Ankara Barosu

Ankara Barosu

Son dakika Ankara Barosu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ankara Barosu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ankara Barosu haber sayfamızda...

Ankara Barosu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.206 ankara barosu haberi bulunmuştur.
Karakollar şiddet tedbirini bıraktı mı?
Karakollar şiddet tedbirini bıraktı mı?İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararının ardından kolluğa başvuran kadınların, tedbir mekanizması işletilmeden ‘sözleşme artık geçersiz’ diye yargıya yönlendirildiği öne sürüldü... Konuyu Milliyet’e değerlendiren uzmanlar, sözleşme yürürlükten kalksa dahi, kendilerine başvurmuş bir kadını korumanın Anayasa’nın yaşam hakkı gereği kolluğun görevi olduğunu vurguladı...
10.04.2021Gündem
Son dakika haberi: Ceren Damar'ı öldüren sanığın dedesine hakaretten dava
Son dakika haberi: Ceren Damar'ı öldüren sanığın dedesine hakaretten davaAnkara'da, Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel cinayetinde son dakika gelişmesi yaşandı. Damar'ı öldüren ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan öğrencisi Hasan İsmail Hikmet'in dedesi İsmail Elçi (80) hakkında, tanık olarak dinlendiği duruşmada Şenel'e yönelik sözleri nedeniyle 'ölenin hatırasına hakaret' suçundan dava açılarak, yargılanmasına başlandı.
24.03.2021Gündem
‘Avukatlık ilke ve onuruna yakışmayan üslup kullandı’
‘Avukatlık ilke ve onuruna yakışmayan üslup kullandı’Ankara Barosu Disiplin Kurulu, öğrencisi tarafından öldürülen akademisyen Ceren Damar cinayetine ilişkin davada sanık avukatı olarak yaptığı savunmadaki ithamları ve kullandığı üslup nedeniyle tepki çeken Vahit Bıçak hakkındaki disiplin soruşturmasını tamamladı.
24.03.2021Gündem
Ankara Barosundan, köpek ölümleriyle ilgili suç duyurusu!
Ankara Barosundan, köpek ölümleriyle ilgili suç duyurusu!Ankara Barosu, 20 köpek ölüsü bulunmasıyla ilgili, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu. Dilekçede, telef edilen köpeklerin tüm Ankara halkına ait olduğu ve sahipsiz sayılmalarının mümkün olmadığı belirtildi.
2.03.2021Gündem
'Çoklu baro' eylemine katılan avukatlara soruşturma
'Çoklu baro' eylemine katılan avukatlara soruşturmaAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı, geçen yıl 3 Temmuz'da Ankara Adliyesi önünde toplanarak 'çoklu baro' yasasını protesto eden avukatlardan 23'ü hakkında soruşturma başlattı.
28.01.2021Gündem
Ankara Barosu’na ‘soruşturma’ izni
Ankara Barosu’na ‘soruşturma’ izniAdalet Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’la ilgili yapılan açıklama nedeniyle Ankara Barosu yönetimi hakkında soruşturma izni verdi. Buna göre soruşturma talebine konu açıklamada imzası olan başkan dahil 11 baro yöneticisi savcılık tarafından ifadeye çağrılacak.
16.01.2021Gündem
Adalet Bakanlığı'ndan Ankara barosu başkanı ve yönetim kurulu üyeleri için soruşturma izni
Adalet Bakanlığı'ndan Ankara barosu başkanı ve yönetim kurulu üyeleri için soruşturma izniAdalet Bakanlığı, Ankara Barosu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri hakkında, “Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılama” suçundan soruşturma yürütülmesi için izin verdi. Baro Başkanı Erinç Sağkan’ın da aralarında olduğu 11 yönetim kurulu üyesinin, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, 24 Nisan 2020 tarihinde Ankara’daki Hacı Bayram Camii'nde verdiği hutbesiyle ilgili basın açıklaması yapmıştı. Basın açıklamasında kullanılan ifadeler nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı inceleme başlatmıştı.
15.01.2021Gündem
Avukata reklam verme önerisi tartışma yarattı
Avukata reklam verme önerisi tartışma yarattıDaha İyi Yargı Derneği’nce hükümetin Yargı Reformu çalışmaları kapsamında değerlendirilmesi amacıyla hazırlanan pakette yer alan avukatlara reklam verme ve şirket açma serbestisi önerisine Ankara Barosu’ndan itiraz geldi.
15.01.2021Gündem
Savunmasıyla tepki çeken avukatın şikayet ettiği Ceren'in babasına takipsizlik
Savunmasıyla tepki çeken avukatın şikayet ettiği Ceren'in babasına takipsizlikAnkara'da, Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel'i (27) öldüren ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Hasan İsmail Hikmet'in avukatı Vahit Bıçak'ın, kendisini ölümle tehdit ettiği iddiasıyla şikayetçi olduğu baba Mustafa Damar hakkında, takipsizlik kararı verildi.
16.12.2020Gündem
Rusya Büyükelçisi Karlov suikastı davasına devam edildi
Rusya Büyükelçisi Karlov suikastı davasına devam edildiRusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanığın yargılanmasına devam edildi.
10.12.2020Gündem
3 yüksek yargıç için Yüce Divan kuruldu
3 yüksek yargıç için Yüce Divan kurulduFETÖ üyeliğinden hüküm giyen eski Danıştay üyeleri Tutar, Bektaş ve Olcay’ın ‘görevi kötüye kullanma’ suçu yönünden Yüce Divan sıfatıyla Anayasa Mahkemesi’nde yargılanmasına başlandı
25.11.2020Gündem
Yüce Divan'da yargılanan eski Danıştay üyelerinin ilk duruşması tamamlandı
Yüce Divan'da yargılanan eski Danıştay üyelerinin ilk duruşması tamamlandıFETÖ üyeliğinden 9 yıl hapis cezası verilen eski Danıştay üyesi Hamza Eyidemir, gelecek duruşmada tanık olarak dinlenecek. Suçtan zarar gördüğü belirtilen, meslekten ihraç edilen ve açtığı dava sonucu göreve iade edilen hakim Gülay Tezcan'ın, duruşmaya çağrılmasına karar verildi.
24.11.2020Gündem
İdare Mahkemesi’nden Ankara Barosu’na ret
İdare Mahkemesi’nden Ankara Barosu’na retAnkara Barosu’nun, meslek kuruluşlarının genel kurullarının koronavirüs salgını nedeniyle 1 Aralık 2020’ye kadar ertelenmesine ilişkin kararın yürütmesinin durdurulması istemi İdare Mahkemesince reddedildi.
16.10.2020Siyaset
Avukat Vahit Bıçak hakkında, disiplin kovuşturması
Avukat Vahit Bıçak hakkında, disiplin kovuşturmasıAnkara Barosu'nca, akademisyen Ceren Damar Şenel'i (27) öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilen Hasan İsmail Hikmet'i savunan avukatı Vahit Bıçak hakkında, disiplin kovuşturması açılmasına karar verildi.
29.09.2020Gündem
Kızını öldüren babaya, savcı ağırlaştırılmış müebbet istedi
Kızını öldüren babaya, savcı ağırlaştırılmış müebbet istedi Ankara'nın Çubuk ilçesinde internette uygunsuz görüntüleri olduğu gerekçesiyle kızı Şeyma Yıldız'ı öldüren Harun Yıldız'ın yargılandığı davada, savcı, tutuklu sanık babaya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini talep etti. Kızı öldürülen anne Emine Yıldız'ın eşinden şikayetçi olmadığını söylediği duruşmada sanık baba, "Bana ne ceza verecekseniz umurumda değil.Ben zaten kızımın ölümüyle ilgili acı içindeyim istediniz cezayı verin" dedi.
10.09.2020Gündem
Ankara Barosu 'Wayfair' skandalıyla ilgili paylaşım yapanlar hakkında suç duyurusunda bulundu!
Ankara Barosu 'Wayfair' skandalıyla ilgili paylaşım yapanlar hakkında suç duyurusunda bulundu!Ankara Barosu Çocuk Hakları Merkezi, ABD'de e-Ticaret sitesi 'Wayfair'ın çocuk ticareti yaptığı iddiasıyla ortaya çıkan skandala ilişkin binlerce takipçisi olan bazı sosyal medya fenomenlerinin yaptığı paylaşımlara yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunu yapan avukat Caner Gücüyener, "Son günlerce 'özgürlük' adı altında çocuklarla ilgili yapılan paylaşımlar, suç işleme boyutuna gelmiştir. Ceza davası dışında bu tür paylaşım yapan sosyal medya hesaplarının kapatılması ve ya askıya alınması talebinde de bulunduk" dedi.
7.08.2020Haberler
ABD'deki 'Wayfair' skandalıyla ilgili sosyal medya paylaşımlarına suç duyurusu
ABD'deki 'Wayfair' skandalıyla ilgili sosyal medya paylaşımlarına suç duyurusuAnkara Barosu Çocuk Hakları Merkezi, ABD'de e-Ticaret sitesi 'Wayfair'ın çocuk ticareti yaptığı iddiasıyla ortaya çıkan skandala ilişkin binlerce takipçisi olan bazı sosyal medya fenomenlerinin yaptığı paylaşımlara yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunu yapan avukat Caner Gücüyener, "Son günlerce 'özgürlük' adı altında çocuklarla ilgili yapılan paylaşımlar, suç işleme boyutuna gelmiştir. Ceza davası dışında bu tür paylaşım yapan sosyal medya hesaplarının kapatılması ve ya askıya alınması talebinde de bulunduk" dedi.
7.08.2020Gündem
Metin Feyzioğlu'ndan çoklu baro düzenlemesiyle ilgili açıklama
Metin Feyzioğlu'ndan çoklu baro düzenlemesiyle ilgili açıklamaTürkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Metin Feyzioğlu, "Türkiye Barolar Birliği kurulurken, Türkiye'nin birliği olması için hiçbir baronun kendisini figüran kabul etmesine izin verilmemiştir. Bugün İstanbul Barosu'nun, Ankara Barosu'nun, İzmir Barosu'nun sayısal üstünlüğü sebebiyle Ardahan Barosu, Kayseri Barosu, Kırşehir Barosu figüran rolündedir." dedi.
14.07.2020Gündem
TBB yönetiminde dengeler değişecek
TBB yönetiminde dengeler değişecekÇoklu baro teklifi Meclis Genel Kurulu’nda yasalaştı. Düzenleme ile Türkiye Barolar Birliği (TBB) yönetiminde dengeler değişecek. Anadolu barolarının, şu anda Ankara, İstanbul ve İzmir barolarının etkin olduğu TBB yönetimindeki temsili güçlenecek
12.07.2020Siyaset
AK Parti'den son dakika Ayasofya ve anket açıklaması
AK Parti'den son dakika Ayasofya ve anket açıklamasıSon dakika haberi... AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Ayasofya'nın ibadete açılması tartışmalarıyla ilgili, "Yargıda devam eden süreç var. Temennimiz, yargının bu konuda müspet bir karar vereceği. Yani eski, bunun müze haline getirilmesini sağlayan Bakanlar Kurulu kararının uygun olmadığı şeklinde karar vereceği, bunun da otomatik sonucu olarak Ayasofya'nın ibadete açılacağını bekliyoruz, böyle ümit ediyoruz" dedi.
8.07.2020Siyaset
Eylemler devam etti
Eylemler devam ettiBaroların yapısını değiştirmeyi öngören yasa teklifine karşı çıkan baro başkanları ve avukatlar, dün Ankara Adliyesi’nde protesto eylemi gerçekleştirdi.
4.07.2020Siyaset
Ankara Emniyeti'nden polise saldırdığı ileri sürülen avukatlar hakkında açıklama
Ankara Emniyeti'nden polise saldırdığı ileri sürülen avukatlar hakkında açıklamaAnkara Emniyet Müdürlüğü, bugün Ankara Adliyesi önünde döviz sopaları ve bariyer atarak polise saldırıda bulunduğu ileri sürülen avukatlar hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.
3.07.2020Gündem
Son dakika... Metin Feyzioğlu'ndan baro başkanlarına çağrı
Son dakika... Metin Feyzioğlu'ndan baro başkanlarına çağrıSon dakika haberi... TBB Başkanı Metin Feyzioğlu baro başkanlarına çağrıda bulundu. 'Baro başkanlarına sesleniyorum' diyen Feyzioğlu dün TBMM'de komisyona çağrıldınız gelmediniz, yine aracılık edelim lütfen gidin konuşun. Diyalog imkanının reddedilmesini doğru bulmuyorum. Diyalog kurmadan dava kazanabiliyor muyuz ki kendi mesleki davamızı kazanalım?' dedi.
3.07.2020Gündem
Baro görüşmeleri tartışmayla başladı
Baro görüşmeleri tartışmayla başladıTBMM Adalet Komisyonu’nda, ‘çoklu baro’ sistemini öngören kanun teklifinin görüşmeleri başladı. Görüşmeleri izlemek isteyen 20 baro başkanının içeri alınmaması üzerine tartışma çıktı. Baro başkanları, Meclis önünde komisyondaki görüşmeleri bekledi.
3.07.2020Siyaset
'Nasıl imzalanmışsa aynı şekilde çıkılır'
'Nasıl imzalanmışsa aynı şekilde çıkılır'AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin ilk imzacısı olduğu kadına şiddetle mücadelede referans metin İstanbul Sözleşmesi’ne ilişkin, “İmzalanması gerçekten yanlıştı” dedi.
3.07.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

ankaraAnkara Barosusoruşturmabaroistanbul sözleşmesi

Ankara Barosu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.