Akkuyu Ngs

Akkuyu Ngs

Son dakika Akkuyu NGS haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Akkuyu NGS gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Akkuyu NGS haber sayfamızda...

Akkuyu Ngs

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 398 akkuyu ngs haberi bulunmuştur.
Bakan Bayraktar Akkuyu’yu denetledi
Bakan Bayraktar Akkuyu’yu denetlediEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Mersin’de yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) inşaat sahasını ziyaret etti.
13.02.2024Ekonomi
Bakan Bayraktar, Akkuyu NGS sahasını ziyaret etti
Bakan Bayraktar, Akkuyu NGS sahasını ziyaret ettiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, beraberindeki heyet ile birlikte Mersin’de yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) inşaat sahasını ziyaret etti.
12.02.2024Ekonomi
Bakan Bayraktar: Günlük 30 bin varil ham petrol üretim seviyesine ulaştık
Bakan Bayraktar: Günlük 30 bin varil ham petrol üretim seviyesine ulaştıkBakan Bayraktar "Günlük yaklaşık 30 bin varil ham petrol üretim seviyesine ulaştık" açıklamasında bulundu. Bakan Bayraktar, Aile ve Gençlik Fonu düzenlemesi ile petrol, doğal gaz ve madenlerden sağlanacak gelirleri gençlerin hayallerini gerçekleştirmelerinde kullanacaklarını açıkladı.
13.12.2023Ekonomi
Akkuyu NGS’nı̇n ilk ünitesi için işletmeye alma izni verildi
Akkuyu NGS’nı̇n ilk ünitesi için işletmeye alma izni verildiNükleer Düzenleme Kurumu (NDK), Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) inşaat projesini yürüten Akkuyu Nükleer A.Ş’ye ilk güç ünitesini devreye almak için gerekli olan ‘İşletmeye Alma İznini’ verdi. İzin, nükleer santralin güvenli şekilde işletilmesine temel teşkil eden devreye alma çalışmalarının başlatılmasına olanak sağlıyor.
12.12.2023Ekonomi
Akkuyu NGS’nin 1’inci ünitesinde reaktör kurulumu testi tamamlandı
Akkuyu NGS’nin 1’inci ünitesinde reaktör kurulumu testi tamamlandıAkkuyu Nükleer Güç Santrali’nin (NGS) 1’inci ünitesinin reaktör iç parçalarının tümü, Akkuyu Nükleer A.Ş uzmanları tarafından ekipmanın güvenli ve emniyetli işletilmesine ilişkin gerekliliklere uygunluğunun kontrolü için tasarım konumuna yerleştirilerek, kurulum testi tamamlandı.
7.12.2023Haberler
Akkuyu NGS’nin 1’inci ünitesinde reaktör kurulumu testi tamamlandı
Akkuyu NGS’nin 1’inci ünitesinde reaktör kurulumu testi tamamlandıAkkuyu Nükleer Güç Santrali’nin (NGS) 1’inci ünitesinin reaktör iç parçalarının tümü, Akkuyu Nükleer A.Ş uzmanları tarafından ekipmanın güvenli ve emniyetli işletilmesine ilişkin gerekliliklere uygunluğunun kontrolü için tasarım konumuna yerleştirilerek, kurulum testi tamamlandı.
7.12.2023Ekonomi
Bakan Bayraktar: Türkiye nükleer santrale ihtiyaç duyuyor
Bakan Bayraktar: Türkiye nükleer santrale ihtiyaç duyuyorEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, “Dünya küresel ısınmayla mücadelede ciddiyse nükleersiz dönüşüm mümkün değil. Türkiye nükleer santrale ihtiyaç duyuyor” dedi.
17.11.2023Ekonomi
Akkuyu NGS’nin 1’inci güç ünitesinde yeni gelişme
Akkuyu NGS’nin 1’inci güç ünitesinde yeni gelişmeAkkuyu Nükleer Güç Santrali’nde (NGS) 390 ton kaldırma kapasiteli ilk kutup vincinin işletmeye alındığı duyuruldu. Vincin, Akkuyu NGS’nin 1’inci güç ünitesinin yaşam döngüsünün tüm aşamalarında kullanılacağı belirtildi.
19.10.2023Ekonomi
Bakan Bayraktar, Moskova’da ‘Düşük Karbonlu Enerji’ oturumuna katıldı
Bakan Bayraktar, Moskova’da ‘Düşük Karbonlu Enerji’ oturumuna katıldıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Rus Enerji Haftası kapsamında geldiği Rusya’nın başkenti Moskova’da ‘Düşük Karbonlu Enerji’ oturumuna katıldı.
11.10.2023Ekonomi
Bakan Bayraktar'dan Akkuyu'ya ziyaret
Bakan Bayraktar'dan Akkuyu'ya ziyaretEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) sahasını ziyaret etti. Rusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu Rosatom’un Genel Müdürü Aleksey Likhachev ile bir araya gelen Bakan Bayraktar ve beraberindekiler Akkuyu NGS şantiyesinde Akkuyu Nükleer A.Ş. Genel Müdürü Anastasia Zoteeva başkanlığındaki proje yöneticileri tarafından karşılandı.
28.09.2023Ekonomi
Akkuyu’da yeni aşama
Akkuyu’da yeni aşamaAkkuyu NGS’nin ikinci güç ünitesi makine dairesi binasında türbin tesisinin temeline beton dökme işlemi tamamlandı. İkinci güç ünitesindeki bu önemli gelişme, Türkiye’deki ilk nükleer güç santralinde, mekanik enerjinin elektrik enerjisine dönüştürülmesinde yer alan türbin ünitesinin bileşenlerinin montajına geçme imkânı sağlıyor.
13.09.2023Ekonomi
Rusya'ya yeni öneri paketi! Lavrov ile görüşen Hakan Fidan'dan flaş açıklama
Rusya'ya yeni öneri paketi! Lavrov ile görüşen Hakan Fidan'dan flaş açıklama Rusya'da Lavrov ile görüşen Bakan Fidan, Tahıl Koridoru Anlaşması ile ilgili Türkiye'nin katkılarıyla BM tarafından yeni bir öneri paketinin hazırlandığını açıkladı. Lavrov da bu öneri paketiyle ilgili dikkat çeken bir yorumda bulundu.
31.08.2023Dünya
Bakan Fidan-Lavrov görüşmesi öncesi Rusya'dan açıklama! Tahıl sevkiyatı masada olacak
Bakan Fidan-Lavrov görüşmesi öncesi Rusya'dan açıklama! Tahıl sevkiyatı masada olacakRusya Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov arasında gerçekleştirilecek görüşme öncesi açıklama yaptı.
30.08.2023Gündem
Akkuyu’da yüksek hassasiyetli analiz!
Akkuyu’da yüksek hassasiyetli analiz!Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) Kimya Laboratuvarı’nda iyon kromatografi cihazının işletime alınması için gereken kontrol çalışmaları tamamlandı. Ekipman, güç ünitelerinde bulunan reaktörlerin birinci çevriminde kullanılan suyu analiz etmek için tasarlandı.
14.08.2023Ekonomi
Akkuyu NGS inşaatında yeni gelişme
Akkuyu NGS inşaatında yeni gelişmeAkkuyu Nükleer Güç Santrali’nin (NGS) 4’üncü ünitesinin inşaat sahasında yeni bir gelişme yaşandı.
8.08.2023Ekonomi
Akkuyu’da elektrik şalt tesisinin montajına başlandı
Akkuyu’da elektrik şalt tesisinin montajına başlandıAkkuyu NGS’de 400 kV gerilime sahip entegre gaz yalıtımlı şalt tesisinin (KRUE-400) montajına başlandı. Elektrik ekipman sisteminin bir parçası olan bu yüksek teknoloji ürünü tesisat, elektriğin şebekeye iletilmesi için tasarlandı.
27.07.2023Ekonomi
Cingöz: Nükleer enerji projeleri Türkiye’ye lig atlatacak
Cingöz: Nükleer enerji projeleri Türkiye’ye lig atlatacakNükleer enerji projelerinin uluslararası ölçekte önemli adımlar olduğunu vurgulayan Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı İsmail Cingöz, “Avrupa halen elektrik ihtiyacının yaklaşık yüzde 25'ini nükleer santrallerden karşılıyor. Birleşik Krallık, Fransa, ABD, Kanada, Güney Kore ve Çin başta olmak üzere birçok ülke de yeni nükleer yatırım planlarını hayata geçirmeye hazırlanıyor. Dolayısıyla böylesine yüksek bir teknolojiye sahip olmak, belli bir ligde var olmak anlamına geliyor. Nükleer enerji projeleri Türkiye’ye lig atlatacak projelerdir. Nükleer kulübe giren ülkelere bakılınca, onların geldiği nokta bizim için en büyük referanstır” dedi.
13.07.2023Ekonomi
Akkuyu NGS sahasına personel eğitimi için tam ölçekli simülatör getirildi
Akkuyu NGS sahasına personel eğitimi için tam ölçekli simülatör getirildiAkkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) sahasına, güç ve kontrol ünitelerinin bire bir kopyası olan tam ölçekli simülatör (TÖS) getirildiği duyuruldu. Bu eğitim ekipmanı ile santral işletmeye alınmadan önce güç ünitelerinde çalışacak personele uygulamalı bir eğitimin verilmesi hedefleniyor. Eğitimi tamamlayanların yetkinlik belgesine sahip olacağı bildirildi.
12.07.2023Ekonomi
Akkuyu Nükleer Güç Santrali ile bölgedeki işsizlik en aza indi"
Akkuyu Nükleer Güç Santrali ile bölgedeki işsizlik en aza indi"Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar, Silifke Ziraat Odası Başkanı Cafer Doygun, Silifke Turizm Derneği Başkanı Ali Küçük, Marvista Otel'in Genel Müdürü Volkan Kalkan ve gayrimenkul danışmanı Güney Gürgen, yapımı 5 yıldır devam Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS), Gülnar-Silifke-Taşucu bölgesine yönelik katkılarını değerlendirdi. Uzmanlar, 2018'den bu yana yaşanan değişimi, gelecekte bölgenin daha da büyüyüp gelişeceğinin en büyük işareti olarak gördüklerini söyledi. Yaratılan ekonomi ile bölgede işsizliğin en aza indiğini aktaran yetkililer sosyo-ekonomi bir büyümeye öncülük edildiğini aktardı.
8.07.2023Ekonomi
Bakan Bayraktar'dan Akkuyu NGS açıklaması: Kısa sürede elektrik üretmeyi planlıyoruz
Bakan Bayraktar'dan Akkuyu NGS açıklaması: Kısa sürede elektrik üretmeyi planlıyoruzEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Akkuyu Nükleer Santrali'nde çok kısa sürede elektrik üretmeyi, 2028'e kadar santralin tamamını dereye almayı planlıyoruz" dedi.
29.06.2023Ekonomi
Akkuyu NGS'nin 2'nci ünitesine iç koruma kabuğunun beşinci katmanı kuruldu
Akkuyu NGS'nin 2'nci ünitesine iç koruma kabuğunun beşinci katmanı kurulduAkkuyu NGS'nin 2'nci ünitesine nükleer santralin güvenlik sisteminin en önemli unsurlarından biri olan ve reaktör bölmesini koruyarak sızdırmazlığını sağlayan iç koruma kabuğunun (İKK) beşinci katmanı kuruldu.
26.06.2023Ekonomi
Akkuyu'da İKK kubbesine beton dökme işlemi tamamlandı
Akkuyu'da İKK kubbesine beton dökme işlemi tamamlandıAkkuyu Nükleer Güç Santrali’nin (NGS) 1’inci güç ünitesinde temel inşaat aşamalarından biri olan ve reaktör binasının sızdırmazlığını sağlayan iç koruma kabuğunun (İKK) kubbesine beton dökme işlemi tamamlandı.
31.05.2023Ekonomi
Dünya liderlerinden peş peşe tebrikler! 'Türkçe mesaj paylaştı'
Dünya liderlerinden peş peşe tebrikler! 'Türkçe mesaj paylaştı'Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Biden, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı seçim başarısı dolayısıyla tebrik etti.
29.05.2023Gündem
Rusya’dan Akkuyu’ya analitik simülatör gönderildi
Rusya’dan Akkuyu’ya analitik simülatör gönderildiRusya Nükleer Santrallerin İşletilmesi Araştırma Enstitüsü, (VNIIAES A.Ş) nükleer santral işletme personelinin eğitimi için Akkuyu Nükleer Güç Santrali’ne (NGS) analitik simülatör gönderdi.
25.05.2023Ekonomi
Akkuyu NGS’ye teminat
Akkuyu NGS’ye teminatTürk Reasürans’ın teknik işleticiliğini yaptığı Özel Riskler Yönetim Merkezi, Akkuyu NGS’nin nükleer sorumluluk riskleri için sigorta teminat vermeye başladı.
16.05.2023Sigorta

Benzer Haber Etiketleri

Akkuyu Ngs ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.