Bankacılık Sektörü

Bankacılık Sektörü

Son dakika Bankacılık sektörü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bankacılık sektörü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bankacılık sektörü haber sayfamızda...

Bankacılık Sektörü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.597 bankacılık sektörü haberi bulunmuştur.
'Bankacılık sektörü güçlü bir yapıda'
'Bankacılık sektörü güçlü bir yapıda'Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, Ankara Ticaret Odası (ATO) üyesi iş adamlarının finansman taleplerini dinledi. Pandemide daralan küresel ticaret hacmine rağmen Türkiye'nin büyüyebildiğini belirten Çakar, “Türkiye bankacılık sektörü büyüklüğü, kredi çeşitliliği, sektörel dağılımıyla rasyonel ve güçlü yapıdadır” dedi.
6.01.2022Ekonomi
Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran: Gelecek ‘görünmez’ olmakta
Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran: Gelecek ‘görünmez’ olmaktaBen bankacılığın geleceğini ‘görünmez bankacılık’ olarak tanımlıyor, çatı kavramı da ‘platform bankacılığı’ olarak görüyorum
Yeşil finans yol haritası belirlendi
Yeşil finans yol haritası belirlendiBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) bankalar için yeşil finans yol haritasını belirledi.
27.12.2021Uzmanpara
İş dünyasından yeni sistem mesajı: Olumlu karşılıyoruz!
İş dünyasından yeni sistem mesajı: Olumlu karşılıyoruz!Hazine ve Maliye Bakanlığı, Kur Korumalı TL Vadeli Mevduata ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Peki iş dünyası bu yeni sistem için ne dedi? TOBB,İTO,MÜSİAD ve ATO'dan yeni düzenlemeyi olumlu bulduklarını açıkladı. İşte detaylar...
21.12.2021Ekonomi
Son dakika: Yeni mevduat sisteminin ayrıntıları açıklandı!
Son dakika: Yeni mevduat sisteminin ayrıntıları açıklandı!Gelen son dakika haberine göre; dövize endeksli Türk lirası mevduatları ile ilgili yeni düzenlemelerin ayrıntıları açıklandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan yapılan duyuruda, "Birikimlerini TL mevduat olarak değerlendirenlerin kurlardaki oynaklık karşısında mağdur olmaması için "Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat" devreye alındı. Hesaplar 3, 6, 9 ve 12 ay vadelerle açılabilecek. Minimum faiz oranı TCMB Politika Faiz Oranı olarak uygulanacak. Sisteme her banka katılabilecek." açıklaması yapıldı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ise, "İş dünyamızın piyasalarda istikrar, öngörülebilirlik sağlanması talebine yönelik bir dizi tedbir açıklanmasını olumlu karşılıyoruz." dedi.
21.12.2021Ekonomi
Erdoğan'ın TÜSİAD çıkışının anlamı ne? 'Düşük faize sanayicinin tepki göstermesi düşündürücü'
Erdoğan'ın TÜSİAD çıkışının anlamı ne? 'Düşük faize sanayicinin tepki göstermesi düşündürücü'Cumhurbaşkanı Erdoğan, faizle ilgili net mesaj veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Benden başka bir şey beklemeyin." dedi. TÜSİAD'a sert tepki gösteren Erdoğan, "Hükümete saldırmanın değişik yollarını aramayın sizin derdiniz başka. Bizimle mücadele edemezsiniz." açıklamasında bulundu. Peki Erdoğan'ın TÜSİAD çıkışının anlamı ne? Konuyla ilgili CNN Türk canlı yayınına katılan Abdulkadir Selvi, Zafer Şahin ve Prof. Dr. Sefer Şener değerlendirmelerde bulundu. "Sanayicinin finansmana erişimi sağlanıyorken düşük faize sanayicinin tepki göstermesi düşündürücüdür" diyen Sefer Şener, ' Sadece kısa vadeli krediler geriye çekildi faiz indiriminden sonra. Burada ana hedef sanayicidir aslında' ifadelerine yer verdi. İşte haberin ayrıntıları...
20.12.2021Haberler
Erdoğan'ın TÜSİAD çıkışının anlamı ne? 'Düşük faize sanayicinin tepki göstermesi düşündürücü'
Erdoğan'ın TÜSİAD çıkışının anlamı ne? 'Düşük faize sanayicinin tepki göstermesi düşündürücü'Faizle ilgili net mesaj veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Benden başka bir şey beklemeyin." dedi. TÜSİAD'a sert tepki gösteren Erdoğan, "Hükümete saldırmanın değişik yollarını aramayın sizin derdiniz başka. Bizimle mücadele edemezsiniz." açıklamasında bulundu. Peki Erdoğan'ın TÜSİAD çıkışının anlamı ne? Konuyla ilgili CNN Türk canlı yayınına katılan Abdulkadir Selvi, Zafer Şahin ve Prof. Dr. Sefer Şener değerlendirmelerde bulundu. Sanayicinin finansmana erişimi sağlanıyorken düşük faize sanayicinin tepki göstermesinin düşündürücü olduğunu vurgulayan Sefer Şener, 'Sadece kısa vadeli krediler geriye çekildi faiz indiriminden sonra. Burada ana hedef sanayicidir aslında.' ifadelerine yer verdi. İşte haberin ayrıntıları...
20.12.2021Gündem
Son dakika: Bakan Nebati'den Türkiye Bankalar Birliği ile kritik toplantı!
Son dakika: Bakan Nebati'den Türkiye Bankalar Birliği ile kritik toplantı!Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) üyeleri ile toplantı yaptı. Toplantıda küresel ve yurt içi ekonomi ile bankacılık sektöründeki gelişmeler görüşüldü.
18.12.2021Ekonomi
‘Manipülatif etkileri tarihe gömeceğiz’
‘Manipülatif etkileri tarihe gömeceğiz’Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, dün TBMM Genel Kurulu’nda, Cumhurbaşkanlığı ile bağlı ve ilgili kuruluşların 2022 yılı bütçelerini sundu.
15.12.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Ekonomimiz üzerindeki bu manipülatif etkileri silip atacağız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Ekonomimiz üzerindeki bu manipülatif etkileri silip atacağızGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ekonomik gelişmelere ilişkin "Ekonomide, istihdamda, üretimde ihracatta büyüme odaklı tüm alanlarda kalıcı olma hedeflerimizi sürdürüyoruz. Terörde gösterdiğimiz başarı gibi, Covit-19 salgınında gösterdiğimiz başarı gibi; ekonomimiz üzerindeki bu manipülatif etkileri silip atacağız." açıklamasında bulundu.
14.12.2021Siyaset
Irak Merkez Bankası heyeti BDDK'yı ziyaret etti
Irak Merkez Bankası heyeti BDDK'yı ziyaret ettiBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu(BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, 26 Kasım 2021 Cuma günü Irak Merkez Bankası Başkanı Mustafa Ghaleb Mukhif ve aralarında Irak Merkez Bankası üst düzey yetkilileri ve Irak bankacılık sektörü temsilcilerinin yer aldığı heyeti kabul etti.
29.11.2021Ekonomi
Merkez Bankası'ndan enflasyon açıklaması
Merkez Bankası'ndan enflasyon açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "TCMB, fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda enflasyonda kalıcı düşüşe işaret eden güçlü göstergeler oluşana ve orta vadeli yüzde 5 hedefine ulaşıncaya kadar elindeki tüm araçları kararlılıkla kullanmaya devam edecektir" dedi.
26.11.2021Haberler
Merkez'den enflasyon açıklaması
Merkez'den enflasyon açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "TCMB, fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda enflasyonda kalıcı düşüşe işaret eden güçlü göstergeler oluşana ve orta vadeli yüzde 5 hedefine ulaşıncaya kadar elindeki tüm araçları kararlılıkla kullanmaya devam edecektir" dedi.
26.11.2021Uzmanpara
Son dakika: Merkez Bankası'ndan enflasyon açıklaması
Son dakika: Merkez Bankası'ndan enflasyon açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "TCMB, fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda enflasyonda kalıcı düşüşe işaret eden güçlü göstergeler oluşana ve orta vadeli yüzde 5 hedefine ulaşıncaya kadar elindeki tüm araçları kararlılıkla kullanmaya devam edecektir" dedi.
26.11.2021Ekonomi
Kavcıoğlu banka yöneticileriyle toplantı yaptı
Kavcıoğlu banka yöneticileriyle toplantı yaptıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu dün banka genel müdürleri ve yöneticileriyle bir araya geldi.
26.11.2021Uzmanpara
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu, banka yöneticileriyle toplantı yaptı: Bankacılık sektörümüz çok güçlü durumda
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu, banka yöneticileriyle toplantı yaptı: Bankacılık sektörümüz çok güçlü durumdaMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, banka genel müdürleri ve yöneticileriyle bir araya geldi.
26.11.2021Ekonomi
Son dakika: Merkez Bankası'nda ekonomi zirvesi! Kavcıoğlu: Bankacılık sektörümüz çok güçlü
Son dakika: Merkez Bankası'nda ekonomi zirvesi! Kavcıoğlu: Bankacılık sektörümüz çok güçlüTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu banka genel müdürleri ve yöneticileriyle bir araya geldi. Kavcıoğlu, "Olağanüstü değil planlı bir toplantıydı. İyi ve faydalı bir bilgilendirmeydi. Bankacılık sektörümüz çok güçlü ve genel değerlendirmelerimiz de bu yönde. Bankacılık sektöründe Türkiye'de ve dünyada en iyi, en başarılı sektörlerden biri olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.
26.11.2021Ekonomi
Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu: "Bankacılık sektörümüz çok güçlü"
Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu: "Bankacılık sektörümüz çok güçlü"Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu banka genel müdürleri ve yöneticileriyle bir araya geldi. Kavcıoğlu, "Olağanüstü değil planlı bir toplantıydı. İyi bir görüşme oldu. Faydalı bir bilgilendirmeydi. Sektör ve BDDK birbirleri ile uyumlu." ifadelerini kullandı.
25.11.2021Haberler
Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde bankacılığın geleceği tartışıldı
Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde bankacılığın geleceği tartışıldıUludağ Ekonomi Zirvesi’nin ikinci gününde gerçekleşen “Bankacılığın Geleceği” oturumunda bankacılık sektörünü pandemi sonrası nelerin beklediği konuşuldu.
25.11.2021Ekonomi
6 asır sonra bir ilk! Dünya tarihi ay tutulmasına tanıklık ediyor
6 asır sonra bir ilk! Dünya tarihi ay tutulmasına tanıklık ediyorSon 6 asrın en uzun ay tutulması başladı. NASA, Ay'ın tamamen dünyanın gölgesi altına girmeyecek olmasından dolayı bu tutulmayı "neredeyse tam tutulma" olarak niteliyor.
19.11.2021Gündem
Bankacılık sektörünün kredi hacmi arttı
Bankacılık sektörünün kredi hacmi arttıBankacılık sektörünün kredi hacmi, geçen hafta 48 milyar 472 milyon lira artarak 4 trilyon 249 milyar 453 milyon liraya yükseldi.
18.11.2021Uzmanpara
Son dakika... Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası uzman isimden ilk yorum
Son dakika... Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası uzman isimden ilk yorumSon dakika haberlere göre Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) 100 baz puan indirerek yüzde 15'e düşürdü. İşte uzmanlardan faiz kararı sonrası ilk açıklama....
18.11.2021Ekonomi
‘BBVA’nın Garanti hareketi çok kıymetli’
‘BBVA’nın Garanti hareketi çok kıymetli’İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, BBVA’nın Garanti Bankası hissesi alma kararının ‘yerinde ve kıymetli’ olduğunu söyledi.
17.11.2021Ekonomi
Ticari kredi büyüklüğü 668 milyar liraya yaklaştı
Ticari kredi büyüklüğü 668 milyar liraya yaklaştıKredi Garanti Fonu (KGF) Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Özegen, bugüne kadar fonun öz kaynakları ve hazine garantisiyle 667,6 milyar liralık ticari kredi hacmi için toplam 571,3 milyar lira kefalet sağladıklarını belirterek, "Söz konusu kefalet destekli paketlerimizden 498 bin 388 firmamız yararlandı." dedi.
13.11.2021Uzmanpara
Kredi Garanti Fonu kefaletiyle sağlanan ticari kredi büyüklüğü 668 milyar liraya yaklaştı
Kredi Garanti Fonu kefaletiyle sağlanan ticari kredi büyüklüğü 668 milyar liraya yaklaştıKredi Garanti Fonu (KGF) Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Özegen, bugüne kadar fonun öz kaynakları ve hazine garantisiyle 667,6 milyar liralık ticari kredi hacmi için toplam 571,3 milyar lira kefalet sağladıklarını belirterek, "Söz konusu kefalet destekli paketlerimizden 498 bin 388 firmamız yararlandı." dedi.
13.11.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Bankacılık Sektörü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.