Bakan Kurum

Bakan Kurum

Son dakika Bakan Kurum haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bakan Kurum gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bakan Kurum haber sayfamızda...

Bakan Kurum

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.875 bakan kurum haberi bulunmuştur.
Bakan Kurum: Müsilaj temizleme seferberliğinde güzel sonuçlar almaya başladık
Bakan Kurum: Müsilaj temizleme seferberliğinde güzel sonuçlar almaya başladıkÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi'nde sürdürülen müsilaj temizleme seferberliğinde güzel sonuçlar almaya başladıklarını açıkladı.
13.06.2021Siyaset
Yerli otomobilde önemli gelişme! Yeni yapılacak binalarda olacak
Yerli otomobilde önemli gelişme! Yeni yapılacak binalarda olacakYerli otomobilin yapımı ile ilgili hazırlıklar tüm hızıyla sürerken, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan TOGG açıklaması geldi. Bakan Kurum, "Yeni yapılacak binalarımızda elektrikli şarj ünitesi koyma zorunluluğu getirdik. Şehirlerimizi TOGG'a hazırlıyoruz" dedi.
12.06.2021Ekonomi
Bakan Kurum: Marmara Denizi'nde 1197,2 metreküp müsilajı temizledik
Bakan Kurum: Marmara Denizi'nde 1197,2 metreküp müsilajı temizledikÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi’nde başlatılan seferberlik kapsamında 4 günde toplam 1197,2 metreküp müsilajı temizlediklerini duyurdu.
12.06.2021Siyaset
Müsilaj nedir, nerelerde var? Müsilaj (Deniz Salyası) ne zaman biter, temizlenebilir mi, nasıl geçer?
Müsilaj nedir, nerelerde var? Müsilaj (Deniz Salyası) ne zaman biter, temizlenebilir mi, nasıl geçer?Son zamanlarda gündemden düşmeyen müsilaj sorunu yaşanmaya devam ediyor. İlk olarak Marmara Bölgesi'nde başlayan müsilaj diğer adıyla deniz salyası vatandaşları meraklandırıyor. Müsilaj, hemen hemen tüm bitkiler ve bazı mikroorganizmalar tarafından üretilen kalın, yapışkan bir maddedir. Peki müsilaj nedir, nerelerde var? Müsilaj (Deniz Salyası) ne zaman ve nasıl biter? İşte konuya ilişkin yaşanan son durum...
11.06.2021Gündem
Bakan Kurum, müsilaj araştırma komisyonunun hayırlı olmasını diledi
Bakan Kurum, müsilaj araştırma komisyonunun hayırlı olmasını dilediÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi'nde başlayan müsilajın nedenlerinin araştırılması ve alınacak tedbirlerin belirlenmesi için kurulan Meclis Araştırma Komisyonu'nun hayırlı olmasını temenni etti.
10.06.2021Gündem
Son dakika: Marmara Denizi'ndeki müsilaj için komisyon kuruldu
Son dakika: Marmara Denizi'ndeki müsilaj için komisyon kurulduGelen son dakika haberine göre; Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilaj (deniz salyası) sorununun nedenlerinin araştırılarak alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi için Meclis Araştırması Komisyonu kuruldu
10.06.2021Gündem
Son dakika... Marmara Denizi'nde son durum! Bakan Kurum il il paylaştı
Son dakika... Marmara Denizi'nde son durum! Bakan Kurum il il paylaştıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, müsilaj çalışmalarıyla ilgili son dakika gelişmelerini paylaştı. İl il son durumu açıklayan Bakan Kurum önemli bilgiler verdi. İşte haberin ayrıntıları...
10.06.2021Gündem
Marmara’da dev temizlik
Marmara’da dev temizlikMarmara Denizi’ndeki müsilajla mücadele kapsamındaki en büyük deniz temizliği seferberliği, dün İstanbul Caddebostan Sahili’nden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılıyla başlatıldı. Caddebostan Sahili’nde düzenlenen etkinliğe Bakan Kurum’un yanı sıra İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Tahir Büyükakın ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.
9.06.2021Gündem
Son dakika: Marmara Denizi eski haline dönecek mi? Bakan Kurum'dan flaş açıklama
Son dakika: Marmara Denizi eski haline dönecek mi? Bakan Kurum'dan flaş açıklamaÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi'ni kaplayan müsilaj (deniz salyası) sorununun nasıl kontrol altına alınacağını açıkladı. Müsilajın oluşmasında madde madde açıklayan Bakan Kurum, "Yapacağımız Eylem Planı ile Marmara Denizi 5 senede eski haline gelir" ifadelerini kullandı.
8.06.2021Gündem
Son dakika: AK Parti'den TBMM'ye müsilaj önergesi
Son dakika: AK Parti'den TBMM'ye müsilaj önergesiGelen son dakika haberine göre; AK Parti, Marmara Denizi başta olmak üzere denizlerdeki müsilaj (deniz salyası) sorununun nedenlerinin tespit edilmesi ve çözüm önerilerinin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırması Komisyonu kurulmasını için TBMM Başkanlığına önerge sundu.
8.06.2021Siyaset
Bakan Kurum duyurdu: İnternetten anlık takip edilebilecek
Bakan Kurum duyurdu: İnternetten anlık takip edilebilecekÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilaj (deniz salyası) sorununu çözmek için yapılan çalışmaların "marmarahepimizin.com" internet adresinden anlık takip edilebileceğini bildirdi.
8.06.2021Gündem
Müsilaj seferberliği Bakan Kurum'un katılımıyla Caddebostan Sahili'nde başladı
Müsilaj seferberliği Bakan Kurum'un katılımıyla Caddebostan Sahili'nde başladıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un katılımıyla, Marmara Denizi'ne kıyısı olan 7 ili kapsayan Büyük Deniz Temizliği Seferberliği, Caddebostan Sahili'nden başlatıldı. Törene Bakan Kurum'un yanı sıra İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. Çalışmalara ayrıca ünlü isimlerde destek verdi.
8.06.2021Gündem
‘Marmara’da besin piramidi bozuldu!
‘Marmara’da besin piramidi bozuldu!Müsilajın birincil nedeninin küçük balık türlerinin tamamen ortadan kalkması olduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Yüksek “Körfez balıkçılığa yasak olduğu için müsilaj oluşmadı. Gırgır tekneleri Marmara’ya sokulmamalı” dedi.
8.06.2021Gündem
Müsilaj tehlikesindeki sonuçlar ilk kez açıklandı! İşte kabusun nedeni...
Müsilaj tehlikesindeki sonuçlar ilk kez açıklandı! İşte kabusun nedeni...CNN TÜRK canlı yayınında Marmara Denizi'ni kaplayan müsilaj sorunu ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. 22 gün önce İstanbul Üniversitesi'ndeki laboratuvara bırakılan müsilaj örneklerinin ilk sonuçları ortaya çıktı. İlk sonuçlara göre, deniz salyasında tek hücreli canlılar tespit edildi. Deniz salyasına evsel ve kanalizasyon atıklarının yanı sıra bu tek hücreli canlının neden olduğu anlaşıldı.
7.06.2021Gündem
Milliyet'te Gündem (7 Haziran 2021)
Milliyet'te Gündem (7 Haziran 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları;
7.06.2021Haberler
Geçen haftaya göre durum daha kötü! Etkisi sürüyor
Geçen haftaya göre durum daha kötü! Etkisi sürüyorBandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarı, müsilaj etkisi altındaki bölgelerde yaptığı son dalışta sabit canlıların büyük zarar gördüğünü gözlemlediğini, balık ölümlerine ise rastlamadığını bildirdi.
6.06.2021Gündem
Türkiye'nin gündemine oturan sorun! 'Reaktif oksijen' çalışması deneniyor
Türkiye'nin gündemine oturan sorun! 'Reaktif oksijen' çalışması deneniyorNamık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, Marmara Denizindeki müsilajın temizlenmesiyle ilgili laboratuvarda yürüttükleri çalışmalarda umut verici sonuçlar aldıklarını belirterek, soğuk atmosferik plazmayla üretilen reaktif oksijenin deniz suyuna enjekte edilmesinin sorunu çözebileceğini gördüklerini, bu teknolojinin nasıl uygulanacağı konusunda çalışmaların devam ettiğini bildirdi.
6.06.2021Gündem
Bakan Kurum, Marmara Denizi Koruma Eylem Planı'nı açıkladı
Bakan Kurum, Marmara Denizi Koruma Eylem Planı'nı açıkladıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi Koruma Eylem Planı'nı açıkladı. Bakan Kurum, 8 Haziran'dan itibaren 7/24 esasıyla Marmara Denizi'ndeki müsilajın bilimsel temelli yöntemlerle tamamen temizlenmesine başlanacağını bildirdi.
6.06.2021Haberler
Son dakika... Bakan Kurum açıkladı! İşte müsilaj eylem planının detayları...
Son dakika... Bakan Kurum açıkladı! İşte müsilaj eylem planının detayları...Gelen son dakika haberine göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi Koruma Eylem Planı'nı açıkladı. Bakan Kurum, 8 Haziran'dan itibaren 7/24 esasıyla Marmara Denizi'ndeki müsilajın bilimsel temelli yöntemlerle tamamen temizlenmesine başlanacağını bildirdi.
6.06.2021Gündem
6 Haziran 2021 Günün Özeti Milliyet'te
6 Haziran 2021 Günün Özeti Milliyet'te6 Haziran 2021 Günün Özeti Milliyet'te
6.06.2021Haberler
Bakan Kurum'dan müsilaj açıklaması: Hem kısa hem de uzun vadeli yatırımlar yapacağız
Bakan Kurum'dan müsilaj açıklaması: Hem kısa hem de uzun vadeli yatırımlar yapacağızÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi'ndeki müsilaj tehlikesine ilişkin alınacak önlemlere ilişkin çarpıcı bilgiler verdi. Bakan Kurum, "Belediyelere tüm teknik ve maddi destek verilecek. Hem kısa hem de uzun vadeli yatırımlar yapacağız. 7 gün 24 saat çalışmalarımızı göreceksiniz." dedi.
6.06.2021Gündem
Bakan Kurum'dan müsilaj açıklaması! Eylem planımızı paylaşacağız
Bakan Kurum'dan müsilaj açıklaması! Eylem planımızı paylaşacağızÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yaptığı açıklamada, müsilaj sorunuyla ilgili hazırlanan eylem planını yarın paylaşacaklarını duyurdu.
5.06.2021Gündem
'Tüm paydaşların katılımıyla  eylem planı hazırlanacak'
'Tüm paydaşların katılımıyla eylem planı hazırlanacak'Marmara Denizi’ndeki müsilaj sorununun çözümü için tüm paydaşların katılımıyla ortak eylem planı hazırlanacak.
4.06.2021Gündem
Bakan Kurum: Hedefimiz, Edirne'den Hakkari'ye bisiklet yolu
Bakan Kurum: Hedefimiz, Edirne'den Hakkari'ye bisiklet yoluÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Hedefimiz, Edirne'den bisiklete binen vatandaşımız Hakkari'ye kadar kesintisiz bisiklet yolu üzerinde seyahat edebilsin, gezebilsin." dedi
3.06.2021Siyaset
Bakan Kurum'dan önemli deniz salyası açıklaması
Bakan Kurum'dan önemli deniz salyası açıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, müsilaj sorunuyla ilgili hem kısa vadede hem de uzun vadede alınacak tedbirlere ilişkin tüm Marmara belediyelerinin dahil olduğu ortak akılla çalışmalar yürüttüklerini söyledi.
3.06.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

müsilajmurat kurumÇevre ve Şehircilik BakanıMarmara Denizibakan kurum

Bakan Kurum ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.