Aile Hekimi

Aile Hekimi

Son dakika aile hekimi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan aile hekimi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan aile hekimi haber sayfamızda...

Aile Hekimi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 886 aile hekimi haberi bulunmuştur.
Doktor İrem, kaçan kedisini almak isterken 5'inci kat balkonundan düşüp öldü
Doktor İrem, kaçan kedisini almak isterken 5'inci kat balkonundan düşüp öldüTekirdağ'ın Hayrabolu ilçesi Şalgamlı Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli doktor İrem Büşra Üngül, ailesini ziyarete gittiği İstanbul'da kaçan kedisini almak isterken 5'inci kat balkonundan düşerek hayatını kaybetti.
29.11.2021Gündem
Kayseri'de saldırıya uğrayan aile hekimi yaşadıklarını anlattı
Kayseri'de saldırıya uğrayan aile hekimi yaşadıklarını anlattıKayseri'de, istediği ilacı yazmadığı için Halil Ö. tarafından darbedilen aile hekimi Celal Naci Gökçınar, "Karşıda eşim oturuyordu. Eşime bir şey olmasın diye arada ona sarıldım ve yumruk yedim" dedi.
15.11.2021Gündem
“Sanat da hekimlik de iyileştiriyor”
“Sanat da hekimlik de iyileştiriyor”Yeni oyunuyla sahnede olan aile hekimi Ayşegül Cengiz, “Hekimliğin bana sunduğu deneyim hem oyunculukta hem yazarlıkta yeni kapılar araladı. Sanatın ve hekimliğin ortak etkisi iyileştirici olmaları” diyor
14.11.2021Pazar
İstediği ilacı yazmayan aile hekimine saldırdı; o anlar kamerada
İstediği ilacı yazmayan aile hekimine saldırdı; o anlar kameradaKayseri'de, Kadir Tanver Aile Sağlığı Merkezi'nde H.Ö., istediği ilacı yazmayan aile hekimi Celal Naci Gökçınar'a saldırıp, darbetti. O anlar ise sağlık merkezinin güvenlik kamerasınca anbean kaydedildi.
12.11.2021Gündem
İstediği ilacı yazmayan doktoru darbetti
İstediği ilacı yazmayan doktoru darbettiKayseri'de Kadir Tanver Aile Sağlığı Merkezi'nde bir hasta istediği ilacı yazmadığı gerekçesiyle doktoru darbetti
12.11.2021Haberler
‘Gebeler mutlaka aşı olsun’
‘Gebeler mutlaka aşı olsun’İstanbul Aile Hekimliği Derneği tarafından düzenlenen 8. Ulusal İSTAHED Aile Hekimliği Kongresi’nde hem aşılama çağrısında bulunuldu hem de aile hekimlerinin sorunları masaya yatırıldı. Türkiye’de 27 bin aile hekimliği birimi bulunduğu ve 24 bin 500 aile hekimi olduğu belirtilirken, bir aile hekimine ortalama 3 bin hasta düştüğü kaydedildi.
31.10.2021Gündem
‘Dijital Türk Lirası Ağı’ geliyor
‘Dijital Türk Lirası Ağı’ geliyor2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’na göre, gıda fiyatlarıyla mücadele için bölge ve ürün bazında bir planlama yapılacak.
27.10.2021Siyaset
MSB kara, deniz ve hava kuvvetleri sözleşmeli er alımı ön başvuru sonucu sorgulama! Sözleşmeli er sınav tarihi sorgulama
MSB kara, deniz ve hava kuvvetleri sözleşmeli er alımı ön başvuru sonucu sorgulama! Sözleşmeli er sınav tarihi sorgulamaMilli Savunma Bakanlığı Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri komutanlıklarına sözleşmeli er alımı yapılacağı duyuruldu. Başvuruların alınacağı tarihler ve adaylarda aranılan şartlar MSB tarafından duyuruldu. En az ilköğretim mezunu olan adaylar başvuruda bulunabilecek. Ön başvurularını tamamlayan ve uygun şartları tamamlayan adaylar MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA’da gerçekleştirilecek olan faaliyetlere çağırılacaktır denildi. İşte ön başvuru sonucu sorgulama ekranı...
20.10.2021Gündem
Aile hekimine saldırdılar! Çaresiz kalınca kendilerini kilitlediler
Aile hekimine saldırdılar! Çaresiz kalınca kendilerini kilitledilerŞanlıurfa'da bir yakınlarına ilaç yazdırmak için geldikleri aile sağlığı merkezinde, hastayı muayene etmeden ilaç yazamayacağını söyleyen Aile Hekimi Mehmet Emin A. ile tartışan, yaşanan arbedenin ardından dışarı çıkarılınca da merkezin kapı ve pencerelerini tekmeleyen kuzenler İsmail A. ve Abdulkadir A. gözaltına alındı.
13.10.2021Gündem
Sağlık Bakanlığı'nı arayıp doktoru tehdit etti, 6 bin 800 lira cezaya çarptırıldı
Sağlık Bakanlığı'nı arayıp doktoru tehdit etti, 6 bin 800 lira cezaya çarptırıldıKahramanmaraş’ta temastan kaynaklanan karantinayı ihlal ederek aile sağlığı merkezinde kendisini uyaran Dr. Lütfi Tiyekli'ye hakaret edip, Sağlık Bakanlığı'nı da arayarak "Doktor dayak yemeyi hak ediyor, gırtlaklamamak için kendimi zor tutuyorum" diyen Ömer Özbiner (43), 6 bin 800 lira adli para cezasına çarptırıldı. Dr. Lütfi Tiyekli, tazminat davası açacağını söyledi.
28.09.2021Gündem
‘Grip aşısı 65 yaş ve üzerine ücretsiz olmalı’
‘Grip aşısı 65 yaş ve üzerine ücretsiz olmalı’Tüm Eczacı İşverenler Sendikası Genel Başkanı Ecz. Nurten Saydan, 90 yaşında ya da kronik hasta dahi olsa vatandaşın grip aşının sistem tarafından karşılanmadığını söyledi.
26.09.2021Gündem
Karantinayı ihlal etti, aile hekimine 'Doktorları boş yere dövmüyoruz' dedi
Karantinayı ihlal etti, aile hekimine 'Doktorları boş yere dövmüyoruz' dediEdirne'de, kızı koronavirüse yakalanan ve temaslı karantinasında olması gereken Süleyman Hızmalı, aile sağlığı merkezine giderek, ilaç yazdırmak istedi. Durumu fark edip, ilaç yazmayan Uzm. Dr. Mehtap Büyük Ateş, kendisine "Doktorları boş yere dövmüyoruz" diyen Hızmalı hakkında 'beyaz kod' uyarısı verdi.
21.09.2021Gündem
Doktorun sır ölümünde ön otopsi raporu çıktı: Dıştan müdahale yok
Doktorun sır ölümünde ön otopsi raporu çıktı: Dıştan müdahale yokTekirdağ Şarköy ilçesindeki pansiyonda ölü bulunan aile hekimi Tezgül Şükrüoğlu, toprağa verildi. Şükrüoğlu'nun yapılan ön otopsisinde ölümüyle ilgili şüpheli bir bulguya rastlanmadı.
21.09.2021Gündem
Aile hekimi, kaldığı pansiyonda ölü bulundu
Aile hekimi, kaldığı pansiyonda ölü bulunduTekirdağ’ın Şarköy ilçesi Hoşköy Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli aile hekimi Tezgül Şükrüoğlu (35), kaldığı pansiyonun balkonunda ölü bulundu.
20.09.2021Gündem
Türkiye onu Twitter'da tanıdı... 'Ne suç işledin de bu haldesin' diyorlar!
Türkiye onu Twitter'da tanıdı... 'Ne suç işledin de bu haldesin' diyorlar!Ayşe Sarı, cam kemik hastası kızı Ceren’i okutmak için verdiği mücadeleyi sosyal medya platformu Twitter’da anlattı. Sarı, hem bir anne hem de bir engelli hakları savunucusu olarak öyle yollardan geçmiş ki anlattıkları yürekleri dağladı. İşte "En fazla 2 ay yaşar" dedikleri kızının ve daha pek çok kişinin başarı merdivenlerini tırmanmasına vesile olan Ayşe Sarı’nın mücadele dolu yolculuğu...
14.09.2021Gündem
FETÖ firarisi doktor, yurda girmeye çalışırken enselendi!
FETÖ firarisi doktor, yurda girmeye çalışırken enselendi!Mesleğini kullanarak kişisel bilgileri örgüte iletip 15 Temmuz sonrası yurt dışına kaçan FETÖ firarisi eski doktor havalimanında yakalandı. Hakkında 24 ayrı suçtan arama kararı bulunan FETÖ firarisinin mesleği gereği edindiği binlerce kişinin kişisel verilerini de örgüte aktardığı tespit edildi.
3.09.2021Haberler
Son dakika... FETÖ firarisi doktor, yurda girmeye çalışırken enselendi!
Son dakika... FETÖ firarisi doktor, yurda girmeye çalışırken enselendi!Mesleğini kullanarak kişisel bilgileri örgüte iletip 15 Temmuz sonrası yurtdışına kaçan FETÖ firarisi eski doktor havalimanında yakalandı. Hakkında 24 ayrı suçtan arama kararı bulunan FETÖ firarisinin mesleği gereği edindiği binlerce kişinin kişisel verilerini de örgüte aktardığı tespit edildi.
3.09.2021Gündem
Ülkelerinde barışın yüzünü görmediler
Ülkelerinde barışın yüzünü görmedilerDr. Zakira Hekmat, eğitim bursuyla geldiği Türkiye’de mülteciler için kurduğu dernekle 40 bin kişiye el uzattı. Hekmat aracılığıyla biri ülkesini hiç görmeyen, diğeri saldırılarda yaralanan iki Afganlıya kulak verdik
22.08.2021Pazar
Aile hekimleri ‘sözleşme ve ödeme yönetmeliği’ değişikliğine Ankara’dan ‘hayır’ diyecek
Aile hekimleri ‘sözleşme ve ödeme yönetmeliği’ değişikliğine Ankara’dan ‘hayır’ diyecekSalgın dönemindeki yoğun çabalarına karşın yapılan mevzuat değişiklikleriyle büyük ölçüde hak kayıpları yaşadıklarını savunan aile hekimleri, 28 Ağustos’ta gerçekleştirecekleri büyük miting ile tepkilerini dile getirecek.
20.08.2021Gündem
NASA Türk doktorun astronomi fotoğrafını seçti
NASA Türk doktorun astronomi fotoğrafını seçtiTürk astronomi fotoğrafçısı Dr. Mehmet Hakan Özsaraç'ın, Hubble Uzay Teleskobu'nun çektiği ham görüntüyü işleyerek renklendirdiği fotoğraf, Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından "Dünya'da Günün Astronomi Fotoğrafı" seçilerek internet sitesinde paylaşıldı.
15.08.2021Teknoloji
İzinde maaşı kesildi! Mahkemeden flaş karar...
İzinde maaşı kesildi! Mahkemeden flaş karar...Kahramanmaraş İdare Mahkemesi, pandemi döneminde Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile idari izne ayrılan aile hekimi Arzu Cam Emlik'in maaşından yapılan kesintinin hukuka ve mevzuata uygun olmadığı gerekçesiyle iadesine karar verdi. Kahramanmaraş Tabipler Odası Başkanı Lütfi Tiyekli, genelgede hekimlerin özlük haklarından herhangi bir kesinti yapılmayacağının açıkça yazıldığını belirterek, "Keşke mahkemeye başvurulmadan bu sorun çözülse ve adalet boş yere meşgul edilmeseydi" dedi.
29.07.2021Ekonomi
Geçmeyen Boyun Ve Sırt Ağrısının Nedenleri Nelerdir?
Geçmeyen Boyun Ve Sırt Ağrısının Nedenleri Nelerdir?Özellikle fiziksel açıdan hem boyun hem de sırt kısımlarında yaygın olarak ağrılar görülür. Genelde vücudun değişik noktalarında meydana gelen fiziksel bozukluklar ağrıları neden olabilmektedir. Peki, geçmeyen boyun ve sırt ağrısının nedenleri nelerdir? İşte bu ağrılar için tüm detaylar.
27.07.2021Sağlık
Sözleşmeli aile hekimi ve aile sağlığı çalışanlarına "Kovid-19 aşısı" ödemesi
Sözleşmeli aile hekimi ve aile sağlığı çalışanlarına "Kovid-19 aşısı" ödemesiSağlık Bakanlığınca Kovid-19 aşısı uygulamaları kapsamında, 1 Temmuz 2021'den itibaren 3 ay süreyle, sözleşmeli aile hekimlerine aylık net 3 bin liraya kadar, sözleşmeli aile sağlığı çalışanlarına da 1500 liraya kadar ilave ödeme yapılabilecek.
15.07.2021Ekonomi
Aile hekimleri eylem kararı aldı
Aile hekimleri eylem kararı aldıSağlık Bakanlığı’nın hazırladığı ve 1 Temmuz 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan “Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği” ile ilgili tartışmalar sürüyor. Söz konusu yönetmelik ile aile hekimlerinin sözleşmelerinin il sağlık müdürlerinin iki dudağı arasına bırakıldığını savunan aile hekimleri, özlük haklarındaki kayıplar nedeniyle yönetmeliğe karşı tepkilerini sürdürüyor.
10.07.2021Gündem
Aile hekimlerine yaşlı izlem ve tarama zorunluluğu
Aile hekimlerine yaşlı izlem ve tarama zorunluluğuSağlık Bakanlığı, aile hekimlerinin yaşlı izlem ve taramasını zorunlu hale getirdi.
4.07.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Aile Hekimi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.