Aşırı Sağ

Aşırı Sağ

Son dakika aşırı sağ haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan aşırı sağ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan aşırı sağ haber sayfamızda...

Aşırı Sağ

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.111 aşırı sağ haberi bulunmuştur.
Martin Hinteregger 29 yaşında futbolu bıraktı! 'Fuhuş pazarlığında görüntülenmişti'
Martin Hinteregger 29 yaşında futbolu bıraktı! 'Fuhuş pazarlığında görüntülenmişti'Almanya Bundesliga takımlarından Eintracht Frankfurt forması giyen savunma oyuncusu Martin Hinteregger 29 yaşında futbol kariyerini noktaladı. İşte Hinteregger'in ilginç kararının detayları...
Macron’un görüşme trafiği başladı
Macron’un görüşme trafiği başladıFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, genel seçimlerin ikinci turunda lideri olduğu Ensemble (Birlikte) ittifakının mecliste çoğunluğu kaybetmesinin ardından ortaya çıkan siyasi krizi çözmek amacıyla diğer partilerle görüşmelere başladı.
22.06.2022Dünya
Siyasi belirsizlik!
Siyasi belirsizlik!Macron liderliğindeki ittifak, parlamento seçimlerini kazandı ancak çoğunluğu sağlayamadı. 30 yıl sonra ilk kez oluşan bu durumla siyasi bir belirsizliğe giren Fransa’da şimdi ne olacak?
21.06.2022Dünya
Fransa sandık başında
Fransa sandık başındaMilletvekili seçimlerinde kullanılan oylar, Nisan ayında bir kez daha başkan seçilen Macron için bir test niteliğinde. Sol partiler ittifak halinde seçime girerken, aşırı sağcı Le Pen'in alacağı oy merak ediliyor.
12.06.2022Dünya
Fransa'da Le Pen'e yumurtalı saldırı
Fransa'da Le Pen'e yumurtalı saldırıCumhurbaşkanlığı seçimini kaybeden aşırı sağcı siyasetçiye Saint-Amand-les-Eaux kentinde atılan yumurtalar, korumasına isabet etti.
4.06.2022Dünya
Canlı yayında nükleer tehdit! '3 dakikada yerle bir eder, böcek gibi ezeriz!'
Canlı yayında nükleer tehdit! '3 dakikada yerle bir eder, böcek gibi ezeriz!'Rus parlamentosunun savunma komitesindeki Putin müttefiki, nükleer silahların Finlandiya ve İngiltere'ye ne kadar çabuk ulaşabileceği konusunda övündü. Katıldığı televizyon programında pek çok ülkeye tehditler savurdu, "böcek gibi ezeriz" dedi.
14.05.2022Dünya
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Macron ile görüştü! İşte ele alınan konular...
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Macron ile görüştü! İşte ele alınan konular...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye-Fransa ilişkilerini geliştirecek adımlar ve Rusya-Ukrayna savaşı başta olmak üzere bölgesel konular ele alındı.
5.05.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suudi Arabistan dönüşü basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suudi Arabistan dönüşü basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulunduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan ziyareti dönüşü basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Mayıstan sonra enflasyonun gerilemeye başlayacağını söyleyen Erdoğan, 'Halkımız müsterih olsun, bu meselenin üstesinden geleceğiz.' mesajını verdi. Teröristlerle fotoğrafı ortaya çıkan İBB çalışanıyla ilgili de konuşan Erdoğan, 'Bu fotoğraf bir delildir, bir ispattır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bunun hesabını vermesi lazım' dedi.
30.04.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suudi Arabistan dönüşü enflasyon mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suudi Arabistan dönüşü enflasyon mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan ziyareti dönüşü basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Mayıstan sonra enflasyonun gerilemeye başlayacağını söyleyen Erdoğan, 'Halkımız müsterih olsun, bu meselenin üstesinden geleceğiz.' mesajını verdi. Teröristlerle fotoğrafı ortaya çıkan İBB çalışanıyla ilgili de konuşan Erdoğan, 'Bu fotoğraf bir delildir, bir ispattır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bunun hesabını vermesi lazım' dedi.
30.04.2022Siyaset
Son dakika: Fransa'da seçim sonucu belli oldu! Zafer Macron'un
Son dakika: Fransa'da seçim sonucu belli oldu! Zafer Macron'unSon dakika haberine göre; Fransa’da düzenlenen cumhurbaşkanı seçimlerinin ikinci turunda mevcut Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, resmi olmayan sonuçlara göre oyların yüzde 58,20’sini alarak seçimin galibi oldu. Seçimi kaybeden Le Pen'den ilk açıklama geldi. Le Pen, "Bu gecenin sonucu kendi içinde büyük bir zafer" dedi.
24.04.2022Dünya
Seçimi kaybeden Le Pen'den açıklama! 'Kendi içinde büyük bir zafer'
Seçimi kaybeden Le Pen'den açıklama! 'Kendi içinde büyük bir zafer'Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimini Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a karşı kaybeden aşırı sağcı Ulusal Cephe parti lideri Marine Le Pen seçim sonuçlarının ardından yaptığı ilk açıklamada, aşırı sağın aldığı oy oranına dikkat çekerek, "Bu gecenin sonucu kendi içinde büyük bir zafer" dedi.
24.04.2022Dünya
Aşırı sağcı Le Pen'in Fransa'da uzun süredir devam eden iktidar arayışı
Aşırı sağcı Le Pen'in Fransa'da uzun süredir devam eden iktidar arayışıMarine Le Pe, siyasi yolculuğunda Fransız aşırı sağını cumhurbaşkanlığına dokunma mesafesine kadar getirdi. Ulusal Cephe'nin liderliğini 2011'de babasından devraldıktan sonra bile, aşırılık yanlısı bir gücün iktidarın eşiğinde olduğuna inanacak bir noktaya getirmek için gerekli görülen, dédiabolisation- şeytanlaştırılmaktan uzaklaşma için yıllar harcadı.
23.04.2022Dünya
Macron Le Pen'e karşı! Dünya Fransa'ya kilitlendi
Macron Le Pen'e karşı! Dünya Fransa'ya kilitlendiAşırı sağcı Marine Le Pen belki de ilk kez iktidara dokunma mesafesinde ancak son anketler yarışı halen mevcut Fransa lideri Macron'un önde götürdüğünü gösteriyor. Macron, Le Pen'in programının faşist olduğunu söylüyor. Babası Jean-Marie Le Pen'in Nazi gaz odalarını bir ayrıntı olarak görüşlerini tekrarlamayan kadın siyasetçi, kampanyasında soyadına hiçbir referans vermedi ve markanın temizlenmesi neredeyse tamamlanmış durumda.
23.04.2022Dünya
Macron'u Le Pen karşısında bu kez neden zor bir seçim bekliyor?
Macron'u Le Pen karşısında bu kez neden zor bir seçim bekliyor?Fransa seçimleri muhafazakar ve sosyalist solun büyük yıkımı perçinledi, meydan Macron'a kalsa da ana akım muhalefet de temizlendi. 20 yıl sonra Fransa'da üst üste ikinci kez seçilmeyi hedefleyen ilk lider olan Macron, 2017'de ezip geçtiği Le Pen'le bu kez gerçek anlamda kozlarını paylaşacak.
11.04.2022Dünya
Son dakika! Macron mu Le Pen mi? Fransa'da ilk tur seçim sonuçları belli oldu
Son dakika! Macron mu Le Pen mi? Fransa'da ilk tur seçim sonuçları belli olduSon dakika haberine göre; Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kaldı. Sandık çıkış anketlerine göre, ikinci turda oyların yüzde 28.6’sını alan mevcut Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile oyların yüzde 23.9’unu alan aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisinin (RN) lideri Marine Le Pen ikinci turda yarışacak. Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçiminde aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisinin (RN) lideri Marine Le Pen ile ikinci turda yarışacak olan mevcut Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, "Laiklik yoluyla herkesin inanıp inanmamasına, ibadet etmesine izin veren bir Fransa istiyorum" ifadelerini kullanarak, “Müslümanların veya Yahudilerin dinlerinin emrettiği gibi yemek yemelerini engelleyen bir Fransa istemiyorum” dedi.
10.04.2022Dünya
Fransa Macron-Le Pen düellosuna hazırlanıyor
Fransa Macron-Le Pen düellosuna hazırlanıyorSeçmenler, cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turu için yarın sandık başına gidiyor. Seçimlerde 12 aday yarışacak ancak çekişme Macron ve Le Pen arasında yaşanacak gibi görünüyor.
9.04.2022Dünya
AK Parti MKYK sonrası Sözcü Çelik'ten Buça yorumu: Son derece büyük bir faciadır
AK Parti MKYK sonrası Sözcü Çelik'ten Buça yorumu: Son derece büyük bir faciadırAK Parti MKYK Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AK Parti Genel Merkezi'nde toplandı. Toplantı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Ukrayna'nın Buça kentindeki katliamla ilgili konuşan Çelik, 'Son derece üzüntü verici. Sokaklarda elleri bağlanarak katledilmiş insanlar, toplu mezarların ortaya çıkması. Çeşitli yerlerdeki katliam görüntülerin buna eşlik etmesi, Çocuk, kadın, yaşlı ve sivil insanların katledilmesi son derece büyük bir faciadır.' dedi.
5.04.2022Siyaset
Eski KGB ajanı Putin'in dönüşümü! Genç yaşta 'zayıfların dövüldüğünü' öğrendi
Eski KGB ajanı Putin'in dönüşümü! Genç yaşta 'zayıfların dövüldüğünü' öğrendiABD ve müttefikleri en başından beri Putin'i yanlış mı anladılar? Yoksa Putin Kovid-19'dan beri ülkesini giderek tecrit ederek zaman içinde günümüzün intikamcı bir savaş çığırtkanına mı dönüştü? Eski KGB ajanının portresini New York Times çizdi.
28.03.2022Dünya
İletişim Başkanı Altun: Batı, Ukrayna'yı sadece satranç tahtası gibi görmemeli
İletişim Başkanı Altun: Batı, Ukrayna'yı sadece satranç tahtası gibi görmemeliİletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Batı şimdilerde Rusya'ya Ukrayna'daki eylemleri için ödeteceği bedeli artırmanın peşinde fakat milyonlarca masum sivil için diplomatik bir çözüm bulma gerekliliğini de göz ardı etmemelidir. Batı, Rusya'ya karşı koymak için Ukrayna'yı sadece jeopolitik bir satranç tahtası gibi görme hatasına düşmemelidir" dedi.
25.03.2022Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Almanya Federal Meclis Başkanvekili'ni kabul etti
TBMM Başkanı Şentop, Almanya Federal Meclis Başkanvekili'ni kabul ettiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Almanya Federal Meclis Başkanvekili Aydan Özoğuz'u kabul etti. Almanya'da yaşayan Türk kökenli vatandaşların spordan kültüre her alan kendilerini göstermelerinden gurur duyduğunu ifade eden Şentop'un, Rusya ile Ukrayna arasındaki krize de değinerek, Türkiye'nin, Rusya ile Ukrayna'yı bir araya getirecek zemin aradığını vurguladığı bildirildi.
2.03.2022Siyaset
Bakan Faeser: Aşırı sağ ile mücadele yuvadan itibaren başlamalı
Bakan Faeser: Aşırı sağ ile mücadele yuvadan itibaren başlamalıAlmanya’nın Hanau kentinde düzenlenen ırkçı saldırının kurbanları anılırken, Federal İçişleri Bakanı Sosyal Demokrat Nancy Faeser, aşırı sağ ile mücadeleye mümkün olduğunca erken başlanması gerektiğini belirtti.
20.02.2022Dünya
Rusya, Ukrayna'ya karşı bilgi savaşı mı başlatıyor?
Rusya, Ukrayna'ya karşı bilgi savaşı mı başlatıyor?Dünya Rusya'nın muhtemel bir Ukrayna işgalinin korkusunu yaşıyor. Batılı ülkeler bu saldırının her an başlayabileceğini ifade ederken Ukrayna, Rus yetkililerle görüşme yapmak için davette bulundu. Uzmanlara göre Rusya, yaşanan gerilimin medyaya nasıl yansıdığını kontrol ediyor. Peki Rusya medyasının yansıttıkları ne kadar doğru? Ukrayna'ya karşı bilgi savaşı mı başlatıyor? Uzmanlar, Rus medyasının Ukrayna'yı dünyaya olumsuz şekilde yansıttığını ve doğrulanmamış bilgileri haberleştirdiğini belirtiyor.
15.02.2022Dünya
Cenazede güpegündüz skandal!
Cenazede güpegündüz skandal!İtalya'daki bir kilise önünde Neo-Nazi partinin yöneticisine ait tabutun üstüne örtülen bayrak ve sonrasında yaşananlar, deprem etkisi yarattı.
12.01.2022Dünya
Fransa'da tartışmalı aşı kartı tasarısı Meclis'ten geçti
Fransa'da tartışmalı aşı kartı tasarısı Meclis'ten geçtiFransa'da Covid-19 sağlık kartını aşı kartına dönüştürecek yeni yasa tasarısı, Ulusal Meclis'te kabul edildi.
6.01.2022Dünya
Aşısızlara savaş açtı
Aşısızlara savaş açtıFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Fransa'da Kovid aşısı olmayanların hayatını zorlaştıracağı uyarısında bulundu.
6.01.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Aşırı Sağ ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.