Aşırı Sağ

Aşırı Sağ

Son dakika aşırı sağ haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan aşırı sağ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan aşırı sağ haber sayfamızda...

Aşırı Sağ

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.919 asiri sag haberi bulunmuştur.
Almanya'da 'Gruppe S' davası başladı
Almanya'da 'Gruppe S' davası başladıAlmanya'da aşırı sağcı Gruppe S (S Grubu) örgütü üyesi olmakla suçlanan 10'dan fazla işinin yargılandığı dava bugün Stuttgart'ta başladı. Yaşları 32 ile 61 arasında değişen şüphelilerin tümü geçen yıl Şubat ayında tutuklanmıştı.
13.04.2021Dünya
Almanya'da 'Gruppe S' davası başladı
Almanya'da 'Gruppe S' davası başladıŞubat 2020'de deşifre olan aşırı sağcı Gruppe S'in (S Grubu) ilk toplantısını Eylül 2019'de yaptığı belirlendi. Müslümanlar ve politikacıları hedef alarak Almanya'da iç savaş çıkarmayı amaçlayan örgüt için savcılık, Eğer suçlanan kişiler planladıkları terör saldırılarını gerçekleştirebilseydi, çok vahşi ve geniş çaplı bir ölüm makinesiyle karşı karşıya olurduk" diyor.
13.04.2021Dünya
Son dakika: İspanya'da tansiyon yükseldi! Olaylı mitingde yaralılar var...
Son dakika: İspanya'da tansiyon yükseldi! Olaylı mitingde yaralılar var...Gelen son dakika haberine göre; İspanya'nın başkenti Madrid'de aşırı sağ görüşlü Vox partisinin mitingini protesto etmek isteyen aşırı sol gruplara polisin müdahale etmesi sonrasında en az 13 kişinin yaralandığı ve 2 kişinin de gözaltına alındığı bildirildi. İspanya'nın başkenti Madrid'de ilk kez aşırı sağ ve aşırı sol grupların karşı karşıya gelmesi dikkati çekti.
7.04.2021Dünya
Son dakika... İngiltere'de 'Nazi' polis şoku! Bomba yapım kitapçığı indirmiş...
Son dakika... İngiltere'de 'Nazi' polis şoku! Bomba yapım kitapçığı indirmiş...İngiltere'de polis departmanında 'Nazi' depremi yaşanıyor. 'Aşırı sağ terör örgütü' üyeliğinden suçlu bulunan polisle ilgili detaylar adayı sarstı. İndirdiği dökümanlar ve üye olduğu yerlere ise kimse inanamadı.
1.04.2021Dünya
CNN'den Almanya'daki Türkgücü Münih kulübüne övgü
CNN'den Almanya'daki Türkgücü Münih kulübüne övgüABD merkezli medya kuruluşu CNN, Almanya’da Alman 3. Futbol Ligi'nde mücadele eden Türkgücü Münih Kulübü'nü överek aşırı sağcıların hedef aldığı kulübün kültürleri birbirine bağlamayı amaçladığı belirtildi.
ABD'de karşıt gruplar arasında çıkan çatışmaya karışan 3 kişi yakalandı
ABD'de karşıt gruplar arasında çıkan çatışmaya karışan 3 kişi yakalandıABD'nin Oregon Eyaleti Meclis Binası önünde sağcılar ve sol örgütler arasında çıkan çatışmada şiddet olaylarından sorumlu 3 kişinin yakalandığı açıklandı.
29.03.2021Dünya
İsrailli seçmenler 2 yıl içinde dördüncü kez sandık başında
İsrailli seçmenler 2 yıl içinde dördüncü kez sandık başındaİsrail'de seçmenler, son 2 yıl içinde dördüncü kez yapılan erken seçimlerde oy kullanmaya başladı.
23.03.2021Dünya
İsrail'de anketler yine koalisyonu gösteriyor
İsrail'de anketler yine koalisyonu gösteriyorİsrail'deki kamuoyu yoklamaları, 23 Mart'ta yapılacak erken seçimde Başbakan Binyamin Netanyahu liderliğindeki Likud Partisi'nin başını çektiği sağ blokun koalisyon hükümetini kurmak için gerekli sandalyeye yakın olduğunu gösteriyor.
21.03.2021Dünya
İspanya dünyada ötanazinin yasallaştığı 8. ülke oldu
İspanya dünyada ötanazinin yasallaştığı 8. ülke olduİspanya'da sol koalisyon hükümetinin girişimiyle hazırlanan, ötanazinin yasallaştırılmasına ilişkin kanun teklifi kabul edildi.
18.03.2021Dünya
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Yunanistan'a tepki: Yarın onlar gider, Türkiye ile baş başa kalırsınız
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Yunanistan'a tepki: Yarın onlar gider, Türkiye ile baş başa kalırsınızGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik açıklamalarında "Birtakım devletlerin Türkiye ile bilek güreşi yapmak için Yunanistan'ı yanına almasını, kalıcı bir ittifak zannetmesinler. Yarın onlar gider, Yunanistan yine Türkiye ile baş başa kalır bu bölgede." ifadelerini kullandı. Arap Birliği'nin Türkiye bildirisine tepki gösteren Çelik, "Geçtiğimiz günlerdeki Arap Birliği'nin Türkiye'ye yönelik yayınladığı bildiriyi doğru bulmuyoruz." şeklinde konuştu.
9.03.2021Siyaset
Fransa İçişleri Bakanından yolsuzluktan hüküm giyen Sarkozy'ye destek
Fransa İçişleri Bakanından yolsuzluktan hüküm giyen Sarkozy'ye destekFransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Fransa'da İçişleri Bakanlığı görevinde bulunmuş, yolsuzluk ve "nüfuzunu yasadışı kullanma" suçundan 3 yıl hapse mahkum edilen eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'ye destek verdi.
1.03.2021Dünya
Alman ordusunda aşırı sağ vakalarında artış
Alman ordusunda aşırı sağ vakalarında artışAlman ordusunda geçen yıl bir önceki yıla göre aşırı sağ vakalarının arttığı bildirildi.
23.02.2021Dünya
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'ye tepki: Son derece saygısız ahlaki olmayan bir yaklaşım
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'ye tepki: Son derece saygısız ahlaki olmayan bir yaklaşımGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik açıklamalarında CHP'yi eleştirerek "Politik tartışma yerine meselenin içine aileyi karıştırıyorlar, bu son derece saygısız, ahlaki olmayan bir yaklaşım." ifadelerini kullandı. Yunanistan ile görüşmelere ilişkin bilgi veren Çelik, "Türkiye Cumhuriyetini köşeye sıkıştırmak ya da zarar vermek için başkalarıyla kurduğunuz ittifakların, hiçbir işe yaramayacağını biz biliyoruz siz de biliyorsunuz. Sonuçta yapacağınız en sağlıklı şey, oturup Türkiye Cumhuriyeti ile kazan kazan temelinde bir anlaşmaya varmaktır." sözlerine yer verdi.
23.02.2021Siyaset
Cumhuriyetçi Parti’de fırtınalar kopuyor
Cumhuriyetçi Parti’de fırtınalar kopuyorSeçimden hüsranla ayrılan Cumhuriyetçi Parti içinde geleneksel merkez ile Trump yanlısı aşırı sağcı kanat arasında büyük çarpışma var. Son dönemde yaşanan bu çarpışmanın galibi şimdilik bilinmezken, bu olay, Amerikan siyasetinin geleceğine büyük etki edecek
5.02.2021Dünya
Kanada, Trump fanatiği ırkçı Proud Boys grubunu 'terör örgütü' olarak kabul etti
Kanada, Trump fanatiği ırkçı Proud Boys grubunu 'terör örgütü' olarak kabul ettiABD eski liderinin kınamaktan çekindiği, beyazların üstünlüğünü savunan eli silahlı gruba, en ağır darbe komşu Kanada'dan geldi. Proud Boys, sosyal medya devleri Twitter, Facebook, Instagram ve YouTube'da yasaklı.
4.02.2021Dünya
Proud Boys liderinin karanlık sırları
Proud Boys liderinin karanlık sırlarıABD’de aşırı sağcı grup Proud Boys’un (Gururlu Çocuklar) lideri Henry Tarrio’nun, 2014'te yargılandığı yolsuzluk davasında kolluk kuvvetleri ile iş birliği yaptığı için cezasının 30 aydan 18 aya indirildiği ortaya çıktı.
28.01.2021Dünya
Vali öldüren Neo-Nazi'ye ömür boyu hapis
Vali öldüren Neo-Nazi'ye ömür boyu hapisAlmanya'da Kassel Valisi Walter Lübcke'yi öldürmek suçundan yargılanan aşırı sağcı Stephen Ernst, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.
28.01.2021Dünya
Dram Filmleri: Yerli & Yabancı En İyi Dram Filmleri Listesi
Dram Filmleri: Yerli & Yabancı En İyi Dram Filmleri ListesiDram filmleri nelerdir. Yerli & yabancı en iyi dram filmleri listesi içerisinde neler vardır, dram filmleri arasında en iyileri hangileridir. Dram filmlerine dair aradığını her detayı öğrenebilirsiniz. Filmler hakkında tüm detayları sizler için derledik.
27.01.2021Kültür Sanat
Portekiz'de cumhurbaşkanı seçimini Marcelo Rebelo De Sousa kazandı
Portekiz'de cumhurbaşkanı seçimini Marcelo Rebelo De Sousa kazandıPortekiz'de onuncusu yapılan cumhurbaşkanı seçimini, resmi sonuçlara göre, 2016'dan bu yana görevde olan Cumhurbaşkanı Marcelo Rebelo de Sousa kazandı. Ülkede mevcut durumda ana muhalefette olan Sosyal Demokrat Parti'nin (PSD) bir dönem (1996-1999) başkanlığını da yürüten De Sousa, 2016'da yapılan seçimlerde PSD'nin adayı olarak yüzde 52 oyla cumhurbaşkanı seçilmişti.
25.01.2021Dünya
Biden'ın yemin töreni öncesi şok! 12 muhafızın aşırı sağcılarla bağlantısı tespit edildi
Biden'ın yemin töreni öncesi şok! 12 muhafızın aşırı sağcılarla bağlantısı tespit edildiDünyanın soluğunu tutarak beklediği tören öncesi güvenlik taraması sonuçlarını verdi, Orgeneral Hakanson söz konusu askerlerin görevden alındığını duyurdu.
20.01.2021Dünya
İtalya'da 2. Conte Hükümeti Senato'da kritik güvenoyu sınavında
İtalya'da 2. Conte Hükümeti Senato'da kritik güvenoyu sınavındaİtalya'da Başbakan Giuseppe Conte, dörtlü koalisyonun bozulmasıyla başlayan hükümet krizinde, parlamentonun üst kanadı Senato'da yapılacak güven oylaması öncesinde hükümeti için destek istedi.
19.01.2021Dünya
Büyükelçi Friedman: Biden'ın İran atamaları endişe yaratıyor
Büyükelçi Friedman: Biden'ın İran atamaları endişe yaratıyorABD Başkanı Donald Trump’ın yakın kadrosundan olan Yahudi asıllı ABD’nin İsrail Büyükelçisi David Friedman, “ABD Başkanı seçilen Joe Biden'in öne çıkan dış politika atamaları, İran'ın nükleer tehdidi söz konusu olduğunda endişe uyandırıyor.” dedi.
19.01.2021Dünya
ABD'de kritik tarih öncesindeki hafta sonu 'gösterisiz' geçti
ABD'de kritik tarih öncesindeki hafta sonu 'gösterisiz' geçtiABD'de 20 Ocak'taki Joe Biden'ın yemin töreni öncesindeki hafta sonu, Başkan Donald Trump destekçilerinin birçok eyalette gösteriler düzenleyebileceği yönündeki beklentilerin aksine ülke genelinde sakin geçti.
18.01.2021Dünya
Muhafızların Kongre mesaisi sürüyor
Muhafızların Kongre mesaisi sürüyorDonald Trump’ın Temsilciler Meclisi tarafından azledilmesi yönünde karar alınmasının ardından, binlerce Ulusal Muhafız, Trump destekçilerinin olası şiddet eylemini engellemek için Kongre binasında görev yapmayı sürdürüyor.
15.01.2021Dünya
İtalya'da hükümet krizi parlamentoda tartışılacak
İtalya'da hükümet krizi parlamentoda tartışılacakİtalya Başbakanı Giuseppe Conte, dörtlü koalisyonun bozulmasıyla başlayan hükümet krizini parlamento gündemine taşıyacak.
14.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abdaşırı sağAlmanyaseçimDonald Trump

Aşırı Sağ ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.