Aziz Sancar

Aziz Sancar

Son dakika Aziz Sancar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Aziz Sancar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Aziz Sancar haber sayfamızda...

Aziz Sancar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 451 aziz sancar haberi bulunmuştur.
Matematikte birinci
Matematikte birinciİZMİR’de 2’nci sınıf öğrencisi Kumsal Cemre Badem (7), 2 bin 283 öğrencinin katıldığı Kanada merkezli Caribou Contests Matematik Yarışması’nda birinci oldu. Başarısıyla Türkiye’de 2’nci sınıf düzeyindeki 275 çocuk arasında da birinciliği göğüsleyen Badem, 9 sorunun 9’unu da doğru yanıtladı.
16.02.2021Ege
Geleceğin tarımı için çalışıyor
Geleceğin tarımı için çalışıyorDr. Öğretim Üyesi Onur Öztaş, azot gübresini kullanımdan çıkaracak bir projenin yanı sıra Prof. Dr. Sancar’a Nobel ödülü getiren insanda DNA tamir mekanizmasının bitkilerde nasıl işlediğini araştıran çalışmayı yürütüyor...
19.01.2021Gündem
Son Dakika: Aziz Sancar'ın emekli general ağabeyine büyük şok!
Son Dakika: Aziz Sancar'ın emekli general ağabeyine büyük şok!Gelen son dakika haberine göre, Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar’ın emekli general ağabeyi Kemal Sancar, telefon dolandırıcılarının kurbanı oldu.
13.01.2021Gündem
Son dakika... Bakan Koca'dan flaş yerli aşı açıklaması! Tarih verdi
Son dakika... Bakan Koca'dan flaş yerli aşı açıklaması! Tarih verdiGelen son dakika haberine göre; TBMM Genel Kurulu’nda, 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi'nin maddelerinin görüşmelerinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuşma yaptı. Bakan Koca, "Yerli aşıda faz-2 çalışmalarına 25 Aralık'ta başlanacak." dedi.
12.12.2020Gündem
Bakan Koca'dan, Türk bilim insanı Sancar'a aşı açıklamalarından ötürü teşekkür
Bakan Koca'dan, Türk bilim insanı Sancar'a aşı açıklamalarından ötürü teşekkürSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar ile görüştüğünü belirterek, "Hocamıza bugün basında da yer alan Bakanlığımızın aşı konusundaki stratejisini destekleyen açıklamalarından dolayı teşekkürlerimi ilettim. Hocamızın cesaretlendirici sözlerine minnettarım." ifadesini kullandı.
11.12.2020Gündem
Son dakika: Korona cinselliği vurdu! Çok çarpıcı sonuç
Son dakika: Korona cinselliği vurdu! Çok çarpıcı sonuçGelen son dakika haberine göre; Son 24 saatte 220 kişi hayatını koronavirüsten kaybederken Sağlık Bakanlığı, Türkiye'deki toplam Kovid-19 vaka sayısını 1 milyon 748 bin 567 olarak açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 18 yaş altı için aşının Faz-3 çalışmalarının Çin’de devam ettiğini bu yüzden aşının 18 yaş altı gruptakiler ile hamileler ve son 4-6 ay içerisinde hastalığı geçirmiş olanlara yapılmayacağını açıkladı. Koca’nın açıklamalarının ardından ilk etapta aşıda kapsam dışında tutulacakların sayısı merak konusu oldu. Nobel ödüllü Türk bilim insanı Aziz Sancar ise aşı hakkında "Şimdi Türkiye'de olsaydım kuyruğa girer Sağlık Bakanlığımızın temin ettiği aşıyı yaptırırdım." dedi.
11.12.2020Gündem
Son dakika! Aziz Sancar'dan 'aşı' açıklaması: Türkiye'de olsaydım kuyruğa girerdim!
Son dakika! Aziz Sancar'dan 'aşı' açıklaması: Türkiye'de olsaydım kuyruğa girerdim!ABD'de yaşayan Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, "Şimdi Türkiye'de olsaydım kuyruğa girer, Sağlık Bakanlığımızın temin ettiği aşıyı yaptırırdım." dedi.
11.12.2020Gündem
Aziz Sancar'dan Ermenistan'ın saldırısında ebeveynlerini kaybeden Hatice'ye yardımı
Aziz Sancar'dan Ermenistan'ın saldırısında ebeveynlerini kaybeden Hatice'ye yardımıABD'de yaşayan Nobel Ödüllü Türk Bilim İnsanı Aziz Sancar, Ermenistan'ın balistik füzelerle Gence kentine düzenlediği saldırıda ebeveynlerini kaybeden Hatice Şahnezerova'nın eğitimi için maddi yardımda bulundu.
23.11.2020Dünya
Savarona yatındaki son günleri...
Savarona yatındaki son günleri...Mustafa Kemal Ulusu, Çankaya Köşkü’nün kütüphanecisi olarak 12 yıl Atatürk’ün yanında görev yapan babası Nuri Ulusu’nun çok özel anılarını Milliyet’e yazdı. Dizimizin son bölümünde Nuri Ulusu, Savarona yatının Hamburg’dan İstanbul’a getirilişinde yaşanan coşkuyu ve Atatürk’ün yattaki son günlerini anlatıyor.
13.11.2020Gündem
Atatürk devrimleriyle eğitimi millileştirdi
Atatürk devrimleriyle eğitimi millileştirdiÇağdaş Türkiye’nin her zerresinde izi olan Mustafa Kemal Atatürk, en büyük devrimlerini eğitimde gerçekleştirdi. Anadolu’nun işgalden kurtuluşu için savaş verdiği günlerde Maarif Kongresi’ni toplayan Büyük Önder, aydınlık yarınların tohumlarını da aynı dönemde attı.
11.11.2020Eğitim
Son dakika: İzmir'de şiddetli deprem! Can kaybı ve yaralı sayısı artıyor...
Son dakika: İzmir'de şiddetli deprem! Can kaybı ve yaralı sayısı artıyor...Gelen son dakika haberlerine göre; İzmir'de 6,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD, merkez üssü Ege Denizi'nin Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Deprem İzmir’in yanı sıra Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, İstanbul, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Tekirdağ ve Edirne’de de hissedildi. İzmir depreminde hayatını kaybedenlerin sayısı 24'e yaralananların sayısı ise 804'e yükseldi.
31.10.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İzmir depremine ilişkin açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İzmir depremine ilişkin açıklamaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türk Konseyi Sağlık Bilim Kurulu Toplantısı ve Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim Hizmet ve Teşvik Ödülleri Töreni'nde açıklama yaptı. İzmir depremiyle ilgili bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Depremde 12 can kaybı 438 yaralı var. 17 binada arama çalışmalarımız devam ediyor." dedi. Erdoğan, " Kurtarma çalışmalarının bir an önce sonuçlanması için tüm imkanları seferber ettik." ifadelerini kullandı.
30.10.2020Haberler
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş deprem açıklaması
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş deprem açıklamasıSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türk Konseyi Sağlık Bilim Kurulu Toplantısı ve Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim Hizmet ve Teşvik Ödülleri Töreni'nde açıklama yaptı. İzmir depremiyle ilgili bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Depremde 12 can kaybı 438 yaralı var. 17 binada arama çalışmalarımız devam ediyor." dedi. Erdoğan, " Kurtarma çalışmalarının bir an önce sonuçlanması için tüm imkanları seferber ettik." ifadelerini kullandı.
30.10.2020Siyaset
Son dakika... Sağlık Bakanı Koca: Kontrolümüz dışına çıkmadı!
Son dakika... Sağlık Bakanı Koca: Kontrolümüz dışına çıkmadı!Gelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul’da düzenlenen Türk Konseyi Sağlık Bilim Kurulu Toplantısı’nın açılışında konuştu. Bakan Koca, "Zaman zaman, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de vaka sayısında artışlar görüldü. Ama bu artış, pandeminin hiçbir döneminde kontrolümüz dışına çıkmadı" dedi.
30.10.2020 Gündem
Çimlere bastığı için tartıştığı çocuğun bisikletine zarar verdi, babasını dövdü
Çimlere bastığı için tartıştığı çocuğun bisikletine zarar verdi, babasını dövdüBursa’da Mehmet A. (39), parktaki çimlere bastığı için tartıştığı Furkan T.’nin (13) bisikletine zarar verdi. Mehmet A., oğlunun şikayeti üzerine parka gelen baba Sadrettin T.’yi (44) de darbetti. O anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.
24.09.2020Haberler
Çimlere bastığı için tartıştığı çocuğun bisikletine zarar verdi, babasını dövdü
Çimlere bastığı için tartıştığı çocuğun bisikletine zarar verdi, babasını dövdüBursa’da Mehmet A. (39), parktaki çimlere bastığı için tartıştığı Furkan T.’nin (13) bisikletine zarar verdi. Mehmet A., oğlunun şikayeti üzerine parka gelen baba Sadrettin T.’yi (44) de darbetti. O anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.
24.09.2020Gündem
“En büyük hediye tekrar sarılabilmek”
“En büyük hediye tekrar sarılabilmek”Bugün Anneler Günü. Onların yüzünü güldürmek, anneliğin ne denli zor bir zanaat olduğunu teslim etmek için elbette yalnızca bir vesile. Tüm dünya olarak koronavirüs salgınıyla mücadele ettiğimiz günlerde, bunu bize bir kez daha kanıtlayan anneler var ki, haklarını ödemeyiz: Salgınla en ön cephede savaşan sağlık çalışanı anneler. Acil serviste, yoğun bakımda, poliklinikte ya da laboratuvarda canla başla çalışırken, hastalığı bulaştırma riskine karşı çocuklarından da ayrı kalmak zorundalar. Salgının tespit edildiği 11 Mart’tan bu yana birçoğu, çocuklarını ya hiç göremiyor ya da uzaktan ziyaret etmekle yetiniyor. Kısacası, salgından hepimizi korumak pahasına verdikleri mücadelede, anne olarak da türlü fedakarlıkta bulunuyorlar. Farklı cephelerde savaşan üç sağlık çalışanından, koronavirüs pandemisiyle anne olarak nasıl baş ettiklerini dinledik. Tüm annelerin ve özellikle sağlık çalışanı annelerin Anneler Günü’nü kutlarız.
10.05.2020Pazar
Türk profesörden alkışlanacak başarı
Türk profesörden alkışlanacak başarı‘Hesaplamalı biyoloji’nin öncü isimlerinden Prof. Dr. İvet Bahar, ABD Ulusal Bilimler Akademisi’ne seçilen ilk Türk bilim kadını oldu
2.05.2020Gündem
Bilim insanı olmak için ne yapılmalı? Nasıl bilim adamı olunur?
Bilim insanı olmak için ne yapılmalı? Nasıl bilim adamı olunur?“Büyüdüğünde ne olacaksın yavrum?” ya da “Hangi meslek ilgini çekiyor?” gibi sorular bugüne kadar karşına çok çıktı biliyoruz. Bu konuda kafan biraz da karışık olabilir. Çünkü o kadar çok meslek var ki seçim yapmak çok zor. Seni çok iyi anlıyoruz. O yüzden sana her ay bir mesleği tanıtacağız. Yapman gereken tek şey, içlerinden seçim yapmak olacak.
14.05.2020Bilim
Son dakika corona virüs kararı! İstanbul'da Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi dönüştürüldü
Son dakika corona virüs kararı! İstanbul'da Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi dönüştürüldüGelen son dakika haberine göre, günlük corona virüs testi sayısını üç katına çıkarmayı planlayan Sağlık Bakanlığı, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı’na (TÜSEB) sorumluluk verdi. TÜSEB, biri kendi bünyesinde olan Ankara Mamak’taki Aziz Sancar Araştırma Merkezi ile İstanbul Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesini Covid-19 laboratuvarına dönüştürdü.
30.03.2020Gündem
Öğrenciyken ‘Dijital Hukuk’ kitabı yazdı
Öğrenciyken ‘Dijital Hukuk’ kitabı yazdıÜniversite öğrencisi Ahmet Yavuz Uşaklıoğlu, ‘Dijital Hukuk’ isimli bir kitap yazdı. Kitapta, “Yapay kişilik, internet mahkemeleri, online katil olmak, Mimar Sinan dirilse eserlerinin sahibi kim olur, robot hakimler” gibi ilgi çekici konular bulunuyor.
5.02.2020Eğitim
'Şeyma’nın dilek kutusu'
'Şeyma’nın dilek kutusu'Geçtiğimiz günlerde Türk Hava Yolları'na "İstanbul-İbiza direk uçuşu olsun. 9 saat aktarmalı uçmak zor oluyor" diye çağrıda bulunan Şeyma Subaşı magazin gündeminde...
8.01.2020Cadde
Adana'da okullar tatil mi - Adana hava durumu (26 Aralık 2019)
Adana'da okullar tatil mi - Adana hava durumu (26 Aralık 2019)Adana'da olumsuz hava şartları yaşanmaya devam ediyor. Kuvvetli yağış altında kalan Adana'da yaşayanlar, hava durumu hakkında bilgi almak. Adana'da yağmurlar ne zaman sona erecek? Yağmur nedeniyle sokaklarda ulaşım engeli yaşanan Adana'da okullar tatil mi? İşte Adana hava durumu ve Adana'da okullar tatil mi sorusunun yanıtı...
26.12.2019Gündem
Ankara'da okullar tatil mi? Bugün hangi illerde eğitime ara verildi?
Ankara'da okullar tatil mi? Bugün hangi illerde eğitime ara verildi?Meteoroloji tarafından yapılan hava durumunun ardından birçok ilde kuvvetli sağanak ve kar yağışı etkili oldu. Kar yağışının etkili olduğu illerden biri Ankara oldu. Ankara'da yaşanan kar yağışının ardından başkent beyaz örtüye büründü. Başkentin beyaza bürünmesi ile Ankara'da bugün okullar tatil mi sorusu gündeme geldi. Kar yağışının yanı sıra etkili olan kuvvetli yağış hayatı olumsuz yönde etkiledi. Peki Bugün hangi okullar tatil edildi?
26.12.2019Gündem
Son dakika | Eğitime kar engeli! İşte tatil olan okullar...
Son dakika | Eğitime kar engeli! İşte tatil olan okullar...Son dakika haberine göre; olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime zorunlu ara veriliyor. Yurdumuzu saran yağışlı ve karlı hava nedeniyle tatil edilen okullar haberimizde... İşte eğitime ara verilen il ve ilçeler...
25.12.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

izmirAziz Sancarcoronason dakika haberlerbursa

Aziz Sancar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.