Atatürk Üniversitesi

Atatürk Üniversitesi

Son dakika Atatürk Üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Atatürk Üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Atatürk Üniversitesi haber sayfamızda...

Atatürk Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.095 ataturk universitesi haberi bulunmuştur.
ATA AÖF üç ders sınavı 2021 ne zaman? Mezuniyet üç ders sınavı nasıl olacak, kimler girebilir?
ATA AÖF üç ders sınavı 2021 ne zaman? Mezuniyet üç ders sınavı nasıl olacak, kimler girebilir? Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi mezuniyet üç ders sınav tarihi belli oldu. Üniversiteden yapılan açıklamada sınava katılacak öğrencilerin de OBS sistemi üzerinden belirlendiği belirtildi. İşte, ATA AÖF OBS...
27.07.2021Gündem
ATA AÖF yaz okulu ne zaman, ücreti ne kadar 2021? ATA AÖF yaz okulu kaydı nasıl yapılır?
ATA AÖF yaz okulu ne zaman, ücreti ne kadar 2021? ATA AÖF yaz okulu kaydı nasıl yapılır?ATA AÖF yaz okulu kayıt süreci ve ödemesi ile ilgili detaylar öğrencilerin gündeminde yer alıyor. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yaz okulu öğretim ücreti ödemeleri tarihi belli oldu. Peki ATA AÖF yaz okulu ödemesi ne zaman yapılacak 2021?
27.07.2021Gündem
220 voltluk elektrik sisteminin olduğu havuzlarda yüzüyorlar
220 voltluk elektrik sisteminin olduğu havuzlarda yüzüyorlarErzurum’da, hava sıcaklığının 40 dereceyi bulması üzerine çocuklar, ‘Havuza girmek tehlikeli ve yasaktır’ yazısını hiçe sayarak, süs havuzlarında serinliyor. Elektrik Mühendisleri Odası Erzurum Temsilcisi Namiye Sınırkaya, süs havuzlarındaki elektrik sisteminin 220 volt olduğunu belirterek, bu suya girmenin tehlikeli olduğunu söyledi.
27.07.2021Gündem
ATA AÖF yaz okulu kayıt tarihi ne zaman 2021! Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA AÖF) yaz okulu ücreti...
ATA AÖF yaz okulu kayıt tarihi ne zaman 2021! Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA AÖF) yaz okulu ücreti...Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2020-2021 yaz okuluna dair duyuru yayımladı. Dönem sonu sınavları ardından ATA AÖF yaz okulu kayıt tarihi bekleniyordu. '2020 - 2021 yaz okulu kayıt ücreti ne kadar, sınav online mı?' soruları peş peşe geliyor.
21.07.2021Gündem
Üniversite öğrencileri üretti! Radara yakalanmayan 'Şahi 25'
Üniversite öğrencileri üretti! Radara yakalanmayan 'Şahi 25'Atatürk Üniversitesi öğrencileri, Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'un fethinde kullandığı "şahi" topunun kuvvetinden etkilenerek adını verdikleri radara yakalanmayan insansız hava aracıyla (İHA), Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde (TEKNOFEST) derece elde etmek istiyor.
20.07.2021Teknoloji
Üniversite öğrencilerinin ürettiği 'Şahi 25' adlı İHA, Teknofest'e hazırlanıyor
Üniversite öğrencilerinin ürettiği 'Şahi 25' adlı İHA, Teknofest'e hazırlanıyorAtatürk Üniversitesi öğrencileri, Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'un fethinde kullandığı "şahi" topunun kuvvetinden etkilenerek adını verdikleri radara yakalanmayan insansız hava aracıyla (İHA), Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde (TEKNOFEST) derece elde etmek istiyor.
20.07.2021Teknoloji
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında tarih verdi: 2023'e kadar bitireceğiz
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında tarih verdi: 2023'e kadar bitireceğiz Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Erzurum Şehir Hastanesi, İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası, Canlı Hayvan Pazarı ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Açılış Töreni’nde konuştu. Erdoğan, 'Oltu Köprülü Kavşak ve bağlantı yolları ile Erzurum Havalimanı pist tadilatı işlerinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Ovit Tüneli ile ilgili adımı da 2023'e kadar bitireceğiz. Sadece bu yatırımların rayiç tutarı 6.8 milyar lirayı buluyor.' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'de sele maruz kalan alanların Afet Bölgesi ilan edileceğini bildirirken, ' O bölgeler afet bölgesi olacak ve yapacağımız ilk kabine toplantısında da bunu teminat altına alacağız' açıklamasını yaptı.
17.07.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan tek tek sayıp talimat verdi: Aramızda yer yok
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan tek tek sayıp talimat verdi: Aramızda yer yokGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "AK Parti Erzurum Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı"nda konuşma yaptı. Erdoğan, "Davamızda, umutsuzluğa, ümitsizliği yer olmadığı gibi rehavete de yer yoktur. Bize düşen çalışmak, çabalamaktır." dedi.
17.07.2021Siyaset
Doğu Anadolu'da 15 Temmuz şehitleri mezarları başında anıldı
Doğu Anadolu'da 15 Temmuz şehitleri mezarları başında anıldıErzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Tunceli, Iğdır ve Erzincan'da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla şehitlikler ziyaret edildi.
15.07.2021Gündem
Yakıt alırken kalbi duran sürücüyü kalp masajıyla hayata döndürdüler
Yakıt alırken kalbi duran sürücüyü kalp masajıyla hayata döndürdülerERZURUM'da, akaryakıt istasyonundan yakıt almak isteyen Ekrem Memiş (54), aracında kalp krizi geçirdi. Akaryakıt istasyonu çalışanlarının aracından indirdiği sürücünün kalbinin durduğunu belirleyen sağlık ekipleri, önce yerde sonra ambulansta uzun süre kalp masajı yaptı. Hastaneye götürülen Memiş, yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Memiş'i hayata döndürme mücadelesi ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
14.07.2021Haberler
Her biri 350 kilo! Testereyle kesilip yapıldı
Her biri 350 kilo! Testereyle kesilip yapıldıErzurum'da, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Heykel Bölümü, 15 Temmuz darbe girişimini ikinci kez buza işliyor. Hava sıcaklığının sıfırın altında 5 derece olduğu Atabuz Müzesi'nin salonunda kış kıyafetleri ile çalışan Heykel Bölümü'nden bir grup akademisyen, sanatçı ve öğrenci, 15 Temmuz'da hayalleri yıkılmak istenen çocuklar için buzu sanata dönüştürdü.
13.07.2021Gündem
Her biri 350 kilo, testereyle kesilip yaptı! 15 Temmuz'da başlıyor
Her biri 350 kilo, testereyle kesilip yaptı! 15 Temmuz'da başlıyorErzurum'da, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Heykel Bölümü, 15 Temmuz darbe girişimini ikinci kez buza işliyor. Hava sıcaklığının sıfırın altında 5 derece olduğu Atabuz Müzesi'nin salonunda kış kıyafetleri ile çalışan Heykel Bölümü'nden bir grup akademisyen, sanatçı ve öğrenci, 15 Temmuz'da hayalleri yıkılmak istenen çocuklar için buzu sanata dönüştürdü.
13.07.2021Gündem
Çocukların bahşiş uğruna tehlikeli oyunu! Çekyat ile düğün arabasının önünü kestiler
Çocukların bahşiş uğruna tehlikeli oyunu! Çekyat ile düğün arabasının önünü kestilerErzurum’da yaz aylarıyla birlikte artan düğün törenlerinin vazgeçilmez geleneği zaman zaman tehlikeli anların yaşanmasına sebep oluyor. Konvoylardan bahşiş almak isteyenler, trafikteki tehlikelere aldırmadan ilginç yollara başvuruyor. Bazıları çekyatla gelin aracının önünü keserken, bazı çocuklar da otomobillere tutunarak zarf içindeki bahşişi kapma mücadelesi veriyor.
11.07.2021Haberler
Çekyat ile düğün arabasının önünü kestiler! Bahşiş uğruna tehlikeli oyun
Çekyat ile düğün arabasının önünü kestiler! Bahşiş uğruna tehlikeli oyunErzurum’da yaz aylarıyla birlikte artan düğün törenlerinin vazgeçilmez geleneği zaman zaman tehlikeli anların yaşanmasına sebep oluyor. Konvoylardan bahşiş almak isteyenler, trafikteki tehlikelere aldırmadan ilginç yollara başvuruyor. Bazıları çekyatla gelin aracının önünü keserken, bazı çocuklar da otomobillere tutunarak zarf içindeki bahşişi kapma mücadelesi veriyor.
11.07.2021Gündem
ATA AÖF sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?
ATA AÖF sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?ATA AÖF bütünleme sınavı gerçekleşti. 28 Haziran - 3 Temmuz tarihleri arasında yapılan sınavın sonuç tarihi araştırılmaya başlandı. Öğrenciler sıklıkla "ATA AÖF sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?" sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor.
9.07.2021Gündem
Cami inşaatındaki çökmede yaralanan 3 işçiden 2'si taburcu edildi
Cami inşaatındaki çökmede yaralanan 3 işçiden 2'si taburcu edildiErzurum'un Oltu ilçesinde, yapımı devam eden caminin kubbesine beton dökümü sırasında meydana gelen çökmede yaralanan 3 işçiden 2'si taburcu edildi.
8.07.2021Gündem
Son dakika... Yerli aşıda hedef belli oldu! Turkovac...
Son dakika... Yerli aşıda hedef belli oldu! Turkovac...Türkiye'de koronavirüse karşı bağışıklık sağlayacak 14 yerli aşı projesinde çalışmalar sürerken, Faz-3 çalışmaları süren Turkovac'ın sonbahar öncesi kullanıma alınması hedefleniyor. Faz-2 aşamasındaki virüs benzeri parçacıklara dayalı (VLP) aşısında da yine sonbaharda üretim aşamasına geçilmesi amaçlanıyor. Diğer aşı projelerinde ise hayvan deneyleri ve klinik çalışmalar sürüyor.
1.07.2021Gündem
ATA AÖF sınav takvimi | 2021 ATA AÖF bütünleme sınavı ve yaz okulu ne zaman?
ATA AÖF sınav takvimi | 2021 ATA AÖF bütünleme sınavı ve yaz okulu ne zaman?Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi bütünleme sınav tarihi öğrenciler tarafından araştırılıyor. Bütünlemeye girecek olanlar ile notunu yükseltmek isteyenler için ATA AÖF bütünleme sınav takvimi paylaşıldı. Sınavlar online olarak gerçekleştirilecek. İşte, 2021 ATA AÖF sınav tarihleri...
29.06.2021Gündem
Erzurum'da kayalarda bulundu! 'İlk defa keşfedildi'
Erzurum'da kayalarda bulundu! 'İlk defa keşfedildi'Erzurum’un Tortum ilçesi dağlarında aşı boyası ile çizilmiş 8 bin yıllık kaya resimlerine rastlandı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Eskiçağ Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yavuz Günaşdı, bulunun resimlerin Erzurum'un bilinen 7 bin yıllık tarihini değiştirecek özelliklere sahip olduğunu ve tahrip edilmemesi için yerinin gizli tutulduğunu söyledi.
26.06.2021Gündem
Boşandığı eşi ve 2 kızını öldürdü, 3 kez müebbet hapsi istendi
Boşandığı eşi ve 2 kızını öldürdü, 3 kez müebbet hapsi istendiErzurum’da boşandığı Gülçin Karabiyik (50) ile kızları Burçin (25) ve Cansu Arslan'ı (17) tabancayla vurarak öldüren Raci Arslan (44) hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı. Arslan hakkında eski eşini öldürmekten müebbet, kızlarını öldürmekten de 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası talep edildi.
16.06.2021Gündem
Son dakika - Guliyev'in 37 yıllık 200 metre Avrupa rekoruna rüzgar engeli
Son dakika - Guliyev'in 37 yıllık 200 metre Avrupa rekoruna rüzgar engeliTÜRKİYE Atletizm Federasyonu (TAF) tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen "Sprint Relay Cup ve Balkan Bayrak Şampiyonası"nda Ramil Guliyev, İtalyan sporcu Pietro Mennea'ya ait olan ve 37 yıldır kırılmayan 19.72'lik rekoru Erzurum'da denedi. Güliyev, rüzgar nedeniyle 20.44 yaparak bu rekoru kıramadı.
13.06.2021Diğer
Guliyev'in 37 yıllık 200 metre Avrupa rekoruna rüzgar engeli
Guliyev'in 37 yıllık 200 metre Avrupa rekoruna rüzgar engeliTürkiye Atletizm Federasyonu (TAF) tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen "Sprint Relay Cup ve Balkan Bayrak Şampiyonası"nda Ramil Guliyev, İtalyan sporcu Pietro Mennea'ya ait olan ve 37 yıldır kırılmayan 19.72'lik rekoru Erzurum'da denedi. Güliyev, rüzgar nedeniyle 20.44 yaparak bu rekoru kıramadı.
13.06.2021Diğer
Can pazarı! Demir yığınına döndü: Çok sayıda yaralı var
Can pazarı! Demir yığınına döndü: Çok sayıda yaralı varErzurum'da E 80 karayolundaki kavşakta otomobil ile hafif ticari aracın çarpışması sonucu 10 kişinin yaralandığı kazada can pazarı yaşandı. Demir yığını haline dönüşen hafif ticari araçtaki yolculardan bazıları çarpışmanın şiddetiyle araçtan karayoluna savrulurken, kazadan şans eseri yara almadan kurtulan bebeğe ise yoldan geçen bir kadın sahip çıktı, kucağına alarak uzun süre ilgindi.
13.06.2021Gündem
Son dakika - Atletlerin kota mutluluğu
Son dakika - Atletlerin kota mutluluğuErzurum'da bu yıl 6'ncısı düzenlenecek Sprint Relay Cup ve Balkan Bayrak Şampiyonası, Atatürk Üniversitesi Kampüsü'ndeki atletizm pistinde saat 13.00'de başladı. Kadınlar 100 metre engellide Şevval Ayaz, 13.57 koşarak yarışma rekorunu yeniledi. Hafif yağış altında yapılan 110 metre engellide Belarus'tan Vitali Parakhonka 13.58 koşarak kendisine ait yarışma rekorunu 0.11 saniye geliştirdi. Mikdat Sevler,13.66 derecesi ile ikinci oldu.
12.06.2021Diğer
TBMM Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu toplandı
TBMM Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu toplandıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu başkanlığında toplandı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, komisyona iklim değişikliyle mücadelede uluslararası sürece ilişkin sunum yaptı.
9.06.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Erzurumata aöfne zaman15 temmuzyaz okulu

Atatürk Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.