Adilcevaz

Adilcevaz

Son dakika adilcevaz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan adilcevaz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan adilcevaz haber sayfamızda...

Adilcevaz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 297 adilcevaz haberi bulunmuştur.
Sergi fotoğrafı için dalışta, 31 yıl önce göle düşen kamyonun motoru bulundu
Sergi fotoğrafı için dalışta, 31 yıl önce göle düşen kamyonun motoru bulunduBitlis’in Adilcevaz ilçesinde, 6-7 Aralık'ta açılacak su altı fotoğraf sergisi için Van Gölü’ne dalan dalgıçlar, 31 yıl önce suya düşen kamyonun motorunu buldu. 28 yıldır Van Gölü'nde dalış yapan Adilcevaz Kültür, Sanat ve Turizm Derneği Başkanı Cumali Birol, "1990 yılında gemi kaptanı olan rahmetli babamla birlikte o kamyonun şasisini suyun altında karaya çıkarmıştık. O zaman bu kadar imkanlar yoktu. O zaman aracın motorunu suya düşürmüştük, kamyonun motorunu da bulduk" dedi.
20.11.2021Haberler
Bu görüntüler Van'dan! Fotoğraf çekmek için daldıkları yerde buldular
Bu görüntüler Van'dan! Fotoğraf çekmek için daldıkları yerde buldularBitlis’in Adilcevaz ilçesinde, 6-7 Aralık'ta açılacak su altı fotoğraf sergisi için Van Gölü’ne dalan dalgıçlar, 31 yıl önce suya düşen kamyonun motorunu buldu. 28 yıldır Van Gölü'nde dalış yapan Adilcevaz Kültür, Sanat ve Turizm Derneği Başkanı Cumali Birol, "1990 yılında gemi kaptanı olan rahmetli babamla birlikte o kamyonun şasisini suyun altında karaya çıkarmıştık. O zaman bu kadar imkanlar yoktu. O zaman aracın motorunu suya düşürmüştük, kamyonun motorunu da bulduk" dedi.
20.11.2021Gündem
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.11.2021Eğitim
Taneyle satılıyor! Türkiye'nin her yerinden sipariş yağıyor
Taneyle satılıyor! Türkiye'nin her yerinden sipariş yağıyorBitlis'in Adilcevaz ilçesinde yetiştirilen, "Kazankaya" ve "Adilcevaz13" isimleriyle tescilli cevizler, iri taneleri, farklı tat ve aromalarıyla yurdun her yerinden alıcı buluyor.
15.11.2021Ekonomi
Doğu Anadolu Bölgesi İlleri Ve İlçeleri Nelerdir? İsimleri Ve Nüfusları İle Doğu Anadolu Şehirleri
Doğu Anadolu Bölgesi İlleri Ve İlçeleri Nelerdir? İsimleri Ve Nüfusları İle Doğu Anadolu ŞehirleriDoğu Anadolu Bölgesi, Türkiye'nin yüz ölçümü bakımından en büyük bölgesidir. 164.000 kilometrekarelik bir alanı kaplayan bölgede 14 il bulunmaktadır. Yüz ölçümü 25.066 kilometrekare olan Erzurum bölgenin en büyük şehridir. Erzurum aynı zamanda Türkiye'nin en büyük 4. ilidir. Doğu Anadolu Bölgesi illeri ve ilçeleri nelerdir? Nüfusları ile birlikte listeledik.
27.10.2021Eğitim
Yaralı puhunun yardımına jandarma ekipleri koştu
Yaralı puhunun yardımına jandarma ekipleri koştuBitlis'in Adilcevaz ilçesinde jandarma ekiplerince bulunan yaralı puhu tedavi altına alındı. Yaralı kuş, tedavi edilmek üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.
23.10.2021Gündem
Bitlis'te patates üretiminden 500 milyon lira gelir hedefleniyor
Bitlis'te patates üretiminden 500 milyon lira gelir hedefleniyorDoğu Anadolu Bölgesi'nin patates havzası olarak bilinen Bitlis'te, bu yıl üretilen patatesten 500 milyon lira gelir elde edileceği öngörülüyor.
12.10.2021Ekonomi
Z İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu Z Harfi İle Biten Kelimeler Listesi
Z İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu Z Harfi İle Biten Kelimeler ListesiY harfinden sonra gelen Z alfabemizin 29. ve son harfidir. Z ile biten il ve ilçelerden bazıları şu şekilde sıralanabilir: 1- Kepez 2- Adilcevaz 3- Ilgaz 4- Honaz 5- Enez 6- Beykoz 7- Kiraz 8-Sarız. Z ile başlayan ülkeler ise şunlardır: 1- Zimbabwe 2- Zambiya. Z ile biten kelimeler nelerdir sonu Z harfi ile biten kelimeleri harf sayısına göre listeledik.
9.10.2021Eğitim
Süphan Dağı zirvesi, bembeyaz oldu
Süphan Dağı zirvesi, bembeyaz olduTürkiye'nin en yüksek dağlarından olan, 4 bin 58 metre yükseklikteki Süphan Dağı'nın zirvesi, kar yağışıyla beyaza büründü.
25.09.2021Gündem
Van'da 57 düzensiz göçmen yakalandı
Van'da 57 düzensiz göçmen yakalandıVan'ın Erciş ve Muradiye ilçelerinde 57 düzensiz göçmen yakalandı.
11.09.2021Gündem
Süphan'a tırmanan Ukraynalı dağcıdan haber alınamıyor
Süphan'a tırmanan Ukraynalı dağcıdan haber alınamıyorBitlis'in Adilcevaz ilçesindeki Türkiye'nin üçüncü yüksek dağı olan 4 bin 58 metrelik Süphan Dağı'na tırmanan Ukraynalı dağcı kayboldu. Haber alınamayan dağcının bulunması için AFAD, UMKE ve jandarma ekipleri hava destekli çalışma başlattı.
25.08.2021Gündem
Yapan yandı! Cezası 13 bin lira
Yapan yandı! Cezası 13 bin liraBitlis'in Adilcevaz ilçesinde Batmış gölü yakınlarında yaban hayvanı şahin kuşu yakalamaya çalışan 2 kişi yakalandı. Kaçak avcılara 13  bin 36 lira idari para cezası verilirken, kullandıkları araca ise el konuldu.
11.08.2021Gündem
Gölün içinde! Uzunluğu 40 metre... Müthiş keşif
Gölün içinde! Uzunluğu 40 metre... Müthiş keşifBitlis'in Adilcevaz ilçesinde Van Gölü'ne dalış yapan dalgıçlar, 30-40 metre uzunluğunda yeni mikrobiyalitler tespit etti. Van 100. Yıl Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim üyesi Dr. Mustafa Akkuş, dünyanın en büyük mikrobiyalitlerinin Van Gölü’nde olduğunu söyledi.
9.08.2021Gündem
Hazırlaması 40 gün! Yurt dışından bile isteyen var...
Hazırlaması 40 gün! Yurt dışından bile isteyen var...Ceviziyle ünlü Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde üretilen ve yörenin önemli bir geçim kaynağı olan ceviz reçeli, uzun uğraşlar sonucu hazırlanarak yurt dışına gönderiliyor.
7.07.2021Ekonomi
Urartular dönemi 3 bin yıllık kalede restorasyon
Urartular dönemi 3 bin yıllık kalede restorasyonBitlis'in Adilcevaz ilçesinde Urartular dönemine ait 3 bin yıllık tarihi Adilcevaz Kalesi'nde restorasyon çalışmaları devam ediyor. Yaklaşık iki ay önce başlayan çalışmalarda önemli aşamalar kaydedildiğini belirten Belediye Başkanı Necati Gürsoy, bu çalışmanın bölgeyi cazibe merkezi haline getireceğini söyledi.
29.06.2021Tatil
Van'da inci kefali göçü devam ediyor
Van'da inci kefali göçü devam ediyorVan Gölü'nde yaşayan inci kefallerinin üreme döneminde suyun akışının tersine yüzerek tatlı sulara göçü devam ediyor.
10.06.2021Yaşam
Süphan'a zirve tırmanışında tipiye yakalanan dağcılar, buz adama döndü
Süphan'a zirve tırmanışında tipiye yakalanan dağcılar, buz adama döndüTürkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) tarafından Bitlis'in Adilcevaz ilçesi sınırlarındaki Süphan Dağı'na düzenlenen tırmanışa katılan 32 dağcı, tipiye tutuldu. "Süphan geçit vermedi" diyen TDF antrenörü Osman Korkmaz, zirve tırmanışını gerçekleştiremeden geri dönmek zorunda kaldıklarını söyledi. Hava sıcaklığının sıfırın altında 20 dereceye kadar düşmesi ve hızı saatte 90 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle tırmanışa katılan bazı dağcıların sakal ve bıyıkları buz tuttu.
26.03.2021Haberler
Süphan Dağı'nda zor anlar! Zirve tırmanışında tipiye yakalandılar
Süphan Dağı'nda zor anlar! Zirve tırmanışında tipiye yakalandılarTürkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) tarafından Bitlis'in Adilcevaz ilçesi sınırlarındaki Süphan Dağı'na düzenlenen tırmanışa katılan 32 dağcı, tipiye tutuldu. "Süphan geçit vermedi" diyen TDF antrenörü Osman Korkmaz, zirve tırmanışını gerçekleştiremeden geri dönmek zorunda kaldıklarını söyledi. Hava sıcaklığının sıfırın altında 20 dereceye kadar düşmesi ve hızı saatte 90 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle tırmanışa katılan bazı dağcıların sakal ve bıyıkları buz tuttu.
26.03.2021Gündem
Süphan'a zirve tırmanışında tipiye yakalanan dağcılar, buz adama döndü
Süphan'a zirve tırmanışında tipiye yakalanan dağcılar, buz adama döndüTürkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) tarafından Bitlis'in Adilcevaz ilçesi sınırlarındaki Süphan Dağı'na düzenlenen tırmanışa katılan 32 dağcı, tipiye tutuldu. "Süphan geçit vermedi" diyen TDF antrenörü Osman Korkmaz, zirve tırmanışını gerçekleştiremeden geri dönmek zorunda kaldıklarını söyledi. Hava sıcaklığının sıfırın altında 20 dereceye kadar düşmesi ve hızı saatte 90 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle tırmanışa katılan bazı dağcıların sakal ve bıyıkları buz tuttu.
26.03.2021Gündem
13 Nerenin Plakası? Bitlis İlçelerinin Plaka Kodları Ve Harfleri
13 Nerenin Plakası? Bitlis İlçelerinin Plaka Kodları Ve HarfleriÜlkemizde bulunan her ilin birer plaka kodu bulunmaktadır. Bu plaka kodları araçların hangi illere kayıtlı olduğunu gösterir. 13 numaralı plaka da bunlardan birisidir. Peki 13 nerenin plakası? Bitlis ilçelerinin plaka kodları ve harfleri nelerdir. Sizler için bu konuyu detayları ile derledik.
22.04.2020Plaka Kodları
Bitlis Haritası: Bitlis İlçeleri Nelerdir? Bitlis İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?
Bitlis Haritası: Bitlis İlçeleri Nelerdir? Bitlis İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Bitlis ilinin tarihi binlerce yıl öncesine dayanmaktadır. Binlerce yıl önceki yapılarını koruyan Bitlis'te pek çok kale ve İslami eserler bulunmaktadır. Nüfus bakımından çok büyük sayılmayan Bitlis'in ilçeleri de bulunmaktadır. Peki Bitlis ilçeleri nelerdir? Bitlis ilinin nüfusu kaçtır, kaç ilçesi vardır? Sizlere Bitlis ilinin nüfusu ve ilçeleri hakkında bilgileri detaylıca derledik
20.09.2020Haritalar
Bolu  - 21.8 dereceyle Türkiye’nin en soğuk ili
Bolu - 21.8 dereceyle Türkiye’nin en soğuk iliTürkiye’de önceki gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında 21.8 dereceyle Bolu’da ölçüldü.
17.01.2021Gündem
Yürek yakan detay! 10 metre kalmıştı...
Yürek yakan detay! 10 metre kalmıştı...Van Gölü’nde 79 kaçak göçmeni taşıyan teknenin batması sonucu ölen 7 göçmene dair soruşturma tamamlandı. Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığı kaçakçılığı yöneten şebekenin 8 üyesi hakkında 38.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. İddianamede hayatını kaybeden 7 göçmenin boğulma sonucu değil, kıyıya çıktıktan sonra donarak hayatlarını kaybettiği anlatıldı.
14.01.2021Gündem
Bitlis'te koltukları sökülen minibüste 53 düzensiz göçmen yakalandı
Bitlis'te koltukları sökülen minibüste 53 düzensiz göçmen yakalandıBitlis'in Adilcevaz ilçesinde koltukları sökülen bir minübüste yurda yasa dışı yollarla girdiği belirlenen 53 düzensiz göçmen yakalandı.
8.12.2020Haberler
15 kişilik minibüste 53 kaçak göçmen yakalandı
15 kişilik minibüste 53 kaçak göçmen yakalandıBitlis'in Adilcevaz ilçesinde, jandarmanın durdurduğu minibüsten, 53 kaçak göçmen çıktı. Gözaltına alınan ve organizatörlük yaptığı belirlenen M.Ç., tutuklandı.
8.12.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Adilcevaz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.