Aden Körfezi

Aden Körfezi

Son dakika Aden körfezi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Aden körfezi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Aden körfezi haber sayfamızda...

Aden Körfezi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 404 aden körfezi haberi bulunmuştur.
Son dakika! Türk askerinin Aden Körfezi'ndeki görev süresi uzatıldı
Son dakika! Türk askerinin Aden Körfezi'ndeki görev süresi uzatıldıTSK deniz unsurlarının Aden Körfezi'ndeki görev süresinin 1 yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi
2.02.2022Gündem
Cibuti Hakkında Bilgiler; Cibuti Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Cibuti Hakkında Bilgiler; Cibuti Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıCibuti kıyı boyu uzanan büyük sahilleriyle ziyaretçilerine güzel anlar yaşatan ülkelerden birisidir. Türkiye'den direkt uçuşların olmadığı ülkeye, dilerseniz aktarmalı şekilde gidebilirsiniz. Cibuti neresidir, para birimi hangisi, resmi dili nedir, Türkiye ile saat farkı ne kadar, başkenti neresi ve nüfusu ne kadardır sorularının yanıtlarını sizin için derledik.
6.01.2022Tatil
Yemen Hakkında Bilgiler; Yemen Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Yemen Hakkında Bilgiler; Yemen Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıEski dönemlerde zengin ticaret coğrafyası olan Yemen, günümüzde ekonomik sorunlar yaşayan ülke haline gelmiştir. Resmi ismi Yemen Cumhuriyeti olan ülke Orta Doğu'da yer alır. Yemen'in 2020'deki nüfusu kaçtır, Türkiye ile saat farkı ne kadardır, kullanılmakta olan para birimi ne, başkentinin ismi nedir gibi soruların yanıtlarını sizin için derledik.
6.01.2022Gündem
Son dakika... Lazer silahıyla yok ettiler!
Son dakika... Lazer silahıyla yok ettiler!ABD savaş gemisi küçük bir insansız hava aracının vurmasından aylar sonra bu kez Aden Körfezi'nde yeni bir atış gerçekleştirdi, fotoğraflar dünya çapında ses getirdi.
16.12.2021Dünya
8 gün boyunca kurtarılmayı beklediler! Mucize olay
8 gün boyunca kurtarılmayı beklediler! Mucize olayABD Deniz Kuvvetleri Merkez Komutanlığı (NAVCENT), ABD Donanması'na ait Kuru yük gemisi USNS Charles Drew’in dün Umman Körfezi’nde 2 İranlı balıkçıyı kurtardığını açıkladı.
28.11.2021Dünya
Güney Kore destroyerinde 247 denizci, Kovid-19'a yakalandı
Güney Kore destroyerinde 247 denizci, Kovid-19'a yakalandıGüney Kore donanmasına ait "Munmu the Great" adlı destroyerde görevli 247 askerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilmesinin ardından Savunma Bakanı Suh Wook özür diledi.
20.07.2021Dünya
Somali açıklarındaki Güney Koreli denizcilerin yüzde 80'i koronavirüse yakalandı
Somali açıklarındaki Güney Koreli denizcilerin yüzde 80'i koronavirüse yakalandıSomali açıklarındaki Aden Körfezi'nde korsanlarla mücadele eden Güney Koreli askerlerin yaklaşık yüzde 80'i koronavirüse yakalandı.
20.07.2021Dünya
Kaçırılan 15 Türk denizci kurtarıldı
Kaçırılan 15 Türk denizci kurtarıldıDeniz haydutlarının 23 Ocak’ta kaçırdığı 15 Türk denizci sağ salim teslim alındı. Denizcilerin hepsinin sağlık durumlarının iyi olduğu, 2-3 güne kadar Türkiye’ye getirileceği belirtildi.
13.02.2021Gündem
Aden Körfezi tezkeresi Resmi Gazete'de yayımlandı
Aden Körfezi tezkeresi Resmi Gazete'de yayımlandıTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK) deniz unsurlarının Aden Körfezi, Somali kara suları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde görev süresinin bir yıl daha uzatılmasına dair TBMM kararı Resmi Gazete'de yer aldı.
28.01.2021Gündem
Son dakika... Aden Körfezi tezkeresi Meclis'te kabul edildi
Son dakika... Aden Körfezi tezkeresi Meclis'te kabul edildiGelen son dakika haberine göre; TSK deniz unsurlarının Aden Körfezi, Somali kara suları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde görev süresinin bir yıl daha uzatılmasına dair Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
26.01.2021Siyaset
Son dakika... Aden Körfezi'ndeki TSK unsurları için yeni tezkere
Son dakika... Aden Körfezi'ndeki TSK unsurları için yeni tezkereGelen son dakika haberine göre; "TSK deniz unsurlarının, Aden Körfezi, Somali karasuları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde görev süresinin bir yıl daha uzatılmasına dair tezkere TBMM Başkanlığına sunuldu"
25.01.2021Siyaset
Meclis, 1 aylık aranın ardından mesaiye başlıyor
Meclis, 1 aylık aranın ardından mesaiye başlıyorTBMM, 1 aylık aranın ardından yasama çalışmalarına önemli konuları ele alacağı yoğun gündemle yeniden başlayacak. TBMM Genel Kurulu'nun yeni yıldaki ilk işi 'Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni yasalaştırmak olacak.
24.01.2021Siyaset
Son dakika... Yeni askerlik düzenlemesi geliyor!
Son dakika... Yeni askerlik düzenlemesi geliyor!AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "Bugün 44 maddelik Milli Savunma Bakanlığı ile ilgili yasa teklifimizi Meclis Başkanlığına sunuyoruz. Askerliğini yapmayan milletvekilleri dönem sonunda bu görevleri ifa edecekler" dedi.
22.01.2021Siyaset
Buranın dünya üzerinde eşi benzeri yok
Buranın dünya üzerinde eşi benzeri yokArap yarımadasının güneyindeki Yemen'e bağlı bir adalar topluluğu olan Sokotra, Hint Okyanusu, Kızıldeniz ve Basra Körfezi'nin kesiştiği stratejik bir noktada yer alıyor. Yemen'e ait olmasına rağmen BAE gibi ülkelerin askeri müdahalede bulunduğu Sokotra, bitki örtüsüyle eşsiz bir özelliğe sahip. Sadece Sokotra'da yetişen bitkilerle ada dikkat çekiyor.
4.12.2020Tatil
TSK komuta kademesi güven tazeledi
TSK komuta kademesi güven tazeledi Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK), 3 Kuvvet Komutanının da dolan görev süreleri, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarıyla uzatıldı. Böylece TSK'nın komuta kademesinde herhangi bir değişikliğe gidilmedi. Gerek yurt gerekse sınır ötesindeki harekatlarda görev alan, hudutların korunmasında başarılı çalışmalar yapan albay ve generaller de terfi eden isimler arasında dikkati çekti.
24.07.2020Gündem
Türkiye, CTF-151'in komutasını 6'ncı kez üstlendi
Türkiye, CTF-151'in komutasını 6'ncı kez üstlendiMilli Savunma Bakanlığı, Aden Körfezi ve Somali açıkları ile Hint Okyanusunda deniz haydutluğu ile mücadele kapsamında görev yapan çokuluslu CTF-151in komutasının, Türkiye tarafından 6'ncı kez üstlenildiğini, eylül ayından itibaren bir Türk fırkateyninin de bölgeye gönderilmesinin planlandığını bildirdi.
18.07.2020Gündem
Husiler, Hint Okyanusu'nun Galapagos'u Sokotra'yı ele geçirdi
Husiler, Hint Okyanusu'nun Galapagos'u Sokotra'yı ele geçirdiİç savaşta İran'ın desteklediği ayrılıkçılar, Aden Körfezi ağzındaki en büyük adayı kontrol etmeye başladı. Sokotra, bitki örtüsü ve adaya özgü hayvan türleriyle tanınıyor.
22.06.2020Dünya
Arap Koalisyonu'ndan Güney Geçiş Konseyi'ne 'sahil güvenliği' tepkisi
Arap Koalisyonu'ndan Güney Geçiş Konseyi'ne 'sahil güvenliği' tepkisiSuudi Arabistan öncülüğündeki Koalisyon, Yemen sahil güvenlik birimlerinin ülkenin güneyinde görevlerini yapmasına izin verilmesine ilişkin, BAE tarafından desteklenen ayrılıkçı Güney Geçiş Konseyi'nden yanıt alamadıklarını açıkladı.
17.05.2020Dünya
Son dakika haberi: Aden Körfezi'nde İngiliz gemisi saldırıya uğradı
Son dakika haberi: Aden Körfezi'nde İngiliz gemisi saldırıya uğradıGelen son dakika haberlerine göre; İngiltere Deniz Ticaret Organizasyonu (UKMTO), Yemen'in güneyinde bir geminin saldırıya uğradığını duyurdu.
17.05.2020Dünya
Türk askerinin Aden Körfezi'ndeki görev süresi 1 yıl daha uzatıldı
Türk askerinin Aden Körfezi'ndeki görev süresi 1 yıl daha uzatıldıTBMM Genel Kurulunda, Türk Silahlı Kuvvetleri deniz unsurlarının Aden Körfezi, Somali kara suları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerdeki görev süresinin bir yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi kabul edildi.
8.02.2020Siyaset
Son dakika | Asker gönderme tezkeresi Meclis'te kabul edildi! Görev süresi uzatıldı...
Son dakika | Asker gönderme tezkeresi Meclis'te kabul edildi! Görev süresi uzatıldı...Türk Silahlı Kuvvetleri deniz unsurlarının Aden Körfezi, Somali karasuları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerdeki görev süresinin bir yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
5.02.2020Siyaset
Tezkere görüşmesi bugün Meclis'te
Tezkere görüşmesi bugün Meclis'teTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK) deniz unsurlarının, Aden Körfezi, Somali karasuları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde görev süresinin 10 Şubat 2020'den itibaren 1 yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, bugün TBMM Genel Kurulu'nda görüşülecek.
5.02.2020Siyaset
Son dakika... Tezkeze TBMM Başkanlığı'na sunuldu!
Son dakika... Tezkeze TBMM Başkanlığı'na sunuldu!Gelen son dakika haberine göre, TSK deniz unsurlarının, Aden Körfezi, Somali karasuları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde görev süresinin 1 yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Başkanlığına sunuldu.
3.02.2020Gündem
Güney Kore, Hürmüz Boğazı'na asker gönderiyor
Güney Kore, Hürmüz Boğazı'na asker gönderiyorDünyanın en kritik petrol güzergahına gidecek askerler, ABD liderliğindeki koalisyona katılmayıp bağımsız hareket edecek.
21.01.2020Dünya
Son dakika... Somali'de Türklere bombalı saldırı! Çok sayıda yaralı var
Son dakika... Somali'de Türklere bombalı saldırı! Çok sayıda yaralı varReuters'ın geçtiği son dakika haberine göre, ülkenin kuzeyindeki Afgoye'de Türk müteahhitler ve Somalili polislerin yemek yediği yere bomba yüklü araç daldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Somali'deki terör saldırısında 6 Türk ve 9 Somali vatandaşı olmak üzere 15 kişi yaralandı" dedi. Koca, yaralı Türk vatandaşlardan 2'sinin durumunun ciddi olduğunu ve ameliyatlarının devam ettiğini söyledi.
18.01.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Aden Körfezi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.