Barış Gücü

Barış Gücü

Son dakika barış gücü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan barış gücü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan barış gücü haber sayfamızda...

Barış Gücü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.702 barış gücü haberi bulunmuştur.
'Önceliğimiz Türkiye olur!' Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken dünyaya net mesaj
'Önceliğimiz Türkiye olur!' Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken dünyaya net mesajAzerbaycan Cumhuriyeti Millî Meclisi Milletvekili ve akademisyen Prof. Dr. Anar İsgenderov, Karabağ’daki son gelişmeler başta olmak üzere Rusya-Ukrayna savaşı, Avrupa’nın Rusya yaptırımları ve doğal gaz krizi gibi kritik konularda Milliyet.com.tr'ye özel açıklamalarda bulundu.
9.04.2022Gündem
Son dakika: Çavuşoğlu'ndan 'Ukrayna garantörlüğü' açıklaması: Asker konuşlandırma söz konusu değil
Son dakika: Çavuşoğlu'ndan 'Ukrayna garantörlüğü' açıklaması: Asker konuşlandırma söz konusu değilSon dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Rusya-Ukrayna müzakerelerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu "Bir ateşkes ve kalıcı barış için yoğun bir diplomasi sürdürüyoruz sürecin başından beri. Çabalarımız sürecek" dedi. Çavuşoğlu Türkiye'nin olası garantör ülke durumuna ilişkin, "Türkiye savaşa girecek, asker konuşlandıracak. Böyle bir şey söz konusu değil." dedi.
31.03.2022Siyaset
Dolmabahçe’deki zirvenin ardından gözler iki liderde! İşte düğümü çözecek madde
Dolmabahçe’deki zirvenin ardından gözler iki liderde! İşte düğümü çözecek madde"Dünkü müzakerelerden sonra artık barışın kapısı aralandı" yorumları ne anlama geliyor? Barışın adımı İstanbul'da mı atıldı? Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinde Türkiye'nin izlediği politika doğru mu? Yeditepe Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşin ve Emekli Tuğgeneral İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Özgür Tör, CNN Türk canlı yayınında Tunç Arslanalp'in sorularını yanıtladı.
30.03.2022Haberler
Ukrayna-Rusya savaşında Türkiye'nin izlediği politika doğru mu? Özgür Tör yorumladı
Ukrayna-Rusya savaşında Türkiye'nin izlediği politika doğru mu? Özgür Tör yorumladı"Dünkü müzakerelerden sonra artık barışın kapısı aralandı" yorumları ne anlama geliyor? Barışın adımı İstanbul'da mı atıldı? Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinde Türkiye'nin izlediği politika doğru mu? Emekli Tuğgeneral İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Özgür Tör, CNN Türk canlı yayınında Tunç Arslanalp'in sorularını yanıtladı.
30.03.2022Haberler
Dolmabahçe’deki zirvenin ardından gözler Putin ve Zelenskiy'de! İşte düğümü çözecek madde
Dolmabahçe’deki zirvenin ardından gözler Putin ve Zelenskiy'de! İşte düğümü çözecek madde"Dünkü müzakerelerden sonra artık barışın kapısı aralandı" yorumları ne anlama geliyor? Dolmabahçe'deki tarihi zirvenin ardından düğümü NATO'nun 5. maddesi mi çözecek? Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinde Türkiye'nin izlediği politika doğru mu? Yeditepe Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın ve Emekli Tuğgeneral İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Özgür Tör, CNN Türk canlı yayınında Tunç Arslanalp'in sorularını yanıtladı.
30.03.2022Gündem
'Rusya, YPG'li teröristleri kullanıyor' iddiasına net mesaj! ABD'li yetkili bu sözlerle uyardı
'Rusya, YPG'li teröristleri kullanıyor' iddiasına net mesaj! ABD'li yetkili bu sözlerle uyardıCNN TÜRK'ten Büşra Arslantaş'ın sorularını yanıtlayan Amerikan Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Douglas Jones çarpıcı mesajlar verdi. 'Rusya, YPG'li teröristleri kullanıyor' iddiasıyla ilgili Jones, 'Net bir şekilde şunu da ifade ettik, eğer haberler doğruysa Rusya yanlış yolda ilerliyor. Gerilimi azaltmalı ve savaşı bitirmeli.' dedi.
24.03.2022Haberler
'Rusya, YPG'li teröristleri kullanıyor' iddiasına ABD'li yetkiliden çarpıcı yanıt
'Rusya, YPG'li teröristleri kullanıyor' iddiasına ABD'li yetkiliden çarpıcı yanıtCNN TÜRK'ten Büşra Arslantaş'ın sorularını yanıtlayan Amerikan Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Douglas Jones çarpıcı mesajlar verdi. 'Rusya, YPG'li teröristleri kullanıyor' iddiasıyla ilgili Jones, 'Net bir şekilde şunu da ifade ettik, eğer haberler doğruysa Rusya yanlış yolda ilerliyor. Gerilimi azaltmalı ve savaşı bitirmeli.' dedi.
24.03.2022Dünya
Son dakika: Kremlin doğruladı! Putin'in en yakınındaki isimlerden biri istifa etti
Son dakika: Kremlin doğruladı! Putin'in en yakınındaki isimlerden biri istifa ettiSon dakika haberine ggöre; Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Sürdürülebilir Kalkınma Özel Temsilcisi Anatoly Chubais’ın istifa ettiği yönündeki haberleri doğrulayarak, “Evet. Chubais kendi özgür iradesiyle istifa etti” dedi.
23.03.2022Dünya
Son dakika! Stoltenberg: Rusya nükleer ve siber planlarını durdurmalı
Son dakika! Stoltenberg: Rusya nükleer ve siber planlarını durdurmalıUkrayna-Rusya savaşıyla ilgili konuşan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Öncelikle şunu anlamamız gerekiyor. Eşi benzeri görülmemiş bir NATO varlığı var bölgede. Doğu bloğunda varlığımız ikiye katlandı. Bu çok ciddi bir ek güç anlamına geliyor." dedi. "Rusya nükleer ve siber planlarını durdurmalıdır." diyen Stoltenberg, "NATO tüm müttefiklerini korumaya hazırdır. Nükleer bir savaşın kazananı olmayacağını söylüyoruz." ifadelerini kullandı.
23.03.2022Dünya
Rusya uyardı! 'Ukrayna'ya barış gücü gönderirseniz savaş çıkar'
Rusya uyardı! 'Ukrayna'ya barış gücü gönderirseniz savaş çıkar'Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Ukrayna'ya barış gücü gönderilmesi, NATO ile Rusya arasında doğrudan bir çatışmaya sebep olabilir" dedi.
23.03.2022Haberler
Son dakika... Rusya uyardı! 'Ukrayna'ya barış gücü gönderirseniz savaş çıkar'
Son dakika... Rusya uyardı! 'Ukrayna'ya barış gücü gönderirseniz savaş çıkar'Son dakika haberlere göre, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Ukrayna'ya barış gücü gönderilmesi, NATO ile Rusya arasında doğrudan bir çatışmaya sebep olabilir" dedi.
23.03.2022Dünya
Son dakika... CANLI BLOG: Doğal gazda ruble resti çeken Putin bir hafta süre verdi!
Son dakika... CANLI BLOG: Doğal gazda ruble resti çeken Putin bir hafta süre verdi!Sosyal medyada yayınlanan bir video, Putin'in füzelerini fırlattığı noktayı açık şekilde gösterdi. Moskova'nın NATO ile savaşın kapısını araladığı dakikalarda uluslararası haber ajansları arka arkaya fotoğraflar servis etti. Ukrayna birliklerinin bazı yerleri Rus işgalcilerden geri aldığı bildiriliyor. Rusya lideri Putin ise, Avrupalı hasımlarının artık doğal gazı yalnızca ruble ödeyerek alabileceğini açıkladı.
23.03.2022Dünya
Trump: 'Putin çok değişti'
Trump: 'Putin çok değişti'Eski ABD Başkanı Donald Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in savaşla ilgili hamlelerinde kendisini şaşırttığını söyleyerek "Askerlerini sınıra gönderdiğinde müzakere ettiğini zannetmiştim" dedi.
19.03.2022Dünya
Ukrayna BM Daimi Temsilcisi Sergey Kislitsa'dan, Rusya'ya sert tepki
Ukrayna BM Daimi Temsilcisi Sergey Kislitsa'dan, Rusya'ya sert tepkiUkrayna’nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Sergey Kislitsa, Rusya’nın Ukrayna operasyonunu kınayan taslağının ele alındığı Birleşmiş Milletler Genel Kurulu (BMGK) toplantısında, Rusya’nın ülkesine saldırılarıyla ilgili tepkili açıklamalar yaparak, Çernobil Nükleer Santrali için tedirgin eden açıklamalarda bulundu.
26.02.2022Dünya
Donbas’a büyük Rus sevkiyatı
Donbas’a büyük Rus sevkiyatıRusya, dün gece yaptığı büyük tank ve zırhlı araç sevkiyatıyla Donetsk ve Luhansk’taki askeri varlığını artırdı. Ukrayna’da OHAL ilan edilirken, ABD’den “Rusya’nın Ukrayna işgali başlıyor” açıklaması geldi.
24.02.2022Dünya
Rusya Kiev Büyükelçiliğindeki bayrağını indirdi
Rusya Kiev Büyükelçiliğindeki bayrağını indirdiRusya, Ukrayna’nın başkenti Kiev’deki büyükelçilik binasındaki bayrağını indirdi. OHAL ilan edilen Ukrayna’da polisin dün gösterilere sahne olan Rusya büyükelçilik binası önündeki geniş güvenlik tedbirleri artarak devam ediyor.
23.02.2022Haberler
İskender roketleri, Su-25 ve Su-35 saldırı uçakları! İstihbarat alındı, işgalin rotası...
İskender roketleri, Su-25 ve Su-35 saldırı uçakları! İstihbarat alındı, işgalin rotası...Rusya, ordularına Ukrayna'nın doğusuna girme emri verdi. Fakat Batı ülkeleri Moskova'nın çok daha büyük bir işgal planladığını, hatta bütün Ukrayna'yı işgal edebileceğini düşünüyor.
23.02.2022Dünya
‘İşgal başladı’
‘İşgal başladı’Rusya lideri Putin'in Ukrayna'nın doğusundaki bölgeleri tanımasının ardından, çok sayıda Rus asker ve tanklarının Donbas'a girdiği ifade ediliyor. Rusya'ya ABD ve Avrupa ülkelerinden sert tepkiler geldi.
23.02.2022Dünya
Son dakika: Yaptırımlar yağmur gibi! Putin'e darbe üstüne darbe
Son dakika: Yaptırımlar yağmur gibi! Putin'e darbe üstüne darbeTelevizyonların canlı yayınladığı konuşmasında Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk ve Lugansk yönetimlerinin bağımsızlığını tanıyan Rusya lideri Vladimir Putin, dünyayı uçurumun kenarına sürükledi. Kağıt üstündeki yönetimlere destek için ordusunu Ukrayna'ya gönderen Rusya liderine neredeyse tüm ülkeler tepki gösterdi, yalnızca Çin, Suriye, Nikaragua ve Yemen'deki isyancı Husiler destek verdi. Almanya, Kuzey Boru 2 boru hattının askıya alındığını duyurdu. Batılı ülkeler bugün Rusya'yı hedef alan yeni yaptırımları açıklamaya başlıyor. Almanya, Kuzey Akım 2 boru hattını askıya aldı. İngiltere ise ilk yaptırım paketini ilan etti, 5 Rus bankası ve Rusya'nın en zengin isimleri hedef alındı. Bir yaptırım kararı açıklaması da AB'den geldi. ABD cephesinde de sürpriz bir gelişme yaşandı. Beyaz Saray, Rusya ordusunun Ukrayna'nın doğusunda konuşlanmasına ilişkin "işgal" ifadesini kullanmaya başladı. NATO'dan gelen açıklamada Ukrayna'ya destek yinelenirken, "Bölgede 120 gemimiz hazır bekliyor." ifadeleri yer aldı. Kamera karşısına geçen Putin, "Üstümüze aldığımız sorumlulukları yerine getireceğiz. " ifadelerini kullanarak "Gerek duyulursa askerimizi Donbas'ta kullanırız" mesajını verdi. Rus Liderden saatler sonra ABD Başkanı Biden kameraların karşısına geçerek, Rusya'ya uygulanacak yaptırımları bir bir duyurdu. İşte detaylar...
23.02.2022Dünya
Ukrayna-Rusya geriliminde Donetsk ve Luhansk'ın ardından en kritik yer: Mariupol!
Ukrayna-Rusya geriliminde Donetsk ve Luhansk'ın ardından en kritik yer: Mariupol!Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Donetsk ve Luhansk'ın bağımsızlığını tanıma kararı şok etkisi yarattı. Peki bundan sonraki süreçte neler olacak? Rusya'nın Donetsk ve Luhansk'ın bağımsızlığını tanıma kararı ne anlama geliyor? Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, Donetsk ve Luhansk'la birlikte Mariupol kentinin de kritik olduğuna dikkat çekerek "İlk savaş burada başlar" dedi. 'ABD isteseydi Rusya'nın bu topraklara girmesine izin vermezdi' diyen Ağar, milliyet.com.tr'ye Ukrayna-Rusya gerilimindeki son gelişmeleri değerlendirdi.
22.02.2022Dünya
Putin tarih yazdı! 14 yıl sonra yalnızca şehir isimlerini değiştirdi
Putin tarih yazdı! 14 yıl sonra yalnızca şehir isimlerini değiştirdiİngiliz gazeteci Ian Birrell, yazısında 'despot' diye tanımladığı Rus lider Putin'in 14 yıl önce aynı taktiklerle Gürcistan'ı parçaladığını yazarak "Bu vahşi haydutu durdurmalıyız" ifadelerini kullandı.
22.02.2022Dünya
Dünya kilitlendi: Putin'den savaş ilanı, Kiev çaresizce izliyor...
Dünya kilitlendi: Putin'den savaş ilanı, Kiev çaresizce izliyor...Tansiyon gittikçe yükselirken, dündaya bir numaralı gündem maddesi, Rusya ile Ukrayna arasındaki kriz. Dün ilerleyen saatlerde tansiyon daha da yükseldi ve Ukrayna'daki ayrılıkçı Luhansk ve Donetsk bölgelerinin bağımsızlığını tanıyan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bölgeye barış gücü göndermeye karar verdi. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, "Korkmuyoruz" açıklamasında bulunurken, BM Güvenlik Konseyi ise acil toplandı. Bu sabah, dünyanın dört bir yanında yayınlanan gazetelerde, Putin'in kararı manşetlere taşındı.
22.02.2022Dünya
Altında 'Rusya' etkisi!
Altında 'Rusya' etkisi!Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Ukrayna'dan Donetsk ve Luhansk'ın bağımsızlıklarını tanımasının ardından buralara 'barış gücü' gönderme kararı ile ons altının fiyatı 1920 dolar direncine doğru hareketlendi. Bölgede artan gerilimin ardından Avrupa'da mart vadeli kontratlarda doğal gaz fiyatı da güne artışla başladı. Petrolde ise 8 yılın zirvesi görüldü. İşte son durum...
22.02.2022Uzmanpara
Rus askerleri Ukrayna’ya girdi
Rus askerleri Ukrayna’ya girdiDünyanın kilitlendiği Rusya-Ukrayna krizinde korkulan oldu. Putin, Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk ve Luhansk’ın bağımsızlığını tanıyan kararnameyi imzaladı. Rus askeri, Putin'in talimatıyla "barışı koruma" amacıyla Luhansk’a girdi.
22.02.2022Dünya
Tokayev: 'Halkımızın birliğini bozmaya izin vermeyeceğiz'
Tokayev: 'Halkımızın birliğini bozmaya izin vermeyeceğiz'Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, ülkede yaşanan olayların bir daha yaşanmaması için her şeyin yapılacağını belirterek, “Halkımızın birlik ve beraberliğini bozmaya izin vermeyeceğiz” dedi.
13.02.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Barış Gücü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.