2024 Dünya
Özgür Özel: Meclis tasarruf genelgesi dışında değil
Özgür Özel: Meclis tasarruf genelgesi dışında değil CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Meclis tasarruf genelgesi dışında değildir, Meclis'e 'tasarruf et' deme yetkisi yürütmede değildir. Kendi genelgemizi hızla hazırlamalıyız. Yürütmenin ortaya koyduğundan çok daha kapsamlı bir tasarruf genelgesi için CHP olarak bütün gruplara ve Meclis Başkanı'na çağrıda bulunuyoruz. Başkanlık Divanı toplansın; millete, 'kemer sık' denilirken, milletin vekilleri tasarrufun dışında kalmasın" dedi.
14.05.2024 Gündem
Ay'a adım atacak bir sonraki ülke hangisi olacak?
Ay'a adım atacak bir sonraki ülke hangisi olacak? Apollo 11, 1969'da Buzz Aldrin ve Neil Armstrong'u Ay yüzeyine indirdi. Sonraki 3 yılda yapılan yeni Apollo seyahatlerinde 10 Amerikalı daha Ay yüzeyine adım attı.
14.05.2024 Dünya
Soma davası yeniden görülmeli
Soma davası yeniden görülmeli CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 301 kişinin hayatını kaybettiği maden faciasının 10’uncu yıl dönümü nedeniyle Soma’da yaptığı açıklamada, “Soma davası yeniden görülmelidir” dedi.
14.05.2024 Gündem
Havada SAF için imza geldi
Havada SAF için imza geldi Tiryaki Agro, Tüpraş ile, Sürdürülebilir Havacılık Yakıtı (SAF) üretimine yönelik atık ve kalıntı yağlar kaynaklı hammaddelerin uzun süreli tedariği için anlaşma imzaladığını duyurdu.
14.05.2024 Ekonomi
Ayrılıkçılar 10 yıl sonra kaybetti
Ayrılıkçılar 10 yıl sonra kaybetti İspanya’da iktidardaki Sosyalist İşçi Partisi (PSOE), özerk Katalonya’nın bölgesel seçimlerini kazanarak 10 yıldan uzun süredir bağımsızlık yanlısı partilerin parlamentoda sahip olduğu çoğunluğu kırdı.
14.05.2024 Dünya
BoJ tahvil miktarını azalttı
BoJ tahvil miktarını azalttı Japonya Merkez Bankası (BoJ) satın almayı teklif ettiği Japon devlet tahvili miktarını azalttı.
13.05.2024 Uzmanpara
‘Hayatımın en iyi yılındayım’
‘Hayatımın en iyi yılındayım’ Merve Dizdar, “Hayatımın en iyi 10 yılını yaşıyorum” dedi.
12.05.2024 Cadde
Merve Dizdar: Hayatımın en iyi 10 yılındayım!
Merve Dizdar: Hayatımın en iyi 10 yılındayım! 2023'te gerçekleşen 76'ncı Cannes Film Festivali'nde 'En İyi Kadın Oyuncu' dalında 'Altın Palmiye'ye layık görülen Merve Dizdar (37), "Hayatımın en iyi 10 yılını yaşıyorum" dedi.
11.05.2024 Cadde
Beşiktaş'ta tüzük tadili heyecanı! Federasyona giren formasını çıkaracak
Beşiktaş'ta tüzük tadili heyecanı! Federasyona giren formasını çıkaracak Beşiktaş’ta bugün yapılacak genel kurulda tüzük tadili gerçekleşecek. Değişikliklerin en önemli maddelerinden biri, “Spor federasyonlarının yönetim ve diğer kurullarında görev alması halinde görevi sona erene kadar üyeliği askıya alınır” olacak.
11.05.2024 Beşiktaş
Ruhsatsız tehdit yanı başımızda
Ruhsatsız tehdit yanı başımızda Türkiye’de silahlı şiddet nedeniyle yaşanan ölümlerin yüzde 90’ında ruhsatsız tabancalar kullanılıyor. İnternet üzerinden bir günde silaha ulaşmak mümkün. Ruhsatsız silahla yaşamını kaybedenlerin aileleri ise silaha erişimin hem yasal düzenlemeler hem de denetimle önlenmesini istiyor.
11.05.2024 Gündem
Cenk Eren'in doğum günü hediyesi sahte çıktı! Gerçeği 10 yıl sonra öğrendi
Cenk Eren'in doğum günü hediyesi sahte çıktı! Gerçeği 10 yıl sonra öğrendi Son dönemde geçirdiği estetik operasyonla gündemde olan Cenk Eren, son olarak yaptığı bir paylaşımla adından söz ettirdi. 10 yıl önce bir arkadaşının kendisine doğum gününde hediye ettiği saatin sahte çıktığını açıklayan Eren, kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.
11.05.2024 Cadde
Yüzünden ameliyat olmaya hazırlanan gence hırsız şoku: "1 kuruşum bile kalmadı"
Yüzünden ameliyat olmaya hazırlanan gence hırsız şoku: "1 kuruşum bile kalmadı" Antalya’da 10 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonrası yüzünden sıkıntı yaşayan ve 1 gün sonra ameliyata girecek olan cep telefonu satıcısı gencin iş yerine, kapüşonlu ve cerrahi maskeli hırsız girdi. Hırsız, iş yerindeki sıfır, ikinci el ve müşterilerin tamire verdiği onlarca cep telefonunu ve iş yeri sahibinin yüz ameliyatı için biriktirdiği parayı çalarken, toplamda 650 bin TL’yi aşkın zararı olduğunu belirten genç, "Yarın ameliyat olacaktım ama 1 kuruşum kalmadı. Çok mağdurum. Aldıklarını geri getirsin, şikayetçi olmayacağım" dedi. Hırsızlık anıysa güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
9.05.2024 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

10 Yıl ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.