12 Temmuz

12 Temmuz

Son dakika 12 Temmuz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 12 Temmuz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 12 Temmuz haber sayfamızda...

12 Temmuz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 17.659 12 temmuz haberi bulunmuştur.
Mısır'da 4 yıldan uzun süredir devam eden OHAL kaldırıldı
Mısır'da 4 yıldan uzun süredir devam eden OHAL kaldırıldıMısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, ülkede 4 yıldan uzun süredir uygulanan olağanüstü halin (OHAL) kaldırılmasına karar verdi.
25.10.2021Dünya
2022 Kandil Günleri Listesi: Regaib, Miraç, Berat ve Mevlid Kandili Tarihleri
2022 Kandil Günleri Listesi: Regaib, Miraç, Berat ve Mevlid Kandili Tarihleriİslam alemi için bazı dini günler vardır. Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı ve kandil günleri bunlardan bazılarıdır. Özellikle kandil günlerinde Müslümanlar ibadet edip dua ederler. İslam aleminde Regaib, Miraç, Berat ve Mevlid kandillerinin günleri seneden seneye değişiklik göstermektedir. Dini günler Hicri takvime göre belirlenmektedir. Hicri takvime göre belirlenen dini günler her sene miladi takvime göre 11 gün önce kutlanmaktadır. Regaib, Miraç, Berat ve Mevlid Kandili tarihleri için “2022 Kandil Günleri Listesi” içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.10.2021Dini Bilgiler
2022 Dini Günler: 2022 Bayram, Kandil ve Dini Günler Takvimi
2022 Dini Günler: 2022 Bayram, Kandil ve Dini Günler Takvimiİslam aleminde dini günler önemli yere sahiptir. Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, kandil günleri Müslüman alemi için önemli günlerdir. Dini günler Hicri takvime göre belirlenmektedir. Hicri takvime göre belirlenen dini günler her sene miladi takvime göre 11 gün önce kutlanmaktadır. Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, kandil günleri bu yüzden her yıl değişiklik gösterir. 2022 bayram, kandil ve dini günler takvimi için “2022 Dini Günler” içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.10.2021Dini Bilgiler
2022 Ramazan ne zaman başlıyor? İşte Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı tarihi
2022 Ramazan ne zaman başlıyor? İşte Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı tarihi2022 Dini günler takvimi yayınlandı. Peki, Ramazan ne zaman başlıyor? Ramazan Bayramı hangi tarihte? Diyanet İşleri tarafından yayınlanan 2022 dini günler takvimine göre Ramazan başlangıcı ve Ramazan Bayramı tarihi belli oldu.
21.10.2021Gündem
Bugün kandil mi, ne kandili? Mevlid Kandili bugün mü?
Bugün kandil mi, ne kandili? Mevlid Kandili bugün mü?Mevlid Kandili bugün mü sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 2021 Dini Günler takviminde yer alan son önemli gece olarak bilinen Mevlid Kandili bugün mü eda edilecek? Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in doğduğu gece olarak bilinen Mevlid Kandili bugün mü? İşte Kandil hakkında merak edilen detaylar...
16.10.2021Gündem
Rize’de 341 milyon TL’lik sel zararı
Rize’de 341 milyon TL’lik sel zararıRize'de 14 ve 22 Temmuz'da meydana gelen, 6 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin de kaybolduğu, altyapı ile üstyapıda ağır hasarların oluştuğu, sel ve heyelan felaketlerinde hasar tespit çalışmaları tamamlandı. 2 bin 863 noktada meydana gelen sel ve heyelanlarda, 239 konutun tahliyesine karar verilen kentte 341 milyon TL’lik hasar oluştu. Vali Kemal Çeber, “Tüm kurumlarla istişare içinde afetin izlerini silmek için çalıştık” dedi.
9.10.2021Haberler
Rize’de 341 milyon TL’lik sel zararı
Rize’de 341 milyon TL’lik sel zararıRize'de 14 ve 22 Temmuz'da meydana gelen, 6 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin de kaybolduğu, altyapı ile üstyapıda ağır hasarların oluştuğu, sel ve heyelan felaketlerinde hasar tespit çalışmaları tamamlandı. 2 bin 863 noktada meydana gelen sel ve heyelanlarda, 239 konutun tahliyesine karar verilen kentte 341 milyon TL’lik hasar oluştu. Vali Kemal Çeber, “Tüm kurumlarla istişare içinde afetin izlerini silmek için çalıştık” dedi.
9.10.2021Gündem
Osman Kavala’yı futbolcu sanıyormuş
Osman Kavala’yı futbolcu sanıyormuş‘Çarşı Davası’ ile ‘Gezi Davası’nın birleşmesinin ardından ilk duruşma dün görüldü. Dosyaların birleştirilmesi itirazı reddedildi. Tutuklu olan Osman Kavala, “Avukat, sanıklardan Y.D.’ye ‘Osman Kavala’yı tanıyor musun?’ diye sormuş, ‘Hangi takımda oynuyor?’ cevabını almış” dedi
9.10.2021Gündem
Rize- Artvin Havalimanı'nda sona gelindi! Deneme uçuşları aralıkta yapılacak
Rize- Artvin Havalimanı'nda sona gelindi! Deneme uçuşları aralıkta yapılacakUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca 1000 hektarlık alanda projelendirilen, tamamlandığında Türkiye'nin deniz dolgusuna inşa edilecek 2'nci havalimanı olacak Rize-Artvin Havalimanı'nda sona gelindi. Altyapıda yüzde 97,5’i tamamlanan projede, aralık ayında deneme uçuşları yapılması planlanıyor. Rize Valisi Kemal Çeber, "Aralık ayı itibarıyla altyapı işimizin tamamen biteceğini, pistlerimizin hazır ve uçaklarımızın deneme uçuşu yapabileceği hale gelebileceğini öngörüyoruz” dedi.
8.10.2021Haberler
Rize- Artvin Havalimanı'nda sona gelindi! Deneme uçuşları aralıkta yapılacak
Rize- Artvin Havalimanı'nda sona gelindi! Deneme uçuşları aralıkta yapılacakUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca 1000 hektarlık alanda projelendirilen, tamamlandığında Türkiye'nin deniz dolgusuna inşa edilecek 2'nci havalimanı olacak Rize-Artvin Havalimanı'nda sona gelindi. Altyapıda yüzde 97,5’i tamamlanan projede, aralık ayında deneme uçuşları yapılması planlanıyor. Rize Valisi Kemal Çeber, "Aralık ayı itibarıyla altyapı işimizin tamamen biteceğini, pistlerimizin hazır ve uçaklarımızın deneme uçuşu yapabileceği hale gelebileceğini öngörüyoruz” dedi.
8.10.2021Ekonomi
Bugün (6 Ekim) İstanbul'da okullar tatil olacak mı 2021? İstanbul'un Kurtuluşu resmi tatil mi?
Bugün (6 Ekim) İstanbul'da okullar tatil olacak mı 2021? İstanbul'un Kurtuluşu resmi tatil mi? İstanbul'un Kurtuluşu nedeniyle 6 Ekim Çarşamba günü etkinlikler düzenlenecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden konu hakkında açıklama geldi. İstanbul’un 98. kurtuluş yılına özgü çeşitli kutlamalar gerçekleştirilecek. Öğrenci ve veliler ise '6 Ekim İstanbul'un Kuruluş gününde okullar tatil mi?' sorusuna yanıt arıyor.
6.10.2021Gündem
Mahmud Abbas iki bakanın da bulunduğu İsrail heyetiyle görüştü
Mahmud Abbas iki bakanın da bulunduğu İsrail heyetiyle görüştüFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın, İsrail Sağlık Bakanı Nitzan Horowitz ve Bölgesel İşbirliği Bakanı Issawi Frej'in de yer aldığı İsrail heyetiyle görüştüğü bildirildi.
4.10.2021Dünya
Japonya'da Kovid-19'a karşı uygulanan OHAL sona erdi
Japonya'da Kovid-19'a karşı uygulanan OHAL sona erdiJaponya'da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı 19 eyalette uygulanan olağanüstü hal (OHAL) 1 Ekim itibarıyla yürürlükten kalktı.
1.10.2021Dünya
Bakan Yanık: "Kadınların dahil olmadığı hiçbir çalışmanın hiçbir projenin hayatiyetini sürdürme şansı yok"
Bakan Yanık: "Kadınların dahil olmadığı hiçbir çalışmanın hiçbir projenin hayatiyetini sürdürme şansı yok"Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, kadın kooperatifçiliği kapsamında mevzuat bilgisi, marka ve patent, yenilikçi ürün geliştirme, kurumlar arası iş birliği gibi başlıklarda stratejiler belirlediklerini söyledi.
30.09.2021Haberler
Bakan Yanık'tan Kadın Kooperatifleri İç Anadolu Bölgesi Buluşması'nda önemli açıklamalar
Bakan Yanık'tan Kadın Kooperatifleri İç Anadolu Bölgesi Buluşması'nda önemli açıklamalarAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, kadın kooperatifçiliği kapsamında mevzuat bilgisi, marka ve patent, yenilikçi ürün geliştirme, kurumlar arası iş birliği gibi başlıklarda stratejiler belirlediklerini söyledi.
30.09.2021Siyaset
Ayşegül'ün ailesi kök hücre için yardım bekliyor
Ayşegül'ün ailesi kök hücre için yardım bekliyorKocaeli’nde, Afganistan uyruklu A.M.'nin (20) cinsel istismar girişiminde bulunup yaraladığı Ayşegül Aydın'ın (16) yoğun bakımda tedavisi sürüyor. Beyin hücrelerinin bir kısmı ölen ve yatağa mahkum olan Ayşegül Aydın'ın kök hücre tedavisi olması gerekiyor.
30.09.2021Gündem
Japonya'da OHAL kalkıyor
Japonya'da OHAL kalkıyorJaponya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında 19 eyalette uygulanan olağanüstü halin (OHAL) kaldırılması kararı verildi.
28.09.2021Dünya
ATA AÖF sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak?
ATA AÖF sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak?ATA AÖF yaz okulu sınavı dün gerçekleşti. Sınavın hemen ardından soru ve cevaplar yayımlandı. Şimdi binlerce aday sınav sonuçlarına odaklanmış durumda... Yoğun şekilde "ATA AÖF sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak?" sorusuna cevap arıyor.
14.09.2021Gündem
'TİM Sanayide Sürdürülebilirlik Bilim Komitesi' kuruldu
'TİM Sanayide Sürdürülebilirlik Bilim Komitesi' kurulduTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), "Dünyayı tüketmeden, dünya için üretiyoruz" mesajıyla duyurduğu "TİM Sürdürülebilirlik Eylem Planı"nın ilk hedefine yönelik "TİM Sanayide Sürdürülebilirlik Bilim Komitesi" oluşturdu.
10.09.2021Ekonomi
Mahmud Abbas ile Gantz arasında kritik görüşme
Mahmud Abbas ile Gantz arasında kritik görüşmeFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz ile İsrail-Filistin ilişkilerini görüştü.
29.08.2021Dünya
Cinsel istismar girişimi sonrası yaralanan genç kızın babası: Beyin ölümü gerçekleşme durumu yok
Cinsel istismar girişimi sonrası yaralanan genç kızın babası: Beyin ölümü gerçekleşme durumu yokKocaeli’nin Gebze ilçesinde, dershaneden çıkıp evine giderken Afganistan uyruklu A.M.'nin cinsel istismar girişiminde bulunup, yaraladığı 17 yaşındaki Ayşegül A., yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. Baba Metin A., kızı hakkında sosyal medyada çıkan iddiaları yalanlayarak, "Beyin ölümünün gerçekleşmesi gibi bir durum yok" dedi.
15.08.2021Gündem
Piyasalarda gözler yine Fed'e çevrildi
Piyasalarda gözler yine Fed'e çevrildiKüresel pay piyasaları artan risk unsurlarına karşın özellikle ABD Merkez Bankası'nın (Fed) son dönem makroekonomik verilerle birlikte para politikasının değişiminde aceleci davranmayacağı iyimserliğiyle rekor kırmaya devam ederken, gelecek hafta gözler Fed'in toplantı tutanakları ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın konuşmasına çevrildi.
14.08.2021Uzmanpara
Akıncı Üssü'nde FETÖ'cülerin delilleri karartma çabası gerekçeli kararda
Akıncı Üssü'nde FETÖ'cülerin delilleri karartma çabası gerekçeli karardaFetullahçı Terör Örgütü'nce (FETÖ) darbe girişiminin yönetildiği Akıncı Üssü'nde başarılı olamayacaklarını anlayan darbecilerin suç delillerini karartmak amacıyla cep telefonu ve tablet gibi dijital materyalleri kırdıkları, darbe planının da arasında olduğu evrakı ise yaktıkları, gerekçeli kararda yer aldı.
13.08.2021Gündem
Sosyal medya fenomeni 'Gaga Bulut’a 6 yıl 3 ay hapis!
Sosyal medya fenomeni 'Gaga Bulut’a 6 yıl 3 ay hapis!İzmir’de 15 yaşından küçük iki erkek çocuğunu para karşılığı öpüştürüp, videoya aldığı görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştığı iddia edilen 'Gaga Bulut' lakaplı sosyal medya fenomeni Bulut Altuğ’un (23) yargılandığı davada 17 yıl hapis cezası aldığı karar, Yargıtay tarafından sanığın cinsel istismara azmettirme değil, sarkıntılık suçundan cezalandırılması gerektiği gerekçesiyle bozuldu. Bozma kararının ardından yeniden yargılanan Altuğ, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
6.08.2021Gündem
Tokyo'da en yüksek vaka sayısı tespit edildi
Tokyo'da en yüksek vaka sayısı tespit edildiJaponya'da 2020 Olimpiyatları'nın açılışı sonrasında başkent Tokyo'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı saptandı.
5.08.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

dini günlerjaponyaohal2022kandil

12 Temmuz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.