Amasra

Amasra

Son dakika Amasra haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Amasra gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Amasra haber sayfamızda...

Amasra

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 723 amasra haberi bulunmuştur.
Bartın İmsakiye 2021: Bartın İftar Vakti ve Sahur Saati (Ezan Kaçta Okunuyor?)
Bartın İmsakiye 2021: Bartın İftar Vakti ve Sahur Saati (Ezan Kaçta Okunuyor?)2021 Bartın İmsakiyesi için yoğun bir araştırma söz konusu...11 Ayın Sultanı tüm bereketiyle geldi. Geçen yıl da Ramazan ayı koronavirüs nedeniyle buruk geçmişti, bu yıl da aynı manzara ile dünya karşı karşıya... En hayırlı ayda oruç için niyetlenenler iftar ve sahur vakitlerini araştırmaya başladılar. "Bartın'da imsak ezanı saat kaçta okunuyor, oruç ne zaman açılıyor?" diye soruyor. Bartın'da yaşayan yurttaşlar da Bartın sahur vakti (imsak) ve ilçe iftar saatlerini öğrenmeye çalışıyor.
15.04.2021Ramazan
Bakan açıkladı! Karadeniz’in Fatih’i yeni sondajına başladı
Bakan açıkladı! Karadeniz’in Fatih’i yeni sondajına başladıGelen son dakika haberine göre; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Fatih sondaj gemisinin Amasra-1 kuyusunda yeni sondajına başladığını bildirdi.
9.04.2021Ekonomi
Fatih sondaj gemisi Karadeniz Amasra-1'e doğru yola çıktı
Fatih sondaj gemisi Karadeniz Amasra-1'e doğru yola çıktıFatih sondaj gemisi, Filyos Limanı'ndan ayrılarak Kuzey Sakarya Sahası'ndaki yeni arama kuyusu Karadeniz Amasra-1'e doğru yola çıktı.
5.04.2021Ekonomi
Bahar geldi tur başladı
Bahar geldi tur başladı1 Nisan itibarıyla yurt içi kültür turları için en güzel günler de başlamış oldu. Pandemi ve yeni kısıtlamalar gölgesinde bahar havasında Türkiye içinde kontrollü tatil için turların rotası Abant, Sapanca, Kapadokya, Nemrut, Gaziantep, Safranbolu ve Amasra oluyor
4.04.2021Ekonomi
Fatih, Türkali-2 kuyusunda 3 bin 950 metreye ulaştı
Fatih, Türkali-2 kuyusunda 3 bin 950 metreye ulaştıFatih sondaj gemisinin Sakarya Gaz Sahası'ndaki ikinci derin deniz tespit kuyusu olan Türkali-2'de ulaştığı son derinliğin 3 bin 950 metre olduğu ve kuyudaki çalışmalarını başarıyla tamamladığı bildirildi.
31.03.2021Ekonomi
Rota, Batı Karadeniz!
Rota, Batı Karadeniz!Pervin Ersoy’un yürüttüğü Her Şehri Ünlülerle Geziyoruz projesi kapsamında Kastamonu ve Bartın’a giden ünlü isimler, renkli anlar yaşadı
27.03.2021Cadde
Taş kömürü satışından 25 milyon 571 bin lira elde edildi
Taş kömürü satışından 25 milyon 571 bin lira elde edildiTürkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), şubat ayında sattığı 56 bin 285 ton taş kömüründen 25 milyon 571 bin lira gelir sağladı.
26.03.2021Ekonomi
Bartın'da işçi servisi devrildi: 11 yaralı
Bartın'da işçi servisi devrildi: 11 yaralıBartın'ın Amasra ilçesinde, işçileri taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu 11 kişi yaralandı.
26.03.2021Gündem
Fatih ve Kanuni sondaj gemileri, Filyos Limanı'nda bir araya geldi
Fatih ve Kanuni sondaj gemileri, Filyos Limanı'nda bir araya geldiTürkiye'nin ilk sondaj gemisi Fatih, Türkali- 2 kuyusundaki faaliyetlerini tamamlamasının ardından Kuzey Sakarya Gaz Sahası'ndaki çalışma öncesinde Kanuni sondaj gemisinin de demirli olduğu Filyos Limanı'na geldi. İki milli sondaj gemisi, Filyos Limanı'nda bir araya geldi.
21.03.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Dönmez ilk kez açıkladı! Yeni sondaj nisanda başlıyor
Son dakika... Bakan Dönmez ilk kez açıkladı! Yeni sondaj nisanda başlıyorSon dakika haberlere göre, Türkiye’nin halen devrede olan en eski hidroelektrik santrali Seyhan HES’te konuşan Bakan Dönmez, Mısır ile 8 yıl sonra ilk temas ile ilgili, 'Deniz yetki alanlarıyla ilgili ülkeler arasında itilaflar söz konusu oluyor. Mısır da ruhsat sahası açmayı ilan etti. Bizim deniz sahamıza saygı gösterecek şekilde ilan etti' dedi. "Bir sonraki çalışma Kuzey Sakarya Gaz Sahası bölgesinde nisan ayında ilk sondaj yapılacak" diyen Bakan Dönmez, "İlk keşif amaçlı sondaj olacak. Akabinde Kanuni Gemimiz devreye girecek" ifadelerine yer verdi.
19.03.2021Ekonomi
Hayaller emekliliğe ertelenmiyor
Hayaller emekliliğe ertelenmiyorPandemi ile birlikte farklı yaşama seçenekleri herkesin gündemine girdi. Büyük şehirlerde insanları apartmanlara mahkûm eden günlük yaşantı, akıllara kır evlerini ve çiftlik hayatını getirdi. Beyaz yakalı olarak tanımlanan, 35-50 yaş arası, profesyonel veya idari işler yürüten kesim, emeklilikte geçmeyi planladığı sakin yaşam modelini öne çekmenin yollarını arıyor.
18.03.2021Emlak
Bartın'da 103 kişi hastanelik oldu! 'Suları kaynatın' uyarısı
Bartın'da 103 kişi hastanelik oldu! 'Suları kaynatın' uyarısıBartın’ın Amasra ilçesinde ishal ve mide bulantısı şikayetiyle 103 kişi, hastaneye başvurdu. Sudan numune alınırken, Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır şebeke sularının kaynatılarak kullanılmasını istedi.
14.03.2021Haberler
Son dakika... Bartın'da 103 kişi hastanelik oldu! 'Suları kaynatın' uyarısı
Son dakika... Bartın'da 103 kişi hastanelik oldu! 'Suları kaynatın' uyarısıGelen son dakika haberine göre; Bartın’ın Amasra ilçesinde ishal ve mide bulantısı şikayetiyle 103 kişi, hastaneye başvurdu. Sudan numune alınırken, Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır şebeke sularının kaynatılarak kullanılmasını istedi. İşte haberin ayrıntıları...
14.03.2021Gündem
378 Nerenin Telefon Kodu? +378 Hangi Ülkeye Ait?
378 Nerenin Telefon Kodu? +378 Hangi Ülkeye Ait?Farklı illerden gelen veya bilinmeyen telefon aramaları, kişilerin sorun yaşadığı, başlıca konularda biri haline gelmiştir. Günümüzde, telefon ile türlü dolandırıcılıkların yapıldığı düşünüldüğünde, insanlar bilinmeyen numaralardan gelen aramalara karşı, daha tedirgin olmaya başlamışlardır. Bu noktada ‘378 hangi ilin telefon numarası?‘ sorusu da büyük önem içermektedir.
22.04.2020Telefon Kodu
378 Nerenin Telefon Kodu? +378 Hangi Ülkeye Ait?
378 Nerenin Telefon Kodu? +378 Hangi Ülkeye Ait?Farklı illerden gelen veya bilinmeyen telefon aramaları, kişilerin sorun yaşadığı, başlıca konularda biri haline gelmiştir. Günümüzde, telefon ile türlü dolandırıcılıkların yapıldığı düşünüldüğünde, insanlar bilinmeyen numaralardan gelen aramalara karşı, daha tedirgin olmaya başlamışlardır. Bu noktada ‘378 hangi ilin telefon numarası?‘ sorusu da büyük önem içermektedir.
22.04.2020Telefon Kodu
Bartın Haritası: Bartın İlçeleri Nelerdir? Bartın İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?
Bartın Haritası: Bartın İlçeleri Nelerdir? Bartın İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Ülkemizin illerinden olan Bartın Karadeniz kıyısında yer alan bir ilimizdir. Yemyeşil dokusu ve doğa harikası ile ülkemizin güzel şehirlerinden olan Bartın tarihi dokusu ile merak edilen bir şehirdir. Peki Bartın ilçeleri nelerdir? Bartın ilinin nüfusu kaçtır, kaç ilçesi vardır? Sizlere Bartın ilinin nüfusu ve ilçeleri hakkında bilgileri yazımızda detaylıca inceledik.
19.09.2020Haritalar
Türkiye Maden Haritası: Türkiye'nin Madenleri Ve Çıkarıldığı Yerler Nerelerdir? İl İl Türkiye'deki Madenler
Türkiye Maden Haritası: Türkiye'nin Madenleri Ve Çıkarıldığı Yerler Nerelerdir? İl İl Türkiye'deki MadenlerÜlkemiz jeolojik yapısı sayesinde farklı madenlere ev sahipliği yapmaktadır. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın önde gelen özelliklerinden biri de maden çeşitliliğine sahip olmasıdır. Dünya genelinde zengin madenlere sahip olan ülkeler arasında 28. sırada, mevcut maden çeşitliliği açısından ise 10. sırada yer almaktadır. Maden çeşitliliği ülkemizin sanayisine, ekonomisine ve bilimsel çalışmalara da olanak sağlamaktadır. İşte, Türkiye’nin madenleri ve çıkarıldığı yerlere ait tüm detaylar.
20.09.2020Haritalar
Amasra Gezilecek Yerler (2021) - Amasra Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Amasra Gezilecek Yerler (2021) - Amasra Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiAmasra Batı Karadeniz Bölgesinde bulunan bir beldedir. Geçmişi üç bin yıl kadar önceye dayanmaktadır. Amasra beldesine geçmişte Samastro, Amastris ve Sesamos denildiği bilinmektedir. Amasra çok sayıda medeniyetin başkenti olmuştur. Amasra şehrinde dini ve tarihi yapı olarak gezilecek çok sayıda yer vardır. Aynı zamanda Karadeniz’in doğası ile bütünleşmiş olan bu belde masalsı bir tada sahiptir. Amasra’da gezilecek yer nerelerdir? Amasra’da mutlaka görülmesi gereken yerler nerelerdir? İşte Amasra’da mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesi.Dar ve küçük olan bir arazi üzerinde kurulmuş olan bu belde üzerinde hâkimiyet kuran her yeni medeniyet, kendisinden önceki medeniyetlere ait olan yapıları yıkıp yeni yapıları üstlerine inşa etmişlerdir. 16 yıl süresince milattan önce Kraliçe Amastris’in yönettiği bu belde bağımsızlığını kazanınca kraliçenin adını almıştır. Kraliçenin hüküm sürdüğü bu yıllarda Amasra beldesi şehir surları, akropol, agoralar ve tapınakları ile görkemli bir yere dönüşmüştür. Ardından Roma ve Bizans İmparatorluklarının hâkimiyetine giren bu belde zamanla modern şehir görünümünü almıştır.Amasra beldesi Karadeniz manzarası, temiz havası, tarihi dokusu ve doğal güzelliği ile çok sayıda ziyaretçiyi kendisine çeken bir beldedir. Küçük olmasına rağmen etkileyici güzellikte olan bu belde Batı Karadeniz Bölgesinin en özel olan beldelerinden biridir. Amasra sokaklarında gezmek, hem dini geçmişe hem tarihi geçmişe tanık olmak ve bu tanıklığa Karadeniz’in manzaralarının eşlik etmesi ile bambaşka bir deneyime dönüşüyor. Amasra beldesi küçük bir belde olsa da hem merkezini görebilmek hem de birbirinden farklı güzellikteki koylarını ziyaret edebilmek için en az iki ya da üç gün ayırılarak gezilmelidir.
Bakanı Karaismailoğlu Zonguldak'ta Mithatpaşa Tünelleri'nde incelemelerde bulundu
Bakanı Karaismailoğlu Zonguldak'ta Mithatpaşa Tünelleri'nde incelemelerde bulunduUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bakanlık olarak Türkiye'de ulaşım ve haberleşme hizmetleri için hükümetleri döneminde yaptıkları harcamanın 914 milyar liraya yaklaştığını belirterek, "Bu bütçe aslında, Türkiye'nin gelişmekte olan ülkeler arasına girmesine temel teşkil edecek bir altyapının oluşturulması, dünya ve bölgesi ile her anlamda bağlarının sağlamlaştırılması yolunda değerlendirilmiştir." dedi.
26.02.2021Ekonomi
'Kara elmas'ın satışından 28 milyon 111 bin lira gelir sağlandı
'Kara elmas'ın satışından 28 milyon 111 bin lira gelir sağlandıTürkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), ocak ayında 61 bin 800 ton kömür satarak 28 milyon 111 bin lira gelir elde etti.
26.02.2021Ekonomi
Amasra'da yarıyıl yoğunluğu
Amasra'da yarıyıl yoğunluğuTarihi eserleri, doğal güzellikleri ve mutfak kültürüyle ünlü Bartın'ın Amasra ilçesi, yarıyıl tatilinde ziyaretçilerin uğrak noktası oldu.
5.02.2021Tatil
Bartın açıklarında 3.2 büyüklüğünde deprem
Bartın açıklarında 3.2 büyüklüğünde depremKaradeniz'de Bartın'ın Kurucaşile ilçesi açıklarında 3.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
2.02.2021Gündem
Amasra'da dev dalgalar
Amasra'da dev dalgalarBartın'ın Amasra ilçesinde şiddetli rüzgar nedeniyle denizde dev dalgalar oluştu. Kötü hava şartları nedeniyle limana giremeyen 2 kuru yük gemisi, zor anlar yaşadı.
28.01.2021Gündem
Türkiye’de beklenen kış manzaraları! Ankara’da kar
Türkiye’de beklenen kış manzaraları! Ankara’da karTürkiye’nin bir çok bölgesi dün uzun süredir beklenen kar ve sağanak yağışla güne uyandı.
14.01.2021Gündem
Bahçesinde kazı yaparken buldu! Hemen haber verdi
Bahçesinde kazı yaparken buldu! Hemen haber verdiBartın'ın Ulus ilçesinde bahçesine ağaç dikmek ve temizlik yapmak için kazı yapan İsmail Yılmaz, 3 kerpiç yapıya rastladı. Arkeologlar, kerpiç yapıların bulunduğu alanda incelemede bulundu.
6.01.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

bartınamasrakaradenizsondajpandemi

Amasra ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.