Bakan Kurum

Bakan Kurum

Son dakika Bakan Kurum haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bakan Kurum gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bakan Kurum haber sayfamızda...

Bakan Kurum

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.749 bakan kurum haberi bulunmuştur.
Bakan Kurum: Biz ülkemize dev eserler kazandırıyor, büyük yatırımları hayata geçiriyoruz
Bakan Kurum: Biz ülkemize dev eserler kazandırıyor, büyük yatırımları hayata geçiriyoruzÜmraniye Belediyesi Zemin Altı Katlı Otopark ve Belediye Meydanı'nın açılışında konuşan Çevre Şehircilik ve İklim Bakanı Murat Kurum, "Dünyanın her yerinde muhalefetin işi; yapılmayanı söylemek, varsa yanlışı göstermek, eksik olanı tamamlamaktır. Gelin görün ki Türkiye'de bu durum çok farklı. Bizdeki muhalefet dinlemiyor eleştiriyor, görmüyor iftira atıyor, anlamıyor yalan söylüyor. Biz ülkemize dev eserler kazandırıyor, büyük yatırımları hayata geçiriyoruz "dedi.
2.07.2022Gündem
Bakan Murat Kurum: 2053 yılında tüm atıklarını dönüştüren bir ülke olacağız
Bakan Murat Kurum: 2053 yılında tüm atıklarını dönüştüren bir ülke olacağızÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum “Sürdürülebilir Kalkınma Ekseninde Döngüsel Ekonomi ve Sıfır Atık Mavi” programında yaptığı konuşmada, “2053 yılında oluşan tüm atıklarını dönüştüren bir ülke olacağız. 2030 yılına kadar da tüm binalarımızı enerji verimli hale getireceğiz ve ısıtma, soğutmada da yüzde 100 karbonsuzlaştırmayı sağlamış olacağız. “ dedi.
2.07.2022Gündem
Bakan Kurum, selin vurduğu Karabük'te
Bakan Kurum, selin vurduğu Karabük'teÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, selin etkilediği Karabük'te incelemelerde bulunup, "Vatandaşımızın bu noktada her türlü ihtiyacını giderecek adımları atıyoruz. Takip ediyoruz ve süreci üstesinden milletimizle birlikte geleceğiz. Milletimiz müsterih olsunlar" dedi.
1.07.2022Siyaset
Bakan Kurum Küre'de selden zarar gören bölgelerde incelemelerde bulundu
Bakan Kurum Küre'de selden zarar gören bölgelerde incelemelerde bulunduÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sel afetinin yaşandığı Kastamonu merkez ile Küre ve Devrekani ilçelerinde ziyaretlerde bulundu.
30.06.2022Gündem
Bakan Kurum ile vatandaş arasında gülümseten anlar
Bakan Kurum ile vatandaş arasında gülümseten anlarKastamonu’da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Devrekani Belediyesi ve İLBANK desteğiyle engelli bir gence akülü bisiklet hediye edildi. Engelli gence akülü aracını Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’dan teslim alan Yaşar Emir Hüseyinoğlu, aracıyla ilk turunu Bakan Kurum ile gerçekleştirdi.
30.06.2022Gündem
Bakan Kurum sel bölgesinde! 'İlk defa erken uyarı sistemi devreye girdi'
Bakan Kurum sel bölgesinde! 'İlk defa erken uyarı sistemi devreye girdi'Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kastamonu Afet Koordinasyon Merkezi'nde yaptığı açıklamada, "Kırmızı uyarı verdiğimiz Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop'ta toplamda 13 il AFAD müdürlüğü ve diğer il kurulu kuruluş görevlerinden tüm illerde 4 bin 884 personel ve 954 araçla sahadayız" dedi.
28.06.2022Gündem
Bakan Kurum: Büyük bir felaketin önüne geçtiğimizi söyleyebiliriz
Bakan Kurum: Büyük bir felaketin önüne geçtiğimizi söyleyebilirizÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kastamonu’nun Bozkurt ilçesindeki İl Koordinasyon Merkezinde yaptığı açıklamada, “Selden etkilenen tüm illerimizde hasar tespit çalışmaları bugün itibari ile yapılmış, 259 binada bin 554 bağımsız bölüde hasar tespit çalışmaları bugün için yapılmıştır. Bu çerçevede 16 binada 36 bölümün ağır hasarlı olduğu veya yıkık olduğunun tespitini yaptık” dedi.
28.06.2022Gündem
Bakan Kurum ve Bakan Karaismailoğlu, Bozkurt’ta çalışmaları yerinde inceledi
Bakan Kurum ve Bakan Karaismailoğlu, Bozkurt’ta çalışmaları yerinde incelediÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, selin vurduğu Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde incelemelerde bulundu. Bakan Kurum, "Dere yatağının ağzının genişletilmesiyle büyük bir afeti en az hasarla atlattık” dedi.
28.06.2022Gündem
Batı Karadeniz'i sel vurdu! Peş peşe flaş açıklamalar: 1 kişi kayıp...
Batı Karadeniz'i sel vurdu! Peş peşe flaş açıklamalar: 1 kişi kayıp...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla 5 bakan selden etkilenen bölgelere hareket etti. Bakanlar bölgeden peş peşe açıklama yaptı. Bakan Kurum, Kastamonu'da yaptığı açıklamada "Şuana kadar 170 ihbar aldık. Bir vatandaşımız kayıp. Ekiplerimiz arama kurtarma faaliyetlerini yürütüyorlar. Gelen ihbarlar neticesinde 130 vatandaşımız tahliye edildi" dedi.
28.06.2022Gündem
Karadeniz'de sel suları evleri sarıyor! En kritik saatler
Karadeniz'de sel suları evleri sarıyor! En kritik saatlerAFAD ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından kırmızı kod uyarısı yapılan Kastamonu, Bartın, Sinop ve Zonguldak'ta şiddetli yağış etkili oluyor. Çay ve derelerin taştığı bölgede, binaların giriş katlarını su basarken, bölge halkı da üst katlara çıkmaları konusunda uyarıldı. Öte yandan tahliyelerle ilgili de dikkat çeken bir görüntü paylaşıldı. 5 Bakan sel bölgesine gitti. İşte peş peşe gelen kritik açıklamalar...
27.06.2022Gündem
Bakan Kurum, Çankırı'da vatandaşlarla bir araya geldi
Bakan Kurum, Çankırı'da vatandaşlarla bir araya geldiÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum belde statüsü kazanan Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Dodurga köyünü ziyaret etmek için geldiği ilde Şabanözü ilçesini de ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.
26.06.2022Ekonomi
Bakan Kurum: Ev sahibi olmayan tek bir vatandaşımız kalmayıncaya kadar konutlar inşa etmeye devam edeceğiz
Bakan Kurum: Ev sahibi olmayan tek bir vatandaşımız kalmayıncaya kadar konutlar inşa etmeye devam edeceğizIsparta'da temel atma ve açılış törenlerine katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Isparta’dan milletimize bir kez daha söz veriyoruz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde; dar gelirli olup da ev sahibi olmayan tek bir vatandaşımız kalmayıncaya kadar; konutlar inşa etmeye, yeni yuvalar kurmaya, yavrularımızı mutlu etmeye; aşkla, şevkle, azimle devam edeceğiz" dedi.
24.06.2022Gündem
Bakan Kurum: Türkiye yenilenebilir enerjide Avrupa’da 5. dünyada 12. sırada
Bakan Kurum: Türkiye yenilenebilir enerjide Avrupa’da 5. dünyada 12. sıradaÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Hem dünya hem de ülkemiz için ilk akla gelen başlık yenilenebilir enerjidir. Bugün Türkiye yenilenebilir enerjide Avrupa’da 5. dünyada ise 12. sıradadır. Kurulu gücümüzü 20 yılda tam 5 kat artırdık” dedi. Bakan Kurum, muhalefete de eleştirilerde bulunarak, “Muhalefet, yalanlarla, iftiralarla, sahte krizlerle güvensizlik aşılamaya çalışıyor” dedi.
18.06.2022Gündem
Bakan Kurum: Topraklarımızın yüzde 22,5'i yüksek çölleşme riski altında
Bakan Kurum: Topraklarımızın yüzde 22,5'i yüksek çölleşme riski altındaÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Çölleşme hassasiyet haritası ile ülkemizin çölleşmeye karşı hassas alanlarını tespit ettik. Bugün bu haritaya göre ülke topraklarımızın yüzde 22,5'i yüksek çölleşme riski altındadır" dedi.
17.06.2022Ekonomi
Bakan Kurum: Haliç'i kaderine terk etmeyeceğiz
Bakan Kurum: Haliç'i kaderine terk etmeyeceğizÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Haliç’i gözümüz gibi koruyoruz ve koruyacağız. Haliç'i kaderine terk etmeyeceğiz ve kaderine terk edilmesine de hiçbir zaman müsaade etmeyeceğiz” dedi.
16.06.2022Ekonomi
Bakan Kurum: “Tam 65 bin konutluk kentsel dönüşüm projesi başlattık”
Bakan Kurum: “Tam 65 bin konutluk kentsel dönüşüm projesi başlattık”Mutlu Mahallesi riskli alandaki hak sahipleri, konut belirleme kura çekimi ile 238 daire sahiplerini buldu. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum bizzat 10 hak sahibine daireleri teslim ederek, “Mamak’a donatıları, parkları, bahçeleriyle toplamda 15 bin 696 konut kazandırmış olacağız” dedi.
14.06.2022Ekonomi
Ankara'da sel felaketinde acı haber!
Ankara'da sel felaketinde acı haber!Ankara'nın Altındağ ilçesinde meydana gelen selde kaybolan arıcı Ramazan Gök'ün cansız bedenine ulaşıldı.
13.06.2022Gündem
Bakan Kurum'dan, selden etkilenen bölgelere ziyaret
Bakan Kurum'dan, selden etkilenen bölgelere ziyaretÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ankara'nın Haymana ilçesinde selden etkilenen Kızılkoyunlu köyünde inceleme yaptı.
13.06.2022Ekonomi
Ankara'daki selde 3 can kaybı! Meteoroloji'den yeni uyarı
Ankara'daki selde 3 can kaybı! Meteoroloji'den yeni uyarıAnkara'da sel nedeniyle araçlar yolda kaldı, ev ve iş yerlerini su bastı. Selin vurduğu bölgede 3 kişi hayatını kaybetti. Kayıp 1 kişiyi arama çalışmaları sürerken Meteoroloji'den de 42 il için yeni uyarı geldi.
13.06.2022Gündem
Van'da 5 büyüklüğünde korkutan deprem
Van'da 5 büyüklüğünde korkutan depremVan'da merkez üssü Tuşba ilçesinde Richter ölçeğine göre 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Van ve çevresinde hissedilen depremin ardından endişeye yaşayan birçok kişi evlerinden çıktı. Bakan Soylu depremle ilgili son durumu aktardı ve Van Valiliği açıklama yaptı. Öte yandan Bakan Kurum hasar tespit çalışmalarının başladığını duyurdu.
13.06.2022Haberler
Van'da 5 büyüklüğünde korkutan deprem
Van'da 5 büyüklüğünde korkutan depremVan'da merkez üssü Tuşba ilçesinde Richter ölçeğine göre 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Van ve çevresinde hissedilen depremin ardından endişeye yaşayan birçok kişi evlerinden çıktı. Bakan Soylu depremle ilgili son durumu aktardı ve Van Valiliği açıklama yaptı. Öte yandan Bakan Kurum hasar tespit çalışmalarının başladığını duyurdu.
13.06.2022Gündem
Bakanlar Kurum ve Koca, 'Konyalılar Günü'nde buluştu
Bakanlar Kurum ve Koca, 'Konyalılar Günü'nde buluştuÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara'da düzenlenen 'Konyalılar Günü' fuarının açılışına katıldı.
9.06.2022Siyaset
Emine Erdoğan, Kızılcahamam'da gençlerle çevre yürüyüşüne katıldı
Emine Erdoğan, Kızılcahamam'da gençlerle çevre yürüyüşüne katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, gençlerin ve çocukların çevreye verdikleri önemi ve hizmeti gördükçe geleceğe dair ümidinin daha da arttığını söyledi.
5.06.2022Gündem
Bakan Kurum: Bu krize karşı hep birlikte mücadele etmek zorundayız
Bakan Kurum: Bu krize karşı hep birlikte mücadele etmek zorundayızÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, iklim değişikliğine ilişkin, "Kaynakları en verimli şekilde kullanmayı öğrenmek zorundayız. Bundan sonraki süreçte dünya su krizleriyle, gıda krizleriyle karşı karşıya kalacak. Kriz var ve bu krize karşı hep birlikte mücadele etmek zorundayız" dedi.
2.06.2022Ekonomi
Kendi çevrecilik hikâyesini yazdı
Kendi çevrecilik hikâyesini yazdıCumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen ‘Dünya Ortak Evimiz’ kitabının tanıtımında konuşan Emine Erdoğan, ‘Hayvanların, bitkilerin, suyun, toprağın hakkına riayet etmek, ‘dünyanın ortak evimiz’ olduğuna inanmakla mümkündür’ dedi.
2.06.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Kurum ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.