Amazon Ormanları

Amazon Ormanları

Son dakika Amazon Ormanları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Amazon Ormanları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Amazon Ormanları haber sayfamızda...

Amazon Ormanları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 164 amazon ormanlari haberi bulunmuştur.
'Tropik Trump' Bolsonaro söz verdikten bir gün sonra tam tersini yaptı
'Tropik Trump' Bolsonaro söz verdikten bir gün sonra tam tersini yaptıKoronavirüs salgınındaki facia yönetimiyle gündemden düşmeyen Brezilya lideri, 2030’a kadar ormanların tahribatıyla mücadeleye ayrılan bütçeyi iki kat arttırma taahhüdünde bulunmuştu.
24.04.2021Dünya
Son dakika haberi: Televizyonlar canlı yayınladı! Bunun adı mucize...
Son dakika haberi: Televizyonlar canlı yayınladı! Bunun adı mucize...Zorlu hayatta kalma mücadelesi tam 36 gün sürdü. 36'ncı doğum gününe iki gün kala küçük uçakla yola çıkan pilot, havalandığında başına gelecek felaketten habersizdi. Son dakika haberine göre televizyonlar mucizeyi canlı olarak yayınladı.
9.03.2021Dünya
BBC'nin 'Amazon ormanları Facebook'ta satılıyor' haberi sonrası soruşturma
BBC'nin 'Amazon ormanları Facebook'ta satılıyor' haberi sonrası soruşturmaBrezilya'da, Amazon yağmur ormanlarının Facebook üzerinden satışa çıkarılması hakkında BBC'nin yaptığı araştırmanın ardından konuyla ilgili soruşturma başlatıldı.
5.03.2021Dünya
Facebook'ta satılık Amazon yağmur ormanları!
Facebook'ta satılık Amazon yağmur ormanları!Brezilya'da Amazon yağmur ormanlarında yerlilerin yaşadığı koruma altındaki alanların sosyal ağlarda satışa çıkarıldığı tespit edildi. Ormanlık alanları işgal ederek ağaçları yakan kişiler, bu alanları tarım arazisi olarak satışa çıkarıyor. BBC Brasil'in özel araştırması...
27.02.2021Dünya
Son dakika... Dikkat! Fotoğraflar rahatsız edici olabilir... Yürek dağladı!
Son dakika... Dikkat! Fotoğraflar rahatsız edici olabilir... Yürek dağladı!Felaketler arka arkaya geldi, kurtulmayı başaranların fotoğrafları ise yürek burktu. Ancak bazıları hayata tutunacak kadar şanslı değildi.
8.09.2020Dünya
Surinam Hakkında Bilgiler; Surinam Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Surinam Hakkında Bilgiler; Surinam Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıSurinam –resmi adıyla Surinam Cumhuriyeti- Güney Amerika’da bulunan bağımsız bir devlettir. Yüzölçümü bakımından kıtanın en küçük ülkesidir. Bir ada ülkesi olmamasına rağmen Karayip Cemiyeti (CARİCOM) üyesidir. Surinam hakkında detaylı bilgiyi derledik.
8.09.2020Dünya
Brezilya'nın Amazon ormanları yanmaya devam ediyor
Brezilya'nın Amazon ormanları yanmaya devam ediyorBrezilya'nın ve dünyanın en büyük yağmur ormanlarından Amazonlar'da ormansızlaşma devam ederken, geçen yıl 100 binden fazla yangına sahne olan Novo Progresso bölgesi civarındaki ormanlar yeniden alevlere teslim oldu.
19.08.2020Dünya
En büyük tropikal sulak alan bilerek yakılıyor
En büyük tropikal sulak alan bilerek yakılıyorBrezilya'daki Pantanal bölgesinde geçen yıla göre 2020'nin ilk altı ayında iki kat daha fazla yangın çıktı. Mato Grosso do Sul eyaleti çevre acil durumu ilan ederken, ateş yakmayı yasaklayan kararın bir etkisi görülmedi.
27.07.2020Dünya
Eğitimde Uygulama Vizyonuyla ‘Atlas Üniversitesi’ Akademik Hayata Başlıyor.
Eğitimde Uygulama Vizyonuyla ‘Atlas Üniversitesi’ Akademik Hayata Başlıyor.Türkiye akademik hayatına özgün bir bakış açısıyla katkı sağlamak adına yılların bilgi, birikim ve deneyimiyle yola çıkan Atlas Üniversitesi, bilimsel özerkliğe sahip fakülte, enstitü, yüksekokul ve tüm birimleriyle 2020-2021 eğitim öğretim yılında öğrencilerine kapılarını açıyor.
3.07.2020Advertorial
Corona virüs Amazon yerlileri arasında yayılıyor
Corona virüs Amazon yerlileri arasında yayılıyorPozitif testlerin 1 milyonu çoktan aştığı Brezilya'da, yeryüzünün en büyük yağmur ormanlarında yaşayan yerliler büyük risk altında.
21.06.2020Dünya
Corona virüs onlara da bulaştı!
Corona virüs onlara da bulaştı!Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs (Covid-19) salgını, Amazon Ormanları’ndaki dış dünyadan izole yaşayan yerlilere de bulaştı. Waorani kabilesinde ilk koronavirüs vakası tespit edildi.
18.05.2020Dünya
Son dakika... Savaş uçağı ormana düştü
Son dakika... Savaş uçağı ormana düştüBolivya'da insani yardım taşıyan savaş uçağı kalkıştan dakikalar sonra Amazon Ormanları'na çakıldı, iki pilotun yanı sıra dört İspanyol da hayatını kaybetti.
3.05.2020Dünya
Brezilya'da covid-19 kaynaklı artan ölümler tabut yetersizliğine neden oldu
Brezilya'da covid-19 kaynaklı artan ölümler tabut yetersizliğine neden olduLatin Amerika'da yeni tip corona virüsten (covid-19) en çok etkilenen Brezilya'da, salgının artışı tabut eksikliğine neden oluyor.
1.05.2020Dünya
Hakan Karsak ile kızının keyifli günü
Hakan Karsak ile kızının keyifli günüATV ekranlarında yayınlanana 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizisinde 'Enişte' karakterine hayat veren Hakan Karsak, kızı Linda ile birlikte önceki gün İstanbul Akvaryum'da görüntülendi.
6.02.2020Cadde
Trump'tan Greta Thunberg açıklaması: Öfke kontrolü sorunuyla başa çıkmalı
Trump'tan Greta Thunberg açıklaması: Öfke kontrolü sorunuyla başa çıkmalıABD Başkanı Donald Trump, 16 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg'in Time dergisi tarafından "Yılın Kişisi" seçilmesini "gülünç" olarak niteledi.
12.12.2019Dünya
Brezilya lideri Bolsonaro: Amazon ormanlarını DiCaprio yaktırdı
Brezilya lideri Bolsonaro: Amazon ormanlarını DiCaprio yaktırdıAmazon Ormanları'nı yaktırmakla suçlanan Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, yangını ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio'nun çıkarttığını iddia etti.
30.11.2019Dünya
Amazon'daki yangınlar yağışlarla söndü
Amazon'daki yangınlar yağışlarla söndüBolivya'nın doğusunda aylardır yükselen alevlerin 4 milyon hektarı aşkın ormanı yok ettiği bildiriliyor.
7.10.2019Dünya
Eliz’i yalnız bırakmayalım!
Eliz’i yalnız bırakmayalım!İklim değişikliğine karşı başlattığı öğrenci eylemlerinin sembolü haline gelen 16 yaşındaki İsveçli aktivist Greta Thunberg, her cuma yinelediği “Fridays For Future” eylemini, geçtiğimiz günlerde bu kez New York’ta Birleşmiş Milletler (BM) Genel Merkezi’nin önünde, ‘İklim Değişikliği Eylem Zirvesi’nde gerçekleştirdi...
2.10.2019Ege
AB'den dünyaya çok kritik uyarı! Herkesi ilgilendiriyor…
AB'den dünyaya çok kritik uyarı! Herkesi ilgilendiriyor…Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk, Amazon ormanlarındaki yangınlara ilişkin, "Ağaçların yetişmek için yıllara ihtiyacı var ancak yanması bir dakika." ifadesini kullandı.
23.09.2019Gündem
ABD ve Brezilya Amazon Ormanları'na gözünü dikti
ABD ve Brezilya Amazon Ormanları'na gözünü diktiBir araya gelen iki ülkenin dışişleri bakanları, dünyanın akciğerinde özel sektörün gelişmesini destekleme konusunda mutabakata vardı.
14.09.2019Dünya
Amazonlar'da karbonmonoksit seviyesi arttı
Amazonlar'da karbonmonoksit seviyesi arttıESA'nın yayınladığı harita, Amazon ormanlarında bu yılın başından itibaren çıkan 83 binden fazla yangın nedeniyle karbonmonoksit seviyelerinde belirgin bir artış olduğunu ortaya koyuyor.
10.09.2019Dünya
Amazon suikasti!
Amazon suikasti!Brezilya'da yerli halklar için çalışan bir vakıftaki görevli Kolombiya-Peru sınırındaki Tabatinga'da güpegündüz silahlı saldırıya uğradı, kafasına iki kurşun sıkılan erkek öldü.
9.09.2019Dünya
Brezilya Amazon yangınları için ayakta
Brezilya Amazon yangınları için ayaktaRio de Janeiro'da sokağa dökülen kalabalıklar, 'Tropik Trump' lakaplı Bolsonaro'nun Amazon Ormanları'nda izlediği çevre politikasını protesto etti. Gösteriye Amazon havzasında yaşayan yerliler de katıldı.
6.09.2019Dünya
5 yılda 50 milyon ağaç dikilecek
5 yılda 50 milyon ağaç dikilecek'Doğa'nın Kahramanlara İhtiyacı Var' adlı uluslararası kampanyada birçok küresel firma işbirliğine gidiyor. İlk yılda projenin uygulanacağı ülkeler Haiti, Çin, Dominik Cumhuriyeti, ABD, Tanzanya ve Mali.
5.09.2019Dünya
Amazon için birlik!
Amazon için birlik!Will Smith ve Leonardo DiCaprio, Amazonlar için güçlerini birleştirdi.
5.09.2019Cadde

Benzer Haber Etiketleri

BrezilyaAmazon OrmanlarıAmazonJair Bolsonaroyangın

Amazon Ormanları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.