Askeri

Askeri

Son dakika askeri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan askeri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan askeri haber sayfamızda...

Askeri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 83.937 askeri haberi bulunmuştur.
Son dakika: Biden'den skandal açıklama! İsrail'i böyle savundu
Son dakika: Biden'den skandal açıklama! İsrail'i böyle savunduGelen son dakika haberşne göre; ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefonda görüştüğünü belirterek "Binlerce roket topraklarına düşerken İsrail'in kendini savunma hakkı var." dedi. Biden, yaptığı telefon görüşmesinde, ABD'nin "İsrail'in meşru müdafaa hakkına sarsılmaz desteğini" iletti.
13.05.2021Dünya
Son dakika! Ali Babacan'ın itirafından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kez konuştu: Yazını okudum!
Son dakika! Ali Babacan'ın itirafından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kez konuştu: Yazını okudum!Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ali Babacan’ın AK Parti milletvekiliyken bir yandan Erdoğan’ı cumhurbaşkanı adayı olarak öneren teklife imza atması, diğer yandan Abdullah Gül’ün Erdoğan’ın karşısına muhalefetin ortak adayı olarak çıkarma çabası hakkında açıklamalarda bulundu.
13.05.2021Siyaset
Savaş korkusu!
Savaş korkusu!İsrail ve Filistinli grupların karşılıklı saldırıları sürerken, 65 Filistinli ve 7 İsrailli hayatını kaybetti. İsrail içindeki farklı kentlere de sıçrayan olayların, “topyekün savaşa” dönüşmesinden endişe duyuluyor
13.05.2021Dünya
Ordular İlk Hedefiniz Akdenizdir Sözü Hangi Savaşta Söylenmiştir?
Ordular İlk Hedefiniz Akdenizdir Sözü Hangi Savaşta Söylenmiştir?Tarihte söylenen bazı sözler önemi ve etkileyiciliği nedeniyle hafızalardan çıkmazlar. Tarihe geçmiş olan sözlerden birisi de "Ordular ilk hedefiniz Akdenizdir." İşte ilgiyle okuyacağınız ve çok merak edilen "Ordular ilk hedefiniz Akdenizdir" sözü hakkında çarpıcı bilgileri sizler için derledik. Ordular ilk hedefiniz Akdenizdir sözü hangi savaşta söylenmiştir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.
13.05.2021Eğitim
Son dakika: Gazze'ye yoğun bombardıman! Can kayıpları artıyor
Son dakika: Gazze'ye yoğun bombardıman! Can kayıpları artıyorİsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda biri çocuk 2 Filistinlinin daha hayatını kaybetmesiyle şehit sayısı 67'ye ulaştı.
12.05.2021Dünya
İsrail gazetesi: İsrail yönetimi Gazze'de ateşkes önerisini reddetti
İsrail gazetesi: İsrail yönetimi Gazze'de ateşkes önerisini reddettiİsrail hükümetinin abluka altındaki Gazze Şeridi'nde yönetimi elinde bulunduran Hamas ile ateşkese varılması önerisini reddettiği bildirildi.
12.05.2021Dünya
Filistin Devlet Başkanı Abbas: Kudüs kırmızı çizgidir
Filistin Devlet Başkanı Abbas: Kudüs kırmızı çizgidirFilistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, Kudüs’ün kırmızı çizgi olduğunu, Kudüs’ün işgalden kurtulmasıyla ancak barış, güven ve istikrar ortamının sağlanacağını söyledi.
12.05.2021Dünya
Son dakika: İsrail, 2’si çocuk 9 Filistinliyi daha şehit etti
Son dakika: İsrail, 2’si çocuk 9 Filistinliyi daha şehit ettiGelen son dakika haberine göre; İsrail’in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 2’si çocuk 9 Filistinli daha şehit oldu
12.05.2021Dünya
İsrail, Gazze'de 14 katlı binayı vurdu
İsrail, Gazze'de 14 katlı binayı vurduİsrail, abluka altındaki Gazze'nin en işlek bölgelerinden birinde yer alan dairelerin ve ticari ofislerin bulunduğu 14 katlı Eş-Şuruk adlı binayı hava saldırısıyla yerle bir etti.
12.05.2021Haberler
Gazze'ye saldırılar sürüyor! Canlı yayında yerle bir oldu
Gazze'ye saldırılar sürüyor! Canlı yayında yerle bir olduİsrail'in Gazze'ye saldırıları devam ediyor. İsrail tarafından yapılan son saldırıda çok katlı bir binanın vurulma anı canlı yayında CNN TÜRK ekranlarına yansıdı.
12.05.2021Haberler
Son dakika haber: Gazze'ye saldırılar sürüyor! Canlı yayında yerle bir oldu
Son dakika haber: Gazze'ye saldırılar sürüyor! Canlı yayında yerle bir olduGelen son dakika haberine göre; İsrail'in Gazze'ye saldırıları devam ediyor. İsrail, abluka altındaki Gazze'nin en işlek bölgelerinden birinde yer alan dairelerin ve ticari ofislerin bulunduğu 14 katlı Eş-Şuruk adlı binayı hava saldırısıyla yerle bir etti. O anlar canlı yayında CNN TÜRK ekranlarına yansıdı.
12.05.2021Gündem
Son dakika: AB'den İsrail ve Filistin'de şiddete son verilmesi çağrısı
Son dakika: AB'den İsrail ve Filistin'de şiddete son verilmesi çağrısıAvrupa Birliği (AB), İsrail ile işgal altındaki Filistin topraklarında gerginliğin sonlandırılması, şiddete son verilmesi ve çatışmaların genişlemesinin engellenmesi çağrısında bulundu.
12.05.2021Dünya
Son dakika: ABD'den BM'ye 'Kudüs' engeli
Son dakika: ABD'den BM'ye 'Kudüs' engeliABD, Doğu Kudüs'te artan gerginliği görüşmek üzere ikinci kez toplanan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) ortak açıklama yapmasını engelledi.
12.05.2021Dünya
Almanya, Filistinli çocukların öldürülmesini kınamaktan kaçındı
Almanya, Filistinli çocukların öldürülmesini kınamaktan kaçındıAlman hükümeti İsrail güçlerinin hava saldırısı sonucu Filistinli çocukların öldürülmesini kınamaktan kaçındı. İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah'tan çekilmemesi üzerine Filistinli direniş grupları İsrail'e çok sayıda roket fırlatmıştı.
12.05.2021Dünya
Bir şair: Turgut Uyar
Bir şair: Turgut UyarTürk edebiyatı birbirinden değerli isimlerle dolu… Bu isimleri tek tek öğrenmeli ve onlara gereken değeri göstermeliyiz. Bu yüzden şairlerimizle tanışmaya devam ediyoruz. Sıradaki şairimiz Turgut Uyar.
Netanyahu: Gazze'ye yönelik askeri operasyon devam edecek
Netanyahu: Gazze'ye yönelik askeri operasyon devam edecekİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail'in Hamas'a çok daha yüksek bir güçle karşılık verdiğini ve buna devam edeceklerini söyledi.
12.05.2021Dünya
Van'da bir askeri şehit eden terörist, Kütahya'da yakalandı
Van'da bir askeri şehit eden terörist, Kütahya'da yakalandıVan'ın Gürpınar ilçesinde 5 yıl önce bir askeri şehit eden terörist, polisin takibi sonucu Kütahya'da yakalandı.
12.05.2021Gündem
İngiltere Başbakanı Johnson'dan İsrail ve Filistin'e çağrı!
İngiltere Başbakanı Johnson'dan İsrail ve Filistin'e çağrı!İngiltere Başbakanı Boris Johnson, İsrail işgali altındaki Doğu Kudüs ve Gazze'de yaşanan son İsrail saldırılarının ardından, her iki tarafa da itidal çağrısında bulunarak, acilen gerilimin düşürülmesini istediklerini bildirdi.
12.05.2021Dünya
Sivil yerleşim noktalarını vuran İsrail'e Gazze'den 100 roket daha atıldı
Sivil yerleşim noktalarını vuran İsrail'e Gazze'den 100 roket daha atıldıFilistin direniş örgütlerinden İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri, İsrail'in Gazze'deki sivil yerleşim noktalarına yönelik saldırılarına karşılık sabah saatlerinde fırlattıkları 100 roketle Tel Aviv, Askalan, Bir’us Seb’a (Beerşeva)​​​​​​​ ve Sderot kentlerini hedef aldıklarını duyurdu.
12.05.2021Haberler
Sivil yerleşim noktalarını vuran İsrail'e Gazze'den 100 roket daha atıldı
Sivil yerleşim noktalarını vuran İsrail'e Gazze'den 100 roket daha atıldıFilistin direniş örgütlerinden İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri, İsrail'in Gazze'deki sivil yerleşim noktalarına yönelik saldırılarına karşılık sabah saatlerinde fırlattıkları 100 roketle Tel Aviv, Askalan, Bir’us Seb’a (Beerşeva)​​​​​​​ ve Sderot kentlerini hedef aldıklarını duyurdu.
12.05.2021Dünya
Son dakika: Beştepe’den F-35 ve S400 açıklaması: Biden da biliyor
Son dakika: Beştepe’den F-35 ve S400 açıklaması: Biden da biliyorCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD’yle ilişkilerden Türkiye’nin Libya’dan asker çekeceği iddialarına kadar birçok başlıkta önemli açıklamalar yaptı.
12.05.2021Siyaset
‘Türkiye’de mafya ve çetelerin hükmü bitti’
‘Türkiye’de mafya ve çetelerin hükmü bitti’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP ile İYİ Parti’nin mafyalaşmış siyasetten bahsetmesinin hezeyan olduğunu belirterek,  “Cumhur İttifakı’nı mafya ile ananlar bozuk maya ve mizaçlarına boyun eğmişlerdir. Türkiye’de çetelerin hükmü bitmiştir. Hukukun üstünlüğü varken mafyanın varlığı düşünülemeyecektir. Türkiye’de mafya düzeni değil, milletin egemenliği hakimdir” dedi
12.05.2021Siyaset
Dışişleri Bakanlığı’ndan açıklama: Şiddetle lanetliyoruz
Dışişleri Bakanlığı’ndan açıklama: Şiddetle lanetliyoruzDışişleri Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılara ilişkin yazılı açıklama yaptı.
12.05.2021Siyaset
İdlib’de roketli saldırı! Teğmen Alp şehit 4 asker yaralı
İdlib’de roketli saldırı! Teğmen Alp şehit 4 asker yaralıTürkiye’den İdlib’e doğru yola çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) araç konvoyuna Bab el Hava Sınır Kapısı ile Kefr Lusin ilçesi arasında roketli saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda, Piyade Teğmen Osman Alp (30) şehit oldu, dört asker yaralandı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), saldırının Bahar Kalkanı Harekatı bölgesinde ikmal konvoyuna yönelik gerçekleştirildiğini açıkladı. Açıklamada, saldırı sonrası bilinen hedeflerin ateş altına alındığı belirtildi.
12.05.2021Gündem
İnsanlık sustu füzeler konuştu
İnsanlık sustu füzeler konuştuİsrail polisi ve Filistinliler arasında Kudüs’te başlayan gerginlik Gazze’ye sıçrarken, karşılıklı füze atışları sonrasında Gazze’de 150 noktaya hava saldırısı düzenlendi. Olaylarda 30 Filistinli ve 3 İsraillinin hayatını kaybettiği ifade ediliyor
12.05.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

israilgazzefilistinkudüsabd

Askeri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.