Alkolmetre

Alkolmetre

Son dakika alkolmetre haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan alkolmetre gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan alkolmetre haber sayfamızda...

Alkolmetre

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 140 alkolmetre haberi bulunmuştur.
Hidrometre Nedir, Ne İşe Yarar? Hidrometre Kullanım Alanları Nelerdir?
Hidrometre Nedir, Ne İşe Yarar? Hidrometre Kullanım Alanları Nelerdir?Sürücüler, antifiriz ve elektrolit kalitesini ölçmek için bir hidrometre kullanır. Hidrometre, kaldırma kuvvetine bağlı olarak sıvının bağıl yoğunluğunu ölçmek amacı ile kullanılan bir araçtır. Bir hidrometre, altta üstten daha ağır ve geniş bir bilye bulunan kapalı bir tüpten meydana gelir ve sıvıya yerleştirildiği zaman hidrometre yüzer. Hidrometre nedir, ne işe yarar? İşte, tüm detaylar.
31.03.2021 Eğitim
Kısıtlamada durdurulan sürücü alkolmetreye üflemedi: Bu polisin bana takıntısı var
Kısıtlamada durdurulan sürücü alkolmetreye üflemedi: Bu polisin bana takıntısı varBursa'da sokağa çıkma yasağına rağmen otomobil ile gezintiye çıkan sürücü, alkolmetreyi üflememek için dakikalarca polisi uğraştırdı. Avukatımı çağıracağım diyen sürücü olay yerine eşini çağırdı. Olay yerine gelen eşide dakikalarca polisi uğraştırırken, polis ekiplerine, "Onun benimle takıntısı var, Bana kastın var, Geçmişten Husumetimiz var, Komşum zaten Aynı sokakta oturuyoruz" dedi.
14.12.2020Haberler
Son dakika... Adana'da evde bulundu! Tam 9 bin 440 litre...
Son dakika... Adana'da evde bulundu! Tam 9 bin 440 litre...Adana’da, polis ekiplerinin, sahte içki imalathanesine dönüştürülen bir ev ve depoya düzenlediği baskında, 9 bin 440 litre sahte içki, içki yapımında kullanılan 75 litre etil alkol, 2 litre içki aroması ele geçirildi.
10.12.2020Gündem
Ceza yiyen alkollü sürücü, 'herkes yanlışını bilecek' dedi, türkü söyleyip oynadı
Ceza yiyen alkollü sürücü, 'herkes yanlışını bilecek' dedi, türkü söyleyip oynadıKarabük’te sokağa çıkma kısıtlamasına uymayarak patlak lastikle yolculuk yaptığı sırada kontrol noktasında durdurulan alkollü ve ehliyetsiz sürücüye 10 bin 857 TL para cezası uygulandı.
10.12.2020Haberler
Ceza yiyen alkollü ve ehliyetsiz sürücü türkü söyleyip oynadı
Ceza yiyen alkollü ve ehliyetsiz sürücü türkü söyleyip oynadıKarabük’te sokağa çıkma kısıtlamasına uymayarak patlak lastikle yolculuk yaptığı sırada kontrol noktasında durdurulan alkollü ve ehliyetsiz sürücüye 10 bin 857 TL para cezası uygulandı. Kesilen cezayı haklı bulan ve ayakta durmakta güçlük çeken sürücü cezanın üstüne türkü çağırıp oynadı.
10.12.2020Gündem
Kütahya'da 23,5 litre sahte içki ele geçirildi!
Kütahya'da 23,5 litre sahte içki ele geçirildi!Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde polisin 5 adrese düzenlediği operasyonda 23,5 litre sahte içki ele geçirildi. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.
9.12.2020Gündem
Kısıtlamada ehliyetsiz yakalandı, yardım için Covid-19 hastası arkadaşını aradı
Kısıtlamada ehliyetsiz yakalandı, yardım için Covid-19 hastası arkadaşını aradıBursa’da ehliyetsiz Yanılmaz T. (34), sokak kısıtlamasını ihlal ederek, karantinadaki arkadaşının aracıyla eşini alıp, gezmeye çıktı. Kontrol noktasında polise yakalanan Yanılmaz T., Covid-19 hastası arkadaşını arayarak, aracını gelip, almasını istedi. Polis, buna engel olurken, üçüncü kez ehliyetsiz yakalandığını itiraf eden Yanılmaz T. ve eşi H.T. hakkında cezai işlem uygulandı.
6.12.2020Haberler
Kısıtlamaya rağmen ehliyetsiz yakalandı! Yardım için Covid-19 hastası arkadaşını aradı
Kısıtlamaya rağmen ehliyetsiz yakalandı! Yardım için Covid-19 hastası arkadaşını aradıBursa’da ehliyetsiz Yanılmaz T. (34), sokak kısıtlamasını ihlal ederek, karantinadaki arkadaşının aracıyla eşini alıp, gezmeye çıktı. Kontrol noktasında polise yakalanan Yanılmaz T., Covid-19 hastası arkadaşını arayarak, aracını gelip, almasını istedi. Polis, buna engel olurken, üçüncü kez ehliyetsiz yakalandığını itiraf eden Yanılmaz T. ve eşi H.T. hakkında cezai işlem uygulandı.
6.12.2020Gündem
Alkolmetreyi üfleyemeyen sürücüye polis, 'Balona üfler gibi üfle' diye tarif verdi
Alkolmetreyi üfleyemeyen sürücüye polis, 'Balona üfler gibi üfle' diye tarif verdiAntalya'nın Manavgat ilçesinde, refüje çarpan minibüsün sürücüsü Mehmet O.'ya (21), alkol kontrolü için uzatılan alkolmetreyi üfleyemeyince polis, "Balona üfler gibi üfle" diyerek tarif vermek zorunda kaldı. Mehmet O., 1.03 promil alkollü çıktı.
9.11.2020Haberler
Alkolmetreyi üfleyemeyen sürücüye polis, 'Balona üfler gibi üfle' diye tarif verdi
Alkolmetreyi üfleyemeyen sürücüye polis, 'Balona üfler gibi üfle' diye tarif verdiAntalya'nın Manavgat ilçesinde, refüje çarpan minibüsün sürücüsü Mehmet O.'ya (21), alkol kontrolü için uzatılan alkolmetreyi üfleyemeyince polis, "Balona üfler gibi üfle" diyerek tarif vermek zorunda kaldı. Mehmet O., 1.03 promil alkollü çıktı.
9.11.2020Gündem
Sürücü 0.56 promil alkollü çıktı, kullandığı kolonyadan olduğunu iddia etti!
Sürücü 0.56 promil alkollü çıktı, kullandığı kolonyadan olduğunu iddia etti!Bursa’da, otomobiliyle trafikte seyir halindeyken polis ekiplerince durdurulan sürücü Mustafa Diricanlı (39), yapılan uygulamada 0.56 promil alkollü çıktı. Hayatı boyunca hiç alkol kullanmadığını dile getiren sürücü, kolonya kullandığı için alkollü çıktığını öne sürerken; ehliyetine el konularak, bin 228 lira ceza uygulandı.
20.10.2020Gündem
Akılalmaz olay! Eline kolonya sürdü, ehliyetinden oldu
Akılalmaz olay! Eline kolonya sürdü, ehliyetinden olduOrdu'nun Gülyalı ilçesinde polis denetiminde iddiaya göre 0.27 promil alkolü olduğu tespit edilen ticari araç sürücüsü Mehmet Kabataş'a para cezası uygulandı, ehliyetine 6 ay el konuldu. Alkol kullanmadığını öne süren, hastanede yaptırdığı testinde ise kanında alkole rastlanılmadığını belirten Kabataş, alkollü çıkmasının sebebinin koronavirüsten korunmak için yüzünü kolonya ile dezenfetke etmesi olduğunu söyledi.
7.10.2020Gündem
Alkolmetreden Kovid-19 bulaşır mı?
Alkolmetreden Kovid-19 bulaşır mı?Kalp ve solunum sistemi hastalıkları rehabilitasyonu uzmanı Prof. Baki Umut Tuğay, salgın döneminde alkolmetre kullanımının risklerine karşı uyarıyor: “Kullanılan ağızlıklar filtreli değil. Doğru teknikle üfleyememekten kaynaklı enfekte olma riski de var”
30.08.2020Pazar
Adana'da 2 bin 180 litre sahte içki ele geçirildi
Adana'da 2 bin 180 litre sahte içki ele geçirildiAdana'da 2 bin 180 litre sahte içki ele geçirildi, bir şüpheli gözaltına alındı.
16.08.2020 Gündem
Alkolmetredeki rakamı görünce, 'Maşallah' diyerek tepki verdi!
Alkolmetredeki rakamı görünce, 'Maşallah' diyerek tepki verdi!Gaziantep’te, polisin yaptığı denetimler sırasında 226 promil alkollü olduğu tespit edilen sürücü, alkolmetredeki rakamı görünce 'Maşallah' dedi. Ehliyeti olmayan sürücüye ceza yazılırken, aracı ise otoparka çekildi.
16.07.2020Gündem
Giyim mağazasında 250 şişe sahte içki ele geçirildi
Giyim mağazasında 250 şişe sahte içki ele geçirildiŞanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde giyim mağazasına düzenlenen operasyonda 250 şişe sahte içki ile üretiminde kullanılan malzemeler ele geçirildi. Gözaltına alınan 2 şüpheliden 1'i tutuklandı.
3.06.2020Gündem
Oruç tuttuğu gün alkollü çıktı, ehliyeti elinden alındı!
Oruç tuttuğu gün alkollü çıktı, ehliyeti elinden alındı!Eskişehir’de yaşayan Burak Ergovan (28) isimli sürücüye, polis ekiplerince yapılan ölçüm sırasında alkollü olduğu gerekçesiyle bin 228 lira para cezası kesildi ve ehliyetine de 6 ay süreyle el konuldu. Hastanede yaptırdığı kan testinde alkolsüz olduğu belirlenen ve o gün oruç olduğunu söyleyen Ergovan, "Bu pandemi dönemin otomobilimle işime gidiyorum, evimin ihtiyaçlarını karşılıyorum. Şu an ne yapacağım bilmiyorum durup dururken ehliyetim gitti" dedi.
6.05.2020Haberler
Oruçlu olduğu gün alkolmetrede alkollü çıktı!
Oruçlu olduğu gün alkolmetrede alkollü çıktı!Eskişehir’de yaşayan Burak Ergovan (28) isimli sürücüye, polis ekiplerince yapılan ölçüm sırasında alkollü olduğu gerekçesiyle bin 228 lira para cezası kesildi ve ehliyetine de 6 ay süreyle el konuldu. Hastanede yaptırdığı kan testinde alkolsüz olduğu belirlenen ve o gün oruç olduğunu söyleyen Ergovan, "Bu pandemi dönemin otomobilimle işime gidiyorum, evimin ihtiyaçlarını karşılıyorum. Şu an ne yapacağım bilmiyorum durup dururken ehliyetim gitti" dedi.
6.05.2020Gündem
TEM'de kamyonetten inşaat malzemeleri döküldü, 8 araç hasar gördü
TEM'de kamyonetten inşaat malzemeleri döküldü, 8 araç hasar gördüTEM'de seyir halindeki bir kamyonetin kasasından yola inşaat malzemeleri döküldü. Sürücüler zor anlar yaşarken, arkadan gelen 8 araç hasar gördü. Yapılan testte 2 promil alkollü çıkan sürücü karakola götürüldü.
16.03.2020Gündem
Sahte içki deposuna şok baskın!
Sahte içki deposuna şok baskın!Antalya’da sahte içki üretilen bir depoya baskın düzenlendi. Çok sayıda sahte içkiye el konulurken, 2 kişi gözaltına alındı.
4.03.2020Gündem
Polisi görünce kaçan sürücü, saklandığı kümeste yakalandı
Polisi görünce kaçan sürücü, saklandığı kümeste yakalandıKonya'da, rutin yol kontrolü yapan polisi görünce, otomobilini park edip kaçan sürücü S.Ö., saklandığı kümeste yakalandı. Otomobilinde içki şişeleri bulunan ve polisten araç kullandığının ispat edilmesini isteyen S.Ö.'ye, 8 bin 750 lira para cezası uygulandı. Otomobili de trafikten men edildi.
24.02.2020Gündem
Sahte içkinin şifresi çözüldü! 'Musluklar akıyor mu?'
Sahte içkinin şifresi çözüldü! 'Musluklar akıyor mu?'Antalya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 853 şişe sahte içki ve üretimde kullanılan 580 litre etil alkol ele geçirdi. Şüphelilerin telefonda dinlenme korkusu yüzünden sahte içkiden 'Musluklar akıyor mu?' diye bahsettiği ortaya çıktı.
30.01.2020Gündem
İstanbul'da 2020 yılının ilk trafik denetimi
İstanbul'da 2020 yılının ilk trafik denetimi İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, 2020'nin ilk saatlerinde trafik denetimi yaptı.
1.01.2020Gündem
Kullandığı gargara nedeniyle el konulan ehliyeti, iade edildi
Kullandığı gargara nedeniyle el konulan ehliyeti, iade edildiKahramanmaraş'ta gargara kullandıktan sonra polisin alkolmetre ile yaptığı kontrolle 2.00 promil alkollü çıktığı için bin 2 lira para cezası yazılıp ehliyetine de 6 ay süre el konulan Mehmet Yaşar (33), hastaneden alkolsüz olduğunu gösteren kan tahlili ile mahkemeye başvurdu. Mahkeme, alkolmetrenin kalibrasyonun ayarının bozuk olma ihtimalinin bulunduğuna kanaat getirerek cezayı iptal edip ehliyetin de Yaşar'a iade edilmesine karar verdi.
28.11.2019Gündem
Ağız gargarası kullandı, ehliyetine 6 ay el konuldu
Ağız gargarası kullandı, ehliyetine 6 ay el konulduKahramanmaraş'ta, evinde doktor tarafından verilen ağız gargarasını yaptıktan sonra direksiyon başına geçen Mehmet Yaşar (33), polisin alkolmetre ile yaptığı kontrolde 200 promil alkollü çıktı. Ehliyetine 6 ay süre ile el konulup, 1002 lira ceza kesilen Yaşar, hemen sonra gittiği hastanede yaptırdığı kan tahlilinde alkolsüz çıkınca mahkemeye başvurdu.
23.11.2019Haberler

Benzer Haber Etiketleri

alkolmetrepoliscezabursaalkol

Alkolmetre ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.