Bakan

Bakan

Son dakika bakan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bakan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bakan haber sayfamızda...

Bakan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 92.130 bakan haberi bulunmuştur.
23.00 Saat Anlamı ve Yorumu Nedir? Saat 23 00 İse Ne Anlama Gelir? 2021
23.00 Saat Anlamı ve Yorumu Nedir? Saat 23 00 İse Ne Anlama Gelir? 2021Bazı saatler bazı kişiler için aynı zamanda genel toplum için farklı manalara veya farklı bir işarete sahip olabilmektedir. 23.00 da bu anlama gelen kişiler için özel farklı mana ifade eden saatlerden birisidir. Çoğu insan saate baktığında yalnızca rakam görmekle birlikte bazı insanlar o saatlere farklı manalar yükleyebilmektedir. 23.00 saat anlamı nedir? Saat 23.00 ise ne anlama gelir? Bu soruların cevaplarını ve detaylı bilgilerini ayrıntıları ile derledik.
8.12.2021Yaşam
Emine Erdoğan: 'Türk kadınının güçlü bir aklı, güçlü bir yüreği ve güçlü bir maneviyatı vardır'
Emine Erdoğan: 'Türk kadınının güçlü bir aklı, güçlü bir yüreği ve güçlü bir maneviyatı vardır'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Türk kadınının güçlü bir aklı, güçlü bir yüreği ve güçlü bir maneviyatı vardır" dedi.
8.12.2021Siyaset
Bakan Akar başkanlığında video telekonferans toplantısı
Bakan Akar başkanlığında video telekonferans toplantısıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar başkanlığında birlik komutanlarının da katılımıyla video telekonferans toplantısı gerçekleştirildi.
8.12.2021Siyaset
Asgari ücrette son durum ne? 2022 Asgari ücret toplantısı ne zaman yapılacak?
Asgari ücrette son durum ne? 2022 Asgari ücret toplantısı ne zaman yapılacak?Milyonların gözü asgari ücret 2022 zammında... Dört toplantının sonunda belli olacak olan 2022 asgari ücret için son rakamlar konuşuluyor. Peki, yeni yılda asgari ücret ne kadar olacak? İşte asgari ücret zammı ile ilgili son değerlendirmeler.
8.12.2021Teknoloji
Bakan Varank, eşinin doğum haberini TBMM'de bütçe görüşmesinde aldı
Bakan Varank, eşinin doğum haberini TBMM'de bütçe görüşmesinde aldıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmeleri sırasında 3'üncü kez baba olduğu haberini aldı.
8.12.2021Gündem
Asgari Ücrette gözler üçüncü toplantıya çevrildi || 2022 Asgari Ücret zam oranı ne kadar olacak net-brüt maaş tutarları...
Asgari Ücrette gözler üçüncü toplantıya çevrildi || 2022 Asgari Ücret zam oranı ne kadar olacak net-brüt maaş tutarları...2022 Asgari Ücret zam oranı ne zaman açıklanacak sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. İlk toplantının 1 Aralık'ta gerçekleştirildiği Asgari Ücret konusunda ikinci toplantı ise dün gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde işçilerin beklentilerini açıklayan Türk-İş Başkanı Ergun Atalay mevcut asgari ücretle 15 gün geçinmenin bile zor olduğunu ifade ederken yeni asgari ücreti ise umarım bu hafta içerisinde açıklarız diye konuştu. Asgari Ücret ikinci toplantının ardından 3'üncü toplantı 9 Aralık Perşembe günü gerçekleştirilecek. Peki Asgari Ücret zam oranı ne zaman açıklanacak?
8.12.2021Ekonomi
3600 ek gösterge ile ilgili son dakika: 3600 Ek gösterge çıktı mı, ne zaman çıkar, kimleri kapsıyor?
3600 ek gösterge ile ilgili son dakika: 3600 Ek gösterge çıktı mı, ne zaman çıkar, kimleri kapsıyor?3600 Ek gösterge ne zaman, kimlere verilecek? Yıl sonunun gelmesi ile birlikte 3600 ek gösterge ile ilgili son dakika gelişmeleri de yakından takip ediliyor. Bakan Soylu ve Bakan Bilgin'in ek gösterge ile ilgili açıklamalarının ardından Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan konu ile ilgili son dakika açıklamaları geldi. Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 3600 ek göstergenin vaat olmaktan çıkarılarak toplu sözleşme maddesi haline getirildiği, sadece doktorları değil tüm sağlık personeli ve kamu personelini kapsayacak zam düzenlemesinin yapılacağını duyurdu. Peki, 3600 ek gösterge ne zaman çıkar?
8.12.2021Ekonomi
Bakan Kasapoğlu’ndan Cemal Aydın için taziye mesajı
Bakan Kasapoğlu’ndan Cemal Aydın için taziye mesajı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, MKE Ankaragücü ve Kulüpler Birliği eski Başkanı Cemal Aydın için taziye mesajı yayımladı.
8.12.2021Futbol
Ticaret Bakanlığı'nda 795 sözleşmeli personelin görev yerleri belirlendi
Ticaret Bakanlığı'nda 795 sözleşmeli personelin görev yerleri belirlendiTicaret Bakanlığı'nın sözleşmeli personel alımı kapsamında sözlü sınavı kazanarak, atanmaya hak kazanan 795 kişinin görev yerleri, kura çekimiyle belirlendi.
8.12.2021Ekonomi
AK Parti ve CHP grubu arasında Meclis'te yumruklu kavga
AK Parti ve CHP grubu arasında Meclis'te yumruklu kavgaTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmeleri devam ediyor. Görüşmelerde AK Partili ve CHP'li vekiller arasında kavga çıktı. CNN Türk muhabiri tartışmanın yumruklaşmaya kadar gittiğini söyledi.
8.12.2021Haberler
Son dakika... Meclis'te AK Parti ve CHP grubu arasında yumruklu kavga
Son dakika... Meclis'te AK Parti ve CHP grubu arasında yumruklu kavgaTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmeleri bugün de devam etti. Görüşmelerde AK Partili ve CHP'li vekiller arasında kavga çıktı. CNN Türk muhabiri tartışmanın yumruklaşmaya kadar gittiğini söyledi ve Meclis'te yaşanan gerginliğin detaylarını anlattı.
8.12.2021Siyaset
Ankara'da eğitim kampüsüne Prof. Dr. Aziz Sancar'ın adı verildi
Ankara'da eğitim kampüsüne Prof. Dr. Aziz Sancar'ın adı verildiMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ankara'da yapımı tamamlanan eğitim kampüsüne Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın adının verildiğini belirterek, "Daha nice Aziz Sancarlar yetişsin, hem bizim hem de dünyanın gururu olsun diye bu okulumuza hocamızın ismini verdik" dedi.
8.12.2021Gündem
Bakan Kasapoğlu, milli sporcuları tüm milletvekillerine alkışlattı
Bakan Kasapoğlu, milli sporcuları tüm milletvekillerine alkışlattıGençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, milli sporcuların Tokyo 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nda tarihi başarılara imza attığını dile getirdi. “Bütün sporcularımızla gurur duyuyoruz. Bu gurur hepimizin, hepimiz alkışlayalım’’ diyen Bakan Kasapoğlu, milli sporcuları tüm milletvekillerine alkışlattı.
8.12.2021Diğer
Bakan Kasapoğlu sert çıktı: Bu çevrimdışı muhalefet zihniyeti bir kenara bırakın, online olun
Bakan Kasapoğlu sert çıktı: Bu çevrimdışı muhalefet zihniyeti bir kenara bırakın, online olunGençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, muhalefet partilerini ayrıştırıcı bir dil kullanmaktan vazgeçmeye çağırarak, ‘’Siz ayrıştırırsınız, biz birleştiririz. Siz inkar edersiniz, biz ihya ederiz. Siz tahrip edersiniz, biz inşa ederiz. Çağrımız şu; gelin bu offline zihniyetten vazgeçin. Gelin online olun, çevrimiçi olun birlikte inşa edelim’’ dedi.
8.12.2021Haberler
Bakan Yanık: Yaşlı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırıyoruz
Bakan Yanık: Yaşlı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırıyoruzAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, aralık ayı yaşlı ve engelli aylıklarının hesaplara yatırılmaya başlandığını açıkladı.
8.12.2021Ekonomi
Bakan Kasapoğlu sert çıktı: Bu çevrimdışı muhalefet zihniyeti bir kenara bırakın, online olun
Bakan Kasapoğlu sert çıktı: Bu çevrimdışı muhalefet zihniyeti bir kenara bırakın, online olunGençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, muhalefet partilerini ayrıştırıcı bir dil kullanmaktan vazgeçmeye çağırarak, ‘’Siz ayrıştırırsınız, biz birleştiririz. Siz inkar edersiniz, biz ihya ederiz. Siz tahrip edersiniz, biz inşa ederiz. Çağrımız şu; gelin bu offline zihniyetten vazgeçin. Gelin online olun, çevrimiçi olun birlikte inşa edelim’’ dedi.
8.12.2021Siyaset
Emojilerin Anlamı 2021: WhatsApp Yüz ve Kalp Emojilerinin Anlamları Nedir?
Emojilerin Anlamı 2021: WhatsApp Yüz ve Kalp Emojilerinin Anlamları Nedir?Emojiler WhatsApp, Twitter, Facebook, Snapchat, İnstagram gibi sosyal ağ platformlarında mesaj içeren ifadelerdir. Karşı tarafa yazılan mesajın anlamını desteklemek veya yüz ifadeleri anlatılmak isteneni ifade etmek için kullanılmaktadır. Teknolojinin gelişmesi akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile birlikte kullanılmaya başlanmıştır. El, hayvan, insan, yüz ifadeleri, kalp ve çiçek gibi onlarca emoji bulunmaktadır. Emojilerin anlamı da kullanılan ifadeye göre değişiklik göstermektedir. WhatsApp yüz, kalp, çiçek emojilerinin anlamları hakkında daha fazla bilgi almak için Emojilerin Anlamı 2021” içeriğimize göz atabilirsiniz.
8.12.2021Teknoloji
30 milyar dolarlık anlaşma!
30 milyar dolarlık anlaşma!Suudi Arabistan ile Umman arasında 30 milyar dolar değerinde 13 ayrı mutabakat zaptının imzalandığı bildirildi.
8.12.2021Dünya
Bakan Yanık açıkladı! 500 bin lira destek
Bakan Yanık açıkladı! 500 bin lira destekBakan Derya Yanık, "Muğla'nın Marmaris ilçesinde etkili olan sel sonrasında acil ve temel ihtiyaçların karşılanabilmesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza 500.000 TL kaynak aktardık. Ayrıca psikososyal destek ekiplerimiz sahada hayat normale dönene kadar vatandaşlarımızın yanında olacak" dedi.
8.12.2021Ekonomi
Bebek İsimleri 2021: Keşfedilmemiş, Nadir Bulunan, Duyulmamış Değişik Kız-Erkek Unisex İsimler Sözlüğü ve Anlamları
Bebek İsimleri 2021: Keşfedilmemiş, Nadir Bulunan, Duyulmamış Değişik Kız-Erkek Unisex İsimler Sözlüğü ve AnlamlarıDünyanın en güzel duygularından bir tanesi de hiç şüphesiz anne ve baba olmak. Aileye yeni katılması beklenen üyenin yanında çiftleri isim heyecanı da sarar. Bebek isimleri ile ilgili uzun ve derin bir araştırma sürecine giren anne ve adayları çocuklarının isminin en güzel ve en anlamlı olmasını isterler. Hamilelik döneminde cinsiyetin belli olmasının ardından en çok üzerine düşülen konulardan bir tanesidir. Ömür boyu taşıyacakları ismin kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler bebeklerinin isminin keşfedilmemiş, nadir bulunan, değişik, duyulmamış ve farklı olmasını isterler. Bunun dışında kız ve erkek bebeklerine verecekleri ismin unisex olmasını isteyen aileler de var. Ancak ismin güzelliği kadar anlamlarının da güzel olmasını önemserler. En güzel, duyulmamış, modern, değişik kız ve erkek bebekler için unisex isimler sözlüğü ve anlamları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız “Bebek İsimleri 2021” içeriğimize bakabilirsiniz.
8.12.2021Bebek
Elektrik faturalarında yeni dönem! Bakan Dönmez duyurdu
Elektrik faturalarında yeni dönem! Bakan Dönmez duyurduEnerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla uygulamaya koyacağımız kademeli tarife uygulaması ile evinde elektriği az tüketen vatandaşlarımız daha az fatura ödeyeceklerdir. Bu sayede meskenlerde elektrik kullanımında tasarruf miktarı da artacaktır. Bununla birlikte, dar gelirli vatandaşlarımıza aylık 150 kWh’e kadar elektrik tüketim desteği devletimiz tarafından sağlanmaktadır” dedi.
8.12.2021Ekonomi
İşçinin gözü memur zammında
İşçinin gözü memur zammındaAsgari ücret pazarlıklarında ikinci toplantı, Türk-İş'in ev sahipliğinde gerçekleşti. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, memurlarla ilgili açıklanan zam düzenlemesine işaret ederek, "Zannediyorum aynısını işçiye de yapacaklar. İşçiyi bunun dışında tutmaları mümkün değil" dedi. Kamuoyunda asgari ücret için dile getirilen rakamlara işaret eden Atalay, "Oluşan rakamların altında da bir şeye 'evet' dememiz mümkün değil" diye konuştu.
8.12.2021Ekonomi
Koalisyon anlaşması imzalandı
Koalisyon anlaşması imzalandıAlmanya’da seçim lideri Sosyal Demokrat Parti (SPD), Yeşiller ve Hür Demokrat Parti (FDP), birlikte hükümeti kuracak koalisyon protokolünü imzaladı.
8.12.2021Dünya
Bakan Kasapoğlu'ndan Antalya'da meydana gelen vahşetle ilgili açıklama
Bakan Kasapoğlu'ndan Antalya'da meydana gelen vahşetle ilgili açıklamaGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Antalya'da özel bir öğrenci yurdunun yemekhanesinde üniversite öğrencisinin öldürüldüğü haberine ilişkin, "Konuyu Antalya Valimizle görüştüm. Olayın gerçekleştiği mahallin yurt olmadığı bilgisine ulaştım. Konu emniyetin takibinde. Bizler de takip edeceğiz. Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.
7.12.2021Gündem
2021 Sağlık Bakanlığı personel alımı son dakika! 40 bin işçi alımı kontenjan, branş dağılımı ve başvuru şartları açıklandı mı?
2021 Sağlık Bakanlığı personel alımı son dakika! 40 bin işçi alımı kontenjan, branş dağılımı ve başvuru şartları açıklandı mı?Sağlık Bakanlığı 40 bin sağlık personeli alacağını duyurmuştu. Konu hakkında Bakan Koca, müjde diyerek sağlıkçı adaylarına açıklamalarda bulunmuştu. Binlerce aday, 'Sağlık Bakanlığı 40 bin personel alımı ne zaman, kontenjanlar açıklandı mı?' sorularına yanıt arıyor.
7.12.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Bakan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.