Başkentray

Başkentray

Son dakika başkentray haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan başkentray gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan başkentray haber sayfamızda...

Başkentray

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 125 baskentray haberi bulunmuştur.
Tren seferleri "tam kapanma" dolayısıyla yeniden düzenlendi
Tren seferleri "tam kapanma" dolayısıyla yeniden düzenlendiYeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bu akşam başlayacak ve 17 Mayıs'a kadar devam edecek "tam kapanma" dolayısıyla YHT, Marmaray, Başkentray ve bölgesel yolcu treni seferlerinde düzenleme yapıldı.
29.04.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan 'çok açık, net söylüyorum' deyip ilan etti: Merkezinde CHP var
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan 'çok açık, net söylüyorum' deyip ilan etti: Merkezinde CHP varSon dakika haberlere göre; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında konuşma yaptı. 104 emekli amiralin gece yarısı bildirisine ilişkin Erdoğan, 'Çok açık, net söylüyorum. Şu anda emekli amirallerin merkezinde CHP'nin kendisi vardır. Bu 104 kişinin içerisinde şu anda CHP'li olanlar vardır. Bundan sonra hesabını çok ağır vereceksiniz.' dedi. Kanal İstanbul hakkında açıklamalarda bulunan Erdoğan, "İsteseniz de istemeseniz de biz Kanal İstanbul'a başlıyoruz, yapacağız. İstanbul ile ilgili hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamladık, projenin ÇED raporu tamamlandı." ifadelerini kullandı.
7.04.2021Siyaset
Marmaray, Başkentray ve bölgesel trenlerin sefer saatleri 'Kovid-19' nedeniyle yeniden düzenlendi
Marmaray, Başkentray ve bölgesel trenlerin sefer saatleri 'Kovid-19' nedeniyle yeniden düzenlendiUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı TCDD Taşımacılık AŞ tarafından işletilen Marmaray, Başkentray ve bölgesel trenlerin sefer saatleri, Kovid-19 salgını tedbirleri ve hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle yeniden belirlendi.
2.04.2021Ekonomi
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara döviz ve altın çağrısı! 30 Haziran'a kadar...
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara döviz ve altın çağrısı! 30 Haziran'a kadar...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde konuştu. Vatandaşlara çağrıda bulunan Erdoğan, 'Son birkaç gündür piyasalarda yaşanan dalgalanmalar, Türkiye ekonomisinin temellerini gerçek dinamiklerini, taşıdığı potansiyeli ve yarınını yansıtmıyor. Vatandaşlarımızın evlerindeki döviz ve altını çeşitli finansla araçlarına yatırarak, ekonomiye ve üretime kazandırmalarını istiyorum. İş insanlarımıza da, 30 Haziran'a kadar devam eden varlık barışından yararlanarak, yurt dışındaki kaynaklarını ülkemize getirebileceklerini tekrar hatırlatıyorum.' dedi.
24.03.2021Siyaset
Trende bisiklet krizi TBMM’ye taşındı
Trende bisiklet krizi TBMM’ye taşındıİstanbulluların ve Ankaralıların kent içi banliyö trenlerinde bisiklet taşınması için verdiği mücadele TBMM’ye taşındı. Bisiklet kullanan vatandaşlar Meclis’e başvurarak bisikletlerinin Marmaray ve Başkentray’da yoğun saatlerde de taşınmasını istedi.
5.02.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu'ndan 'metro' müjdesi
Bakan Karaismailoğlu'ndan 'metro' müjdesiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bakanlıkça yapımı sürdürülen AKM-Gar-Kızılay Metrosu'na ilişkin, "3 istasyon, 3,3 kilometrelik tünel hattından oluşan ve toplam proje bedeli 1 milyar 142 milyon lira olan AKM-Gar-Kızılay Metrosu'nu 2022 sonunda tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız." dedi.
19.01.2021Ekonomi
'Demir yolu yatırımları hız kesmeden devam edecek'
'Demir yolu yatırımları hız kesmeden devam edecek'Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Demir yollarında ilk defa tasarımları milli olan, çeken ve çekilen araçları üretmeye başladık. Coğrafi konumumuzun sağladığı avantajların ekonomik ve ticari kazanımlara dönüşebilmesi için demir yollarına yaptığımız yatırımlara hız kesmeden devam etmemiz gerekiyor." ifadelerini kullandı.
14.12.2020Ekonomi
Marmaray, Başkentray ve YHT reklam alanları ihaleyle kiralanacak
Marmaray, Başkentray ve YHT reklam alanları ihaleyle kiralanacakMarmaray, Başkentray ve YHT hatlarındaki muhtelif alanların reklam amaçlı işletilmek üzere kiralanması için ihaleye çıkılacak.
11.11.2020Ekonomi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın sağlık çalışanlarına desteği sürüyor
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın sağlık çalışanlarına desteği sürüyorUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, sağlık çalışanlarının Marmaray, Başkentray ve İZBAN'dan 31 Ağustos’a kadar ücretsiz olarak yararlanmasına ilişkin kararın, 31 Aralık’a uzatıldığını açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, koronavirüs salgının başlamasının ardından 22 Mart’tan itibaren sağlık çalışanlarına ücretsiz hale getirilen Marmaray, Başkentray ve İZBAN'dan 1 milyon 278 bin sağlık çalışanının ücretsiz olarak yararlandığı bildirildi.
29.08.2020Ekonomi
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Oruç Reis açıklaması: Saldırırsanız bedelini ödersiniz dedik
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Oruç Reis açıklaması: Saldırırsanız bedelini ödersiniz dedikGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 19. Kuruluş Yıl Dönümü kutlamasında yaptığı açıklamada, "Oruç Reis'imize sakın saldırmayın, saldıracak olursanız bunun bedelini ağır ödersiniz dedik ve bugün ilk cevabı aldılar." ifadelerini kullandı. Erdoğan AK Parti'nin kuruluşundan bahsederken, "AK Parti sadece milletimize yaslanan bir partidir. Bu yüzden bütün çabalarımızın semeresi, bütün başarılarımızın bereketi ülkemize ve milletimize aittir." şeklinde konuştu. Kadına yönelik şiddette 'sıfır tolerans' vurgusu yapan Erdoğan, "Kadına yönelik şiddetle mücadele çalışmalarımızı çok yönlü, bütüncül yaklaşımla, 'sıfır tolerans' ilkesiyle sürdürüyoruz." dedi. Yerli otomobilin 2022 yılı sonunda banttan ineceğini açıklayan Erdoğan "Ülkemiz elektrikli araçlar konusunda dünyada lider ülkelerden biri haline gelecek" İfadelerini kullandı.
13.08.2020Siyaset
Bakan Karaismailoğlu bayramdaki yolcu ve araç rakamlarını açıkladı
Bakan Karaismailoğlu bayramdaki yolcu ve araç rakamlarını açıkladıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, dört günlük Kurban Bayramı’ndaki ulaşım rakamlarını açıkladı. Bayram öncesinde, bazı otoyolları geçici olarak hizmete açarak, kara, hava ve demiryollarında düzenledikleri ek seferlerle vatandaşların bayramda, rahat, konforlu ve mutlu bir şeklide sevdiklerine kavuşması için yoğun gayret sarf ettiklerini belirten Karaismailoğlu, “Havayolunda 1 milyon 202 bin 174, Yüksek Hızlı Tren hatlarında 27 bin 923 yolcu taşıdık. Bayramda otoyollarımızdan 3 milyon 194 binin 394 araç geçti. Marmaray ve Başkentrayda da 1 milyon 715 bin 976 yolcu seyahat etti” dedi.
9.08.2020Ekonomi
Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz mi 2020? Toplu taşıma bedava mı?
Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz mi 2020? Toplu taşıma bedava mı?Köprü ve otoyollar ücretsiz mi? Kurban Bayramı tatilinde köprü ve otoyol geçişleri ücretsiz olacak mı? Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki köprü ve otoyol geçişleri ile ilgili durum belli oldu. Bayram süresince hangi köprüler ücretsiz olacak?
31.07.2020Ekonomi
Bayram yoğunluğu
Bayram yoğunluğuKurban Bayramı nedeniyle trafik ekipleri karadan ve havadan denetimlere başladı. Tatile erken çıkanlar yollarda, bayram alışverişine çıkanlar da çarşı-pazarda yoğunluk oluşturdu
30.07.2020Gündem
Bakanlık duyurdu! YHT'ler Kurban Bayramı’nda ek sefer yapacak
Bakanlık duyurdu! YHT'ler Kurban Bayramı’nda ek sefer yapacakKurban Bayramı dolayısıyla artan yolcu talebini karşılamak için Yüksek Hızlı Tren (YHT) sefer sayıları arttırılarak, 3 binin üzerinde ilave kapasite sunulacak.
29.07.2020Ekonomi
Son dakika: Kurban Bayramı'nda ücretsiz olacak! Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı...
Son dakika: Kurban Bayramı'nda ücretsiz olacak! Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı...Gelen son dakika haberine göre; Kurban Bayramı tatili süresince Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki köprü ve otoyollardan geçişler ile belediyelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinin ücretsiz olmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
28.07.2020Ekonomi
Son dakika... Bakanlıktan engelli yolcu taşımaları ile ilgili açıklama
Son dakika... Bakanlıktan engelli yolcu taşımaları ile ilgili açıklamaUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, engelli yolcu taşımaları hakkında açıklamada bulundu.
11.07.2020Ekonomi
Yasaklar artık kalktı mı? Seyahat, Camiler, uçuşlar, restoran, kafe, konserler, çay bahçeleri, spor salonları, plajlar bugün açıldı mı?
Yasaklar artık kalktı mı? Seyahat, Camiler, uçuşlar, restoran, kafe, konserler, çay bahçeleri, spor salonları, plajlar bugün açıldı mı?Yasaklar kalktı mı? sorusu sabahın ilk ışıklarından bu yana araştırılmaya devam ediyor. Gelen son dakika haberine göre, Türkiye bugünden itibaren ‘Yeni Normal’e geçiyor. Milyonlarca vatandaş ise corona virüs salgınına karşı alınan tedbirlerin kaldırılıp kaldırılmadığını öğrenmek istiyor. 1 Haziran 2020 bugün itibariyle camiler, uçuşlar, restoran, kafe, konserler, çay bahçeleri, spor salonları, plajlar açıldı mı?
1.06.2020Gündem
Yeni hayat! Normalleşme dönemi başlıyor
Yeni hayat! Normalleşme dönemi başlıyorTürkiye bugünden itibaren ‘Yeni Normal’e geçiyor. Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında getirilen kısıtlamalar kaldırılıyor. Ancak maske, sosyal mesafe  ve hijyene dikkat etmek şart. Restoran, kafe, çay bahçeleri, spor salonları, plajlar yeniden açılıyor, kamu normal mesaiye dönüyor. Şehirlerarası seyahat kısıtlaması kalkarken, THY de iç hat seferlerine başlıyor.
1.06.2020Gündem
31 Mayıs 2020 Günün Özeti Milliyet'te
31 Mayıs 2020 Günün Özeti Milliyet'te31 Mayıs 2020 Günün Özeti Milliyet'te
31.05.2020Haberler
Son dakika... Bakan Karaismailoğlu müjdeyi verdi! Üç ay daha ücretsiz
Son dakika... Bakan Karaismailoğlu müjdeyi verdi! Üç ay daha ücretsizUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlerle yüksek hızlı trenlerde (YHT) olduğu gibi Marmaray ve Başkentray'da da normalleşme planını uygulamaya başlayacaklarını bildirdi.
31.05.2020Ekonomi
Marmaray ve Başkentray ne zaman açılıyor? Marmaray ve Başkentray çalışma saatleri...
Marmaray ve Başkentray ne zaman açılıyor? Marmaray ve Başkentray çalışma saatleri...28 Mart sonrası İstanbul’da Marmaray, Ankara’da Başkentray’ın seferleri azalan yolcu talebine bağlı olarak düşürülmüştü. Bugün Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bugün duyuru yaparak Marmaray ve Başkentray'ın ne zaman açılacağını açıkladı. Bu gellişme sonrası 'Marmaray ve Başkentray ne zaman açılıyor? Hangi tarihte?' soruları sorulmaya başlandı.
31.05.2020Gündem
Bakan Karaismailoğlu: Ara verdiğimiz YHT seferlerimizi yeniden başlatıyoruz
Bakan Karaismailoğlu: Ara verdiğimiz YHT seferlerimizi yeniden başlatıyoruzUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, normalleşme sürecinin önemli bir adımını daha attıklarını belirterek "Ara verdiğimiz Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferimizi yeniden başlatıyor, ilk trenimizi Ankara'dan İstanbul'a yolcu ediyoruz." dedi.
28.05.2020Haberler
Son dakika: Hızlı tren seferleri başladı! Yüzde 50 kapasiteyle çalışıyor
Son dakika: Hızlı tren seferleri başladı! Yüzde 50 kapasiteyle çalışıyorSon dakika gelen habere göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, normalleşme sürecinin önemli bir adımını daha attıklarını belirterek "Ara verdiğimiz Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferimizi yeniden başlatıyor, ilk trenimizi Ankara'dan İstanbul'a yolcu ediyoruz." dedi.
28.05.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Bakan Karaismailoğlu duyurdu! YHT seferleri başlıyor!
Son dakika haberi: Bakan Karaismailoğlu duyurdu! YHT seferleri başlıyor!Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "İlk yüksek hızlı trenimizi sabah 07.00’de Ankara’dan İstanbul’a uğurlayacağız" dedi.
26.05.2020Ekonomi
Hava ve demir yolu ulaşımında "biletler" satışta
Hava ve demir yolu ulaşımında "biletler" satıştaYeni tip corona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle faaliyetleri durdurulan demir yollarında 28 Mayıs'ta başlayacak konvansiyonel ve Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferleri için biletler bugün satışa çıkarılırken, biletleri daha önce satışa sunulan hava yolu sektöründe seferlerin 4 Haziran itibarıyla başlaması planlanıyor.
25.05.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

marmarayBaşkentrayyhttrensefer

Başkentray ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.